Téma: Biliarda tun diamantů pod zemí - pokud je něčeho hodně, nemusí to být bezcenné

25.07.2018 13:29
Uživatel: JoroLiaska654
Věk:  32

Město: Praha - Počerady

Odpovědí na téma: 2
Text: 

Dnes (25.07.2018) sem četl že se pod zemí nachází biliarda tun diamantů a budou tak bezcenné. Opravdu to že je něčeho hodně tak je to bezcenné? V našem vesmíru je mnohem více obyvatelných planet než gramů diamantů na zemi, znamená to že naše úžasná planeta je také téměř bezcenná? Kdyby stal diamant 3 koruny za kilo tak bych ho i tak nosil protože je prostě hezký sice by to nosil každý ale určitě i kdyby to bylo obvyklé tak by to nebylo teměř bezcenné.

Já si myslím že bezcennost není o množství ale o tom jak je o to zájem a jaká ta věc je klidně něco čeho je milion ks na celém světě může být bezcenné pokud to někdo nechce tak i trilion tun soli může mít obrovskou hodnotu ačkoliv je cena 5, - naprosto směšná. Stejně tak když by nějaký šílený bilionař koupil 99% diamantů za 3 Kč stejně by cena raketově vzrostla.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1997x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: To že je něčeho hodně neznamená že je to bezcenné, souhlasíte s tímto názorem?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.07.2018 14:48 Uživatel: Robert
Věk:  33
small_ksicht_gif.jpg
100-500
Téma: Biliarda tun diamantů pod zemí - pokud je něčeho hodně, nemusí to být bezcenné
Text uživatele: 

Spíš než množství je důležitá dostupnost. Existují planety které jsou tvořeny převážně diamantem. (Je to konec konců obyčejný uhlík.) Jenže k tomu se nelze dostat. Množství, jak vidíš, není relevantní. Cenu pak ovlvňuje obyčejná nabídka a poptávka. V tomto není rozdíl mezi diamantem, rohlíkem nebo třeba Boeingem 747. Já to mám a chci za to peníze. Kolik si za to můžu říct ovlivňují ostatní. Jen tak mimochodem, cena briliantu (vybroušeného přírodního diamatu) je vysoce nadhodnocena. Rabat klenotníků a výrobců je téměř až nemorální. Ale když jsou za to lidé ochotni tolik zaplatit.  

 
25.07.2018 15:05 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50

Město:Praha

Téma: Biliarda tun diamantů pod zemí - pokud je něčeho hodně, nemusí to být bezcenné
Text uživatele: 

Ty informace se mi zdají být vytrženy z kontextu a řekla bych, že možná souvisely s tím, že diamant není dobrá investiční komodita, pokud člověk není znalec.  

Jednou jsem o tom absolvovala přednášku - ne že bych se o to zajímala, ale na jednom veletrhu jsem si potřebovala odpočinout, tak jsem na ní poseděla - nakonec to bylo dost zajímavé - trh s diamanty je dost složitý - a co si z toho hlavně pamatuji je to, že kdybych měla co investovt, tak určitě ne do diamantů i kdyby se to jevilo sebevýhodněji a že když už, tak leda už do šperku, kde by nešlo jen o hodnotu toho diamantu, ale i o uměleckou a historickou (antikvární) hodnotu toho šperku. Ale to je v mém případě rovno pohádce.

Uvažovat o tom, že naráz bude dostupná biliarda tun diamantů je utopická. Nebude.  

Proč tě to tak zaujalo?

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Biliarda tun diamantů pod zemí - pokud je něčeho hodně, nemusí to být bezcenné
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny