Téma: Cholerický přítel mi lže, za zády mě v afektu pomlouvá a nemá na mě čas - trápí mě to

22.10.2015 19:03
Uživatel: ElenaMa
Věk:  20

Město: Frydek-Mistek

Odpovědí na téma: 7
Text: 

Dobrý den,

potřebovala bych poradit. Mám přítele. Velice mi na něm záleží a jsme spolu už dva roky (2013-2015). Rozumíme si a jsem s ním spokojená. Ale onehdy jednou jsem zjistila, že mi lže v určitých věcech. Společně jsme to vyřešili. Poté jsem zjistila, že mě pomlouvá, když je v afektu. Přítel je velmi cholerický, opravdu velice. Ale také je slušně vychovaný a zásadový. Zjistila jsem, že měl nějaký menší flirt. Když jsem měla zájemce já, pokaždé jsem vysvětlila, že nemám zájem, že mám přítele a šla si po svém dál. On zuřil a vybil si svůj vztek na mě. Ale on jistou slečnu klidně pozval někam.  

Můj přítel byl ten, kdo pomalu ale jistě semnou začal plánovat budoucnost. Ještě studuji, ale už máme z většiny našetřeno na vlastní byt, ať si nebereme úvěr. On praucje, já studuji a dělám brigádu. Peníze pečlivě odkládám a snažím se. Můj přítel je člověk, co je ten typ, co chce ženu do života. Ze začátku byl za mne neskutečně vděčný, protože jsem byla k němu vždy plně upřímná a otevřená. Snažím se nedělat nic, co bych nechtěla, ať dělá on, respektovat ho a vždy najít nějakou alternativu.

Jeho práce bere velmi mnoho z našeho času a bohužel většinou vždy, když je nejvíce zapotřebí, tak prostě není. Pracuje třísměnný kolotoč, když nedělá je dvakrát týdně se svými přáteli a dělá co ho baví (hudba). Poté má čas na rodinu a my se vidáme cca 2x do týdne, když to jde. Opravdu je to velmi individuální s tím že každý třetí tyden se nevidíme celý. Já jsem ráda i za ty dva týdny, ale když přítel už příjde, je pořád unavneý, podrážděný, nervozní, často to schytám já. Nepamatuju si kdy naposledy by udělal něco hezkého. Já nevyžaduji moc, spokojím se s málem a snažím se mu dávat vše co potřebuje. Určitou svobodu, zázemí a jistotu. Když spolu nejsme, nemáme možnost si volat, ani psát, není na to čas. Takže je to opravdu náročné. Často si stěžuje, že na nic nemá čas, že ho to štve, ale že musí vydělat peníze, abychom se měli dobře.

Teď někdy přišel s tím, že si vezme druhou práci. Ve snaze vyřešit to a najít jinou alternativu a vysvětlit mu, že to prostě nezvládne a že už teď je to opravdu hraniční, tak byl na mě prudký a zase agresivní. Já si važím nemsírně, že to dělá pro nás, ale myslím si, že existují jiné alternativy, než najít práci další a nemít už vůbec na nic čas a být ještě více vyčerpaný. Přátel často je z práce i nemocný a má natažené svaly, atd. To prostě už takto dál nejde.  Vím, že existují i jiné možnosti, ale on vidí jen svůj názor a jinak to nebude prostě. Začali jsme se kvůli toho hádat. Pořád je na mě agresivní a nedávno jsem přišla na ten flirt a lži, tak se mi omluvil a týden bylo vše v pořádku. Teď se zase hádáme a on prostě není schopen mě pochopit. Mám už vážně pocit, že vidí jen sebe na mě mu nesejde. Shazuje to na mě že nerespektuju že potřebujeme peníze. Ale vždyt to já vím!!! A proto také vím, že existuí i jiné možnosti a tím, že je nepřipustí vědomě ubližuje nám oběma. Už nevím co mám dělat, jsem zoufalá. Můj názor nic nezmění, ani má snaha. Nechci ho opustit, protože si ho velie vážím, ale má to vůbec nějakou cenu? Co mám dělat?

Děkuji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3111x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Potřebuji radu
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
22.10.2015 22:05 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Cholerický přítel mi lže, za zády mě v afektu pomlouvá a nemá na mě čas - trápí mě to
Text uživatele: 

Některé věci nepíšeš jasně, tak se zeptám:

1. Kolik je Tvému příteli? (To souvisí s tím že píšeš, že si najde čas na rodinu … na čí rodinu? )

2. Jaké jiné alternativy ohledně peněz máš na mysli?

 

 
23.10.2015 06:25 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Cholerický přítel mi lže, za zády mě v afektu pomlouvá a nemá na mě čas - trápí mě to
Text uživatele: 

Sice některé věci jsi nenapsala, jak píše Adam, ale pro mne nejsou podstatné.  

Je jedno, zda má přítel 25 či 50, je to agresor a despota.  

Pro mne by takovýto vztah byl nepřijatelný, kde není vzájemná úcta, tam nemůže být opravdová láska.  

Šla bych od toho. Žádné lži do kapsy, že se to změní k lepšímu. ono se to změní, ale k horšímu.  

 
23.10.2015 06:27 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Cholerický přítel mi lže, za zády mě v afektu pomlouvá a nemá na mě čas - trápí mě to
Text uživatele: 

Nepůsobí to na mě vůbec dobře. Peníze jsou jeho modla a až to nebude byt, tak to bude něco jiného a tak to bude pořád. A jestli ho už teď nezajímá tvůj názor, bude ho zajímat někdy? Myslím, že u něj něco není v pořádku.

 
23.10.2015 09:36 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Cholerický přítel mi lže, za zády mě v afektu pomlouvá a nemá na mě čas - trápí mě to
Text uživatele: 

Přítel je evidentně labilní, je zřejmě taky manipulativní - manipuluje potřebou peněz, ale za jakou cenu -a neváhá vybít si vztek na partnerce, která je slabší, nebo ignoruje její názory a potřeby.

Mohlo by jít jen o celkovou reakci na přetížení, kdy lidi kolem sebe někdy sekají, ale zdravý člověk je schopen  i v téhle situaci ohledů na druhé, takže spíš to bude stará známá varianta.  

Vzorec - slabý muž, který si snaží zlepšit sebevědomí mocenskou pozicí, tj. musí mít navrch. To je velmi nevýhodné pro jeho partnerku, protože si zásadně tyhle typy vybítají ještě slabší osoby, než jsou oni sami a ty v podstatě utlačují.  

Zpočátku to nebývá patrné, ale pokud už tě te´d tlačí do pozice, ve které musíš strpět pro tebe nepříjemné chování- a to ještě nejste svoji, ve které jsou jeho názory podstatné a tvoje nepiodstatné, kde jsi hromosvodem pro jeho afekty, situace se nejspíše bude zhoršovat. Alarmující je očerňování před okolím, tedy jestli jsem to pochopila dobře, to svědčí o skutečně špatném poměru, nebo o hysterických rysech.  

Je ti teprve dvacet, takže máš spoustu řasu si najít někoho pevnějšího a zdravějšího.  Ale zamysli se nad tím, jestli nemáš sklon se stavět sama do slabších, závislých a utlačovaných pozic.  

 
23.10.2015 11:35 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Cholerický přítel mi lže, za zády mě v afektu pomlouvá a nemá na mě čas - trápí mě to
Text uživatele: 

Když koukám kolem sebe, tak mi přijde, že labilní je každý druhý člověk. Manipulativní penězi každý jeden – šéfy počínaje, manželkami/milenkami nekonče.

Vztek si vybíjí taky každý druhý – kolik rodin a vztahů dnes funguje normálně a kolik lidí je schopno komunikace v krizových situacích? Minimum.

 

Mě tam opravdu chybí věk a o to, zda jde o přítele nebo milence s rodinou, což v původním dotazu není uvedeno jednoznačně. Taky není uvedeno, jaké má ElenaMa představy o „jiných alternativách“.

 

Pokud ale „přítel“ pracuje na směny, není nijak vysoce postavený pracovník, tudíž těch peněz nikdy nevydělá moc – z principu. Takže mě spíše přijde, že ty peníze potřebuje pro zajištění materiálních věcí pro běžný život a přetížení z toho pak asi vyplývá.

 

Je ale opravdu nutné v této situaci řešit problém rozchodem? Nelze to řešit spíše lepší komunikací ze strany partnerky? Umí partnerka vůbec jasně a zřetelné sdělit, co jí vadí a jak by to chtěla řešit ona?

Nikdy jsem nezažil, že by útěk od problému opravdu pomohl dlouhodobě.

Navíc se mi zdá, že ve věku kolem 20-ti, kdy lidé ještě o světě a prioritách nic moc neví by se měli spíše zaměřit na to naučit se spolu komunikovat a až když dojdou všechny možnosti, až pak se rozcházet.

Protože pokud ten muž zodpovědný je, což ElenaMa uvádí („Ale také je slušně vychovaný a zásadový“), pak lze různé nedostatky (moc pracuje, protože si myslí, že je to důležité) odstranit správnou komunikací.

Ale tady mi spíše přijde, že ElenaMa neumí účinně vykomunikovat to, že s přítelem zůstane i když nebude vydělávat na živobytí.

 

A abych byl upřímný, něčemu takovému bych zase ani nevěřil.

 

Takže jsem docela zvědav, co dalšiho nám ElenaMa napíše.  

 

To co píšete Plamínku ale nijak nerozporuji a v podstatě s tím souhlasím. Jen mi přijde, že zde nelze všechny problémy naházet na muže, ale že je problém na obou stranách.

 
23.10.2015 16:00 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Cholerický přítel mi lže, za zády mě v afektu pomlouvá a nemá na mě čas - trápí mě to
Text uživatele: 

Adame, nikdo nehází všechny problémy na muže… Překvapujete mě.  

Ale pokud je jí dvacet, má toto zapotřebí?  

Její partner se ventiluje skrze ni, už teď se dívá přes její hlavu, její potřeby ignoruje.  

Pokud se dohodnou, že i ona má právo na vzduch, proč ne? Ale pokud se dohodnou. jenže to tady vyžaduje určité pochopení. , nevím, zdali se toho pisatelce dostane. Pokud ano, hurá.  

Že mají problémy v komunikaci je nabíledni, partner pisatelky má však problém i v přístupu. A z toho komukace vyvěrá.  

 

 
23.10.2015 14:24 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Cholerický přítel mi lže, za zády mě v afektu pomlouvá a nemá na mě čas - trápí mě to
Text uživatele: 

Tak Tobě je 20 let, chodíte spolu s přítelem 2 roky, ale vídáváte se cca 2x do týdne, a už teď Vám to nefunguje. Proto nějak nerozumím tomu, proč tak strašně spěcháte na koupi vlastního bytu? Jak se ve společném bydlení chcete nějak spolu domluvit a vycházet spolu, když už to nefunguje teď? Navíc vše jsou víceméně plány pouze přítele, a kde jsi Ty? Myslíš, že pak se to změní = zlepší? No nezmění = nezlepší…

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Cholerický přítel mi lže, za zády mě v afektu pomlouvá a nemá na mě čas - trápí mě to
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 751x
Přítel ke me není upřímný. 8 3049x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2797x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3225x
Partnerské krize, odstěhování 5 1915x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1340x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 1938x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2007x
Jak byste se zachovali??? 4 1361x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2123x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny