Téma: Ošklivka v práci - začal jsem obdivovat její schopnost radovat se a zakoukal se do ní

08.12.2016 20:59
Uživatel: NilClass
Věk:  32

Město: Praha

100-500
Odpovědí na téma: 11
Text: 

  Ahoj, moc si nevím rady, poradíte mi?  

  

09/2016 jsem v práci přestoupil do jiného týmu. Už od začátku je domluvené, že je to jen dočasně, na jaře 2017 budu přecházet na úplně jinou pozici. Můj původní tým se s odchodem šéfa rozpadnul a tak jsem na přechodnou dobu jinde.

Jediné volné místo v kanceláři bylo vedle jedné drobné černovlásky, tak jsem si tam sednul a okamžitě jsem si pomyslel, že je v obličeji děsně ošklivá. Fakt, ošklivá.  

 V týmu jsem si rychle zvyknul, dobře jsem tam zapadl a pomalu jsem si začal všímat, jak se ta holka chová. Asi nejlepší přirovnání je Lenka (Střelenka) Láskorádová z Harryho Pottera. Svá, žije si ve svém světě, moc se s nikým nebaví, ale kontaktu se nevyhýbá, jen ho sama nevyhledává.

Postupem času jsem se přistihnul, jak na ní čím dál častěji koukám a myslím. Má v sobě takovou dívčí hravost (oběma nám je 31 let), prostě když se jí něco povede, tak si tleskne, poskočí si, zatočí se… a musím se přiznat, že mi to přijde moc sympatické, dokonce i přitažlivé. Začali jsme spolu ve volném čase v odpočinkové zóně hrát šipky, fotbálek a další hry, povídat si…

A pak jednoho dne, zrovna mě porazila a vyloženě zářila, nadšená, usměvavá, najednou jako když cvaknete vypínačem - koukám na ní, že vůbec není ošklivá, když se usmívá, tak je naopak velmi krásná, takové sluníčko. Postavu má skvělou, toho jsem si všíml hned na začátku. Klasicky se začínám zamilovávat, chci aby byla šťastná, aby se pořád smála, dělá mi to strašně dobře, mám takový hřejivý pocit, když jí tak vidím. Jenže taky začínám žárlit, když se s ní někdo baví, nemůžu se moc soustředit na práci, tolik mě přitahuje. Jasně, chtěl bych jí do postele, časem, ale hlavně bych jí chtěl objímat, hladit po těch úžasných černých vlasech, říkal bych jí, jaká je krásná a skvělá a vůbec alt

  

Jsem zblbnutý z rad okolo, že člověk musí hlavně milovat sám sebe, musí umět být sám, že vztah má být jen doplňkem k parádnímu životu. A takový já nejsem, nemám se moc rád, jsem smutný, že jsem sám a parádní život zdaleka nemám. A tak se trápím, co mám dělat? Jak se mám odmilovat, nebo vydržet do jara, až půjdu zase jinam? Než jsem jí potkal, tak už jsem byl skoro spokojený, v práci se mi daří, chodím cvičit, snad po letech dálkového studia dodělám VŠ,  celkově jsem byl docela v pohodě, ale teď na mě zase jdou neskutečné deprese.  

 

Minulá přítelkyně se se mnou rozešla protože nemám "drive", nemám ambice něcěho dosáhnout, chci jen spokojený rodinný život. Vydělám dost, a časem to bude jen lepší - jsem ajťák, práce mě baví, šéf je spokojený, plat roste… jenže mně to nestačí, nedovedu si představit, že můj život bude jen o práci, o tom, že něčeho dosáhnu. Je mi celkem jedno, kam se v kariéře dostanu, je to sice zábava, ale také jen prostředek, jak získat peníze na život. Tak nějak jsem si myslel, že stačí chodit do práce, vydělávat peníze, milovat, vychovat děti… smysl vidím v partnerství, v lásce, v rodinném životě, dětech, a je mi vážně jedno, jestli někdy budu ředitel nebo ne. Je mi to jedno, nepotřebuji dům a nejlepší auto, nejšťastnější jsem byl, když jsem mohl hladit bývalou partnerku po vlasech (vím, jsem trochu úchyl na vlasy…) a říkal jsem jí, že spolu všechno dokážeme, že je skvělá, krásná a úžasná… Vím, že dokážu spoustu věcí, ale jen když musím. Například jsem dostal nabídku na manažerskou pozici, kterou jsem odmítnul, nechci být manažerem, ani za velké peníze, vždy jsem chtěl být obyčejným zaměstnancem, programátore,  mám rád jistotu, nechci mít firmu ani nikoho řídit. Neumím moc zvládat stres, a tak jak bych pak vydržel starat se o děti a ženu, až bude na mateřšké? Teď mám nervy z toho, že nedokončím školu (pracuji na full time, školu dodělávám distančně ve volném čase, večer jsem ale unavený a nedokážu tomu věnovat tolik, kolik je třeba. Jenže vím, že je třeba VŠ, bez toho jsem k ničemu - minulá partnerka studovala dvě VŠ naráz - medicínu a PřF UK). Teď si ale myslím, že když nedokážu zvládat práci a školu, jak pak dokážu zvládat práci a starost o ženu a děti?  Vím, že to dokážu, ale také si přiznávám, že z toho mám strach. Minulé přítelkyni jsem se svěřil, a okamžitě jsem v jejích očích klesnul, protože Muž (s velkým M schválně) se přeci ničeho nebojí, a když, tak si to nechá pro sebe… žena chce jistotu a oporu, kterou ale někdo, kdo přizná strach, nemůže poskytnout. Muž přeci musí být sebevědomý, jistý, asi jako skála, o kterou se může žena vždy opřít.  

 

Nemůžu ale upřímně navázat vztah s někým, komu bych tohle všechno neřekl. Mám ale strach, že takové přiznání ze mně v ženských očích udělá slabocha (za kterého se mimochodem považuji…)

  

Nějaká rada? Díky!

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2350x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Zmatená zpověď - vztah se ženou, seběvědomí
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.12.2016 21:43 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Ošklivka v práci - začal jsem obdivovat její schopnost radovat se a zakoukal se do ní
Text uživatele: 

Ahoj, nepřipadá mi to zmatené. Naopak, popsal si to tak akorát a myslím, (no jo, teď přijde klišé) že až potkáš tu správnou, bude si tě hodně cenit. Vždyť je to hezký mít příjemný, rodinný život, bez zvratů. Asi jsi měl holky, které chtěli sice hodného, ale průbojnějšího a dominantnějšího muže. Jenže to, že takový nejsi není tvoje chyba, prostě jste se nesešly správné protějšky. Pravda je ta, že reakce tvé bývalé byla docela drsná a přehnaná. Důležitý je se přes to přenést. Neber to, jako svou chybu, přijmi to a naopak si buď sám sebou jistý. A myslím, že život jako takový ti nadělí ještě pár překážek a pravděpodobně sám přijdeš na to, že budeš muset možná malinko zostřit lokty, nebo to přijde samo a uvědomíš si to zpětně. Pokud na tom záměrně nechceš pracovat, což docela chápu, nezbyde, než se přijmout. A to je podle mě u tebe klíčový: přijetí sama sebe takovvý, jaký jsi. Znáš své přednosti i chyby, vlastně jsi je zde popsal. A to má naprosto každý. Podstatný je nedávat ty slabosti na odiv víc, než přednosti. A až se přijmeš, nabydeš i vnitřní, zdravou sebejistotu.

A ke kolegyni: tady jde spíš o nebezpečí, jaké skýtá vztah na pracovišti. Kdyby to nevyšlo, museli byste vídat, mohlo by být dusno atp. Na druhou strannu, pokud budeš pak mimo její dohled, až půjdeš na tu jinou pozici, možná bych počkala na to a zkusila bych se s ní sbližovat až po tom. A i tak, nikdy nic není jisté, nedělej si hned iluze, třeba k  tobě nic necítí.

Jo a se svou povahou si spíš dávej pozor na semetriky, které by tě využívaly, zmanipulovaly a ovládly tě.  

 
08.12.2016 21:59 Uživatel: NilClass
Věk:  32

Město:Praha

100-500
Téma: Ošklivka v práci - začal jsem obdivovat její schopnost radovat se a zakoukal se do ní
Text uživatele: 

Rypoušice, díky za odpověď. Vlastně jsem schválně psal právě sem na MS, často sem chodím a respektuji rady zkušenějších (namátkou se mi vybavuje uživatel QAdama, Plamínek, Ty, a pár dalších… rád si nechám poradit od ostatních) Ono to bylo tak, jak říkáš, bývalá dívka mi několikrát řekla, doslova "jsi dobrý takový, jaký jsi. Jednou nějakou ženu uděláš moc šťastnou, ale já to nebudu, já hledám něco jiného".

 

Jen to bolí, a jsem naordinovaný, že muže nemají a nesmí vztahy bolet, vždyť žen je spousta a pro jedno kvítí slunce nesvítí, hlavně musíš být spokojený sám se sebou a s životem. To ostatní přijde samo. Ale jak můžu být spokojený, když pro mě je smyslem života žena, která vlastně smyslem života být nemá? K čemu mi je práce, peníze, výlety, když to nemám s kým sdílet?  

 

Samozřejmě znám pořekadlo "co je v domě, není pro mně", proto se držím zpátky. Dneska (08.12.2016) jsem se trochu překonal  a pochválil jsem té mojí kolegyni, že má moc pěkné tričko a že jí moc sluší. I teď je to super pocit, měla radost, že si jí někdo všimnul, jen já mám pořád ten pocit, že si zasloží někoho lepšího.  

 

Pro ostatní, ano, navštěvuji psychologa, ale ten mi radí to samé - měj rád sám sebe a štěstí nezakládej na vztazích. Co ale mám dělat, když vzah je pro mě to jediné důležité?

 
09.12.2016 18:16 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Ošklivka v práci - začal jsem obdivovat její schopnost radovat se a zakoukal se do ní
Text uživatele: 

No jo, ale co s človkem, kterého naplňuje jen vztah?

Pak ti přece není dobře se sebou samým. Jinými slovy, dokud se nepostaráš o sebe tak, aby ti bylo citově dobře samotnému se sebou, nebudeš se mít dost rád, dost se podporovat a dost o sebe a svoje potřeby pečovat, dost si rozumět, dost se motivovat, odměňovat, odpouštět si, vést a  řídit, být na sebe hrdý a mít ze sebe sám radost, pak budeš potřebovat, aby  te miloval někdo jiný.  

A budeš na tom závislý.  

 
08.12.2016 22:18 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Ošklivka v práci - začal jsem obdivovat její schopnost radovat se a zakoukal se do ní
Text uživatele: 

 Asi bylo moc dobre, ze jste se s tvoji byvalou pritelkyni rozesli. Ona skutecne hledala nekoho jineho. To ale neznamena, ze ji selhal. Naopak jsou zeny, ktere  prave takoveho muze, jako jsi ty,  hledaji.
Nejsi proste vudci typ a i kdyz nedodelas VS, svet se nezbori.  Mas praci, co te bavi a jsi schopen uzivit rodinu. Co bys chtel vic? Musis najit jen tu spravnou partnerku.
Jak se zda, uz jsi ji skutecne nasel. Ta zena ma v sobe neco krasneho, neco, co kazdy nema. A nemusi to byt zrovna jeji tvar. Myslim si, ze se mas v Novem roce na co tesit!!

 
08.12.2016 22:47 Uživatel: NilClass
Věk:  32

Město:Praha

100-500
Téma: Ošklivka v práci - začal jsem obdivovat její schopnost radovat se a zakoukal se do ní
Text uživatele: 

Listicko, právě proto píšu zmatená zpověď. Já tak nějak cítím, že ona je přesně to, co chci. Nikam nepospíchám, a se sexem už vůbec ne, vlastně mi poslední dobou přijde slovo sex divné, raději mám slovo milování Neumím to vysvětlit, ale vím, nebo alespoň věřím, že dokážu být dobrý partner. Taky ale mám nějakou sebereflexi a vím, že problém není v ženách, že je to mnou. Úspěšný a sebevědomý muž by s takovou ženou neztrácel ani vteřinu. Opět, zmatený, měl bych chtít dokonalou, krásnou, úspěšnou, zkušenou… upřímně se přiznám, že minulý vztah byl můj první (ano, ve 30 letech), na začátku nebyla pověstná chemie, ale časem jsem se neskutečně zamiloval. A s kolegyní to je podobné, moc bych si přál, aby byla šťastná, spokojená, prostě jen mám pocit, že každý okolo je lepší. Namátkou, jsem v týmu nejstarší, ostatní jsou mladí krásní lidé, okolo 25 let, dokončují ing studia, a já si dodělávám bc v době, kdy třeba můj táta měl 3 děti a doktorát.  Jsem prostě naordinovaný tím, jak říkáš "vůdčí" typ. Já jsem beta, vím to o sobě, jen jsem nedokázal překonat myšlenku "s alfa samci spíme, bety si bereme za manžely". Už jsem to samozřejmě řešil, problém je (podle ostatních, já si to nemyslím, ale moc se mi nedaří… ), že přemýšlím ve vzorci - co můžu já ženě nabídnou, a ne co může žena nabídnout mně. Jenže mě dělá moc a moc dobře, když se dívka směje, je šťastná… já jsem zvyklý být nešťastný, malý neschopný (pro psychoanalytiky, jsem nejmladší a jediný syn, s 5 staršími sestrami… a ano, vím, že tohle je platná výmluva v 18, ale ne ve 30). U nás to bylo tak, že mamka je generál, muži jsou slabí… tak jsem se to naučil a pořád se toho nemůžu zbavit. A opět, vím, že za to můžu jen a jen já, nikdy bych si nedovolil rodičům vyčítat výchovu. Udělali vše, co mohli, mají mě moc rádi, jen ten pocit malého nezkušného brášky mi pořád zůstal.

 

 
08.12.2016 23:37 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Ošklivka v práci - začal jsem obdivovat její schopnost radovat se a zakoukal se do ní
Text uživatele: 

Nejsem psycholog ale vim, ze rodice a jejich vychova nas ovlivnuji na cely zivot. Muzi si v mnoha pripadech vybiraji partnerky podobne svym matkam. Nebyl bys ani prvni ani posledni. A tvoje role jedineho kluka mezi starsimi sestrami, se na tobe taky jiste podepsala. Mozna, ze kdyby ses narodil jako prvni a nejstarsi, byl bys dnes (08.12.2016) uplne jinde. A ta nejmladsi sestra by s tim jiste nemela takovy problem, jako ty, kluk.
V dnes (08.12.2016) ni dobe je in vypadat a pusobit sebevedome. Ale nemysli si, ze ti tvoji mladsi kolegove takovi ve skutecnosti vsichni jsou.   Muze to byt jenom pretvarka.
beta: no a co?? porad lepsi nez omega, ne? Myslim si, ze by ses nemel tolik rozpitvavat a tu energii radeji venovat studiu, at ho zdarne dokoncis!!
A zacni se mit rad takovy, jak jsi!! Jinak budes cely zivot nestastny!!

 
09.12.2016 12:51 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Ošklivka v práci - začal jsem obdivovat její schopnost radovat se a zakoukal se do ní
Text uživatele: 

Bývalá partnerka byla naočkována rodiči a okolím. Nevěděla o životě to důležité a dívala se na něj jen povrchně. Škoda by byla, kdybys sis kvůli ní nechal ničit svůj život. Každý jste to viděli jinak. Ani jeden pohled není špatný. Její je spíše hodně nevyzrálý.  

 

Být manažerem ani ředitelem není žádná výhra. Kdybys byl, pak by si zase našla něco, co by Ti mohla vyčítat, například nedostatek času, hodně stresu, nervy, horší zdravotní stav, … a tak dále… ona by nebyla spokojená s ničím a nikdy, takže je dobře, že dnes (09.12.2016) už je jen bývalá.  

 

Jako programátor si stejně přijdeš na slušné peníze, často slušnější než většina kravaťáků, manažerů a ředitelů, takže zde není vůbec co řešit.

 

Takže na staré vypěstované strachy od rodičů a umocněné bývalkou bys měl jednoduše zapomenout. Bohužel, ono se to lehce říká a těžko dělá, ale stejně bys na to měl myslet. To co si myslíš, ty strachy, prostě nejsou založené na realitě, ale na domněnkách. Není důvod se bát nebo si myslet o sobě ty blbosti, které teď v hlavě máš.  

Snad Ti ten terapeut pomůže. Pokud je dobrý/dobrá, měl bys pozitivní změny cítit víceméně okamžitě po 2-3 sezeních.  

 

A co dál?  

Jednoduše se uvolni. Hodnoty máš nastavené správně. Nebuď tolik ve sebou samém vyrobeném stresu. Jako programátor si na barák a auto vyděláš lehce. Takže není se čeho bát. Holku si potkal tak není důvod se odmilovávat, ale opačně … jdi do toho. Pokud by to nevyšlo, život nekončí! Holek bylo je a bude!  

 

Jen v jedné věci bych byl opatrný. Ženy toho namluví hodně, ale i když něco zmiňují v duchu „tak mi to pověz, já to ustojím, jsem tu od toho abych tě podpořila, i muži mají právo na city“ tak to ber s hodně velkou rezervou. Proto opravdu nespoléhej na to, že se každé ženě můžeš svěřovat se svými pocity zcela otevřeně. Já to spíše nedoporučuji.  

 

 
09.12.2016 21:44 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Ošklivka v práci - začal jsem obdivovat její schopnost radovat se a zakoukal se do ní
Text uživatele: 

Hezké, milé, moc gratuluji

Pěkný příběh.  

 
11.12.2016 12:17 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Ošklivka v práci - začal jsem obdivovat její schopnost radovat se a zakoukal se do ní
Text uživatele: 

 

NilClassi:   Podle toho co píšeš, na mně celkově působíš, že jsi zralý pro vztah. Je celkem nezvyklé si myslet, že hned po krátké době skončíte (jak se říká) před oltářem a tím pádem, budeš hned pod tíhou rodinných povinnosti = těhotná žena + děti + práce, i  když neříkám že to není nemožné, ale je správné či důležité, aby jste nejdříve spolu alespoň 9 měsíců či 1 rok chodili a tak se vzájemně poznávali - mám na mysli vaše povahové rysy….

 

Když to beru i z jiného uhlu pohledu, tak je Ti 31 let a to je skoro nejvyšší čas na vztah + na založení rodiny. Samozřejmě vím že v současnosti je zvyk ohledně založeni rodiny dost posunutý, ale z vlastní zkušenosti vím a myslím si, že je lepší si rodinu zakládat v mladším věku - (když se samozřejmě na to člověk cítí). Naši rodiče a prarodiče si dělali svatby ve svých 18 - 20 letech, v současnosti je tento zvyk o pořádný kus posunutý - (já jsem si např. taky rodinu založila ne úplně v nejmladším věku - vlastně, když jsem se stala rodičem, tak někteří moji vrstevníci už měli svoje děti skoro v pubertálním věku. Ale myslím si a vím, že rodič v mladším věku např. 21 až 23 let - má pevnější nervy či víc silpokud jde o výchovu děti a vše co je s tím spojené. Ale samozřejmě, tyhle záležitosti si každý určuje podle sebe - podle svých možností…, nebo jak mu je urči sám život).

 

Pokud jde o VŠ, tak si myslím už jenom z názorů úspěšných podnikatelů, že v současnosti je to dost mylný názor když píšeš, že:   *bez VŠ jsi k ničemu*.

K šťastnému, úspěšnému, spokojenému - (či rodinnému) …   životu nepotřebuješ VŠ.   Znám osobně několik úspěšných lidi, kteří mají dost důležité pracovní posty, jsou šťastní a vydělávají slušné peníze a to, aniž by studovali na VŠ. Ale znám osobně i lidi, kteří mají vystudovanou VŠ a jsou např. nezaměstnaní, nebo se necítí být šťastní….

 

Pokud jde o to svěření se přítelkyni, s tím, že máš strach z toho, že  budeš těžko zvládat práci + starat se o rodinu…, tak já si myslím že práce + rodina se skloubit dá, tak funguje velká část rodin - taky závisí jak to u vás v práci chodí, protože mnozí tráví v práci i 12 - 16 hod.

Hmm - co člověk, to jiná povaha, mně to přijde  normální - či přirozené, když mladý par si povídá, nebo se svěřuje jeden druhému s pocitmi o strachu, o nějakých pochybách…, ale to je můj názor. Jak píšeš, Ty jsi v tom měl nepříjemnou zkušenost.

 

Píšeš, že  máš pořad ten zažitý pocit, že jsi malý nezkušený bráška… doporučila bych Ti taky dobrou knihu od Anselma Grüna:   UZDRAVENÍ  SKRZE  OBRAZY   >>  Viz Link ZDE

 
15.12.2016 19:28 Uživatel: NilClass_
Věk:  31
Téma: Ošklivka v práci - začal jsem obdivovat její schopnost radovat se a zakoukal se do ní
Text uživatele: 

Nějak se mi nejde přihlásit… divné, pro ajťáka, že? A chtěl jsem Vám všem poděkovat za reakce. Takže: Díky!

 
15.12.2016 23:16 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Ošklivka v práci - začal jsem obdivovat její schopnost radovat se a zakoukal se do ní
Text uživatele: 

Dobrý den.  

Napište mi, prosím, na info@zbynekmlcoch.cz , podíváme se na to.  

Děkuji.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Ošklivka v práci - začal jsem obdivovat její schopnost radovat se a zakoukal se do ní
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Je možné ze nase ,,kamaradstvi’’ dospeje ke vztahu 4 1403x
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 2893x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 2704x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 1797x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 1542x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 1731x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 1788x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 5 2117x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 1810x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 2493x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny