Téma: Evoluce - nová éra, kdy se spojí nebo neopak rozpojí kontinenty, přijde nová doba ledová a pak přeměna fauny a flóry

22.04.2018 00:01
Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Ahojte,

Tento článek mi připomněl otázku, kterou si kladu. Předem se omlouvám všem paleoantropologům, geologům, biologům, antropolgům apod. Mám jen svůj laický pohled.

Takže co mě trápí - je možné, že přijde za několik tisíc/desítek tisíc/milionů let nová éra? Znovu se spojí kontinenty v jeden velký, nebo naopak se současné kontinenty rozpadnou na malé? Přijde nová doba ledová nebo nějaký významný klimatický zvrat, který totálně přemění faunu a flóru? Je možné, aby současní živočichové z větší části vyhynuli a objevila se opět o něco dokonalejší forma hominidů a dalších druhů?

V současnosti jako by vývoj spal. Nevidíme žádný reálný objekt, co by se nám před očima měnil, vyvíjel. (to nemluvím o nějakých pokusech uměle vyvolaných apod. , zásahy do genetiky atp.) Myslím tím, že by se třeba před očima vyvíjela nová květina, nová opice apod.

Myslím tím zcela přirozenou evoluci. Je možné, aby zde zase bylo více druhů lidí, jako tomu bylo dřív, kdy společně existovalo víc předků moderních lidí?

Jak to bylo v prehistorii? To se jim taky nic nedělo před očima, ale až, když přišla nějaká klimatická, tektonická, geomorfologická změna?

Třeba si taky australopithékové mysleli, že jsou nejvyšším možným druhem a ono nakonec ne…

Rozumíte mi? Jaký na to máte názor? Vyhyne člověk moudrý a objeví se nový, ještě inteligentnější druh?

Když ale každá éra trvala určitou dobu, pak mi připadá velmi pravděpodobné, že i naše čtvrtohory skončí a začne zase další období.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4073x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Evoluce - proběhne ještě nebo ne?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.04.2018 08:55 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Evoluce - nová éra, kdy se spojí nebo neopak rozpojí kontinenty, přijde nová doba ledová a pak přeměna fauny a flóry
Text uživatele: 

Ahoj Rypoušice, věřím slovu Bible a tam se píše "první svět zahynul vodou a druhý se chystá k ohni… "

 
26.04.2018 16:32 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Evoluce - nová éra, kdy se spojí nebo neopak rozpojí kontinenty, přijde nová doba ledová a pak přeměna fauny a flóry
Text uživatele: 

Ahoj, taky názor, díky…

Jinak bych byla moc ráda, kdyby se k tomu vyjádřil někdo znalý prehistorie apod. Fyzický antropolog, archeolog, geolog, zeměpisec… Ráda bych si vyslechla znalosti a racionální náhled na dobu minulou i na budoucnost. Díky.

A ještě mě napadlo: evoluce je odvislá od klimatické a jiné změny? Je to jen o tom, že se organismus musí adaptovat na nové prostředí, tudíž aby přežil, musí se přizpůsobit situaci?

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Evoluce - nová éra, kdy se spojí nebo neopak rozpojí kontinenty, přijde nová doba ledová a pak přeměna fauny a flóry
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny