Téma: Mobilky.cz - prodávají nekvalitní telefony neurčené pro ČR

18.06.2011 13:09
Uživatel: Baunka
Odpovědí na téma: 3
Text: 

V lednu 2011 jsem si koupila v kamenném obchodě Mobilky.cz mobilní telefon za 6200,-. Po 3 měsících se začal sám vypínat, „zamrzal“, reagoval zpomaleně, špatně ukazoval i stav baterie ad. , odpadla krytka na USB atd.

15.4.2011 jsme jeli telefon reklamovat. 11.5. byla reklamace vyřízena tak, že nesplňuji záruční podmínky - mechanické poškození. Nabídli mi výměnu systémové desky za 5000, to jsem odmítla, telefon jsem odnesla do neautorizovaného servisu, nedokázali ho opravit - ale prý to nevypadá, že bych si tu závadu způsobila sama. Na internetu jsem poté zjistila, že je na tuto firmu podané trestní oznámení a hromadná žaloba. Telefony od nich nejsou určeny pro náš trh a jsou prodávány tzv. „ve zvláštním režimu“ (více na této stránce). Záhadně se většině zákazníkům telefony do 5 měsíců rozbijí a verdikt zní pokaždé stejně.  Zajímá mě, co se dá v takovém případě dělat a jak postupovat? Přeci jim to nemůže tak lehce procházet, přece se nemůžou k reklamaci postavit tímto způsobem a psát do vyjádření o reklamaci, co se jim zrovna hodí a tím se záměrně zbavit veškeré zodpovědnosti a povinností!! Je nějaká možnost získat od nich peníze zpět a nebo aspoň nějakou náhradu? Nechce se mi sklopit hlavu a dělat, že nic a nechat těm zlodějům 6000.  Děkuji za odpověď.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.06.2011 16:42 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Mobilky.cz - prodávají nekvalitní telefony neurčené pro ČR
Text uživatele: 

Postup je stále stejný - nechat mobil posoudit soudním znalcem, pokud bude posudek ve Váš prospěch (asi bude), tak zanést mobil s posudkem prodejci a požadovat opravu mobilu + uhrazení nákladů znalce.

Prodejce to samozřejmě odmítne, takže je jasné, že se musíte domáhat svých práv formou žaloby u místně příšlusného soudu. 

Prodejce evidentně spoléhá na skutečnost, že ho nikdo žalovat nebude. Je to hnus. Shrábnout prachy a zákazníku dělej si co chceš.

 
20.11.2011 10:52 Uživatel: pac
Věk:  31

Město:Brno

pac2.jpg
100-500
Téma: Mobilky.cz - prodávají nekvalitní telefony neurčené pro ČR
Text uživatele: 

Vis s touto firmou mam osobni zkusenost, teda konkretneji jeste v dobe kdy kluci usati zacinali podnikat a meli to na kolejcih v pokoji na palacaku. Po te uz oficialne na prodejne v IBC centru v Brne. Sam jsem byl svedkem nekorektniho jednani se zakaznikem a pozdeji jsem se dostal do stejne situace ja.

Docela se divim, ze je mozne u nich jeste neco koupit!!! Ze je uz davno nepozavirali.... ku*vy zlodejsky.....

 
20.11.2011 11:00 Uživatel: pac
Věk:  31

Město:Brno

pac2.jpg
100-500
Téma: Mobilky.cz - prodávají nekvalitní telefony neurčené pro ČR
Text uživatele: 

A jeste neco, weby jako satron.cz, mobilky.cz tu treti si nedokazu vzpomenout, ale kdyz se podivam na web a vyhledam si zjistim, ze maji prsty  i v  mobilkuryr.cz, tadymobil.cz/

Vsechno je to napadne z jedne firmy.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Mobilky.cz - prodávají nekvalitní telefony neurčené pro ČR
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny