Téma: První vztah - problémy se stydlivostí a v komunikaci

18.07.2013 13:21
Uživatel: Lili2962
Věk:  16
0-100
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Ahoj, kolem 18.6. 2013 jsem začala chodit s prvním klukem. Už od malička jsem strašně stydlivá a mám problémy s komunikací - na lidi si musím nejdříve pořádně zvyknout a to mi většinou trvá docela dlouho. S přítelem spolu trávíme hezké chvíle, chodíme na dlouhé procházky, koukáme na filmy, hrajeme spolu hry atd.

Zatím jsme spolu nespali, ale něco málo už bylo. Myslím si, že mu na mě doopravdy záleží, protože už o mě řekl doma a chtěl by poznat mojí mamku. Je mi s ním fakt strašně krásně a je pro mě vším, ale strašně se před ním stydím a když si povídáme, tak se najdou nějaké ty chvilka ticha. Není to nic příšerného, povídáme si docela dost, ale nevím, jestli mu to třeba nevadí. Mě ticho nevadí, hlavní pro mě je, že jsem s ním, ale trápí mě, že nevím, jestli to nevadí jemu.

Zeptat se ho by bylo asi nejlepší a asi to udělám, pokud se to časem nezmění. Jeden večer jsme si povídali hodně, bylo to strašně fajn, byla jsem uvolněná, chtělo se mi povídat atd. , prostě pohodička, ale na těch procházkách si zase tolik nepovídáme. Nemůžu se s ním bavit jako s kamarádkou, pořád se bojím, že řeknu něco špatně, ztrapním se atd.

Taky ta moje stydlivost mi to moc neulehčuje. Jen jsem se chtěla zeptat, jestli takový vztah může fungovat a jestli se to časem zlepší. Toho kluka miluju a nechci o něj přijít. O tom, že se milujeme jsme si zatím jen psali a asi to nebylo braný zase tak vážně, říct to do očí je asi těžký a já čekám až to řekne první on. Někdy si nejsem moc jistá, jestli ke mě cítí to co já k němu, ale vždycky mě potom ukidní něčím, co řekne, nebo napíše.

Má tohle tedy budoucnost? Není divné, že mi ještě pořádně nevyznal lásku? Chce to víc času a víc se poznat? Je to zlatíčko, doopravdy o něj nechci přijít a chci se svou stydlivostí a problémem s komunikací (moc toho nenapovídám, no. ) něco udělat a makat na tom. Nějaké rady? Jak vidíte tuto situaci vy? Co mám dělat? Předem děkuji za odpovědi a omlouvám se za chyby. alt

A moc prosím - hnusné komentáře si nechte.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2221x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: První vztah, stydlivost, komunikace
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.07.2013 16:54 Uživatel: Nick
Věk:  23
Téma: První vztah - problémy se stydlivostí a v komunikaci
Text uživatele: 

Ahoj Lili

Stydlivost je velice přirozená věc, a v tvém věku stále normální    Taky není kam spěchat, přecejen je to o tom co spolu prožíváte, či ne?

 

Ticho? Jak bude zase nějaká chvíle ticha, tak těsně než začne bejt taká "vlezlá", tak se např. zeptej: "Nevadí ti to ticho? " a přidej úsměv. Uvidíš odpověď

 

Nevyznal se ti? V pořádku. Muž když opravdu někoho miluje, tak mu to přímo neříká, ale naopak mu rovnou tu lásku projevuje    Neptej se ho na to ani

 

Ano, bavit se s ním jako s kamarádkou nebudeš moci ještě minimálně (hoodně) delší dobu. Ačkoli toho, že se ztrapníš, nebo řekneš něco špatně se oprosti     Jen ne vše je vhodný říkat. A když něco řekneš, tak se naopak neboj. Člověk pro kterého jsi více tě neodepíše jen tak. A pokud by se tak stalo, tak je to dobře. I když u vás dvou si to nemyslím

 

Taky jsem jednou byl kde ty, a tak rád povím a poradím

 

Ptej se, měj se, směj se

 
18.07.2013 20:14 Uživatel: zlobivá beruška 21
Věk:  28

Město:Brno

1366630324_beruska-2.jpg
100-500
Téma: První vztah - problémy se stydlivostí a v komunikaci
Text uživatele: 

ahojky Lili,

myslím, že většina z nás(zvlášť ženy)  jsme si prožili to stejné. Je to naprosto normální a přirozená věc, není důvod mít obavy z toho, že vztah nemá budoucnost. Naopak, většině mužů se právě takové typy dívek líbí. A pokud jde o to mlčení a ticho. pokud si rozumíte i v tu dobu, a v tu chvíli, co mlčíte, tak je to to nejkrásnější, co může být. Když víš, že ve chvíli, kdy mlčíte, je i přes to tolik lásky, kterou stačí jen cítit a ne vyjadřovat slovy, je to opravdu krásný vztah.

A čím více času spolu budete trávit, čím více společných zážitků a  aktivit budete spolu mít, tím rychleji si na sebe zvyknete.

Nemáš se čeho bát držím palečky

 
22.07.2013 15:10 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: První vztah - problémy se stydlivostí a v komunikaci
Text uživatele: 

Hnusné komentáře si máme nechat? alt No to jsem neměl ani v plánu.

Jen jsem Ti chtěl říct, že jestli se máte rádi, tak všecho překonáte. Problém s nedostatkem témat a potížemi v komunikaci v novém vztahu měl snad každý - i já kdysi. Tím chci říct, že nevím jestli Tě to uklidní, ale ve Tvém věku jsem na tom byl stejně a měl jsem stejné obavy. Až časem člověk pochopí, že ta komunikace je druhotná a hlavní je být s tím druhým - byť jste třeba každý v jiné místnosti bytu či domu. Jde o to být spolu, být si na blízku, vědět o sobě a tak.

A s tím sexem taky nemusíte spěchat - to je jen taková třešnička na dortu

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: První vztah - problémy se stydlivostí a v komunikaci
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 1007x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 1198x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 877x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 712x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 922x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 858x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 4 1111x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 842x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 1338x
Zamilovaná do kamaráda s výhodami, on však nechce vztah 4 1865x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny