mojra.cz

Téma: Čím víc se jí snažím být blíž, tím se mi víc vzdaluje - co s tím?

08.03.2017 22:35
Uživatel: Lochym
Věk:  23
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Zdravím…
Pár měsíců jsem se seznámil na vejšce se zajímavou slečnou. Docela jsme si sedli, hezky si povídáme, máme spolu i dost zážitků, je mi s ní hrozně dobře a většinou se nemohu dočkat chvíle, kdy se opět uvidíme. Od jisté chvíle cítím něco víc, nechci s ní být "jenom" kamarád. Ale mám dojem, že čím víc se snažím, tím více se mi vzdaluje, nevím, jak to popsat, ale něco ve mně mi říká, že ji ztrácím. Asi jsem natvrdlý, ale nejspíš vůbec nerozumím tomu, jak ženy fungují. Proč je efekt opačný? Mrzí mě to i proto, že se mi to samé stávalo i v minulosti. A pak si říkám, co je na mně tak strašně špatného, že nejsem schopen si najít slečnu.

Nemyslím si, že bych byl ošklivý, myslím si, že dokážu lidem i naslouchat, zajímat se a vést konverzaci. I jsem nápaditý, snažím se vymyslet něco, čím druhou stranu potěšit… Přesto nejsem v oblasti vztahů moc úspěšný. A rád bych se poučil, jak být pro ženy milejším společníkem, ale tak aby to nezůstalo jako většinou pouhým kamarádstvím.

Teď jsem ve stadiu, že si pomýšlím jenom na tu jednu a nemám chuť budovat někde jinde jiný vztah od začátku, znovu. Zároveň se cítím osamělý, mám potřebu být mezi lidmi a mít někoho k sobě, ne tolik kamarády (ti mi tu blízkost a náklonnost, kterou já potřebuji nemohou dát) jako spíše nějaký vážnější vztah s kým bych mohl být a sdílet. Je špatné "neumět" být sám a cítit se opuštěně bez přítomnosti dalších lidí? Proč se mi nedaří budovat vztahy?
Předem děkuji za vaše odpovědi…

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1038x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak budovat vztahy s dívkami
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.03.2017 23:05 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Čím víc se jí snažím být blíž, tím se mi víc vzdaluje - co s tím?
Text uživatele: 

Pokud se přibližuješ a ona se vzdaluje, pak asi nemá zájem - a snaží se vzdálit, aby ti nedělala naděje.

Pokud žena zájem má, nevzdaluje se, ale naopak se snaží vytvářet příležitosti.

 

Někdy (ne vždy) funguje jednoduchá věc - prostě se jí chvíli vyhýbat. Třeba si uvědomí tvou cenu až když jí bude hrozit, že o tebe přijde. Nech jí, aby si mohla zjistit, jestli jí chybíš nebo ne. Když budeš stále na dosah, chybět jí nemáš kdy a jak.

A krom toho, pokud se nápadník chvá až příliš pozorně, může ho dívka vnímat jako jakéhosi svého pejska. Někoho, kdo přijde na zavolání, donese klacík, aby potěšil paničku, vděčně panáčkuje za pamlsek. A i když žena bude mít svého pejska ráda, za partnera si najde někoho, kdo je víc než pejsek.

 

Vím, že je někdy těžké se vyznat v tom, jak dát najevo zájem, aby to nebylo moc nebo málo. Ale zkrátka když člověk něco dělá a vidí, že to nefunguje jak má, tak nejrozumnější je to zkusit dělat jinak - třeba i opačně.  

 

Pokud máš dojem, že nemáš ve vztazích úspěch, může to souviset právě s tím, že máš problém být sám se sebou. Člověk, co neumí být sám někdy na lidi působí jak popínavá rostlina, co jen hledá, okolo čeho se namotat. Mnoho lidí před tím uhýbá, když má z někoho tento dojem.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Čím víc se jí snažím být blíž, tím se mi víc vzdaluje - co s tím?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 3
Nová témata dnes: 1
Dneska bylo odpovězeno na: 3 témata
Počet témat celkem: 15746
Počet odpovědí celkem: 171442
Počet registrovaných: 4660 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Forenzní psychologie
Nejkomentovanější za 7 dní: Drobné krádeže v domácnosti
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny