Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám

08.04.2019 00:16
Uživatel: Beck
Věk:  25
Odpovědí na téma: 18
Text: 

Mám přítele 2016-2019 a chodím na vysokou školu, kde jsem se seznámila s jedním klukem. Je o rok starší (26), začali jsme se kamarádit, já jsem to brala kamarádsky, ale on se se mnou bavil jen protože si myslel že mám o něj taky zájem.

Nejprve to bylo v pohodě, ve všem jsme si úplně rozuměli, když jsme byli spolu, pořád jsme se jen smáli. všechno se zkomplikovalo, když mi řekl že mě miluje. Chtěl ať se rozejdeme s přítelem, že s ním by mi bylo mnohem lépe a více se k sobě hodíme. Bylo na něm vidět že mě strašně chce, říkal mi pěkně věci, prosil mě ať s ním začnu chodit, říkal že jsem pro něj výjimečná, neskutočně se mu líbím, je mu se mnou nejlépe a stale na mna myslí. Řekla jsem mu že s ním chci být pouze kamarádka, on říkal že mě miluje a nemůže být se mnou kamarád a buď s ním začnu chodit nebo se přestaneme bavit. Pak za mnou přijel, že raději bude kamarád, jak mě vůbec nesetkávst, ale chce být se mnou častěji i mimo školy. Chodívali jsme tedy tak cca 2x do týdne na kávu a podobně, ale časem mi začalo překážet, že se ke mně chová jako k přítelkyni (stále se mě dotýkal, hladil mě, občas mi zkoušel dát pusu).

Řekla jsem mu za takových okolností se s ním nebudu potkávat, že je to nevhodné a pohádali jsme se. párkrát jsme si napsali a časem jsme se přestali bavit.

Ve škole mě asi 3 měsíce úplně ignoroval, bylo mi to dost líto, měla jsem ho ráda, ale nechtěla jsem to řešit, bylo to tak lépe.

Jednou jsme se setkali opilý a tehdy mi řekl že mě má pořád rád, ale už je to za ním a tak se raději se mnou dále nebude kamarádit. Byl to docela zlom, protože od té doby i když to nebylo kamarádství, alespoň mě při setkání zcela neignoroval a alespoň jsme si povídali, ačkoliv byl na mně už úplně iny, špatný, jako kdyby se tvářil že mě nemá řada.

Při zkouškách jsme si pomáhali a také jsme je šli spolu oslavit. Zase začal být taky moc přítulný. Na jedné straně mi to bylo blbé, ked mám přítele, ale na druhé mi to možná i chybělo.

Už si skoro vůbec nepíšeme ani nic, ale když jsme spolu někde sami, nebo na party, tak vždy skončíme nějak u sebe. Jinak je ke mně úplně chladný. Nikdy jsem s ním nic neměla, maximálně objetí a z jeho strany snahy o něco víc, ale to jsem mu nikdy nedovolila.

 

Můj přítel na mě v poslední době nemá čas, samozřejmě také mě nějaké chyby, ale nechci jen tak zahodit vztah.

Ale pravda je že s tím kamarádem ze školy jsem si fakt rozuměla, byla mezi námi chemie a fakt jsem se musela ovládat abych s ním neudělala nějakou hloupost. Když mě přítel někdy naštval, přemýšlela jsem nad tím zda by mi nebylo lépe opravdu s tím kamarádem. Jen bylo by to moc riskantně, já nevěřím jen tak každému a od přítele alespoň vím co čekat, věřím mu. Nesnáším se za to, že nad tím vůbec přemýšlím, ale co když je pro mě pravý ten kamarád. Nelíbí se mi ale jak se choval, že na mě příliš tlačil, pak mě ignoroval a byl na mě hnusný. Ale zaujímá mě jaký by byl vztah s ním a přitom stále miluji svého přítele a nemohla bych se na něj jen tak vykašlat. Nechci ale zase úplně ztratit toho kámoše, velmi dobře se s ním cítím a myslím že má stále má rád. Jsem z toho smetena. Najradsej bych se rozešla, zkusila vztah s ním a kdyby to nevyšlo, vrátila se zpět. To ale nejde a nechci udělat životní chybu ale nevím to dostat z hlavy. Asi mám ráda obou, chci je ve svém životě obou, su úplně iny, každý má své plusy i minusy…

Jsem v situaci kdy si nejsem jistá ničím a proto bych potřebovala radu co si o tom celém myslíte, klidně mi i natlučte ať se vzpamatuju : D

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2132x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Kamarad vs. Vztah
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.04.2019 07:53 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

 

Já bych ti poradila nelámat nic přes koleno a nechat tomu čas. S tím kamrádem bych jenom tak kamarádila i nadále a časem uvidíš i ty jeho chyby. Až toho kamaráda víc poznáš, odpadnou ti ty počáteční růžové brýle, tak teprve potom můžeš usoudit, jestli mít s ním vztah by bylo lepší, nebo ne. To ale bude záležitost na nějakou dobu. Kdybych věděla, že mám přítele, tak bych si s ním hned určitě nic nezačínala, ale dala bych tomu čas.   Jednomu z nich už každopádně ublížíš a to i přes to, že sis s tím kamarádem nic nezačínala. Už jsou v tom city a to už je hodně. Ale na to jsi měla myslet dřív.   Tak či tak u jednoho z nich budeš považována na mrchu.  

 
08.04.2019 21:55 Uživatel: Kajo
Věk:  27
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

Hlavne buď uprimna ku svojmu chalanovi. Ak to tvoj priateľ dôveruje je ty jemu tak si to nepokaz. Je to jediné čoho si váž, lebo na dôvere stojí vzťah. Nerob za jeho chrbtom nič čo by mu mohlo ublížiť. Ak sa už nejak necítiš so svojím priateľom dobre lebo už ta laska z tvojej strany ubúda tak sa s ním o tom porozprávaj. Vo vzťahu je dôležitá vzájomná komunikácia. Viem o čom hovorím. Bývala priateľka ma z ničoho nič nechala kôli druhému chalanovi s ktorým si rozumela. Dôveroval som jej a ona sa mi priznala že chodila za mojím chrbtom s ním. A potom to strašne bolí toho človeka ktorý ťa miloval a si ho opustila, kladol by si otázky prečo a aj tak by to nepochopil. Ver že keby si sa ku nemu znova chcela vráiť už by to také nebolo ako teraz. Už by ti tak nedôveroval a to je jediné čoho si váž.

 
08.04.2019 22:17 Uživatel: Beck
Věk:  25
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

Snažím se být upřímná, nikdy jsem mu v ničem vážném nelhala. Ale nemohu mu jen tak říct že mám pocit že se více hodím ke kamarádovi jako k němu. Přítel hodně pracuje a to je možná i důvod proč jsme se trochu odcizili, ale nemohu mu to zakázat, je to pro něj důležité, říká že to dělá, abychom se měli v budoucnu dobře a já ho v tom nechci omezovat.

 
08.04.2019 22:01 Uživatel: Beck
Věk:  25
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

děkuji za odpověď, problémem je že s nim se nedá normálně kamarádit. Nechce být můj kamarád a za mrchu mě má už i tak. Přesto si spolu stále dobře rozumíme, cítím se v jeho společnosti dobře a chtěla bych se s ním znovu tak kamarádit, jak to bylo předtím. Stačilo by mi ho mít v životě jako kamaráda, ale to z jeho strany není možné, už jsme se o tom mnohokrát hádali předtím. s nikým jsem si ještě tak nesedla jako s ním, proto mě to mrzí a při každé neshodě s přítelem přemýšlím jaké by to bylo s ním. Je mi jasné, že má chyby, to jsem si všimla za ten čas jak jsme se kamarádili. oni dva jsou úplně jiné povahy, na každém z nich mi vyhovují jiné věci a také se mi na nich různé věci nelíbí. Ale mám pocit, že povahově se více hodím k němu a máme takové spojení že jsme si od začátku nejlépe rozuměli, nevím to vysvětlit, ale s kýmkoli to jen tak nemám. Líbilo se mi jak o mě bojoval a snažil si mě získat, přítel by pro mě asi nedělal věci jako on… myslím že mě ani až tak nemá rád jako on. Ale na druhé straně nelíbí se mi jak se zachoval, že mě pak začal ignorovat, bez rozloučení, když najorv říkal že se chce alespoň kamarádit a pak najednou změnil názor. S přítelem se nechci rozejít, myslím že bych to litovala. Ale nechci ani úplně ztratit kamaráda. Obou je chci ve svém životě, jsou pro mě výjimeční… to ale nejde : / kdyby se mam řídit srdcem, tak jdu za kamarádem, ale hlava mi říká zůstaň ve stálém vztahu.

 
08.04.2019 22:20 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

Chlapy neumí být jen kamarádi. Oni to maji jako bud a nebo. S tím nic neuděláš a musíš se s tím smířit. Takže pokud nemá zájem o kamarádství, tak bud s  ním přerušiš kontakt a zůstaneš s přítelem, nebo opačně. Pokud přemýšlíš nad tím, jestli se máš dát dohromady s kamarádem, nebo ne, tak svého přítele asi nemiluješ.   Tvůj současný přítel si zaslouží lepší holku, než jsi ty. Flirtovala sis za zády tvého přítele a vymklo se ti to z ruky. Připadáš mi nevyzrála a nespolehlivá. Podle mě je zbytečné, aby ses pouštěla do vážných vztahů.  

 
08.04.2019 22:26 Uživatel: Beck
Věk:  25
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

napadá mi to v některých situacích kdy se s přítelem hádáme ale asi bych to neudělala, musela bych mít vážný důvod. je mi to pak líto, ale nemohu za to, snažím se to dostat z hlavy.

 
08.04.2019 22:30 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

Ale můžeš za to, protože sis hrála. A čím déle to budeš protahovat, tak tím víc ublížuješ oběma klukům. Věřím tomu, že tvůj přítel něco tuší, když se hádate. Vždy ti do života někdo vstoupí. Dejme tomu, že budeš chodit s tvým kamarádem a pak zase příjde nějaký nový muž. To potom zase budeš vyhledávat na současném příteli chyby a tak to bude pořád dokola.

 
08.04.2019 23:05 Uživatel: Beck
Věk:  25
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

no asi hej ale nechtěla jsem aby to zašlo tak daleko. S přítelem se snad spíše kvůli práci, protože on je tak trochu workoholik, rozbíhá nějaké projekty a pak máme na sebe málo času.

 
09.04.2019 10:55 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

není podstatné to, co jsi chtěla nebo nechtěla, podstatné je to, že jsi to udělala. Když někomu ublížíš a řekneš mu "sorry, já jsem nechtěla"… myslíš, že by mu to pomohlo?   To co teď napíšu bude asi hnusné, ale takovým lidem, jako ty,   bych přála, aby si to zažily někdy opačně. Ty nevíš, jaký je to hnus dostat ránu pod pás od člověka, kterému jsi důvěřovala a měla k němu vztah.  

 

Tvůj přítel sice hodně pracuje, ale každý chlap něco bude mít. Na každém ti vždy něco bude vadit a také nečekej, že budeš mít jednou perfektní vztah. Nikdy to nebude perfektní.  

 
09.04.2019 11:08 Uživatel: Kajo
Věk:  27
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

ahoj pekne si to napísala… keď to človek nezažije na vlastne koži tak si to nevie ani predstaviť čo vlastne robí a ako tomu druhému človeku ubližuje… tiež som želal svojej bývalej aby pocítila to čo ja… aby to nieekdy v živote zažila to bodnutie do srdca a ten pád na zem a človek vie že sa musí sám z toho postaviť a žiť ďalej… presne ako si psíala v každom vzťahu su problémy… len tie problemy sa musia riešiť včas a nie čakať

 
08.04.2019 22:22 Uživatel: Kajo
Věk:  27
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

vieš ked budeš s ním kamaradiť… tak on sa s tebou nebude chcieť len kamaradiť a bude len dúfať že si jeho vyberieš a tým mu aj ubližuješ… nemôžeš mať proste dvoch naraz ked vieš že obidvaja ťa milujú… ubližuje priateľovi že ho zradzaš a ubližuješ aj kamaratovi lebo on bude furt dúfať a namýšlať si a nebude to brať ako kamaratstvo… myslím si že si budeš musieť vybrať medzi nimi a jedného opustiť 

 
08.04.2019 22:27 Uživatel: Kajo
Věk:  27
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

neviem ako dlho si s priateľom, ale ver tomu že ak je s tebou tak ťa má rad… ten vzťah na začatku čo si s ním bola a bolo to všetko pekné nemôže byť stále aj po rokoch to isté cukríkovo… a ak cítiš že niečo nie je v poriadku medzi tebou a tvojím priateľom tak sa o tom porozprávaj so svojím priateľom

 
08.04.2019 22:35 Uživatel: Beck
Věk:  25
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

tak vyhrává u mna přítel, neumím si představit se s nim jen tak rozejít kvůli někomu s kým to nemusí vůbec fungovat. Jen bych se ráda zbavila těch pochybností, zda je to správné, zda by mi nebylo lepší s tím druhým. Vím že je to ode mě sobecké …

 
09.04.2019 11:03 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

Chápu, že ti pro tvé ego dělá dobře, že o tebe někdo projevuje zájem, ale také bys měla pochopit, že ho tím taháš za nos a zároven mu ubližuješ. Vy ve skutečnosti kamarádi nejste. Takovou iluzi sis vytvořila jenom ty.  

 
08.04.2019 22:42 Uživatel: Kajo
Věk:  27
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

vieš so mnou sa napríklda priateľka rozišla po 4 rokoch a vravela že s tým chalanom si riadne rozumie že si čítaju myšlienky a tak že proste by som to musel zažiť to čo ona… možno že bude s ním že sa zoberú a budú mať deti a možno že to bude ľuovať ale to ukáže čas… každý ma svoje chyby ale traba si o nich povedať a aby sa eliminovali

 
08.04.2019 22:58 Uživatel: Beck
Věk:  25
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

To muselo být pro tebe těžké. Asi to měla podobně jako já … Také jsem měla pocit že si čteme myšlenky. Ale nechtěla jsem hned kvůli němu ukončit vztah. Příteli vždy říkám co mi vadí, ale i tak se to nemění, například mu řeknu že mi vadí že opozdil a příště i tak nepřijde včas. Ale jinak jsou to pouze drobnosti, žádný velký problém nemáme, ale časem se to nazberá a pak to člověk přehodnocuje. Jsme spolu téměř 3 roky, přítel mi věří, já jemu také, proto mi je líto že mám vůbec takové myšlenky …

 
09.04.2019 10:30 Uživatel: Kajo
Věk:  27
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

no aj je to ťažšké tomu ver. je to len mesiac čo mi to zrobila… vieš je to hnusná bolesť ked niekoho miluješ a stratíš ho… hlavne neurob aj ty nejakú hlúposť aby si to potom v živote neutovala

 
30.04.2019 13:02 Uživatel: Aneta
Věk:  40
Téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Text uživatele: 

Věř mi, že skoro každá žena takovou situaci v životě zažije. A ne jednou. Každá by chtěla mít přítele i oddaného kamaráda současně, ale to bohužel nefunguje.  

Ale z tvého vyprávění fandím spíše tvému současnému příteli a věř mi, že tvoje intuice tě varuje správně. Neopouštěj přítele. Za rok za dva poznáš, že ten "svůdník" je jiný, než se zdá, a že by sis rozhodně nepolepšila. Pokud bys přítele opustila, tak to zjistíš za měsíc, ale už nebude cesty zpět.  

Nehledej chyby na příteli. Buduje pro vás společné hnízdo a to chce nějaké úsilí. Ale nesmí se to vymknout z rukou, musí si na tebe najít čas. To se stalo hodně mužům, že v době, kdy se dřeli, jim znuděná přítelkyně pláchla s ptáčkem zpěváčkem. Nebuď taková, naběhla by sis, ptáček za chvíli zase bude zpívat na jiném stromě, uvidíš.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel na mě nemá čas a kamarád by mě chtěl za přítelkyni - zatím odolávám
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Je možné ze nase ,,kamaradstvi’’ dospeje ke vztahu 4 1361x
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 2881x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 2689x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 1777x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 1526x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 1715x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 1771x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 5 2100x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 1793x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 2475x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny