Téma: Jen práce a domov - manžel nikam se mnou nechce chodit

14.11.2011 09:16
Uživatel: Marie
Věk:  38
Odpovědí na téma: 14
Text: 

Jsem vdaná 19 let, máme 2 velké dcery. Pracuju s manželem v manželově firmě jako účetní. Měli jsme léta bezproblémový vztah, manžel je o 10 let starší. Neměli jsme kde bydlet, budovali firmu a pak jsme postavili domeček. Víkendy jsme trávili prací nejdříve na firmě, pak na stavbě domečku. Já se staral o rodinu a o víkendech vařila zedníkům. Byl to fofr. Nyní už bydlíme 5 let, v práci už nemusím být až do večera, manžel chtěl abych chodila dříve domů , takže mě střídají kolegyně. Holky už mě tolik nepotřebují, jsou samostané. V týdnu je stále co dělat , ale poslední dobou mám fóbii z víkendů. Vzniklo to tím, že manžel, když byly třeba krásné dny, tak nechtěl nikam jet, jít na procházku, odreagovat se. Říká, že je práce kolem domu, posekat atd. Dům máme na samotě a já pociťuju, že jsem buď v práci a nebo pak doma. Ráda bych o víkendu vyrazila někam na procházku, změnit prostředí. Manžel se urazí, že se mi doma nelíbí atd. Říkám mu, že i kdybych bydlela na zámku, tak bych občas ráda změnila prostředí a načerpala energii. Nechci nic velkého. Tímto mezi náma dochází k neshodám. V sobotu dopoledne vařím, běžný úklid. Poslední dobou ale pociťuju, že je hrozná nuda, už po obědě se těším, že půjdeme zase druhý den do práce. Když jsme doma. Našla bych si aktivitu, někam bych šla sama, ale je mi to blbé, abych jako nešidila rodinu, když máme pro sebe jen víkendy. Tím, že spolu pracujeme, tak si vlastně ani nemáme co říct. Nemám jiné zážitky než z práce a pak doma. Změnit to ale nejde. Chodím alespoň v týdnu cvičit, občas na kosmetiku a kadeřník, takže tady přijdu do jiného prostředí a na jiné myšlenky. Poradíte co s tím, jak trávit ty víkendy. Krize se prohlubuje. Děkuji.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.11.2011 09:40 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Jen práce a domov - manžel nikam se mnou nechce chodit
Text uživatele: 

Bohužel jste věnovali energii víc věcem materiálním než práci na vašem vztahu. Po těch letech se není co divit, že spolu neumíte jako partneři být. Už roky žijete vedle sebe, jen to tak s ohledem na běžný kolotoč prostě nevypadalo.

Můžeš mít mnoho vlastních aktivit, ale zdá se mi, že to neumíš. Je vcelku jedno co by Tě bavilo...začni štrykovat, nebo si kup motorku...to je fakt jedno. Nauč dělat věci také sama.

 
14.11.2011 10:18 Uživatel: Mariee
Věk:  38
Téma: Jen práce a domov - manžel nikam se mnou nechce chodit
Text uživatele: 

Veselko , dekuji.
Máš pravdu, zatím to nějak neumím.Vím to, že se musím " zabavit " sama. Šlo sspíš o takovej blok, že během týdne na sebe nemáme čas, tak bychom měli víkend trávit jako rodina.Když je to ale stále stejný stereotyp, ze kterého bych chtěla na chvíli utéct i s manželem.Jenže on nechce.Mám pak v hlavbě výčitky. Mám je nechat doma a jít sama běhat, jít někam na návštěvu? Přidat si zumbu, která mě moc baví. Jde jen o ty vnitřní výčitky , jestli budu sobec, když se zabavím o víkendech sama ?

 
14.11.2011 11:23 Uživatel: marki
Téma: Jen práce a domov - manžel nikam se mnou nechce chodit
Text uživatele: 

Naopak. Manžela to rozpohybuje také. Bude mu to vrtat hlavou a začnou konflikty. Ty je pak možné řešit popovídáním si o vzájemných představách. Nezapomeňte manžela chválit. Jak to píši, cítím nudu, ale nuda se dá řešit jedině aktivitou. Obávám se, že konflikty budou, připravte se na ně.

 
14.11.2011 11:26 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Jen práce a domov - manžel nikam se mnou nechce chodit
Text uživatele: 

Výčitky nejsou vůbec nutné:).

 
14.11.2011 13:30 Uživatel: Julie
Téma: Jen práce a domov - manžel nikam se mnou nechce chodit
Text uživatele: 

  Jak není komunikace, nemá manželství šťávu a je konec. Aktivní by měli být oba a stejnou mírou, protože jak to dlouho táhne jen jeden, zákonitě přijde pocit vyhoření. Manžela bych postavila před hotovou věc, jasně vysvětlila postoj a novou strategii. Sobota se bude magořit na pozamkách okolo chalupy(obá, já Tobě, Ty mě) a neděle se jede na výlet. Nové zážitky Vás sblíží, budete mít o čem komunikovat a spokojenost bude na obou stranách. Tedy možná, pokud bude manžel chtít, jestliže vrčí(většina vrčí) musí se vymyslet něco jiného. Třeba zaplatit wellnes v dostatečné vzdálenosti od bydliště, tak na 2 dny s masáží, perličkou, procházkou a možností si promluvit. Hodně štěstí, manželství dá fušku.

 
14.11.2011 14:51 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jen práce a domov - manžel nikam se mnou nechce chodit
Text uživatele: 

Šmarjá....a u nás je to naopak. Jsem sysel domácí, manžel, když už je doma, hned by někam, nerad sedí doma. Takže bych to viděla spíš tak, že každý máte jinou představu o trávení volného času. Pokud netrvá na tom, abyste seděla doma, když on nikam nechce, pak bych si určitě našla program, jaký mě naplňuje a nenutila toho druhého, aby žil tak, jak chci já. Jestli je aktivné kolem domku a naplňuje ho to, proč mu to brát? On se cítí doma dobře, přes týden tam asi moc času netráví a Vy jste vlastně ve zlaté kleci. Pokuste se to změnit tak, aby ani jeden nebyl nucen žít životem toho druhého.

 
19.11.2011 12:18 Uživatel: vendy
Věk:  41
Téma: Jen práce a domov - manžel nikam se mnou nechce chodit
Text uživatele: 

jak na něj....jednoduché.najdi nějakou kámošku a chodte spolu. třeba mu to dojde a bude chtít taky a když ne , tak si aspon pokecáte..s chlapama kecat nejde

 
24.11.2011 11:46 Uživatel: Máxima
Věk:  57
Téma: Jen práce a domov - manžel nikam se mnou nechce chodit
Text uživatele: 

Já mám to samý s manželem jako přes kopírák....taky s ním pracuju, jsme spolu pořád...Taky se bavíme o práci atd, ale máme společný koníček nadávat na politiky Usmívající seUsmívající se.Taky jezdíme o víkendech na chatu, kterou sám postavil... Ale já mám víkendy ráda...on je na rybách a já  jsem vášnivá čtenářka, ráda se starám o zahrádku a cíleně si buduju takovou malou ve stylu japonské malé... Upřimně řečeno já jsem i ráda, když občas jede pryč s kamarádama na ryby a já se můžu jen tak flákat...taky máme jezevčíka a ten vydá za děcko, chodím s ním na procházkya kecám s pejskaři... Ale já jsem si vždy dost vystačila sama, ráda se zajímám o záhadno,  učím se výklad karet atd....kamarádky bohužel nestíhám, ale chodila jsem na orienální tance, občas pokecám o víkendu u  sestřenice....Někdy muže postavím před hotovou věc, že jdeme do kina nebo někam do divadla, pak na vínko... samo, že nevybírám opery ale něco, co by pobavilo i jeho....

 
20.05.2017 20:44 Uživatel: dolores
Věk:  60
Téma: Jen práce a domov - manžel nikam se mnou nechce chodit
Text uživatele: 

Věřím, že krize se u vás prohlubuje… Píšu proto, abych si také ulevila, vaše diskuse je už staršího data a na odpověď nijak nečekám-jen se vypsat: Manželství trvá právě 5 let. Předtím jsme k sobě dojížděli a velká láska to nebyla nikdy, seznámili jsme se ve věku 49 a 65 let. Stále jsem vymýšlela a byla motorem, co spolu dělat / kromě hrátek v posteli / a já už opravdu nemohu. nenapadá mě NIC. Nikam s ním už vlastbě ani jít nechci, nikde se mu nelíbí, vše jen kritizuje a vůbec neprožívá ani vzruchy, ani podněty, ani krásu. Je už samozřejmě zestárlý, ale já ne. Ani vzhledem. Zhubla jsem cvičením a péčí o stravování. Nebaví ho nic, jen nadávat na politiku. Už nepojedeme ani k moři, jsou to vyhozené peníze, jet ve dvojici. Horší je, že mne nebaví kamarádky, jejich stesky a historie, takže možnost, že bych někam jela s ženami / cvičit k moři apod. / mne spíš odrazuje. Už jsme taky v důchodu a vidím jediné východisko - jít do práce. Jít makat proto, že můj manžel si nechce HRÁT.  

 
21.05.2017 08:40 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Jen práce a domov - manžel nikam se mnou nechce chodit
Text uživatele: 

Já už jsem třetím rokem sama a když na to tak koukám, tak o nic nepřicházím. Mít někoho není žádná výhra. Vztah je o ústupcích. Oba manželé si mají přeci něco dávat. Příklad: nesnáším plesy, připadají mi moc snobské, ale aby měl přítel radost, tak tam kvůli němu půjdu. Mě by připadalo sobecké dívat se jen na své uspokojení a ten druhý ať si dělá co chce…   Je to strašné. To můžete být rovnou sami. Takove manželství jak popisujete vy, je o ničem. Hodně by mi to vadilo a asi bych se dívala po někom, kdo bude mít společné zájmy. Podle mě staci jeden společný zájem (koníček) k tomu, aby mohli být oba spokojeni.  

 
21.05.2017 17:15 Uživatel: Dolores
Věk:  60
Téma: Jen práce a domov - manžel nikam se mnou nechce chodit
Text uživatele: 

Rozhodně půjdu do práce. Už to - jedním slovem-nemůžu vydržet. On dělá svoji zajetou rutinu, žije přesně stejně, jako žil před 5 lety, když bydlel sám. nepodařilo se mi ho změnit. Dřív jsme vše vymýšlela, výlety, kurs tance, návštěvy, společné sportování, focení. ted má jen počítač, televizi a občas jede na kole. Mám taky svoje zájmy a spoustu práce s domácnosti / on pomáhá /, ale najednou pohár přetekl a nemůžu to snést. nechce mezi lidi! Přitom vypadá o hodně mladší a jsme hezký pár. Ale úplně zvetšel, zvadl, a to, že toužím po vzruchu a trošku zážitcích, s ním nehne. Navíc jsme oba zdraví! Připadám sma sobě směšná.

V Praze jsem nebyla 10 let! a jak je ted krásně… navíc s penězi vycházím. On se o rozpočet abs. nestará - že prý jevše drahé.

 
21.05.2017 18:28 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Jen práce a domov - manžel nikam se mnou nechce chodit
Text uživatele: 

Dolores a co bys tedy přesně po něm chtěla? Ještě bys chtěla třeba i ten tanec? Pokud dobře počítám, je mu už 76 let. To co teď prožíváš je daň za to, když si žena vezme muže o 16 let staršího. Moje maminka v 60 letech také byla čilá a v 76 je holt unavená a na tancování a delší procházky by ji už nikdo nedostal. Jít k někomu na návštěvu by občas ráda (i když už také často nemá sílu ty lidi tam pak poslouchat) a hlavně potřebuje, aby ji tam někdo zavezl. Což občas děláme, protože ji máme rádi.

 
04.06.2017 17:29 Uživatel: Dolores
Věk:  61
Téma: Jen práce a domov - manžel nikam se mnou nechce chodit
Text uživatele: 

Ano, stárneme oba. Ku podivu, abych to vlastně tady uzavřela. se to nějak zlepšilo. Přestala jsem si dělat iluze o sobě - a zjistila zvláštní věc:  Vlastně to já chci něco jiného. cestování-je to u mne pryč, cestovala jsem celý život. Kamarádky? nebaví mne jejich, s odpuštěním, naříkavost a nepoučitelnost. Turistika? Bez duše. Svým způsobem je plážování thriller. Hrady, zámky? Ani to už ne. ít do práce? NE. Vždy't já si vychutnávám, že do práce nemusím… peníze vzal čert. Cvičit a chodit do přírody. Na kolech jako dřív projíždíme lesem. Plaveme. Společně nakupujeme, vaříme. , jíme a spíme. Meleme o politice. Medituju, vracím se do mládí. Šiju, kreslím. Čtu. Sním, ale ne už o dobytí rájů, ale o tom, kdo vlastně jsem. Jediné, co má cenu, je něco, cokoliv, tvořit.

 
21.05.2017 19:25 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Jen práce a domov - manžel nikam se mnou nechce chodit
Text uživatele: 

Přesně tak, zestárnul.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jen práce a domov - manžel nikam se mnou nechce chodit
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Přítel ke me není upřímný. 8 1718x
Objektivni nazor na uprimnost 8 1675x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 2041x
Partnerské krize, odstěhování 5 1224x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 801x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 8 1156x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 1209x
Jak byste se zachovali??? 4 933x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 1271x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 1204x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny