Bezplatná právní poradna online

Téma: Pěstounská péče sestry kvůli hádkám s otcem

23.02.2013 13:00
Uživatel: Mahor
Věk:  15
0-100
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Dobrý den,

je mi 15 let, a chtěl bych se přestěhovat od svého otce ke své sestře.

Sestře je 29 let, je rozvedená a má 2 děti, a je na mateřské, sestra je těžce za vodou, tak si nemyslím že by byl nějaký problém u soudu se přestěhovat zrovna tam, i když je na mateřské.

S otcem je to horší, když mi bylo 9 umřela mi maminka, rodiče byli rozvedení od mých 6 let, a byl jsem v péči matky. Pak jsem musel být u otce, jsem tu již přes 6 let. Ze začátku nebyli problémy, jenže pak to začalo být velmi citově těžké to tu zvládat.

Otec mi vyčítá, že žádnej z jeho 3 synů není nic a že já jsem největší grázl, a bůh ví co ješte, přitom nedělám nic špatného, nejde mi to sice ve škole, ale nemyslím si že to je katastrofa za kterou se mi má toto dít. Otcovi vadí dokonce i to že chodím hrávat fotbal. Vadí mu že se stýkám se svým bratrem, protože on na tom byl stejně jako já, jenže od 15 pak bydlel u naší babičky, která je momentálně v domově důchodců. Pomalu se v tom ztrácím, Prostě.

Od svých 9 let jsem nedostával kapesné a jen mi přibývaly povinosti, za odměnu jsem neměl vůbec nic a to moji psychiku nijak nepodpořilo, snažil jsem se dělat vše správně a potom jsem za to neměl nic, jakákoliv moje snaha byla marná.

Potom jsem ulevil a prostě jsem na to chvílama kašlal a začal jsem chodit ven s klukama na fotbal atd.

A potom to začalo že jsem pořád venku, že moji kamrádi jsou feťáci a kde si cosi. To mě opravdu vytočilo, tak jsme se několikrát pohádali.

Snažil jsem se normálně mu říct že bych chtěl bydlet jinde, ale on mi začal vyhrožovat pasťákem, že pokud chci někam jinam, tak jenom tam, tak se bojím že pokud bych něco takového rozpoutal že se tam možná i dostanu.

Se sestrou jsme domluveni že kdykoliv můžu, jenže já furt váhám.

 

Díky za radu.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3263x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Pěstounská péče
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.02.2013 13:10 Uživatel: Barča
Téma: Pěstounská péče sestry kvůli hádkám s otcem
Text uživatele: 

Vydrž, chodívá sem Sociální_pracovnice. Poradí Ti, co jde ve Tvém případě udělat.

 
23.02.2013 15:34 Uživatel: Mahor
Věk:  15
0-100
Téma: Pěstounská péče sestry kvůli hádkám s otcem
Text uživatele: 

A chodívá sem každý den? Opravdu už to trvá několik měsíců a bojím se že to hned tak nepřestane, už jsem i párkrát utekl z domu a nechci to udělat znovu, bojím se že to déle nevydržím…

 

 
23.02.2013 15:34 Uživatel: Ata
Věk:  59

Město:České Budějovice

Téma: Pěstounská péče sestry kvůli hádkám s otcem
Text uživatele: 

Tady je také zapotřebí vědět, jaký má vztah tvůj otec k sestře, ke které by ses chtěl nastěhovat. Nápad to špatný není, otec tě zřejmě k ničemu nepotřebuje, jen na tebe bere peníze a musí tě proto živit. Sestře bys alespoň pomohl v domácnosti, když je na všechno sama a taky by si konečně mohla odskočit třeba do kina nebo do kadeřnictví, když bys jí pohlídal děti. Pokud však tvůj otec s tvou sestrou nevychází dobře, tak bude dělat problémy, s tím musíš počítat. Raději se poraď se sociální pracovnicí, jakým postupem by ses mohl k sestře nastěhovat, abys nezpůsobil nakonec problémy i jí...

 
23.02.2013 15:37 Uživatel: Mahor
Věk:  15
0-100
Téma: Pěstounská péče sestry kvůli hádkám s otcem
Text uživatele: 

Já nechci dělat problémi, kdyby to nebylo nutné, tak bych to tu do těch 18 vydržel, ale opravdu nechci skončit v Diagnostickém ústavě.

Otec nemá moc dobré vztahy ani se sestrou, ani s bratrem.

Oba na něj mají stejný názor.

 
23.02.2013 15:44 Uživatel: Mahor
Věk:  15
0-100
Téma: Pěstounská péče sestry kvůli hádkám s otcem
Text uživatele: 

Já si taky myslím že je to hlavně tím že mému otci je 54 … Je ze "staré školy" a asi všichni víme že je dnešní mládeš hodně jiná a má jiné potřeby než to bývávalo, tím nechci nijak nikoho urazit nebo tak ale myslím že 50 letý člověk nemůže vychovávat 15 leté dítě. V této době.

 

 
23.02.2013 16:43 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Pěstounská péče sestry kvůli hádkám s otcem
Text uživatele: 

Mému otci bylo v mých 15ti asi jako tvému a nebyl problém. Takže bych řekla, že je to spíš o konkrétních lidech a jejich životních situacích a postojích. Pokud bys chtěl, myslím, že by ses mohl obrátit sám na sociálku. Nevím, jen hádám. Ale jak psala Barča, tady na webu ti nejvíc řekne Socialní_pracovnice, až se tu objeví.

 
23.02.2013 21:38 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Pěstounská péče sestry kvůli hádkám s otcem
Text uživatele: 

Bude hodně záležet na tom, jak se k tomu postaví Tvůj otec, jestli bude s Tvým přestěhováním k sestře souhlasit. Pokud bude souhlasit, pak by bylo dobré, aby ten souhlas udělil písemně nebo můžete zajít na oddělení sociálně právní ochrany dětí (tzv. OSPOD) a oznámit tam, že jste se takto domluvili. Pokud není problém ve finanční stránce - sestra Ti bude vše platit - tím lépe, je mi jasné, že otec by sestře asi žádné výživné na Tebe dobrovolně neplatil.

Pokud by otec nesouhlasil, muselo by vše jít přes soud, což by bylo poměrně komplikované. Sestra by si mohla zažádat o pěstounskou péči nebo o osvojení. Pěstounská péče je jednudušší cesta - Vaše sestra by se nestala Vaším zákonným zástupcem, neměla by vůči Vám vyživovací povinnost a pěstounská péče automaticky zaniká dosažením Tvé zletilosti. U osvojení je to ještě složitější proces. Ale pokud bude otec souhlasit, není nutné to řešit přes soud, ale uričtě bych to sepsala, aby pak otec třeba nepřišel s tím, že jsi utekl z domu a neposlal na Tebe policii.

 
25.02.2013 22:28 Uživatel: Mahor
Věk:  15
0-100
Téma: Pěstounská péče sestry kvůli hádkám s otcem
Text uživatele: 

Díky moc, já zkusím přemluvit otce, skrz to OSPOD a uvidím co mi na to řekne.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Pěstounská péče sestry kvůli hádkám s otcem
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny