Téma: Cítím od manželky zlobu, nesnášenlivost a nenávist vůči mě

29.09.2014 08:42
Uživatel: Danik
Věk:  40
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobrý den,
obracím se na Vás v nelehké situaci s prosbou o pomoc. Mám problémy s manželkou. Popíši ve stručnosti okolnosti. Máme dvě malé děti (3, 6), finančně jsme průměrně zajištěni, času věnuji rodině dostatek, nemám milenku, nekouřím, alkohol piji příležitostně, nejsem agresivní ani násilnický, manželku se snažím respektovat, začíná po mateřské pracovat.

Léta toužila po nějakém zvířeti, přes mé velké výhrady máme nakonec psa. Pomáhám jí se stavěním kotce i boudy. Její vztah ke mně nebyl nikdy příliš vřelý, občas jsem měl pocit, že jí překážím. Nyní však pociťuji zlobu, nesnášenlivost až nenávist. Hledá zástupné problémy, kvůli kterým na mě křičí. Vytváří zbytečné konflikty ve zcela nevinných situacích. Komunikace už přes měsíc je na bodu mrazu. Po konfliktu, kdy mi vyčte (od rodičů přes nějakou nemoc či neuklizený talíř) cokoliv, je pár dní klid, vyjde to do ztracena, chvíli se bavíme, pak začíná vše nanovo.

Rodina je pro mě velmi důležitá, nedopustím její rozpad, ale dlouhodobě udržitelné to také není.

Prosím poraďte, jak situaci zvládnout nebo řešit. Děkuji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3670x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Konflikty s manželkou
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.09.2014 09:23 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Cítím od manželky zlobu, nesnášenlivost a nenávist vůči mě
Text uživatele: 

No, moc okolností jsi nenapsal, spíše jen základní skutečnosti či informace. Ale upřímně, já zatím z Tvého psaní cítím celkem chlad a jakousi úřednost ve vyjadřování a popisování, proto jsem na začátku napsala, že jsi napsal spíše jen základní skutečnosti - jako když se píše úřední dopis.  

Chtělo by to se rozepsat trochu konkrétněji. Třeba, proč tedy s manželkou jsi a máš s ní rodinu, když její vztah k Tobě nebyl nikdy příliš vřelý?

 
29.09.2014 14:21 Uživatel: Danik
Věk:  40
Téma: Cítím od manželky zlobu, nesnášenlivost a nenávist vůči mě
Text uživatele: 

Vztah nebyl příliš vřelý ve smyslu byl těžce průměrný. A proč jsem si ji bral? (To je celkem zábavná otázka). První roky byly celkem harmonické, měli jsme celkem stejné zájmy, byly jsme si dost blízcí. A ve 32, kdy jsme se poznali,  jsem byl už dost "vyskákaný" na to, abych hledal i rozumem. Faktem je, že s přibývajícími dětmi a ubývajícími společnými zájmy harmonie ubývá. Nutno říct, že děti jsou šťastné a až na vyjímky se před nimi nic neodehrává.  

A jak jsem psal, situace je vyhrocená poslední měsíce, tedy když kluk chodí do školky, máme obědy z jídelny, druhé dítě hlídávají často prarodiče, aby žena mohla jezdit občas do práce.

Myslím si, že si mě neváží (a věřte, že nejsem žádný budižničema).

 
30.09.2014 10:30 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Cítím od manželky zlobu, nesnášenlivost a nenávist vůči mě
Text uživatele: 

Manželka jela stereotyp, nyní může do práce a je jiná organizace času v rodině. To napětí stereotypu se  projevilo, nyní, když nejhorší je za vámi. Je to krok ze změny do změny. Až se opět zaběhne nový režim a to je, děti do školy, do školky, žena do práce, Vy do práce, režim se psem, tak bude zase klid, jen to chvíli trvá než na nový systém najedete a navyknete si.  

 
29.09.2014 10:34 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Cítím od manželky zlobu, nesnášenlivost a nenávist vůči mě
Text uživatele: 

Jinak si myslím, že pokud byla manželka s dětmi 6 let doma na tzv. "mateřské dovolené" (ona to opravdu není žádná dovolená), tak už z toho může být vyčerpaná a unavená a mohlo by se to zlepšit tím, že začala znovu chodit do práce - mezi jiné lidi, kde přijde i na jiné myšlenky. Dala bych tedy manželce nějaký čas (dostatek času), než se všechno zajede do nových a pro ní pestřejších kolejí. Také je otázka, co jsou to zástupné problémy. Ty je můžeš ze svého úhlu pohledu vidět jako zástupné, manželka zase ze svého úhlu pohledu jako podstatné. A s tím psem - já vím, že je to určitá starost, ale zase Vám celé rodině přinese i spoustu radosti a pro děti je fajn, když se mohou pomazlit a potěšit s domácím mazlíčkem a naučit se o něj pečovat a starat se. Také to může být součást Vašich společných aktivit, třeba když s ním půjdete všichni společně na procházku, do přírody a tak - může to být jedna z možností, která Vás sblíží. Ale pozor, zvíře vycítí, když ho někdo nechce.

 
29.09.2014 12:08 Uživatel: Inka
Věk:  55
Téma: Cítím od manželky zlobu, nesnášenlivost a nenávist vůči mě
Text uživatele: 

Vysledujte z čeho je nervozní. Na mateřské to mohlo být tím, že bylo dlouho doma. Věčný kolotoč uklízení, vaření, žehlení-z toho jsem byla taky "na palicu". Viděla jsem kolem sebe jenom práci, co se musí udělat, psala jsem manželovi seznamy alt co má udělat- také to se mnou neměl lehký. Jenže já se na to neudělaný musela celý den dívat. Když nastoupila do práce-může to být obava, že ji nezvládne, nové prostředí, noví lidé-vztahy jsou teď určitě komplikovanější a drsnější, než dříve. K tomu má doma určitě druhou směnu, úkoly s dětmi, problém bývá s dětmi ráno, kdy nechtějí vstávat k tomu časový pres aby se dostala včas do práce. Brrrrr už bych to nechtěla zažívat. Takže bych Vám poradila, buďte k ní ohleduplný než si zvykne na nový režim a hlavně ji vytáhněte někam ven na výlet, procházku aby přišla na jiné myšlenky. Věnujte jí víc pozornosti, třeba jí kupte kytku. I když je nálada na bodu mrazu, kytkou nic nepokazíte.

 
29.09.2014 18:55 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Cítím od manželky zlobu, nesnášenlivost a nenávist vůči mě
Text uživatele: 

"Ponorka" a premestruační syndrom? Nemůže být?

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Cítím od manželky zlobu, nesnášenlivost a nenávist vůči mě
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Partnerské krize, odstěhování 5 550x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 426x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 8 598x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 550x
Jak byste se zachovali??? 4 579x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 677x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 639x
Po hádce se mnou se urazí i na naše dítě 8 586x
Rozchod nebo ne, potřebuji poradit, chci se vrátit k mamince 31 1019x
Manžel dává přednost svému koníčku a kamrádům 6 897x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16219
Počet odpovědí celkem: 173742
Počet registrovaných: 4887 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Neoprávněná třídní důtka
Nejkomentovanější za 7 dní: Neoprávněná třídní důtka
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny