Téma: Problém s matkou - zakazuje mi vztahy s holkami, je mi 17 - názory, tipy, rady co dělat

11.05.2015 01:18
Uživatel: anonyme0273
Věk:  17
0-100
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Mám problém s mamkou jelikož ona mě ve vztazích striktně brání - říká jak mě vyrazí z domu, atd… že ví že bych onemocněl, různě jinak…

Přesto jsem se do jedné holky zamiloval a stále ji mám rád. Je to moje spolužačka ze školy (Stejná třída). Já momentálně do školy ze zdravotních důvodů nechodím - mám přerušené studium od pololetí takže jsme navázaly kontakt přes FB, první dny jsme si jen psali včera jsem jí napsal zda můžeme být kamarádi a ona napsala že "Takhle na FB, třeba jo" jenže to jsem nechápal (znělo to asi tak, přes FB ano ale osobně ne) Tak sem se jí na to zeptal přímo a napsala že neví jak moji otázku chápat, a proto taky neví jak odpovědět. No a tady jsem udělal asi kritickou chybu (několik).

1. ona již dřív psala že má přítele, já to ale ignoroval, doufal jsem že v 15. to nebude nic vážného a nebo že jim to klape miň.

2. To co jsem jí odpověděl byla katastrofa, napsal jsem jí na přímo, co k ní cítím, ale když má zatím přítele že asi budeme jen kamarádi (Tím sem pohřbil šanci pro mě) ona napsala že znova neví že má přítele a kamarády.

Tak sem jí napsal že budu rád i když budeme kamarádi ale ona už pak napsala ať na to zapomenu a to i jako na kamarádku.

Chtěl bych tady hlavně poprosit o radu co udělat příště jinak a popř. jak to udělat.

A pak ještě co s mamkou která mě v tom brání a citově bych řekl že vydírá (že jsem ji zradil, atd… pročítá FB, Skype, atd) Komunikaci skrývám (Nemažu, chci aby mě zůstala) prostě nevím jak to mamce říct a přiznám se hooodně mě to vadí a i jí z toho viním - mohl jsem mít podvědomě strach že na to přijde a proto jsem to podvědomě raději zkazil a moc mě to štve, ta holka byla velmi milá, hodná a krásna.

Prosím Vás o radu. Moc díky.

Hlavně mě asi jde o názor jestli mohu třeba v září zkusit s holkou navázat znova kamarádský kontakt (Ze začátku a pak třeba pomalu postupovat. Záleží zda bude mít stále přítele a tak.).

A co s mamkou jak jí to vysvětlit, co dělat.

No a samozřejmě jakékoliv rady a připomínky k tomu co je nahoře, ať vím kde jsem hlavně udělal chyby.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1916x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Mám s rodiči s ohledem na vztah -Zakazuji mě ho - a mě je už 17!! Prosím pomožte
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.05.2015 10:13 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Problém s matkou - zakazuje mi vztahy s holkami, je mi 17 - názory, tipy, rady co dělat
Text uživatele: 

Tak jsem si přečetla i Tvoje další info, které jsi psal v jiné poradně, kam jsi položil stejný dotaz, který jsi sem následně zkopíroval. V prvé řadě si myslím, že jsi poněkud hrrr, protože jinde si psal, že: "Na jedné nejmenované strance jsem již o radu žádal ale nic. Nikdo nenapsal. Tak jsem tady vytvořil druhý profil abych to rozhýbal (čím víc příspěvků tím víc lidí)." Vzhledem k tomu, že jsi sem dotaz napsal v 2.18 v noci, tak přeci nemůžeš čekat, že se Ti tady obratem objeví x odpovědí, když tou dobou většinou všichni spí. To samé je s tou holkou = opět Tvoje hrrr akce, nikoliv vina matky (v tomto případě). Přeci, když Ti již dříve psala, že má přítele, tak jak Tě vůbec napadlo nebo Tě napadlo doufat, že to v 15ti nebude nic vážného nebo jim to klape méně? To byla první chyba, to co jsi pak napsal, byla až chyba další: "napsal jsem jí na přímo, co k ní cítím, ale když má zatím přítele že asi budeme jen kamarádi… " Vzhledem k tomu, že Ti pak napsala: "ona už pak napsala ať na to zapomenu a to i jako na kamarádku… ",  tak to respektuj. Co máš udělat jinak příště? To je jednoduché - najít si nezadanou slečnu.  

No a teď k mamce. Jinde si psal, že Ti za půl roku bude 18. Nerozumím tedy tomu, proč Ti v Tvém věku mamka čte Tvojí komunikaci na FB, Skype atd. Za prvé, to by mamka neměla dělat - máš právo na své soukromí a za druhé, máš tam určitě svá hesla, tak se odhlaš, když je třeba a je to. Také si jinde psal, že mamka nechce, aby jsi do 25 let s žádnou holkou nechodil, že jí tím zrazuješ, určitě onemocníš, nemusíš tam být - že Tě vyhodí z domu atd. Tak tady si myslím, že Tě mamka se snaží chránit přehnaně moc, svou přehnanou láskou a péčí Tě zbytečně až omezuje a dusí + naopak paradoxně vytváří situaci, kdy Tě začne ztrácet, protože je jasné, že tohle Tě brzy přestane bavit. Nevím, jestli jsi nemocný jen momentálně, nebo i více a dlouhodoběji - jestli třeba mamka i proto nemá o Tebe až úzkostný strach. Taky jí nejspíše ještě nedošlo, že už jsi velký kluk, dospíváš a k tomu patří i to, že se Ti líbí holky a chtěl by jsi vztah. Sice v názvu tématu píšeš o rodičích, ale ani tady ani jinde se nezmiňuješ o tátovi. Co ten na to? S ním máš jaký vztah? Já vím, že si jinde psal, že komunikace s mamkou moc nejde, přesto bych to znovu a vklidu zkusila a pokud by to stále nešlo, pak by bylo vhodné, aby Vám pomohl komunikaci mezi Vámi zprostředkovat psycholog, na kterého se můžeš sám obrátit, protože jinak se obávám, že vztah mezi Tebou a mamkou dobře nedopadne. Nebo, nemůžeš si o tom promluvit i s tátou?

A ještě k té škole, jinde píšeš, že jsi nemocný se silným nálezem zánětu kolem očí a nosu s komplikacemi, a že to ještě není ok. Nevím, jestli máš tedy v této souvislosti vyloženě doporučeno lékařem, že do kolektivu (do školy) nesmíš, nebo jestli v tom hraje roli opět i Tvoje mamka, ale ještě je nějaký čas, nešlo by třeba si na zbytek školního roku si vyřídit u ředitele individuál? Že by jsi si alespoň postupně či částečně dodělával klasifikaci tak, aby jsi nemusel opakovat ročník s tím, že z předmětů, u kterých to třeba nestihneš do konce června, tak u těch by jsi si dodělal klasifikaci v období od posledního týdne v srpnu až do konce září 2015? Přijde mi to škoda, opakovat ročník. Ale samozřejmě pokud to nejde jinak, tak se nedá nic dělat, zdraví je přednější.


Zdroj: https://www.poradte.cz/spolecnost/37338-snazil-jsem-se-sbalit-holku-problemrodice.h

 
11.05.2015 14:57 Uživatel: anonyme0273
Věk:  17
0-100
Téma: Problém s matkou - zakazuje mi vztahy s holkami, je mi 17 - názory, tipy, rady co dělat
Text uživatele: 

Ahoj, no teď nevím jak začít.

Ty si teda myslíš že konec? U této holky už bez šance?

Nemoc mám zánět dutin a ten trval cca od Listopadu a ve škole jsem o individuál žádal ale nešlo to jelikož ho škola nedělá. Na konec byla domluva na přerušené studium a zpětný návrat v září do prváku - což mě mrzý už z důvodu že se s tou holkou budu méně vídat a taky opakovat (Na půl) ročník se mě moc nechce . Jinak je se mnou vše ok, žádné jiné problémy. (Hlavně mamka chtěla abych domluvil přerušení, já opravdu moc ne. Škola nabídla ještě jednu alternaci a to studium ve zvláštním režimu kde jsem měl podle mě šanci.) Nevím jak by jsi to udělala ty? Já bych rád ročník zvládl známky jsem měl na začátku roku OK. Jeden problém je ta škola má i laboratoře ty nevím jak dohnat : -/.

Taťku bohužel nemám - když  mě bylo míň odešel a skoro nekomunikuje.

Já se obávám že toto je matčina fixace na mě jelikož ona si nikoho nenašla tak nechce abych z domu odešel. Mamce by to měl někdo jiný vysvětlit - že mě není 10.

Já sem udělal zásadní chybu že sem se zamiloval do zadané ale šanci si myslím že jsem měl do té doby než jsem napsal co cítím a pak tomu dal pomyslnou korunku - vím že máš přítele tak zatím kámoši - Ale mám pocit že to bylo podvědomě ze strachu z mamky. Nevím pořád mě to dost mrzý a štve.

Odpověď už teď vidím že je zmatečná, ale doufám že ji pochopíš. Díky za odpověď.

P. S psal jsem v noci protože jsem nemohl spát .

 

 

 
11.05.2015 15:21 Uživatel: anonyme0273
Věk:  17
0-100
Téma: Problém s matkou - zakazuje mi vztahy s holkami, je mi 17 - názory, tipy, rady co dělat
Text uživatele: 

Ještě jeden doplněk k FB, Skype, atd…

Ano hesla měním a u FB mám ochranu ještě přes mobil ale když řekne

Ukaž zprávy, je kontrola tak mám smůlu nebo se mě pořád ptá… Co pořád děláš na mobilu a mlčení nebere tak buď kecám a nebo raději nic popř. rychle přepnu stránku.

 
14.05.2015 07:17 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Problém s matkou - zakazuje mi vztahy s holkami, je mi 17 - názory, tipy, rady co dělat
Text uživatele: 

Řešení je jednoduché, ale samozřejmě těžce se provádí.

 

Musíš si uvědomit, že mamka nemá právo lézt Ti do mobilu. Trochu to se svými "právy" přehání. Asi zapomíná, že ona je ta, která má více povinností než práv.

 

Za svá práva a své svobody musíš bojovat. To není automaticky.

 
13.05.2015 12:07 Uživatel: jummy
0-100
Téma: Problém s matkou - zakazuje mi vztahy s holkami, je mi 17 - názory, tipy, rady co dělat
Text uživatele: 

A nebojí se tvoje mamka jen toho, že už dospíváš a bojí se že ji brzy opustíš?

 
13.05.2015 14:25 Uživatel: anonyme0273
Věk:  17
0-100
Téma: Problém s matkou - zakazuje mi vztahy s holkami, je mi 17 - názory, tipy, rady co dělat
Text uživatele: 

Ano z toho má asi strach, ale jak jí to vysvětlit. Je mi už skoro 18!!! Takhle to nejde dál!

 
14.05.2015 07:13 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Problém s matkou - zakazuje mi vztahy s holkami, je mi 17 - názory, tipy, rady co dělat
Text uživatele: 

Nemáš co vysvětlovat. Máš se dospěle chovat. To znamená zásadově ale i zodpovědně zároveň.

Tvoje mamka je evidentně hodně nevyzrálá, když dělá to co dělá, tak dospět budeš muset hlavně Ty.

Musíš jí ukázat trochu vzdoru, nejsi její otrok a ona nemá právo ani jako rodič Tě takhle omezovat.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Problém s matkou - zakazuje mi vztahy s holkami, je mi 17 - názory, tipy, rady co dělat
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Je možné ze nase ,,kamaradstvi’’ dospeje ke vztahu 4 420x
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 2515x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 2224x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 1430x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 1170x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 1383x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 1396x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 4 1569x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 1387x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 1938x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny