Téma: Změna práce a málo času na přítele - bojím se odcizení ve vztahu

01.01.2016 19:57
Uživatel: Ustrašená
Věk:  24
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Ahoj,  

myslím, že moje přezdívka odpovídá současnosti. Cítím někdy až úzkost a když si na situaci, která mě čeká, vzpomenu, cítím uvnitř sebe tlak a chce se mi brečet (a často brečím). Ale k věci, která vám snad ukáže, proč se tak cítím.

Dlouho jsem si přála změnit práci. Po dodělání vysoký školy jsem nastoupila do práce, která byla. Je to práce nevyžadující kvalifikaci, na směny. V čistém prostředí, ale 13 hodin na nohou (směny - krátký, dlouhý týden). Nebavila mě, často jsem si stěžovala, ale dala se přežít. Měla jsem v ní skvělý kolegy, relativně moc pěkný peníze. Ale vždycky mi dělala starost budoucnost - už teď dopředu jsem řešila možnost, co budu dělat po mateřský. Hodně lidí mi říkalo, že to řeším předčasně a kdoví, co bude, ale jsem prostě taková "řešička zodpovědná" alt

Můj přítel dělá stejně jako já - směny nám vycházejí, takže se o volnu vidíme celé dny. Jsme spolu rok a zvykla jsem si na tenhle "režim" alt Předtím, než jsme spolu začali chodit, jsem byla dlouho sama, skoro dva roky. Žila jsem v nájmu v malým bytečku a i když jsem se cítila sama, i na to jsem si zvykla. Ale s přítelem jsem šťastnější alt Měla jsem vedle sebe člověka, se kterým jsme jezdili na výlety, povídali si. ale proč ten minulý čas? Pořád to je. Ale kdo ví, co bude teď.

Za měsíc (02/2015) budu nastupovat do nový práce. Studovala jsem na ni a je to taková nabídka, kterou jsem nemohla odmítnout. Prakticky se mi splnil sen, kolikrát jsem si jen představovala, až v současný práci oznámím, že končím. Ale realita je jiná. Mám z toho šílený strach. Neznám nic jinýho, než svoji práci. Připadám si hloupá (nemusela jsem moc přemýšlet, šlo o fyzickou práci). Noví kolegové a zcelal jiná pracovní doba (od pondělí do pátku, 8,5 hodiny). A v tom vidím svůj největší strach. Hrozně se bojím, že se s přítelem odcizíme. Když bude mít v týdnu volno jen ve středu a ve čtvrtek, budu pět večerů sama, včetně celýho víkendu. Uvidím ho jen pár hodin týdně. Z práce se totiž vrací před půlnocí a to už budu spát. Pokud bude pracovat naopak jen ve středu a ve čtvrtek, uvidíme se víc, ale má ještě svůj koníček, který miluje a já mu v něm nechci bránit.

 

Rodiče a kamarádi mi říkají, že si zvyknu, že nás to posílí, že si budeme vzácnější. Na tohle spojení jsem už přímo alergická. Bojím se, že nás to odcizí. Někdy si naštvaně a ironicky říkám: "Jim se to mluví, když jsou spolu x let a mají děti! Ale my jsme spolu rok!! ". Přítel se z toho taky nehroutí. Je to pohodář a optimista. Prý má strach hlavně o mně, jak to budu brát (když vidí, jak z toho šílím už teď, ale už se držím; zpočátku jsem brečela asi dva dny, teď už je to lepší). Připadám si jako nevděčný blázen. Splnilo se mi přání, je to skvělá příležitost naučit se něco novýho, třeba i najít to, co mě bude bavit (kéž kdyby! ) a já cítím tohle. Nechci do nový práce přijít s negativním pocitem. Snažím se ho obracet - myslet pozitivně. Někdy se to daří, ale přesto ve mně strach zůstává.

 

Prosím, napište mi svoje názory, nebo jak to máte se svými láskami vy. Jak se často vidíte. Nebojím  se, že bych se nezabavila - přijdu z práce, půjdu si zacvičit (to je moje vášeň alt, můžu se stavit za kolegy do bývalé práce. Ale strach mám z pocitu samoty a z toho, že si třeba nebudeme mít co říct s přítelem, když ho uvidím tak omezeně. Abych ještě doplnila - není možný si ve dnech, co se neuvidíme, s přítelem psát ani volat, má toho v práci hodně. A navíc spolu nebydlíme - bydlí v horním patře a dole má svoje rodiče a já k němu chodímm. Což je druhá věc, protože pokud se budu večery vracet za ním, budu pořád potkávat jeho rodiče, na což nemám náladu už teď. Jsou fajn, ale vidět je častěji než kohokoliv jinýho. Nevím no. Byla bych ráda za vlastní bydlení. Vidím to možná tak, že budu chodit do svýho bytu, ale tím se zase neuvidím s přítelem (resp. se ke mně v noci nepřitulí) a hlavně budu sama na bytě.

 

Omlouvám se za dlouhý a zmatený  psaní, chtělo to ven alt A přeju vám krásný nový rok.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1820x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Změna práce - málo času na přítele, bojím se, že se odcizíme
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.01.2016 10:41 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Změna práce a málo času na přítele - bojím se odcizení ve vztahu
Text uživatele: 

Ahoj. Ten tvuj nick naprosto odpovida tvoji povaze. Spravne jsi se odhadla. Ty jsi proste ustrasena. Ale ustrasena uplne ze vseho. Ty si v nicem neveris, bojis se zmen a resis situace "co kdyby". Soude podle toho, jak se popisujes, nejsi ani schopna zit sama. Uz ted si delas starost, jak vyplnit volny cas bez pritele, jak se nesetkavat s jeho rodici atd.
Studovala jsi VS, jsi chytra holka. Splni se ti sen o tve praci. Kolik lidi tohle ma? Uvedomujes si, ze jsi vlastne na nejlepsi ceste za zivotnim uspechem?
Proc si tolik neveris? Proc resis fungujici vztah? Myslim si, ze to, co ti chybi, je sebeduvera. Mela by jsi zapracovat sama na sobe. Mela by ses naucit resit nove situace. Je mozne, ze tvoje nova pracovni doba te dusevne vycerpa daleko vic, nez ta monotonni fyzicka rutina, kterou jsi delala doposud.  
Ty proste potrebujes trochu zamestnat svoji hlavu, abys nemyslela na blbosti. Podle me jsi jenom psychicky nevytizena. Ale i s tim si chytra holka poradi!!

 
02.01.2016 13:14 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Změna práce a málo času na přítele - bojím se odcizení ve vztahu
Text uživatele: 

Pocházíš spíš z úzkostné rodiny, předpokládám správně?  

Někteří lidi hledají úlevu z úzkostí tak, že se jakoby snaží všechno kontrolovat, ale u věcí budoucích to prostě nelze. Možná to souvisí s malou důvěrou v život, možná s představou, že pokud něco těžkého přijde, nezvládnu to.  K tomu se ještě často pojí tendence, vyhýbat se nepříjemným a úzkost vzbuzujícím situacím, která je sice na jednu stranu pochopitelná, ale ve skutečnosti velmi škodlivá. Problém se posiluje.

 

Bohužel, život kontrolovat nelze, ale lze se postupně dobrat k přesvědčení, že cokoli přijde, nejspíš to zvládnu. To ale vyžaduje sbírat právě ty zkušenosti, že to člověk zvládl a příště to taky nějak půjde.  

 
02.01.2016 13:33 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Změna práce a málo času na přítele - bojím se odcizení ve vztahu
Text uživatele: 

Samozřejmě, když odloučení trvá velmi dlouho, mohou se vzpomínky překrýt a dojde k nějaké změně vztahu. Ale pokud je vtah založený na skutečné lásce, může občasné odloučení vztah posílit.

 

Může se také stát, že v novém prostředí potkáme někoho, kdo nás více zaujme. Záleží pak jen na tom, jak kvalitní současný vztah je. Pokud se tak stane a vztah začne slábnout, mělo to tak být a osud ti nachystal změnu k lepšímu. Je zajímavé, že každá změna, kterou přijímáme s láskou, nás posouvá k něčemu dokonalejšímu.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Změna práce a málo času na přítele - bojím se odcizení ve vztahu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Je možné ze nase ,,kamaradstvi’’ dospeje ke vztahu 4 1267x
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 2842x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 2630x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 1731x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 1477x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 1666x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 1710x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 5 2036x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 1746x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 2422x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny