Téma: 5letý vztah s manželem - nezáleží mu na mě, potřebuje jen služku

05.05.2017 23:46
Uživatel: Arabeska
Věk:  44
Odpovědí na téma: 15
Text: 

Dobrý večer.

Jak dál? Po rozvodu jsem zůstala asi 6 let sama. Poté jsem se seznámila s mužem, se kterým jsme se sblížili, nakonec se přistěhoval ke mě, do mého domu a po 4 leté známosti jsme se loni (2016) vzali.

Mě je 59, manželovi 64. Manžel byl též rozvedený a téměř 30 let žil sám, občas s nějakou přítelkyní, ve svém bytě, který teď pronajímá. Já pracuji na tři směny, manžel pobírá důchod, ale je stále zaměstnaný na plný úvazek. Pracuje asi 40km od místa bydliště, přespává v karavanu, který má na stavbě a domů jezdí na víkend a někdy i v průběhu týdne.

Žijeme spolu v mém domě a problém je v tom, že starost o velký jednopatrový dům, leží celá na mě, včetně venkovních prostor a velké zahrady. Mám na starost celou domácnost, včetně nákupů, úklidu, vaření, pečení, praní, žehlení a zařizování. K tomu  ještě celou zahradu 18arů, včetně sekání trávy, řezání přerostlých větví a vlastně všeho co se celoročně kolem zahrady musí dělat. K tomu všemu mám ještě velkého psa, se kterým jezdím na pravidelné výcviky.

Manžel mi nepomůže vůbec s ničím. Když přijede domů, vysype tašku špinavého prádla na vyprání. Zkritizuje co jsem udělala špatně, co jsem neuděla, a co bych měla udělat. Provede hloubkovou kontrolu ledničky, spíže,  a poté řeší půl dne, co se bude vařit a péct. Celou sobotu a neděli se musím točit jen kolem něj. Vzhledem k tomu, že přespává přes týden v karavanu, vyžaduje po mě, abych mu navařila a napekla na celý týden, aby měl oběd a něco na snidani. Sám mi s ničím nepomůže, vůbec s ničím. Ani doma ani venku. V sobotu a v neděli po obědě chodí spát, že prý si musí odpočinout, nikam se mnou nechce jít, ani jet. Večer než stačím sklidit po večeři, tak mi řekne v 19h,, jdu spát ´´ Takže přes týden jsem stále sama a o víkendu večer vlastně také.

Vůbec ho nezajímám, nemá mi co říci, nemá si o čem se mnou povídat. A když povídá, tak neustále mi vyčítá peníze. Na domácnost ze všech tří nemalých příjmů, mi přispívá částkou 5000Kč, do února letošního roku to byli 4000Kč, Až když jsem mu řekla, že se vše zdražuje a že vše stojí peníze, tak po hádce s nelibostí mi přidal o 1000Kč. A od té doby denně do telefonu slyším, kolik mi dává peněz, když mám narozeniny, svátek, a nebo jsou vánoce, tak vše co mi koupil a nebo mi dal, tak mi vzápětí vyčte, připomene. Když jsem teď na jaře dělala celou zahradu sama a veškerý jarní úklid doma, oknami počínaje / mám jich 11 / tak domů raději nejezdil vůbec a ležel v karavanu a pouštěl si filmy, a přijel po více jak týdnu až když bylo hotovo.

Já po fyzické stránce, zničená, utahaná a on vysmátý, odpočatý a se slovy "jakto, že není uvařeno? " To se nebude vařit? Jsem mu odpověděla, že je večer půl deváté a že mě bolí celé tělo, a že uvařím až zítra (06.05.2017), ať si k večeři něco vezme… bylo chvíli ticho. Nadechl se a řekl,, no, na každou svini se vaří voda ´´ bouchnul dveřmi a šel, jak jinak, spát. Zůstal jsem jak opařená. Když jsem se ho druhý den zeptala, zda tou sviní jsem já, zda myslel, tím co řekl, že jsem svině. nebo jak si to mám přeložit, tak mi odpověděl že v obchodě párkú a tlačenek je dost a že neřeší, co bude jíst, že mu to je jedno. Od té doby co jsme se vzali, 11 měsíců zpět, neustále slyším, z čeho ty můžeš být unavená, chodíš do práce jen na 8 hodin, tak co si stěžuješ.

Když se mu snažím říci, že tak velký dům se zahradou je na jedny ruce moc a že jedny ruce to nestíhají a že mi už také není 30 let ale 59  tak se mi vysměje a řekne: , tak přeci nechceš po mě, abych to dělal já. víš kolik mi je? 64   Řekla jsem mu i to, že by jsme si měli pomáhat, že roky přibývají oběma, a že jednou tu vzájemnou pomoc budeme potřebovat oba dva. Odpovídá mi: že od nikoho nic nepotřebuje a nechce a že než aby mi pomáhal doma nebo venku, že bude raději v práci, protože tam mu za práci zaplatí. zatímco doma by dělal zadarmo.

Stále více k němu cítím odpor a začínám ho nenávidět. Ve vztahu nejsem spokojená, chodím utrápená spát a utrápená se i probouzím. Už si ani nepamatuji, kdy jsem se naposledy zasmála a musím říci, že s ním, jsem se snad ještě ani nezasmála. Stále cítím, že mě ten člověk, můj manžel úplně chce zničit. Cítím, že mu na mě nezáleží a že potřeboval jen služku, která se bude o něj starat a sloužit mu.

Jak dál? Ráda si přečtu Vaše nazory i rady.

Děkuji. Arabeska

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3283x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak dál?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.05.2017 07:47 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: 5letý vztah s manželem - nezáleží mu na mě, potřebuje jen služku
Text uživatele: 

Ahoj. Jak dál? Zamysli se nad  tím, co ti ten vztah dává? Z tvého psaní vůbec nerozumím tomu, proč sním vlastně jsi?  Bojis se samoty? Myslíš, že by ti samotné bylo hůř?? Stejne je pořád pryč, takže v tomhle ohledu by nebyla žádná změna…

 

Nikdo tě do ničeho nenutí, tak proč to pro něho děláš? Proto, že je to tvůj manžel?? To ale není dostatečný důvod. Manželé si vzájemně mají něco dávat. Ty jsi pro něho docela levná pracovní síla, tak proč by  toho nemohl využívat? Myslíš, že se to někdy změní? To by se musel změnit on a starého psa novým kouskům nenaučíš…  Raději bude v práci, než aby ti pomáhal, protože tam mu za to alespon zaplati… peníze pro něho mají očividně větší hodnotu, než ty a asi si neláme hlavu nad tím, že ty jsi jeho manželka, které by měl taky občas pomoct… A ty máš za to sloužení jemu nějak zaplaceno?  Nechce s tebou nikde jít a ani ti moc nepřispívá.

 

Ty máš radši jeho, než sama sebe a v tom spočívá tvůj hlavní problém. Nebo snad potřebuješ za každou cenu chlapa?  Kdyz on od nikoho nic nechce a nic nepotřebuje, tak ať si jde ne? Když ti nepřispívá moc peněz na domácnost, nejak často tě nezahrnuje ani dárky, pokud už nějaký koupí, tak ti je vyčte, to máš taky za potřebí? Tak co s těmi penězi, které vydělá, vlastně dělá?? Schováva je do punčochy??

 
06.05.2017 07:50 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: 5letý vztah s manželem - nezáleží mu na mě, potřebuje jen služku
Text uživatele: 

Ještě dodatek, vetsinou, když je muž dlouho sám, tak na tom něco je… v tvém případě to jde vidět.  

 
06.05.2017 11:08 Uživatel: satam
Věk:  61

Město:U Německa

Téma: 5letý vztah s manželem - nezáleží mu na mě, potřebuje jen služku
Text uživatele: 

Rada rychlá a jednoduchá: Honem rychle pryč od něj, rozveď se, je to sobec, který ti zničí jinak třeba příjemné stáří. Uvědom si, že není jediný na světě a i kdybys měla třeba nakonec zůstat sma, pořád to bude lepší, než si nechat otravovat život takovým sobcem a despotou.

A to ti radím jako chlap, protože tyhle typy "dědků" vysloveně nesnáším. A to je mi taky už 61.

 
06.05.2017 11:33 Uživatel: Arabeska
Věk:  44
Téma: 5letý vztah s manželem - nezáleží mu na mě, potřebuje jen služku
Text uživatele: 

Děkuji za tvoje slova. Už hodně dlouho se sama sebe ptám, proč s ním vlastně ještě jsem? Co z toho mám? Jsem neustále sama a když je náhodou o víkendu doma, tak mi celý víkend zkazí, otráví. Já třeba celý den dělám, kávu vypijí při práci a on si sedne ke stolu, vytáhne knížku a čte si. Když o víkendu doma není, tak mu jako blbec navařím, napeču a on si ďpřiveze domů jen tašku špinavého prádla, nabere jídlo sebou a zase jede. Nikdy se mě nezeptá jestli je potřeba s něčím pomoci, nikdy ho nenápadně aby sám od sebe šel a něco udělal. Nikdy se mě nezeptá jak jsem se měla. Když jsem byla sama, měla jsem čas sama na sebe, na své zájmy, na přátelé. Teď nemám čas na nic ani sama na sebe. Už jsem mu několikrát řekla ať zruší pronájem svého bytu a ať se odstěhuje a že si půjdem každý svou cestou. Na to neslyší, také jsem mu navrhla, že se tedy nastěhuje do,, jeho" bytu a že v tom bytě budu jen bydlet, tak jako bydlí on a že veškeré starosti o domácnost ponese také on a já že se budu starat sama o sebe jako to dělá on sám. Vysmál se mi a řekl, že raději bude bydlet v karavanu, protože z pronájmu má pěkné peníze a že by byl hloupý aby se připravil o peníze. Co on dělá s penězi nevím. Nikdy mi to neřekl a odmítá se se mnou o tom bavit. Jen vím, že má několik spoření po 3000 měsíčně. Vím. On si spoří značně hodně peněz, neboť na to má. Já si to dovolit nemohu a on to ví, a také mi to dává hodně najevo. Neustále zdůrazňuje,, já na to mám "  " já jsem ten, kdo má peníze, já jsem někdo"  Dárky mi nekupujete, jen když mám svátek, narozeniny, Vánoce a to zrovna také nepředá. Max do 1000kč a to už je hodně. Dá a do týdne mi to vyčte a také už dokáže říci, kdy mu vrátím peníze, které za dárek dal. Takže už od něj raději nic nechci. Nechápu co je to za člověka. Má děti, vnoučata se kterými se vůbec od roku 79 nestýká, neviděl je, nic o nich nevi, neví kde žijou. Se svojí maminkou se také nestýkal a nechtěl jet ani na její pohřeb. Nikdy nebyl na jejím hrobě. Mě dochází dech, trpělivost a sama si říkám, že ještě nejsem tak stará abych nemohla být šťastná a spokojená a mít na stáří klid.  

 
06.05.2017 21:24 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: 5letý vztah s manželem - nezáleží mu na mě, potřebuje jen služku
Text uživatele: 

 " já jsem ten, kdo má peníze, já jsem někdo" 

 

A uvědomuješ si, že on ty peníze má jen kvůli tobě, že u tebe za levno bydlí a nemusí se o nic starat, nemusí platit pradlenu a kuchařku?   On vlastně vůbec nic není. Proč sis ho vlastně brala, on byl dříve lepší, dovedl se přetvařovat?  

 
06.05.2017 12:51 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: 5letý vztah s manželem - nezáleží mu na mě, potřebuje jen služku
Text uživatele: 

Vas vztah je taková prázdná skořápka. Vy už spolu jen občas bydlíte, ale uz jste vztahově nefunkční. Vztah má být o dvou lidech, kde se používá běžné slovo "my", kdežto u vás je to slovo já a on…  On má u tebe veškerý komfort, kterého se nechce vzdát a proto nechce odejít. Asi ti nezbývá nic jiného, než to vyřešit razantně. Jak to uděláš, záleží už jen na tobě. Já bych mu sbalila kufry se zbytkem věci a dala ho za dveře, ať si jde bydlet treba do toho karavanu, když teda nikoho nepotřebuje a od nikoho nic nechce.  

 
06.05.2017 13:01 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: 5letý vztah s manželem - nezáleží mu na mě, potřebuje jen služku
Text uživatele: 

A nebo ho nech, ať si dělá všechno sám a začni se věnovat sama sobě. Jeho to časem přestane bavit.

 
06.05.2017 13:03 Uživatel: weeeeff
Věk:  42
Téma: 5letý vztah s manželem - nezáleží mu na mě, potřebuje jen služku
Text uživatele: 

Zajděte si nejprve nezávazně popovídat do nějaké občanské poradny, nebo klidně i k psychologovi a právníkovi, jemu o tom neříkejte. Pak budete mít přesnější představu, jak by to bylo, kdybyste byli od sebe, do čeho byste šla.  

 
06.05.2017 14:55 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: 5letý vztah s manželem - nezáleží mu na mě, potřebuje jen služku
Text uživatele: 

barak je tvuj tak zbytecne ztracis cas s nejakym ocasem, kdyz prijede v patek tak uz bych mu nechal kufry u vrat, vymenil zamky, podal zadost o rozvod a nazdar

 
06.05.2017 18:24 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: 5letý vztah s manželem - nezáleží mu na mě, potřebuje jen služku
Text uživatele: 

Já vůbec nechápu, proč jste se vdávala, proč jste si ho brala? Vždyť jste mohla mít svůj svatý klid a dělat si, co srdce ráčí. Takový chlap není k ničemu, není to ani kutil, ani pracant. Udělal si z Vás matinku, která by se měla postarat, nejste partnerka. Nic vás k sobě neváže, nemáte společné děti, vnoučata, nemáte společné téma, prostě nic. Jak Vám napsal "Párek", sbalit kufry a nazdar.

 
06.05.2017 18:24 Uživatel: kamak
Věk:  30
Téma: 5letý vztah s manželem - nezáleží mu na mě, potřebuje jen služku
Text uživatele: 

Proboha, co vás vede k tomu, že si dobrovolně vydržujete parazita? Tohle se nezmění, ten člověk, respektive pijavice, vámi zvysoka opovrhuje! Jste pro něj jen levná služka. Dům je váš, tak mu sbalit všechny věci, vyklidit před dveře, vyměnit zámky a v den jeho příjezdu si pozvat domů přátele, kdyby dělal bugr, abyste nebyla sama. A samozřejmě podat okamžitě žádost o rozvod. Po dobrým se téhle vyčůrané štěnice nezbavíte, udělá všechno proto, aby se udržel u zdroje svého blahobytu. Nic nedejte na jeho manipulace, výčitky nebo vyhrožování! Jen s ním ztrácíte čas a necháváte se vysávat!

 
06.05.2017 19:13 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: 5letý vztah s manželem - nezáleží mu na mě, potřebuje jen služku
Text uživatele: 

Arbesko, a co je na nem tak uchvatneho, ze pro nej tohle vsechno delate? Bud jste si v prvnim manzelstvi zazila peklo anebo tenhle muz je samec s nadprumernymi sexualnimi vykony? Jinak si to nedokazu vysvetlit!!
Kufry prede dvere a pryc s nim!!!

 
07.05.2017 17:33 Uživatel: eliminátordůchodců
Věk:  23

Město:Plném mladých lidí

Téma: 5letý vztah s manželem - nezáleží mu na mě, potřebuje jen služku
Text uživatele: 

Pro nevhodnost byl příspěvek smazán správcem webu.  

 
08.05.2017 06:32 Uživatel: můza
Věk:  59

Město:vysočina

Téma: 5letý vztah s manželem - nezáleží mu na mě, potřebuje jen služku
Text uživatele: 

Milá arabesko, naše představy o vztahu v pozdějším věku se hodně liší od těch chlapských. Nemáš to jednoduché a je mi Tě líto opravdu upřímně. Ale jsi ve svém vlastním domě, nějak jinak to nastavit zřejmě nepůjde, tak bych to opravdu řešila těmi kufry před vrata. Jsem zhruba 6 roků ve volném vztahu s mužem který má také 64. Nevzali jsme se. Bylo by škoda se připravit o vdovský důchod. Veškerá práce v domě i na zahradě je v současnosti na mně, ale je to jeho dům, děti ho navštěvují opravdu sporadicky, a tak je všechna práce odkládana na dobu až nám bude líp. Je velmi nepříjemně nemocný, starám se o něho a občas už si nevím rady. Trpí kožní nemocí s hnisavými projevy a každý krok i sezení v křesle ho neskutečně bolí, přesto chodí. Když je mu líp vyjede se mnou aspoň na nákup a mým rodičům. Já mám takovou zkušenost s chlapy, že jsem taky mohla po tom ovdovění zůstat sama. Synové dospěli. Každý má svou práci a zájmy. Před šesti lety se to zdálo jako dobrý nápad se sem přestěhovat a dodnes toho nelituju. Jen mně to zmáhá. Snažil se vyřešit ale tu věc, abych byla finančně zajištěná, když on už tu nebude. Neškudlí ani nedělá dluhy. Je rovný… od samého počátku vztahu jedeme fifty fifty… Nejde mi na rozum, proč je tolik lidí hamižných a vypočítavých. Vždyť s holou zadničkou jsme přišli na svět všichni a bez všech těch světských požitků i odejdeme. To by si měl uvědomit každý. A začít si víc vážit dvou základních deviz v životě. ZDRAVí a blízkého milujícího člověka.

 
08.05.2017 11:10 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: 5letý vztah s manželem - nezáleží mu na mě, potřebuje jen služku
Text uživatele: 

Pravda, ale ti hamižní bývají často děti dotyčných a jejich rodič jim nedokáže dát najevo, že i on chce být ještě šťastný, nebo jen nechce být sám. Bojí se o jejich přízeň a tak to někdy dopadá všelijak.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: 5letý vztah s manželem - nezáleží mu na mě, potřebuje jen služku
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 1052x
Přítel ke me není upřímný. 8 3219x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2878x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3324x
Partnerské krize, odstěhování 5 2036x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1414x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 2090x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2118x
Jak byste se zachovali??? 4 1439x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2230x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny