Téma: Mám trošku nudný vztah, vzpomínám na bývalého přítele a možná mi chybí dravost vztahu s ním

14.06.2018 14:12
Uživatel: VílaAmálka
Věk:  23
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Ahoj,

na začátku června 2018 jsem se dostala do opravdu divné situace a nevím, jak z ní ven.
Před několika lety, když mi bylo oněch sladkých -náct, jsem měla přítele, první lásku. Ten "vztah" byl tenkrát intenzivní ve všech směrech - milovali jsme se k zblázenění, hádali do krve, usmiřovali, prostě Itálie jak má být. Jednoho dne jsem to ale už nevydržela a vztah ukončila, a to hlavně kvůli nezodpovědnosti a nerozvážnosti tehdejšího přítele.
Od té doby uplynulo 5 let (2013-2018) a já mám 4 roky (2014-2018) jiného partnera. Nynější partner byl v době, kdy jsme se poznali, přesně tím, koho jsem si vysnila. Shodli jsme se skoro ve všem - zájmech, hudbě, názorech na život - a já byla neskutečně zamilovaná. Jenže i v té době jsem myslela na bývalého přítele.

S mým současným přítelem už to několik měsíců neklape, tak jak má, často se hádáme, nemáme si ani moc co říct. Vím, že příčinou toho je to, že spolu trávíme většinu času. Problém je ten, že jemu to tak vyhovuje, ale mě to dusí a on s tím odmítá cokoliv dělat, i když o mých pocitech ví.  
A teď k jádru věci. několik minulých dnů jsem strávila v rodném městě, kde jsem se potkala s mým bývalým. To setkání bylo ze začátku dost rozpačité, ale po pár minutách jsem se cítila, jako bychom se nikdy nerozešli. Bylo nám spolu moc hezky, stále jsme si měli o čem povídat, něco jsme vypili a pak mezi námi k něčemu došlo. Samozřejmě, že mám teď výčitky, a to hlavně proto, že jsme od té doby v kontaktu a on by to všechno chtěl vrátit (o mém současném vztahu ví). A já teď nevím, co mám dělat. Současný přítel pro mě představuje bezpečí, jistotu a svým způsobem tu "zralejší lásku", zatímco bývalý přítel je jako magnet, kterého když vidím, nedokážu si pomoct a nedokáže to ani on, je mi s ním krásně, snad i víc než dřív.
Když si to po sobě čtu, asi ani neočekávám, že mi v tomhle někdo poradí, asi jsem se jen potřebovala "vypovídat". Hrozně se ve mě melou pocity "do stejné řeky dvakrát nevstoupíš", s pocity že "každý si zaslouží druhou šanci". Děkuji za přečtení a případně i za rady.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1976x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Mám vztah, ale stále něco cítím k bývalému
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.06.2018 18:54 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50

Město:Praha

Téma: Mám trošku nudný vztah, vzpomínám na bývalého přítele a možná mi chybí dravost vztahu s ním
Text uživatele: 

Tak podle mě je nejrozumnější se vykašlat na oba, být nejméně pár měsíců sama a pak hledat někoho pro život na základě zkušeností, které jsi udělala.

 

Vztah s tím současným už je evidentně "červavý" a těmito avantýrami ho už nevylepšíš. A myslím, že kdybys nepotkala bývalého ale třeba nějakého nového přitažlivého týpka, tak by to vypadalo stejně. Prostě už ti to dalo vše co mohlo a sbírá se v tobě potřeba jít do jiné životní etapy.  

O tom, že má smysl se vracet k bývalému mám pochybnosti - znám sice případy, kdy to fungovalo, ale ono záleží na tom,  co byla ta jeho nezodpovědnost a nerozvážnost. Nevylučuji, že se člověk může změnit, ale podle mě teď máš ohledně něj jen růžové býle na nose.  

 
14.06.2018 19:59 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Mám trošku nudný vztah, vzpomínám na bývalého přítele a možná mi chybí dravost vztahu s ním
Text uživatele: 

za mě nemá smysl se vracet k někomu, s kým jsme se už jednou rozešli, nebo kdo se rozešel s námi. Myslím si, že když dojde k nějakému rozchodu, tak to má vždy vážnou příčinu, která se neslučila k tomu, abyste spolu tehdy důstali. Problém je v tom, že ta příčina tam zůstala a zůstane a je jen otázka času, kdy se to v jeho, nebo v tvé povaze zase projeví. Já si osobně nemyslím, že by se lidé až tak zásadně měnili. Pokud měl nějaké manýry před tím, tak je bude mít také teď a je jen otázka času, kdy to z něho zase vyleze, pokud se k němu vrátíš.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Mám trošku nudný vztah, vzpomínám na bývalého přítele a možná mi chybí dravost vztahu s ním
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 1124x
Přítel ke me není upřímný. 8 3249x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2894x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3350x
Partnerské krize, odstěhování 5 2063x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1437x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 2143x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2141x
Jak byste se zachovali??? 4 1455x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2259x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny