Téma: Jak se nejrychleji naučit jazyK?

28.08.2017 20:42
Uživatel: VeronikaA
Věk:  18
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý večer, mám takový problém co se mého studia týče. Vždycky jsem byla takova pomalejší ve škole. Na základní škole jsem měla dyslexii a hůře se mi učili jazyky, jak česky tak anglicky. Jenže teď se blíží poslední rok maturitního ročníku. Mám před sebou maturitu, až do této chvíle jsem myslela, že maturovat budu z matematiky, ale bohuýel jsem si to rozmyslela, v anglictine ani matematice nejak moc neperíl a mnoho lidi rika ze je to lehci kvuli jedne zkousce, ale teď mi to tak neprijde. Prosím řeči typu, že nemam na střední škole co dělat, kdyz toto nezvladam a pod. si ušetřete, vím, že to není moc dobre a uvedomuji si to, ale jen kvuli tomuto nedostatku nechci toho nechat. Obor me baví tak nevidím duvod proc ho nedelat: /
Jen teď jak na tu angličtinu? Prosím nemohl by mi někdo poradit? Nečíkam, že chci byt nějaky profíkvím, že nebudu. Teď potrebuji nejaky ten zaklad, nase pani ucitelka ve skole, to neucí moc dobre, moc spolu nevychazime a tak jsem se te anglictiny bala, ale ten nemam jinou moznost bohuzel a hrozne se toho bojímale chci fakt zamakat a alespon na tu4 to zvladnout, ukazat ji ze na to mam. Prosím poradte. nadruhou stranu nejsem nemam moc financni prostredky na kurzy apod. Zná nekdo nejaky dobry zpusob JAK BY jsem mohla zabojovat, i kdyz prece jen sem se rozhodla pozde??

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
28.08.2017 20:48 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Jak se nejrychleji naučit jazyK?
Text uživatele: 

Ahoj.

Naučil jsem se Italštinu za  11 měsíců. Své zážitky z učení cizího jazyka popisuji zde.  

Je mi 37 let, takže to byla fuška naučit se nový jazyk. Ale dokázal jsem to a jsem na sebe skromně pyšný.  

 
28.08.2017 22:20 Uživatel: Putin
Věk:  10
Téma: Jak se nejrychleji naučit jazyK?
Text uživatele: 

Podívej se na všechny díly seriálu The big bang theory v angličtině. Budeš se bavit, a pokud si to dáš s titulky - pojedeš dost dopředu.

 

Naučit jazyk se dá rychle, velice rychle, pokud si najdeš aktivitu, která tě v tom cizím jazyce baví. Třeba film. knihy o oboru, který těbaví, cokoli.

 
19.11.2019 00:01 Uživatel: Václav Havel
Věk:  30
Téma: Jak se nejrychleji naučit jazyK?
Text uživatele: 

Nejrychleji se naučíte jazyk tak, že se nebudete primárně učit ten jazyk, ale použiteje jazyk k něčemu, co vás baví. K získání informací, komunikaci o vašem zájmu/koníčku.

 

Já jsem totálně bblej na jazyky, ale zjistil jsem, že se velice snadno učím jazyky tímto stylem:

 

1) Vzít si dobrou učebnici daného jazyky, a prokousat se prvními 10 lekcemi. To je třeba přetrpět.

 

Dobrá učebnice = učebnice nemoderní, učící konzervativně, postaru. Moderní metody výuky jazyků jsou na exkrement, a nikdy nikoho žádný jazyk nenaučily. Žádné oxfordské headwayky a podobné nesmysly.

 

2) Po 10 lekcích ten jazyk začnu používat na něco, o co mi jde. Třeba pokud bude tazatelka zapálená do diferenciálních rovnic, najde skvělé učebnice v angličtině. : -) Jazyk má zdánlivě jen vedlejší roli, to je jeho pravé místo - zprostředkovává informace a komunikaci. Jazyk je jen prostředek.

 

Protože mám v tuto chvíli za sebou základy 10 lekcí, toto používání akceleruje znalosti. Nejedu od nuly, abych se neustále zdržoval, ale nemám už další zátěž nudných učebnic.

 

3) Bohatě stačí 10 minut denně se věnovat jazyku, ale každý den nebo přinejhorším obden. Je to mnohem účinnější než úporné dlouhodobé učení jednou za čas.

 

4) Nebojte se chyb. Klidně mluvte, piště, s chybami na začátku, ale opravujte je, jakmile je poznáte. Když budete číst, tak to časem opravíte.

 

5) Cílem jazyka není jazyk, ale zprostředkování komunikace/informací. Držte se toho. Neučte se jazyk, používejte jazyk jako zprostředkovatele něčeho/někoho.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak se nejrychleji naučit jazyK?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny