Téma: Zůstat s přítelem který mě miluje nebo vše vsadit na novou lásku

22.02.2011 20:00
Uživatel: Zamilovaná
Věk:  25
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Mám skvělého přítele. Má svoje mouchy, ale už jsem si na ně zvykla a dokážu je tolerovat. Je strašně hodný, udělá pro mě první poslední, má mě hrozně rád, pořád opakuje jak jsem krásná, chytrá, dokonalá. Plánuje se mnou život. Je si tak jistý tím naším vztahem. Já jsem ještě tak vážný vztah neměla a lehce mě to děsí. V některých aspektech mi přijde, že na život nahlíží jinak a nejsem si jistá, jestli bych s ním dokázala vydržet navěky.
No a poznala jsem kluka, který mi je strašně sympatický, přitahuje mě, rozumím si s ním, ale nic mezi námi není, nedala jsem mu to najevo a on zná mého přítele a myslí si, jak skvělé to mezi námi je. Ale mám pocit, že mu naprosto lhostejná nebudu. Myslím na něj už tři měsíce. Přijde mi, že názory a způsobem života by mi byl i bližší. Šla bych do toho, jenže. Mám strach, že by to za měsíc, dva skončilo a já bych šíleně litovala, že jsem opustila přítele.

Rozum říká, zůstat s přítelem a na tohohle se pokusit zapomenout. Jenže to nejde, nedokážu na něho přestat myslet. Ty sporadické chvilky, kdy ho vidím nebo s ním mluvím, jsou strašně krásné. Když se mě letmo dotkne, nemůžu ani dýchat. A že těch letmých doteků pár proběhlo, jen tak mimochodem, já se ho dotýkala ramenem a on neuhnul, jak by se dalo čekat od známého mého přítele. Nejsem ve věku, kdy bych se ještě chtěla vázat navždy, ale třeba by přítel byl ten pravý a já bych litovala.

Vy byste do toho šli? I s rizikem, že nakonec budete úplně sami? jsem z něho vedle, snažím se zapomenout, nechat toho, ale nejde to. Od první chvíle, kdy jsem ho viděla a s každým setkáním víc a víc.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
22.02.2011 20:16 Uživatel: Julie
Téma: Zůstat s přítelem který mě miluje nebo vše vsadit na novou lásku
Text uživatele: 

   Tak ještě počkej, nedělej ukvapené závěry. Třeba je to jen krátkodobá záležitost, takové pomatení smyslů. A nebo také ne. Pokud u vás zapůsobilo láskové fluidum, amor vystřelil a trefil se,tak v tom lítáte a rozum má prázdniny.

 
22.02.2011 20:18 Uživatel: Julie
Téma: Zůstat s přítelem který mě miluje nebo vše vsadit na novou lásku
Text uživatele: 

  Jo a hodně pomáhá srovnání, ale růžové brýle sundej. Zapisuj, porovnávej,nové koště vždycky dobře mete.

 
23.02.2011 06:03 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Zůstat s přítelem který mě miluje nebo vše vsadit na novou lásku
Text uživatele: 

Jestli do toho jít nebo ne, si musíš stejně zodovědět Ty sama. Nicméně jiskření mezi dvěma lidmi bylo již mnoho, ale málokdy z toho, za takových podmínek, byl vztah s delším trváním.

Vzhledem k tomu, že máš pochybnosti o stávajícím vztahu, řekla bych, že v něm nebudeš spokojená a nejde tolik o to, zda je Tvůj přítel pro Tebe dobrý či ne. Ty to cítíš jinak. Být s někým, jen protože je to "vyhovující", není úplně ono a nejspíš to tak budeš cítit pořád. Takže ho vlastně podvádíš, protože on Ti dává vše, co může a plánuje si společnou budoucnost, kterou Ty tak stejně nevidíš.

Měla bys takový vztah ukončit a dát mu šanci najít si jinou dívku, která bude jeho city plně opětovat. To není nic proti Tobě. I když spolu dva lidé mohou žít, neznamená to, že si "jsou souzeni".

Ty si můžeš zkusit pak něco začít s Tvým idolem a nebo ne..v každém případě i Ty máš pak šanci žít svůj život s člověkem, který Ti bude bližší.

Roky ubíhají, i když to vždy není tak zřejmé a není nic příjemného se po několika letech otočit a zjistit kolik let člověk zbytečně ztratil.

 
23.02.2011 20:42 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Zůstat s přítelem který mě miluje nebo vše vsadit na novou lásku
Text uživatele: 

Rozumím Ti - všeho moc škodí. I takové ty řeči o skvělé budoucnosti a jak se budete mít rádi a jak bude vše super může trošku "otupit" lásku. Nic se nemá přehánět.

No hlavně aby s Tebou ten nový kluk nebyl měsíc, pak by ses mu omrzela a čau ... to se Ti taky může stát. Tak hodně zvažuj wink Je to stejně jen a jen na Tobě, jak se rozhodneš.

 
02.03.2011 23:45 Uživatel: eee
Věk:  28
Téma: Zůstat s přítelem který mě miluje nebo vše vsadit na novou lásku
Text uživatele: 

Neukvapuj se!Zažila jsem něco podobného,...šla jsem do nového vztahu, spálila za sebou mosty,...a teď,....po roce a půl, pořád přemýšlím a ...prostě bych to už asi neudělala. Ono ve výsledku, všichni JSOU STEJNÍ!!!!!!!!!!!

 
03.03.2011 18:13 Uživatel: jouda
Věk:  33
Téma: Zůstat s přítelem který mě miluje nebo vše vsadit na novou lásku
Text uživatele: 

To jsou mi teda "vyzrálé" rady, samé neukvapuj se, počkej....ve stavu, v kterém se nacházíš, nemáš žádná rizika. Nejsi vdaná, nemáš děti... Jestli už teď máš pocit, že v tobě hoří něco jiného a utlučeš to, přijde to za čas znovu. Ale to už budeš mít děti, hypotéku a je tu skutečný problém. A pak si řekneš, že já hloupá... Navíc je možné, že skutečně poznáš i povahu svého dosavadního partnera, protože ta se nejlépe projeví v těchto krizích. Je možné, že to bez sebe stejně nevydržíte a vrátíte se k sobě. Pak budeš mít jistotu, že to je ON! Riziko, že zůstaneš na čas sama tu sice je, ale považuju to za přednost - naučit se být aktivní a spokojená i sama je důležité a dodá ti to sebevědomí. Později ve zralejším věku a partnerských krizích se ti to bude navíc hodit. Ale v 25 letech nemusíš mít strach o partnery, pokud jsi alespoň průměrně pohledná a inteligentní... 

 
03.03.2011 19:01 Uživatel: Julie
Téma: Zůstat s přítelem který mě miluje nebo vše vsadit na novou lásku
Text uživatele: 

     Och, jak duchaplné.  Nebo přezrálé?

 
05.03.2011 14:11 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Zůstat s přítelem který mě miluje nebo vše vsadit na novou lásku
Text uživatele: 

Já si zase myslím, že jouda to vystihnul přesně. Fakt  je ten, že snatky z rozumu vždy vydržely nejdéle, ale jen aby tohle vzplanutí nebylo jen první v řadě ... smile Protože už ted  kalkulovat, jestli jít či nejít ..

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Zůstat s přítelem který mě miluje nebo vše vsadit na novou lásku
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Mám muže a dítě, miluju i jednu ženu 2 1007x
Zamilovaná, i když ho neznám, potkala jsem ho jednou 5 1198x
Je zamilovanost důležitá pro vztah? 15 877x
Otázka pro kluky - je 14 let problém? 3 712x
Jenom rozptýlení na pár měsíců? 4 922x
Jak si říkate s někým, koho máte rádi? 1 858x
Takhle zamilovaného kluka neodmítejte 4 1111x
Nejistota ve vztahu, mám u něj šanci? 2 842x
Holka jen na sex nebo možná i něco víc? 14 1338x
Zamilovaná do kamaráda s výhodami, on však nechce vztah 4 1865x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny