Téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah

17.07.2014 00:02
Uživatel: Elisa
Věk:  26
Odpovědí na téma: 16
Text: 

     Dobrý den! Píši Svůj příspěvek, protože chci slyšet názory ostatních. Třeba mi to pomůže (už jen to, že se vypíšualt).

      V práci jsem se před třičtvrtě rokem seznámila s novým (o tři roky starším) kolegou. Nejprve jsme se o sebe vůbec nezajímali, ale po první spolupráci jsme si začali rozumět. Šli jsme na oběd, za pár dní na víno… Nic jsme spolu neměli. Několikrát přišel do mého bytu, kde jsme společně sledovali film, jedli sýry a povídali si. Bylo nám spolu zkrátka dobře. Komunikace fungovala výborně, takže jsme si přiznali, že spolu chceme trávit volný čas. Věděla jsem, že žije v jiném městě se Svou partnerkou a tady je jen když má pracovní povinnosti. Nevadilo mi to. Nic zlého jsme přece nedělali. Rozuměli jsme si lidsky, hodně jsme si pomáhali v řešení naší společné práce a bylo nám fajn.  

     Zastávám názor, že když jsem ve vztahu, tak jsem naprosto věrná. Ne proto, že by to tak mělo být, ale protože chci. Kdybych měla potřebu být nevěrná, věděla bych, že můj dosavadní vztah není v pořádku a řešila bych to. Když jsem ovšem single a s někým se seznámím, tak pokládám za hloupé ptát se, jestli je zadaný nebo ne.  Člověk by měl být natolik fér, že sám oznámí narovinu jak to má. Když zjistím, že je zadaný, tak nepátrám jaký je jejich vztah. Není to přece moje věc (nevím proč spolu jsou, jestli mají volný vztah, nebo už spolu prostě žijí jen jako bratr se sestrou…). Ne, nevrhám se na zadané muže, ale když je mi s ním dobře, tak nevidím důvod proč si to odpírat. Já jsem přece svobodná.

     Vrátím se k mému kolegovi. Po několika měsících začalo docházet k letmým dotekům, jemným pohlazením, a občasným polibkům. Několikrát jsme spali v jedné posteli, ale k ničemu nedošlo. Tehdy jsem si začala být vědoma toho, že je to o citech, což je horší, než kdyby to byl "jen" sex z fyzické přitažlivosti. K sexu po nějaké době pochopitelně došlo. Bylo to nádherné citlivé milování, při kterém jsme do Sebe zapadli jako puzzle. Oba jsme byli rádi, že k tomu došlo až po takové době.  

     Trávili jsme spolu skoro každý den. Přiznal, že se zamiloval, a že cítí, že já úplně stejně taky. Byla to pravda. Když jsem byla nakrklá v práci - přinesl mi kytky, když jsem byla v práci zavřená do noci - přinesl mi večeři, když mi nebylo dobře - celou noc mě hladil. ALE pak přicházeli tvrdé srážky s realitou: "Dneska přijede moje parnerka", řekl. Naštvaně jsem odešla a v koutku uronila pár slz. Přišel za mnou s tím, že je mu to líto, ale že by to tak zatím nechal. Samozřejmě, měla jsem ho postavit před otázku "Ona nebo já", měla jsem se zaseknout a nepovolit dokud si to nevyřeší, měla jsem se na něj vykašlat. Poradila bych to každé druhé, ale sama jsem se dostala do pasti citů. Chtěla jsem ho mít úplně, ale raději aspoň napůl než vůbec.

     Lepší sex jsem nikdy s nikým nezažila (měla jsem celkem osm partnerů). Je to milenec, který se mi věnuje naplno, a který mi touží splnit každé přání. Má rád, když ho uspokuji já, ale nejšťastnější je, když vidí mou spokojenost. Kamarádka mi řekla, že si mám užívat to pěkné, dokud to pěkné je a zbytečně nic neřešit, protože to za něj stejně nevyřeším. To bych tak ráda dokázala, ale nejde to. Miluji chvíle s ním, ale už v ten okamžik mám vzadu myšlenku, že bude druhý den s ní. Je mi jí vlastně líto (taky jsem si zažila pocit podvaděné ženy). Ona za nic nemůže. Vím, že on je ten prevít, který ubližuje.

      Jak jsem již psala: výborně v našem vztahu funguje komunikace. Mluvíme opravdu ovšem (kromě jeho oficiálního vztahu). Když jsme spolu poprvé spali, tak jsme šli druhý den do netrálního prostředí na kafe. Řekl mi, že je mu ze sebe zle, že vždycky odsuzoval kamarády, kteří podváděli Své partnerky, a nikdy ho nenapadlo, že by něčeho takového byl sám schopen. Stalo se. Nějakou dobu se snažil bránit. Chtěl jít domů a být sám. Trápilo mě to. Netlačila jsem - jen vyčkávala a propadala smutku. Řekl, že nechce nikomu ubližovat, ale zároveň si nedovede představit, že by mně už nikdy neobejmul a nepohladil. Moje reakce: "Ale tohle žádné řešení není. Řekni mi, jak si to tedy představuješ dál. ideáně by to podle Tebe bylo třeba za půr roku jak? " Odpověď mě uzemnila: "No já budu žít stále se Svou partnerkou, a my dva budeme víc než kamarádi." Nejsem hadr na podlahu, nejsem holka na zpestření všedních dní, mám nějakou hrdost, nechci se trápit. Řekl mi, že tak to není. Plakal, že sám v sobě nevyzná, že v životě v takové situaci nebyl a neumí to řešit. Plakali jsme spolu a usnuli v náručí.

     Nenašla jsem v sobě sílu ukončit tento vztah. Nejsem naivní, abych si myslela, že ji opustí, budeme spolu a všechno bude růžové. Vím, že když spím se zadaným mužem, tak vlastně nepřímo toleruji nevěru. To je hrůza. Asi potřebuji čas, abych pochopila, že to takhle nemá cenu, nebo dokázala opravdu jen užívat a nic neočekávala. Říkáme si, že se máme rádi jako lidé, a kromě toho se milujeme. Ať už se stane cokoli, nechceme o sebe přijít jako o kamarády.  

     Co nechápu je ten jeho vztah. Zvyk je železná košile. Doma má napečeno, vypráno, její rodiče jim věnovali byt, platí jim dovolené… Je to pohodlné. Žije s někým koho má rád, koho dobře zná, s kým si rozumí, kdo se o něj postará, takže sám nemusí nic moc řešit. Proč by to opouštěl? Je to přece chlap (bez urážky). Že už je to stereotyp bez špetky vzrušení je jen jejich chyba. Na vztahu se musí neustále pracovat a ne ho s prvními problémy pohřbít. Proč by ale měl takhle mladý muž zůstávat s ženou, kterou už nemiluje, se kterou není sezdán a nemá děti? Proč se zbytečně trápí, když nemusí? On to má ve Svých rukou, nikdo jiný.

     Kdyby byl sám, tak bychom spolu třeba vůbec nebyli. Nebo byli chvíli a nefungovalo by to. Kdo ví… Momentálně jsme na dva měsíce odloučeni stovkami kilometrů (kvůli práci). Brzy se ale zase budeme vídat skoro denně. Řekla jsem si, že ho nebudu kontaktovat a počkám, zda-li mu budu chybět já. Vím, že je s ní, takže jsem chtěla zjistit, jestli přepíná mezi vztahy (tak jako když je se mnou neřeší ji, jestli když je s ní neřeší mně). Nepřepíná, neodstřihává, volá mi. Povídáme si jen tak nezávazně, ale je to fajn. Uvidíme co udělá ten odstup. Zatím nejsme ani v půlce našeho odloučení. Nechci o něj přijít, jak říká jeden výrok: "Chceš-li vstoupit do mého života - dveře jsou otevřené. Chceš-li odejít z mého života - dveře jsou stále otevřené. Ale nestůj, prosím, mezi dveřmi a neblokuj průchod ostatním! " Momentálně nejsem schopná dívat se po jiných mužích, ale to je pochopitelné.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4395x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Miluji zadaného muže
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
17.07.2014 00:02 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah
 
17.07.2014 00:48 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah
Text uživatele: 

Snad Ti pomohlo se vypsat, protože nějak nevím co vlastně chceš slyšet.

Začala jsi jako milenka a tak to začíná i končí.

Nevěřím tomu, že jsi "včas" nevěděla, že je zadaný a tak sis mohla vybrat, začít a být milenkou - respektovat parametry toho vztahu nebo to prostě nezačínat.

Je, ale naivní a hloupé začít si se zadaným a v případě, že se objeví city, očekávat, že ten zadaný začne něco řešit.

To, že jsi ho měla postavit před otázku: buď ona nebo já, to není pravda. Nikdy jsi nebyla a nejsi v pozici kdy bys na položení téhle otázky měla právo, to má pouze a jen "ta první".

 

Samozřejmě, že existují i situace kdy se z mileneckého vztahu stal běžný, ale tam je to buď otázkou času než se příběh bude opakovat, či stavem kdy zadaný v zásadě chce ukončit stávající vztah, ale nemá k tomu "důvod"/odvahu.

 

Nebudu Tě soudit, za určitých pravidel a podmínek nepokládám nevěru za něco co je třeba soudit. Nicméně Ty si odpověz na to zda jsi schopná a ochotná respektovat fakt, že jsi byla, jsi a budeš milenkou a tou druhou nebo nejsi. To rozhodnutí je na Tobě, nikom jiném.

 
17.07.2014 08:15 Uživatel: samča
100-500
Téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah
Text uživatele: 

Taky se mi líbí zadaný muž. Myslím na něj ve dne v noci. Touha je silná a ovládat se nedá. Rozum by měl zvítězit nad touhou, ale je to těžké. Připadá mi to oboustranné. Je to můj šéf. Nic mezi námi není a nemělo by být. Jak se říká, srdci neporučíš.

 
17.07.2014 08:16 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah
Text uživatele: 

Eliso, plne se shoduji s nazorem Veselky. Pokud se spokojis s roli milenky, muze vas vztah trvat i nekolik let! Existuji milenecke vztahy, ktere pretrvavaji cely zivot. Tvuj pritel neni prvni ani posledni, ktery udrzuje dva vztahy najednou. Nekteri muzi jsou tak nastaveni a necini jim to potize. Pokud je milenka tolerantni, funguje to. Ovsem… problem nastava, kdyz si milenka najde pritele!! Jednak zena vetsinou neni schopna sve city delit, a druhak muz neni ochoten tolerovat druheho muze. Bylo by zraneno jeho ego. Jak sama pises,  o tveho pritele je postarano ve vsech smerech. proc on by mel neco menit?  
Zalezi tedy na tom, co chces ty!
Jeho pritelkyne je mi uprimne lito, ale budiz ji utechou, ze nic netusi. Tenhle muz ji totiz bude neverny po cely zivot. Ale. c´ est la vie, nic noveho pod sluncem.
 

 
17.07.2014 09:53 Uživatel: usměvavá
Věk:  42
0-100
Téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah
Text uživatele: 

… a co, když do hry vstoupí třetí žena? Muž, který podvádí a očividně mu to nevadí, bude podvádět dál. Má nějakou hodnotu vztah s mužem, který podvádí a nevadí mu to? On má komplet servis po všech stránkách u všech dotčených žen, u jedné má zázemí a domov a u druhé má diskuze o práci a sex. Jsou asi jen dvě varianty, žít dál pro pár hezkých chvil s pocitem, že se o muže dělím nebo se s takovým mužem rozloučit. Osobně bych rázně za takovým mužem ty pomyslnné dveře zavřela, nevážila bych si sama sebe. Mějte ženy hezké dny, Věraalt

 
17.07.2014 12:10 Uživatel: samča
100-500
Téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah
Text uživatele: 

Myslím si, že je lepší mít za sebou něco nežli nic. Já v 36 letech nemám za sebou ani to, co Elisa. I kdyby to ukončila, má na co vzpomínat. A kdyby si s ním vůbec nezačala, nemá na co. Lehce se radí, nezačínejte si se zadanými, ale co když nikoho volnýho nepotká, s kým by tak si rozuměla? Seznamky jsou plné volných chlapů… Ale jakých? Buď uráží už při psaní nebo na rande nepřijdou a když přijdou, tak uráží. A když neuráží, tak to nezajiskří a je to jen o tom popovídání a nic víc …

 
17.07.2014 12:43 Uživatel: Kartářka Edith
Věk:  46

Město:Ostrava

Téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah
Text uživatele: 

Milá Eliso, toto se stává dnes a denně a každá si myslí, že to zvládne. Vše je ukryto v našem vnímání. Vše je to o vás a na Vás. Jak to chcete vidět? Dovolila jste to a co teď? Máte dvě možnosti, ukončit to s myšlenkou na další možné trápení a nekonečné výmluvy na rodinu a málo času. Nebo trpět to ponížení, že jste ta druhá a časem se zbláznit z myšlenek co dělá, když není s Vámi. Zapojte rozum a srdce na chvíli umlčte. Chcete ztrácet čas čekáním na skutečnost, že se nikdy nerozejde se svou ženou? Jak ještě dlouho?  Vy to tak vnímáte a chcete být zamilovaná. Je to stav Vaší mysli. Milenecký vztah je o sexu, nikoli o lásce!!! Je to o dobrodružství, protože doma jsou každodenní starosti, řešení složenek a plateb, práce kolem buty či domku a děti. Už vyprchalo to jistřivé svírání kolem žaludku a úžasný sex. Ne, že by toho již manželé nebyli schopni, ale s milenkou je to jednodužší. Odskok stranou, je to přitažlivé, natěšené a hlavně nic neřešíme. Pokud začnete řešit, ukončí to on sám. Protože to má doma. Tak všechno zvažte a raději si najděte svého chlapa a snažte se mu nedat důvod najít si milenku. Už víte o čem to je. Moc Vám držím pěsti, abyste se správně rozhodlaalt

 
17.07.2014 15:02 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah
Text uživatele: 

Eliso, nikdy jste neměla připustit takový vztah, tím budete trpět jen Vy sama. Vidím to tak, že za čas váš vztah skončí, pán zůstane se svou přítelkyní, protože má u ní všechen servis a nabrnkne si časem jinou milenku a to klidně v práci. Vy na ně budete denně koukat a bude Vám to rvát srdce z těla a nakonec opustíte místo. Jo, jo, bude to životní lekce, že takto již nikdy víc. Mějte se. Pavla

 
17.07.2014 18:10 Uživatel: samča
100-500
Téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah
Text uživatele: 

To jí může rvát srdce, i kdyby s ním nic neměla.

 
17.07.2014 20:47 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah
Text uživatele: 

Samčo, Vy v tom ten rozdíl nevidíte?

 
17.07.2014 22:43 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah
Text uživatele: 

Konečně někdo něco takového napsal, Pavli.

Mě stačí už jen třeba věta:
"Ne, nevrhám se na zadané muže, ale když je mi s ním dobře, tak nevidím důvod proč si to odpírat. Já jsem přece svobodná."

 
18.07.2014 00:08 Uživatel: Dnes anonym
Věk:  23
Téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah
Text uživatele: 

Zažila jsem něco podobnýho. Nevěděl, rozhodoval se, nechtělo se mu vztah (který podle jeho slov moc nefungoval) ukončit. Přesto jsme byli spolu, sex úžasný, rozuměli jsme si… Čekala jsem velmi dlouho, skoro dva roky. Tvrdil, že nechce trápit ani jednu, že neví, vypadal vážně "hotově" (na dně). Nakonec se rozešli. A dneska? Stále neví. Vidíme se, ale není to ono, nejsme spolu jako "klasický" pár. Prý potřebuje čas. To chápu, i mě to drásá. Nebo spíš - už moc necítím. Mám jen velký pocit zmaru, zamilovanost vyprchala, vše se samozřejmě podepsalo na sexu. Byla a je to velká lekce, ale i velký smutek, co se může z jedný ohromný lásky stát. Radím - pryč. Promarníte čas. Ano, kdo ví, koho potkáte a co zažijete, pokud budete s ním, ale za mě - nestojí to za to. On se nerozhodne. Já dneska trnu, jestli ji vidí, nevidí, jestli s ní spí, nespí, jestli byla u něj, nebo ne… Takhle nejde žít (v nejistotě, ve hlídání někoho - ač nevyřčený). Musel by to být velmi pevný a rovný člověk, který ví, že chce vás. Ale on to podle všeho neví, a proto je stále s ní. Dva měsíce odloučení přišly jako na zavolanou, nemyslíte? Radila bych to utnout, žádný kontakt. Jen to, že se vidíte v práci,, je hloupý. Snad ji jen změnit (ano, těžký) nebo zatnout zuby. Ač bude prosit, škemrat. Omlouvám se za negativní podtón mého psaní (nějak to na mě padlo ve vzpomínkách, jak mi bylo - chvíle euforie se střídaly s hlubokým smutkem, kdy je s ní - a zůstal dneska spíš jen ten zmar, ale i vděčnost za lidi, který jsem v průběhu těhle těžkých časů poznala). Ale vážně - radši zatněte zuby a najděte si někoho, kdo bude mít JEN vás. Raději anonymně.

 
18.07.2014 00:14 Uživatel: Dnes anonym
Věk:  23
Téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah
Text uživatele: 

A ještě dodatek - nemyslím si, že úplně každý chlap se nikdy nerozejde a z "milenky" neudělá partnerku. To si rozhodně nemyslím. Ale už i z věty toho muže "… my budeme víc než kamarádi a s přítelkyní zůstanu" je jasný, co má v plánu.. Nenechte si zdevastovat s (ebe) vědomí. Neznamená to ale, že by vás neměl rád, určitě má, když se k vám tak hezky chová (nebo je to výborný herec). Ale ji má rád taky. A já osobně se neumím vyrovnat, a zatím ani nechci, že má někdo partnersky rád dva či více lidí.

 
18.06.2017 15:28 Uživatel: Silvia
Věk:  22
Téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah
Text uživatele: 

Ahoj,, tak by mě napadlo jak to vše dopadlo,, jste spolu nebo ne,,, promiň že se tak ptám ale po také době si člověk uvědomí, zda to všechno bylo k něčemu dobré a nebo to bylo jen jedno velké zklamání a utrpení. teď zažíváme to samé,, už to bude rok co sem si začla o 17let starším chlapem … není ani ženatý ani nemá děti ale háček je v tom že má už pět let vztah s jinou. říkala. jsem si nesmím mu natolik podlehnout aby to nezaslo dál než bych chtěla,, ale jak se říká srdci neporucis. … zamilovala jsem se až po uši,, a furt si dělám pláně naděje že ji opustí a budem konečně spolu … ale na otázku proč?? … mi nedokáže odpovědět … vidím na něm že se asi též zamiloval a nebo to je jen pocit spokojenosti a nebo závislosti?? . nikdy mi nebylo tak krásně jako s ním a teď jsem už konečně řekla na rovinu, že promiň ale tohle dál nejde, a skončila jsem to (asi už tak 4krat a vždy jsem to nevydržela a zas to pokračovalo) nevím nechci o něj přijít ale tak to ani žít nechci … pořád na něj myslim, vyčerpává mě a hlavně omezuje v osobním životě, protože  absolutně  nemyslím na nic jiného než na něj ( (

 
05.01.2018 19:26 Uživatel: jen Já
Věk:  43
Téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah
Text uživatele: 

Plně Vás chápu, zažívám něco podobného. Jen má děti o to je to horší. Zdá se mi, že se snaží žít dva životy. Jeden s ní a mě věnuje chvilky, když mu čas dovolí. Snažila jsem to ukončit, jen to prostě nejde. Mám ho fakt ráda a s ním cítím, že žiji. Jsem vdaná a děti jsou skoro plnoleté, ale s manželem, mám pocit, že jen přežívám. Taky nevím co dělat. A vím, že když člověk má někoho opravdu rád, ze života ho nechce odstranit, ba naopak.

 

 
07.01.2018 21:18 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah
Text uživatele: 

Ten člověk má rodinu, nechte ho být, ať neuděláte nešťastných několik lidí, jen pro své sobectví… pokud někoho mám ráda a je zadaný, dopřeji mu ten klid a nedělá sobecké kroky…

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Miluji zadaného muže - nemám sílu ukončit náš vztah
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 1007x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 1197x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 877x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 712x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 922x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 858x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 4 1111x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 842x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 1335x
Zamilovaná do kamaráda s výhodami, on však nechce vztah 4 1865x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny