Téma: Rozchod s partnerem v komplikovaném vztahu - byla to chyba?

23.02.2013 11:14
Uživatel: Sam-23
Věk:  41
0-100
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobrý den,

 

chtěla bych vědět Váš názor na moji situaci. Před 8 lety jsem začala chodit s partnerem. Miloval mě a já jeho. Takovou lásku jsem nikdy nezažila. Podotýkám, že dnes mám 41 narozeniny. alt  Všude se se mnou chlubil, byl na mě pyšný a udělal by pro mě cokoliv, a já pro něja také.  To trvalo tak 3 roky. Byli jsme oba rozvedení. Já 5 let a on čerstvě.

Zaplatili jsem veškeré jeho dluhy z manželství a vyrovnání s manželkou. Do té doby bylo vše OK. Řekli jsme si, že vše splatíme a začneme oba od nuly.

Chtěli jsme dům. Jeho bývalá manželka se rozhodla, že jejich dům nechce a chtěla vyplatit. Partner ji tedy vyplatil a začali jsem rekonstrovat. Když byl dům hotový, tak jsem vzhledem k tomu, že jsme spolu vše platili již asi 4 roky chtěla nějaké záruky, protože jsem do toho také investovala. On platil jeho dluhy a hypotéku a já platila společný podnájem, jídlo a veškeré věci ohledně domácnosti. A začal problém, jak řekl, vše si zaplatil sám z jeho peněz a já nemám na nic nárok. Od té doby začaly hádky. V tomto okamžiku jsem se rozhodla, že  by měl tedy přispívat na domácnost. Toto trvalo tak dva roky. Mezi tím jsem začala studovat VŠ a zjistili mi vážnou nemoc. Bohužel kortikoidy mi přinesly 20 kg nadváhy a společně s partnerem psychické problémy. Nicméně jsem vydržela a školu v červnu 2012 dodělala. Pořád jsme bydleli v podnájmu, tak mi řekl, aby měl klid, ať si taky něco koupím a nebudu mu připomínat, že jsem ostrouhala. alt

Necelý rok před státnicema jsem si koupila na hypotéku dům a oba jsem se tam i s jeho dětmi a mým přestěhovali. Máme všechny děti v péči. Studují střední a vysokou školu. Dům jsme začali opravovat a ještě se všechny problémy prohloubily. Problémy nebyly jen kvůli domu a penězům, ale také kvůli tomu, že se scházel s bývalými partnerkami. Lhal mi. Vyčítal mi, že jsem tlustá, když jsem třeba jedla, tak mi třeba řekl, ať neprasknu atd…

Léky jsem přestala brát teprve před 3 měsíci, tak doufám, že se ke svoji váze vrátím.  V poslednidobě mi vyčítal to, že mám školu, že on a jeho kamarádi jsou debilové, nejednou mě nazval krávou.

Naposledy mi řekl, před společností, že si najde mladou holku a né takovou starou brécu. Několikrát jsem mu říkala, ať mě neuráží a nenadává, ale byl dost podrážděny. Je pravda, že já si nenechám nic líbit, umím se ohradit a pohádat se s ním, ale neurážela jsem ho.

Kolikrát jsem se rozešli a zase vrátili k sobě. Nejdéle jsem od sebe byli dva měsíce, nechal mě v nevyhovujícím domě před vánoce, ale zvladla jsem to, dům částečně s přáteli dodělala a vánoce přežila.  

 

Mezitím měl známost. Naposledy mi řekl na podzim 2012, že počkáme do Vánoc a jestli to nepůjde, tak se rozejdem. Po tom, co mi řekl, že jsem stará bréca jsem řekla, že se mi to nelíbí a on mě obvinil, že jsem moc citlivá, ať se podívám, jak se baví ostatní chlapi s ženskýma. Já se ale s nikým nechci srovnávat.

V pátek 15.2. 2013 jsem mu řekla, že je asi čas se rozejít. Odešel a obratem volal dceři, ať hledá pronájem bytu. Jeho dům je daleko od práce.

V pondělí 18.2. 2013 jsem mu volala, jestli se tedy stěhuje a on řekl, když jsem řekla, že je konec tak ano. Byla jsem u něj doma, vzala jsem si nějaké věci a on mi povídal, že tam na dnešní moje narozeniny mohu přijet, že mě má rád, že se můžeme vídat a navštěvovat se. Já jsem mu řekla, jestliže se tedy stěhuje, tak ho nechci vidět a ať nepíše a nevolá.

Dnes mi napsal k nar. a já jsem na něj byla hnusná, psala jsem, že ho nechci nikdy vidět, ať nepíše.

Hrozně mě to bolí, když jsem měla problémy s nemocí a s ním, do toho škola, tak jsem se snažila to řešit s psycholožkou. Byl tam jednou.

Já nechápu, co jsem dělala špatně, řekl mi, že mě nemiluje, že zamilovanost trvá tak dva roky. ale já jeho miluji. Udělal jsem to špatně? Můj syn se kvůli něu odstěhoval už před půl rokem, nemohl to vydržet. Pořád jen nadával, je hodně sprostý a já ho jen omlouvala. ale jsem na tom špatně a pořád se jen obviňuji, že jsem dělala chyby.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3435x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Rozchod- neudělala jsem chybu?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.02.2013 11:30 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Rozchod s partnerem v komplikovaném vztahu - byla to chyba?
Text uživatele: 

Mám dojem, že jste chybu neudělala. Aby Vám partner říkal, že jste tlustá stará bréca, když byla nadváha způsobená nemocí, je podle mě trochu moc. A to pomíjím ostatní tituly a řeči, že Vás nemiluje apod. A jestli si ještě hledá někoho jiného - mladšího (proč by se s nimi jinak scházel…) a navíc Vám to v klidu řekne, tak asi není co řešit. Když má pocit, že mu, po tom všem, nejste dost dobrá, ať si jde hledat nějakou dvacítku, která z něj vytahá nějaké peníze a pak si najde mladšího.

    Obdivuji Vás. Obdivuji, že jste i přes nemoc a ve Vašem věku udělala VŠ a plníte si sny. Pokud Vám to partner vyčítá je to trubec. Kdo mu brání si výšku udělat taky? Připomíná mi bývalého, ale tomu bylo 22 a měl pocit, že mu svět jednoho dne sám od sebe padne k nohám… Je to 3 roky, co jsme se rozešli a od jeho mámy vím, že je stále bez práce, sedí u počítače a čeká, až ten svět poklekne. Mně taky říkal, že jsem šprt a školu moc hrotím… Ne, takový chlap se prostě nezmění a Váš přítel je toho příkladem.  

     Opravdu byl nejvyšší čas se rozejít. Myslím, že by Vás akorát dostal do průšvihu a minimálně by Vás brzdil jako koule na noze a trápil. Říká se, že člověk, který nás opravdu miluje nám nezavdá příčinu, abychom pro něj plakaly. Nevím, jestli je takový vztah možný, ale určitě by Vás měl partner podporovat v tom, co děláte i obecně stát při Vás. Rozhodně ne shazovat a trápit. A navíc naprosto nemístně…

   Přeji pevné nervy a hlavně to zdraví!

 
23.02.2013 11:44 Uživatel: Sam-23
Věk:  41
0-100
Téma: Rozchod s partnerem v komplikovaném vztahu - byla to chyba?
Text uživatele: 

Děkuji, já pořád vidím chyby u sebe. Byla jsem nervozní, a nevěnovala jsem se mu, jak si představoval a tak nějak jsem se odcizili. Ale sex byl například pořád super. Byla jsem někdy hodně na dně. Moje diagnoza roztroušená skleroza. Chtěla jsem zvladnout vše a on to asi se mnou neustál. Neměla jsem na něj tolik času.

 
23.02.2013 12:12 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Rozchod s partnerem v komplikovaném vztahu - byla to chyba?
Text uživatele: 

Sam, to mě mrzí. Ale tím spíš měl být partner oporou. RS opravdu není legrace a myslím, že jste byla naprosto v právu, že jste se mu nevěnovala. To on Vás má nosit na rukou, starat se, pomáhat…

   Jste silná a schopná a Váš přítel to asi neunesl. Nejste přeci puberťáci, aby on byl středem vesmíru a předháněli jste se, kdo víc ví a umí. Naopak dospělí lidé spolu jsou aby si byli oporou a pomáhali si, když to ten druhý potřebuje, případně se o sebe i starali. Tam Váš přítel patrně nedospěl. Nenechte se shazovat. Pokud si Vás nedovede vážit, ať si jde po svých. Dokázala jste hodně a zasloužíte si někoho, kdo to ocení. To nedospělé dítě, se kterým jste byla, ať si honí ego na mladých holkách, které ještě neměly čas dokázat to, co Vy.

    A sex ve vztahu není všechno- nám se současným přítelem dlouhou dobu nefungoval intimní život, ale vztah byl jinak suprový. Teď už nějakou chvíli nefunguje ani jedno, ale to už je trochu někde jinde.

 

    Nenechte se jím omezovat - zvládejte vše, když Vám to jde. To je jedině dobře. A najděte si někoho, kdo s Vámi udrží krok a Vaši vitalitu ocení

 
23.02.2013 12:48 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Rozchod s partnerem v komplikovaném vztahu - byla to chyba?
Text uživatele: 

Asi má nějaké komplexy méněcennosti, ten partner myslím, dokud jste neměla školu, bylo to možná pro něj lepší, teď ji máte, tak se strefuje do věku a objemu. S tím se ale nedá dělat nic, to je jeho vizitka. Někteří lidi, aby se cítili líp, srážejí druhé, ale za to vy nemůžete. Máte školu, doufejme, že se RS stabilizuje a můžete se vydat dál. Určitě jste chyby udělala, ale těžko takové, aby váš přítel vyráběl takovéhle reakce. To jsou reakce na jeho vlastní " nedostatečnost" a  pokud byste nebyla nemocná a ve věku  41, našel by si jistě něco jiného. Třeba nějakou úplnou absurditu.  

 
23.02.2013 14:53 Uživatel: Darila
Věk:  59

Město:Praha

panter.jpg
500-1000
Téma: Rozchod s partnerem v komplikovaném vztahu - byla to chyba?
Text uživatele: 

Dnes jsi to rozsekla sama, stůj si za tím, ty se v životě neztratíš, to, co jsi dokázala do svých 41 let je obdivuhodné. Nepromarni své další dny v životě s hlupákem.

Přeji ti do dalších dnů hodně lásky a  zdraví.

Ještě jeden příběh pro tebe:

Všem, kdo hledají svojí cestu

Na jednom místě a v jedné době byla překrásná zahrada plná jabloní a pomerančovníků, nádherných růží a všichni tam byli šťastni a spokojeni. Všichni v té zahradě byli šťastni až na jeden strom, který byl velice nešťastný. Ten ubohý strom měl velký problém: Nevěděl, kdo je!

"Musíš se víc soustředit, " řekla jabloň. "Kdyby ses hodně snažil, rodil bys chutná jablka. Koukni, jak je to snadné. " Neposlouchej ho, žadonil růžový keř. " ¨Mnohem snazší je být růží a sám vidíš, jak jsme krásné! " Ten zoufalý strom zkoušel všechno, co mu říkali ostatní, ale prostě nemohl být jako oni a tak z toho byl stále víc a víc nešťastný.

Jednoho dne přiletěla do zahrady sova, nejmoudřejší z ptáků, a když viděla, jak je strom smutný, zavolala. "Jen žádný strach, Tvůj problém není tak závažný. Takhle je na tom většina lidí na zemi! Dám ti jednu radu: Nepromarni svůj život snahou být tím, co chtějí druzí. Buď sám sebou. Poznej sebe a přitom naslouchej svému vnitřnímu hlasu. " A jak to sova dořekla, zmizela.

"Mému vnitřnímu hlasu? Mám být sám sebou? Poznat sebe? " Přemítal v duchu nešťastný strom, až mu to náhle došlo. Zacpal si uši, otevřel srdce a konečně uslyšel, jak mu vnitřní hlas říká. " Ty nikdy nebudeš rodit jablka, protože nejsi jabloň a nikdy na jaře nepokveteš, protože nejsi růžový keř. Ty jsi sekvoje a tvým osudem je vznešeně růst do výšky. Jsi tu proto, abys poskytoval útočiště ptákům a krásu okolní krajině! Máš své poslání! Tak ho naplň! " A strom se náhle cítil silný a sebejistý a rozhodl se být tím, čím má být. Rychle začal na svém místě košatět a všichni ho obdivovali a měli v úctě. A v té chvíli byla celá zahrada úplně šťastná.

Jak se tak rozhlížím kolem sebe, říkám si: " Kolik je tu sekvojí, které se ještě nerozhodly růst? Kolik je tu různých keřů, které mají ze strachu jenom trny? Kolik je tu pomerančovníků, které stále nevědí, jak rozkvést? " Všichni máme určitý osud, jejž musíme naplnit, místo, které musíme zaplnit. A proto nedovolme, aby nám někdo, nebo něco zabránilo v poznání a sdílení té úžasné podstaty našeho bytí.

 

 
23.02.2013 22:05 Uživatel: Sam-23
Věk:  41
0-100
Téma: Rozchod s partnerem v komplikovaném vztahu - byla to chyba?
Text uživatele: 

Děkuji.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rozchod s partnerem v komplikovaném vztahu - byla to chyba?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Odešla po 5 letech byl sem d*bil 2 849x
Ochlazení ve vztahu, nezájem, přítel nemá rád moje děti 12 743x
Nemohu se odpoutat 5 702x
Co vytěžit ze samoty po rozchodu 5 610x
Opustil mě milenec 5 706x
Rozchod se ženatým mužem 13 810x
Rozchod po 6 letech 11 847x
Po půl roce otěhotněla, rozešli jsme se, vrátí se ke mě? 26 852x
Má cenu doufat v návrat? 6 751x
Jak se konečně odpoutat a nemyslet na bývalý vztah 11 1050x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny