Téma: Vztah s cizincem - mámě se to nelíbí a přemlouvá mě abych zůstala v ČR a našla si Čecha

29.09.2014 09:14
Uživatel: krkrkr
Věk:  26
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den,

mám vztah na dálku s Angličanem. Poznali jsme se přes Internet, ale ne přes seznamku. Byla to náhoda, prostě jsme si padli do oka, trávili jsme spolu volný čas (na netu). To bylo před asi v roce 2010, 2011. Od té doby jsme si pořád psávali, rozumněli si, volávali, byli spolu na webkameře.

Zamilovala jsem se do něj už přes net. Nechtěla jsem však být nějaká naivní pipina tak jsem ho několikrát tajně vyzkoušela (třeba jestli si nepíše i s jinýma). Dělala jsem různé fígle a i přes jeho kamarády (kterří nevěděli že jsem to já) jsem zjistila, že je opravdu takový, jakým se dělá přede mnou. Cca po 3 letech psaní, smskování atd jsme se sešli, jela jsem já za ním na týden. Bylo to skvělé, rozumněli jsme si, prostě pohoda.

Po dalších dvou měsících jsem za ním opět jela na týden a po 3 měsících přijel pro změnu on ke mě. Prostě si rozumíme, máme se rádi. Dalo by se říct že až na tu dálku je to nomální vztah. (ono jakou máte jistotu že vás nebude podvádět chlap který žije vedle vás, nebo ten který žije dál? Nevěřím tomu, že by mě podvedl. Navíc jsembyla jeho první, není to žádný lovec žen). A do budoucna máme v plánu že si tam najdu práci a přestěhuju (a pak se uvidí, žádnou svatbu neplánujeme).  

Moje rodina, lépe řečeno máma, tento vztah neschvaluje. Prostě ona by mě nejraději už viděla doma, usazenou s nějakým přítelem, a zkrátka tady. Jenže člověk si nevybírá do koho se zamiluje. Říká mi copak není tady v Česku chlapů dost atd, co z toho vztahu máš, atd? Že prý ztrácím roky života. Já myslím že jí spíš jde o to že vidí hrozbu že bych rodinu opustila. Ale i na to jsem myslela, kdybych byla jedináček tak bych se na to zase dívala jinak. Aby rodiče nezůstali sami. Ale mám sestru která je už vdaná, žije kousek od našeho domu. Rodiče sami nezůstanou a Anglie není tak daleko abych jezdila domů na návštěvy. Navíc jak říkám, zatím se nevdávám, pouze bychom to chtěli zkusit…

Jak to nějak doma vysvětlit? Nebo je to opravdu taková blbost mít takový vztah? To si nemyslím. Spousta čechů žije v Anglii a je snad jedno jestli jejich partner je Čech, Polák nebo Angličan? Navíc Anglie je země na úrovni narozdíl od nějakého východního kupříkladu Bulharska nebo ještě hůř Turecko atd…

(jeho rodina s naším vztahem nemá problém)

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1895x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Vztah s cizincem - máma nesouhlasí
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.09.2014 09:55 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Vztah s cizincem - mámě se to nelíbí a přemlouvá mě abych zůstala v ČR a našla si Čecha
Text uživatele: 

Nemyslím si, že mít takový vztah je blbost. A dokud to nezkusíš - žít s ním a bydlet s ním, tak nepoznáš, zda-li on je ten pravý. Mamce bych řekla, že se máte rádi a milujete se, a prostě to chcete spolu zkusit. Že tím jí navždy neopouštíš, máš a budeš jí mít stále ráda a budeš či budete jí navštěvovat, volat si, psát si atd. Spoustu mladých dnes odjíždí do ciziny, např. do Anglie za prací (vydělat a našetřit si nějaké peníze), případně se tam, jak se říká "usadí". To tak dneska prostě je. Nemyslím si, že je na tom něco špatného - dnes jsou lepší možnosti komunikace a vídání se.  

Tímhle jsi mi připoměla, jedna z mých sestřenic (to už je xx let zpátky) byla trošku jakoby rebelka. A ještě když chodila na učňák, prohlásila, že se jednou bude mít dobře, odstěhuje se do Německa atd. Tenkrát to znělo úsměvně. Jenže ona pak dospěla a skutečně se stalo tak, jak řekla. Nejdříve si tam našla práci, dodělala si ještě nějakou školu, našla partnera a je šťastně vdaná a má rodinu. Pravidelně jezdí za mamkou nebo mamka za ní a všichni jsou v pohodě.  

Takže, když se chce, jde to i na trochu větší vzdálenost.  

 
29.09.2014 12:49 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Vztah s cizincem - mámě se to nelíbí a přemlouvá mě abych zůstala v ČR a našla si Čecha
Text uživatele: 

Tak, jak píše Dany. Hlavně, že to není cizinec a "jiné kultury" (nějaký Arab apod) a že dospělé děti vyletí z hnízda, je taky normální věc. Řekla bych, že mamce vadí spíš to, že budeš ůakorát" trochu dál, ale to je tak všechno.

Jen to zkuste a dál se uvidí. Přeju hodně alt a lásky. ♥

 
29.09.2014 14:55 Uživatel: dudinek
Věk:  39
Téma: Vztah s cizincem - mámě se to nelíbí a přemlouvá mě abych zůstala v ČR a našla si Čecha
Text uživatele: 

Taky bych se toho nebál. Podívej z UK můžeš sbalit kufry vždycky, pokud v tom nebudou hrát roli již děti. To je snad jediné, před čím bych varoval-před ukvapeným rodičovstvím.  

Jinak mě celkem šokuje poslední odstavec. Takhle šmahem odsoudit jiné národy. No, přikládám to věku a nevědomí.

 
29.09.2014 15:28 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Vztah s cizincem - mámě se to nelíbí a přemlouvá mě abych zůstala v ČR a našla si Čecha
Text uživatele: 

Jdi do toho, se vsim vsudy. Kdyby nahodou vztah nevysel (coz ti samozrejme  nepreju), naucis se perfektne jazyk a ziskas zkusenosti v zahranici. V dobe dnesnich komunikacnich moznosti nakonec ani tvoje maminka nemusi byt smutna. Jen ji pred odletem nauc zachazes se skypem Hodne stesti a lasky.

 

 
14.10.2014 08:24 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Vztah s cizincem - mámě se to nelíbí a přemlouvá mě abych zůstala v ČR a našla si Čecha
Text uživatele: 

Hmm, těžko říct, záleží to jen na Tobě, taky kde se dostaneš a jak se k životním okolnostem postavíš.
Já znám hodně kontrastů co se týče tyhle záležitosti. Např. malá část mého příbuzenstva žije v cizině: v USA, ve Švédsku, v Německu, v Rakousku a pod. a je to prý OK.
Moje spolužačky v polovině 90-let odjeli do Anglie za prací. Některé z nich tam žijí dodnes a slyším z jejich strany spokojenost. Zase druhá skupinka mich kamarádek odjela do Anglická, protože tady - v ČESKO - SLOVENSKU je to sama hypotéka a pod. , tak kamarádky to vyřešili tak, že odjely do Anglie na 2 -3 roky za prací, vydělali si slušný peníz, ALE vrátili se domů. Doma, v ČESKU a na SLOVENSKU si z vydělaných peněz postavili domy … a trochu se zabezpečili (teď se mají o něco lépe a to v tom smyslu, že nejsou zadlužené a pod.) Zůstat v Anglii prý nechtěli, protože jsou tam prý s prominutím destruktivní zákony - (ohledně RODIN/DĚTI) a hlavně to pociťuji mladé rodiny, protože se stává že jim odebírají děti. Hodně SLOVENEK muselo z Anglická potajmu z dětmi utéct i když např. manžel je Angličan. (vždyť se podívej na juvenilní justicí, Anglie, Norsko … je v tomto směru dost známe bohužel, ale to mladý člověk to ze začátku moc neřeší, to řeší až pak, až se narodí děti ) alt


Co se týče mého názoru, tak já bych si do ciziny vycestovala jedině si vydělat nějaký peníz + zlepšit se v cizím jazyku, ale zakládat si tam rodinu - uff, to pravděpodobně ne! Hlavně bych se dívala na zákony, zdravotníctvý a křesťanství dotyčné krajiny.

 

Já říkám: ČESKO a SLOVENSKO  je sice malá krajina, ALE  je krásna a požehnaná a proto na ni žádná jiná nemá. (S tim požehnáním krajiny je skutečnost, zacházím až do hloubky:   SLOVANÉ, Gog - Magog, duchovní teritoria a pod. Jsou to fakta… )

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Vztah s cizincem - mámě se to nelíbí a přemlouvá mě abych zůstala v ČR a našla si Čecha
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neshody a nepřátelství mezi mnou a rodiči 4 838x
Uvolnění napětí v rodině 17 899x
Mít, či nemít druhé dítě? 21 1148x
Matka má mladšího muže než je můj manzel 3 945x
Bratr je stale single 2 1004x
Dospělý nevlastní syn 11 1237x
Maminka zemřela, nemohu přestat plakat 2 1243x
Mám divný pocit z bratrové nové přítelkyně 15 1368x
Přítelkyně má deprese a o víkednu jsme u rodičů kde je despotická babička - co s tím? 1 1491x
Chodím uklízet rodičům do domu bratra a ten mě bezdůvodně verbálně agresivně napadl, rodiče za ním stojí - mrzí mě to! 7 1512x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16471
Počet odpovědí celkem: 175171
Počet registrovaných: 5083 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Slevy OnaDnes 2022

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny