mojra.cz

Téma: Málo milování a ocenění od partnera - nemůžu si na to zvyknout

30.05.2013 14:07
Uživatel: Alegria
Věk:  33
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den,

potřebovala bych poradit se svým problémem. Mám partnera a spolu jsem 3 měsíce (od února 2013). Hned od začátku našeho vztahu jsem byl já, ta aktivnější a skoro o vše si mu musela říkat aby jsme se někam posunuli. Tím myslím i o první pusu atd.

Já jsem celkem živelný a otevřený člověk, který je pro všechnu srandu. Partner je spíše uzavřenější. Je nějaký čas po rozvodu, tak jsem se snažila mu dávat prostor ale nejsem zas tak trpělivá bytost.  

Ve vztahu mě vadí že nedostávám více pozornosti na kterou jsem byla v předešlích vztazích zvyklá - doteků, milování i pěkných slov. Cítím se tak nepřirozeně, nedoceněná  a odstrkovaná, tím pádem se stahuji trošku do sebe ale o těchto problémech s ním komunikuji. Taky si pořídil nové kolo a více času jezdí na kole, u toho ty emoce projevuje. Pokud může tak i dvakrát denně ale když se vidíme, tak je pak často unavený a nemá zájem o milování a doteky. Já bych na to kolo ráda s ním, ale to dává přednst tomu být sám, že prý to potřebuje, což já občas taky ale né v takové míře. Podle mě je to otázka priorit. Kolikrát mám pocit že je mu lépe somotnému než se mnou a to mě také trápí. Nejsem typ člověka, který druhému nedává žádný prostor, já ho také potřebuji.

 

Vím že není jednoduché si v dnešní době najít partnera. Byla jsem 3 roky bez dlouhodobějšího vztahu, tak to nechci hned vzdávat, ale i když s ním o tom komunikuji i o svých potřebách a přáních, tak ten výsledek je dost neuspokojivý i když nějaké změny k lepšímu nastaly. Já osobně nedokážu pochopit, že chlap kousek po třicítce nemá chut se pomilovat s tím koho má rád. Vždyt ze začátku vztahu to bývá i několikrát za den. Ale bohužel ne v tomto vztahu. Sám mě říkal že byl frustrovaný stejnou situací se svojí bývalkou a ted to dělá on mě, což opravdu nechápu. Chtěla bych mu nějak pomoci, nevím jestly nemá v sobě ještě nějaké další bloky ale nevím jak to řešit, protože mě to dělá opravdu nešťastnou.

Pokud pro mě máte nejakou radu tak budu moc ráda.

Dík

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1501x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Málo sexu a oceňování od partnera
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
30.05.2013 15:49 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Málo milování a ocenění od partnera - nemůžu si na to zvyknout
Text uživatele: 

Přístup dnešních mladých mužů k intimnostem začíná být obecně docela tristní (viz nespočet témat, kde se rozebírá chybějící chuť na sex nebo jakýkoliv kontakt).

    Nepíšeš jak dlouho po rozvodu je, ale myslím, že je to ten hlavní důvod. Právě proto, že je mladý si myslím, že ho to dost vzalo. Ne jen, kvůli věku, ale rozvod není příjemná situace pro nikoho a předpokládám, že nevíš podrobnosti…

    Ještě jsem nepotkala moc mužů, kteří by problém řešili tak, že si sednou se svou drahou polovičkou a vše ji vyklopí, popláčou jí na ramínku. Kéž by to tak bylo, ale asi mají potřebu zůstat v našich očích jako silní chlapi, kterými nic neotřese a pak jezdí sami na kolo, chodí do hospody a řeší si problémy sami se sebou. A my pak máme pocit, že jsme nechtěné, tlačíme na pilu a vše zhoršujeme.

      Jediné co mě napadá je dát mu čas a prostor, aby se spravil sám. Vím, že je to těžké, někdy nemožné, ale netlačit. Aby věděl, že je milován, ale do ničeho nucen a třeba se jednou otevře sám a vše Ti poví. Teď jsem si vzpomněla na knihu Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše - autor popisuje, jak muži zalézají do "jeskyní", ve které přemýšlí, vše si porovnají a nechtějí být rušeni. Pak vylezou a jsou zase naši milí. MYslím, že je to přesně to "odtažení", které vnímáš - Tvůj přítel zůstal nejspíš od rozvodu v jeskyni a přemýšlí a ty mu bušíš na dveře a on má pocit, že nemá kam dál jít, aby měl klid si vše vyřešit.

    Nemyslím tím, aby ses všeho vzdala a čekala xy let, než si vše vyřeší. Nejspíš bych mu řekla, že chápu, že potřebuje čas, který mu jsem ochotna dát, ale on musí pochopit, že já potřebuju nějaké citové projevy (alespoň někdy). A taky, že jsi ochotna to s ním řešit a být mu oporou (i když bych asi úplně nečekala, že s Tebou bude rozebírat bývalou manželku a co se pokazilo…), ale aby věděl, že je milován a očekáván, až vyleze z jeskyně. Možná si knížku zkus sehnat - je to tam pěkně popsané a mně to dost pomohlo respektovat přítelovu jeskyni a netlačit na něj - někdy je to lepší a pomůže to

 
30.05.2013 21:10 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Málo milování a ocenění od partnera - nemůžu si na to zvyknout
Text uživatele: 

Je mnoho lidí kteří spolu mohou být, ale méně těch, kteří se k sobě skutečně hodí.

Shrnu to… jde o dočasný stav? Pokud ano (i když asi ne co píšeš) tak na vztahu pracuj, pokud Ti to za to stojí.

Je to trvalé? Nebuď v takovém vztahu. Jestliže Ti to vadí už teď, bude Ti to vadit stále víc a víc.

I když jsi mladá, tak nejmladší už ne a proč ztrácet čas?

Mimo to, proč je tak nutné být ve vztahu za každou cenu?

 
31.05.2013 09:23 Uživatel: Alegria
Věk:  33
Téma: Málo milování a ocenění od partnera - nemůžu si na to zvyknout
Text uživatele: 

Díky za Vaše reakce.

přítel je rozvedený  půl roku ale předtím už spolu nějakou dobu nežili. On byl ten koho manželka opustila. Prý s ním moc nechtěla sdílet jeho koníčky a s tím sexem a dotyky byl odstrkován. Mě řekl že jsem o 180 stupňů jiná než bejvalka, která s ním prý ani moc nechtěla komunikovat. S tohoto důvodu nechápu že nejásá když má někoho s kým může sdílet i ty ostatní věci. Zatím tomu chci ještě nějaký čas dát a pokud se to nezlepší tak to že sním chci být asi samo vyprchá.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Málo milování a ocenění od partnera - nemůžu si na to zvyknout
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny