Bezplatná právní poradna online

Téma: Práce na černo - názory, diskuze, co si o ní myslíte?

08.11.2012 21:01
Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Narazila jsem na článek, kde se píše - V říjnu se udání na nelegální práci stalo už třetím nejčastějším důvodem, proč se lidé na inspekci obrátili. Za jediný měsíc dostali kontroloři 245 podnětů na práci načerno.

 Co si o tom myslíte Vy?

1) Vzali byste práci načerno, kdybyste měli tu možnost a nemohli sehnat legální práci?

2) Znáte lidi, kteří pracují načerno? Pokud ano, jde o ojedinělý případ, nebo jich znáte víc?

3) Udali byste takového zaměstnávajícího?

 

Celý článek zde:

Udání za černou práci přibývá. Pokuty za 124.000.000 Kč.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4092x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Co si myslíte o práci načerno?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.11.2012 22:27 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Práce na černo - názory, diskuze, co si o ní myslíte?
Text uživatele: 

1) Vzhledem k tomu, že mám vytvořenou finanční rezervu, která by měla pokrýt třeba i delší období nezaměstnanosti, tak si neumím představit, že bych se dostala do tak zoufalé situace, abych vzala i práci načerno.

2) Nenapadá mě teď nikdo, o kom bych věděla, že pracuje úplně načerno, tzn. bez smlouvy. Ale lidi, kteří mají podle smlouvy jen minimální mzdu a zbytek dostávají na ruku, tak ano, ty znám.

3) Jestli bych udala takového zaměstnavatele - nebo i zaměstnance? Nepovažuju se za udavačský typ, takže asi spíš ne, ale záleželo by na okolnostech (důkazy, hodnověrní svědci, vlastní zkušenost apod. ) - takhle obecně nedokážu jednoznačně odpovědět.

 
08.11.2012 22:46 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Práce na černo - názory, diskuze, co si o ní myslíte?
Text uživatele: 

To je hodně těžké, protože stát není schopen vytvořit podmínky pro to, aby se lidem dařilo pracovat oficiálně. Pro podnikatele je zaměstnanec šílenou polžkou, cena práce je u nás zatížena tak vysokou daní, že je to pro mnohé firmy téměř likvidační, buď by neměly zakázky nebo jsou nuceny krátit oficiální mzdy, aby to vůbec dokázaly zaplatit. Krom toho pracovní morálka u nás je bídná o 8 hodinách práce se tu nezdá nikomu...   Udat firmu, která se snaží přežít je způsob jak si sice dlouhou pilkou, ale podřezávat vlastní větev... závistivcům nedochází, že kdo pracuje, ať už jakkoli, nečerpá většinou ze státu, živí se a udržuje si pracovní návyky, což vůbec není od věci. J8 bych naopak zavedla všude, kde to jen jde povinně živnost a spolupráci živnostníků, aby byl každý skutečně odpovědný jak za svou práci tak i za své odvody a znal jejich skutečnou výši, protože mnozí ze zamětnanců žijí v bludu, jak se na nich zaměstnavatel "pakuje" protože nemají tuchu, kolik za ně krom jejich srážek ze mzdy, ve skutečnosti odvádí státu. Stát utrácí a nehospodaří a když už je "v liji" tak vyjde do boje proti střední vrstvě  - ti nohoře by je poslali do háje a z těch dole si nic nevezmou... takže střed... vylezou policajti do ulic a loví zlotřilce, kteří se prohřeší drobnůstkami... je třeba naplnit kasu, zvýší se daně, vytvoří se prostředí pro lidskou závist a tím pro bonzáky... tohle je vždycky znak morálního marasmu přicházejícího shora a dav se rád přidá... a uahování opasku... to je pro ty druhé a pokud už musím utáhnout opasek já, tak ať se ten druhý jím nejméně přeštípne... ostatně o tom mluví přísloví o "sousedovic koze" jak hezké české....

 
08.11.2012 23:05 Uživatel: Medvěd
Téma: Práce na černo - názory, diskuze, co si o ní myslíte?
Text uživatele: 

Po čerstvé zkušenosti s úřadem práce nevidím, neslyším, nemluvím... Na vlastní kůži jsem poznal, jak funguje systém ve skutečnosti a změny v zákonech, které měly údajně postihnout notorické vydrbánky, "kupodivu" dopadly na slušné lidi, které totálně melou a melou... Ale to bylo jasné od samého začátku...

 
09.11.2012 08:02 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Práce na černo - názory, diskuze, co si o ní myslíte?
Text uživatele: 

1)Jestli bych vzala práci načerno? Asi bych se bála, že by na mě přišly, ale odpovím upřímně, že bych ji asi vzala, pokud bych byla v situaci, že bych neměla peníze.

2)Znám tak 1-2 co údajně pracují načerno.

3)Já bych ho neudala, říkám si, ať si každý dělá co chce, ke všemu člověk neví,   v jaký je on situaci, třeba když musí živit rodinu a další okolnosti.

 
09.11.2012 08:21 Uživatel: jancaho
Věk:  32
500-1000
Téma: Práce na černo - názory, diskuze, co si o ní myslíte?
Text uživatele: 

Práci bych vzala. Pokud potřebuju peníze, pracák a sociálka mě nezachrání.   Znám pár lidí- přišlo se na to a byli vyhozeni z pracáku. A pak začli shánět peníze ne příliš vhodným způsobem- hraní, půjčky, které nemůžou splatit..... A neudala bych je. Pokud " poctivě" pracují a dostávají za to peníze, proč taky?

 
09.11.2012 08:54 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Práce na černo - názory, diskuze, co si o ní myslíte?
Text uživatele: 

Mně by spíš zajímalo, co ta inspekce vlastně dělá, pokud zrovna nejde na firmy na udání... Ten počet a samozřejmost, nebo jakási normálnost, s jakou o tom informují mi vyrazil dech. "Nedělají" za ně spíš ti udávající...   a načerno?

 
09.11.2012 10:08 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Práce na černo - názory, diskuze, co si o ní myslíte?
Text uživatele: 

1. kdyby bylo treba vzal bych, kdysi sem takhle par x delal a klidne bych delal znova

 

2. znam, je jich vic 

 

3. neudal, neni duvod, kdyz nekdo chodi do zamestnani a zamestnavatel za neho musi platit kde jake blbosti tak se to odrazi na platu zamestnance, na cerno se za neho nic platit nemusi a zamestnanec si muze vydelal penize navic, takze v tomhle state, s takovou "vladou" jako tu je ted NEUDAL 

 

a jinak to ze inspekce dostala udani nezname ze to dotahli do konce a dali nekomu nejake pokuty, vsichni vime jak funguje vetsina inspekci v CR

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Práce na černo - názory, diskuze, co si o ní myslíte?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny