Bezplatná právní poradna online

Téma: Poslední návštěva ve vazbě - jen přímý příbuzný?

09.12.2012 21:49
Uživatel: Saky
Věk:  33
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobry vecer, chtela bych se zeptat jestli posledni navstevu ve vazbe musi mit jen primy pribuzny. A druhy dotaz: jestli musim mit potvrzeni ze jsem jeho druzka (az pojedu na navstevu do vezeni). Muzu se tim k necemu upsat? Dekuji Klara

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3758x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: navstevy ve vazbe
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
09.12.2012 22:20 Uživatel: Trinity
1429307679_carrie-ann-mos-as-trinity-in-the-matrix-reloaded.jpg
1000-2000
Téma: Poslední návštěva ve vazbě - jen přímý příbuzný?
Text uživatele: 

něco se píše o tom tady:zákon o výkonu vazbu § 14-klikni.

 
10.12.2012 11:57 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Poslední návštěva ve vazbě - jen přímý příbuzný?
Text uživatele: 

Na zákony se nevztahují autorská práva a je možné je dle potřeba šířit, proto si dovolím vložit text Tebou uvedeného znění přímo sem:

 

Zákon o výkonu vazby

§ 14 - Návštěvy obviněných ve vazbě

(1) Obviněný má právo na přijetí návštěvy v počtu nejvýše 4 osob jednou za 2 týdny v trvání devadesáti minut. V odůvodněných případech může ředitel věznice povolit přijetí návštěvy většího počtu osob nebo za dobu kratší než 2 týdny, případně na dobu delší než devadesát minut.

(2) U obviněných, u nichž je důvodem vazby obava, že budou mařit objasňování skutečností závažných pro trestní stíhání, 3) bez zbytečného odkladu stanoví podmínky pro uskutečnění návštěvy, kterými jsou zejména termín návštěvy, okruh osob a přítomnost orgánu činného v trestním řízení, v přípravném řízení státní zástupce, v řízení před soudem příslušný soudce.

(3) Návštěvy probíhají v místnostech k tomu určených za přítomnosti orgánů Vězeňské služby, případně též orgánu činného v trestním řízení.

(4) V odůvodněných případech může ředitel věznice rozhodnout, že z bezpečnostních důvodů se návštěva uskuteční v místnosti, kde je návštěvník od obviněného oddělen přepážkou.

(5) Nejsou-li splněny podmínky stanovené podle ustanovení odstavce 2, Vězeňská služba návštěvu neumožní a tuto skutečnost zaznamená do osobního spisu obviněného.

devil Zaměstnanec Vězeňské služby je oprávněn návštěvu přerušit nebo předčasně ukončit, jestliže obviněný nebo návštěvníci přes upozornění porušují vnitřní pořádek nebo ohrožují bezpečnost ve věznici; stejná oprávnění má, jde-li o návštěvu za podmínek stanovených podle odstavce 2, přítomný orgán činný v trestním řízení, jestliže v průběhu návštěvy zjistí, že dochází nebo má dojít k maření objasňování skutečností závažných pro trestní stíhání.

(7) Obviněný má právo přijímat ve věznici návštěvy obhájce neomezeně. Omezení uvedená v předchozích odstavcích se na návštěvy obhájce nevztahují.

musical-note Obviněný má právo přijímat ve věznici návštěvy advokáta, který ho zastupuje v jiné věci, jestliže orgán činný v trestním řízení, je-li obviněný ve vazbě z důvodu § 67 odst. 1 písm. b) trestního řádu, nestanoví jinak. V případě, že je třeba ověřit podpis obviněného, může se takové návštěvy zúčastnit i notář. Omezení uvedená v odstavcích 1, 2 a 3 se na takové návštěvy nevztahují.

------------------------------------------------------------------

3) § 67 odst. 1 písm. b) zákona č. 141/1961 Sb. , ve znění pozdějších předpisů.

 
10.12.2012 10:10 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Poslední návštěva ve vazbě - jen přímý příbuzný?
Text uživatele: 

Řekla bych, že poslední návštěva je jako každá jiná. Pokud nahlásí Tvojí návštěvu a ředitelství ji povolí můžeš za ním jít ty a potřebuješ jen OP.

 
02.02.2013 13:53 Uživatel: leonees
Věk:  30

Město:Praha

Téma: Poslední návštěva ve vazbě - jen přímý příbuzný?
Text uživatele: 

Stále se nemůžu dopídit,,, potřebuji poradit. Můj přítel je ve vězení,, chtěla bych jet na návštěvu a potřebuji prý potvrzení, že jsem jeho družka. Můžete mi prosím někdo poradit kde ho seženu a jak jej napsat? Děkuji

 
02.02.2013 22:36 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Poslední návštěva ve vazbě - jen přímý příbuzný?
Text uživatele: 

V první řadě musí o Vaši návštěvu požádat Váš přítel. Musí o návštěvu zažádat písemně, uvést Vaše jméno a po kontrole a odsouhlasení Vám přijde navštívenka s uvedením data a času návštěvy. Jestliže přijde navštívenka, myslím, že Vám k návštěvě bude stačit jen platný občanský průkaz nebo jiný průkaz totožnosti s fotografií.

Co se toho potvrzení týče, tak nevím - přítel Vám ho nenapíše a kdybyste si ho psala sama, to by si ho mohl takhle napsat každý, ne? Myslím, že když přítel zažádá o Vaši návštěvu a věznice to schválí, tak žádné potvrzení nepotřebujete. Ale možná bude nejlepší informovat se ještě předem telefonicky na ředitelství příslušné věznice.

 
07.11.2014 03:28 Uživatel: ewicka
Věk:  30

Město:Hradec Králové

Téma: Poslední návštěva ve vazbě - jen přímý příbuzný?
Text uživatele: 

Ani v samotné věznici pořádně nevědí, jak má toto potvrzením přesně vypadat, jelikož  termín druh - družka už vůbec neexistuje. Nejlepší do konkrétní věznice zavolat a informovat se. Se špatným  nebo žádným potvrzením Vás na návštěvu nepustí. Např. v Ostrově nad Ohří mě nejdříve odkázali na jiné tel. číslo a nakonec dopřepojovali až k řediteli věznice, protože si nikde  sami nebyli úplně jisti, co to vlastně teda přesně chtěj, abych cestu dlouhou 350 km, nejela jenom proto, aby mi řekli, že nemůžu dovnitř.

V Ostrově stačí napsat čestné prohlášeni o tom že s jmenovaným. , narozeným. , žiji ve společné domácnosti jako druh - družka, datum a na poště si nechat zá 50 Kč ověřit podpis (podepisujeme se tedy až přímo u okénka). Papír odeslat buď poštou na jménó obviněného který ho předá vychovateli - nejlepší způsob, pokud to nezařizujete těsně před návštěvou, máte tak možnost případné nedostatky ještě doladit, nebo vzít přímo na návštěvu a na bráně odevzdat spolu s občanským průkazem, nebo jiným platným průkazem totožnosti a navštívenkou.

Doufám že tyto informace aspoň trošku pomůžou někomu jako jsem byla já, že jsem na městském úřadě běhala ode dveří ke dveřím (od matriky po kancelář která má na starost lidi propuštěný z výkonu trestu) a všude jsem jen slyšela jen zkuste to. tam by to mohli vědět.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Poslední návštěva ve vazbě - jen přímý příbuzný?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny