mojra.cz

Téma: Máme se rádi, ale nemilujem se - je to pro vztah výhoda?

17.12.2014 21:28
Uživatel: Aulecka
Věk:  25
0-100
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Zdravím Vás,

každý den si kladu otázku, existuje opravdová láska? Kde si oba partneři padou ruku v ruce, doplňují se, ve vztahu je vášeň, emoce, city, láska. nebo je lepší se držet se racionálního vztahu?  

Je mi 25 let, mám 2 roky (2012-2014) vztah s mužem, který je stejně starý jako já. Na svůj věk je velmi psychicky vyspělý a co se týče práce - úspešný - podnikatel. Měl přede mnou 7 letý vztah s dívkou která byla cca o 5 let starší.  

Byl spíše konzervativnějí vychováván a popravdě jsme oba jiný typy a nemáme žádně společné koníčky.

Já jsem byla před tímto vztahem dlouho sama, a měla jsem za sebou pouze jeden vážný vztah.

 

Byla jsem tedy velmi ráda, že jsem s takovýmto mužem seznámila a vše co dělal mi neskutečně imponovalo, libilo se mi, že mě opravuje, "vychovává", pomáhá mi dospět (věřte, ale v té době jsem toto opravdu potřebovala, měla jsem ten pocit, že jsem na jednom stejným bodě a nevěděla jsem jak se posunout dále).

No a jemu se na mě zase líbilo, že jsem taková hyperaktivní, naivní, veselá a roztomílá dívenka.  I přesto naše začátky nebyly lehké, musela jsem si na spoustu věcí zvykat, že se mu nelíbí to a to, a že to bych dělat neměla, a že bych se měla lépe vyjadřovat. (To byl obrovský problém, on je totiž humanitně založen a já přírodovědně - Popravdě mě nidky nezajímala politika a můj všeobecný přehled je chabý, ale zase se orientuji v biologii, zoologii, chemii. Studuji medicinu)

 Tak jsem se začínala chovat dle jeho hodnot a norem. Protože jsem si myslela, že jestli chci byt jednou úspěšná a rozumná žena, tak bych se tyto věci měla naučit. Během tech dvou let bylo pár větších hádek.

Po roce jsem si vydupala abychom spolu bydleli, protože jsem již nechtěla bydlet s kamarádkou a on má svuj byt, tak proc ne.  Bydlení, ale nené problém naseho vztahu.

Jde o to že.  Dokžeme udělat kompromisi, když nám něco vadí. Snažíme se oba to změnit, proto je náš vztah racionální. Máme se rádi, ale nemilujem se. Máme se prostě rádi, citím že v tom našem vztahu chybí ta jiskra. (pokud teda nějaká opravdu existuje). Toto je tedy pro náš vztah obrovská výhoda, a díky těmto věcem si dokážu představit s ním rodinu, protože vím že se dohodnem a že nás zabezpěčí. Ale zase na druhou stranu je spoustu věcí co mi vadí a netuším jestli se s tímto dokážu sžít a být štastná.

1) Kvůli němu jsem se hodně změnila, obrnila jsem se jakousi bublinou, ve které žiji a snažím se být dokonala ženuška, snažím se abych neřekla nic špatně, strašně se hlídám naprosot se vším. Kamarádi mi to vyčítají, ale s těma se ještě dokáži po čase uvolnit, bohužel s cizymi lidmi to nedokaži, to se během konverzace neskutečně hlídám. (Začala jsem i kvuli priteli chodit na logopedii - abych zlepšila svuj projev a přestala ráčkovat) Za změnu jsem ráda, ale chci se chovat přirozeně, chci aby mě měl rád takovou, jaká v jádru jsem.  

2) Nemluví se mnou, nechce mi říkat své problémy, nechce si povídat o svém dni. naprosto nic. Nezajímají ho moje problémy. Možná je to klišé, ale já si opravdu myslím že vztah je o tom, že partneri jsou i zároven nejlepší kamarádi a nebo se mýlím?????   Já vztah zakládám na důveře, díky ní se člověk sbližuje. A on tohle nedokáže pochopit, nedokáže pochopit to, že on je ten první človek, kterýmu se chci svěřit a citi podporu. Když na něco takovýho přijde, tak mi řekne at jdu za kamaradkou, že on mě svýma problémama taky nezatěžuje. Takže jsem jeden večer vypěnila a řekla jsem mu, že já kamaradství od svýho partnera potřebuji, že on je ten za kterým chci chodit a sverovat se mu a že to chci i od nej. Že mě to nebavía že se mi nelíbí mu říkat, že mám na odpoledne program (tak jak říká on mě) a neříct mu jakej (tak jak to dělá on). On mi na to řekl, že vztah a kamaradství je uplne odlišná věc, že bud budeme mít partnrskej vztah a nebo kamardskej  a at si vyberu, ale že pokdu budem kamaradi tak nebudem mít sex, protože ho prestanu pritahovat. A  že on chce mít soukromí, a že to co po nem vžaduji tak že to není normální, a že pokud se podívám na jakýhokoliv úspešnýho podnikatele tak že ten si drží svoje soukromí na uzdě, nesvěřuje se a že on chce být aspon z části jak oni. A že pokud mu bude nejhuř tak pujde za svym nejlepším kamaradem a né za mnou.

Tak příjde Vám toto normální??  Chce abych vedle neho sedela a nic nerikala, ze prý dokázal se svou ex sedet 6 hodin a o nicem se nebavit.

Na to že mi nesděluje city, moc mě neobjímá a nelíbá. jsem si už zvykla (on to prostě tak moc často nepotřebuje jak já. Já bohužel tělesný kontakt - objímání, pusy a pohlazení potřebuji často, protože mi to dodává pocit jistoty a bezpečí) Ale ok, respektuji jeho potřeby. No a potom příjde s tím že kamaradství ve vztahu nejde.  

Má smysl být s takovým chlapem?  Hlavně on je presvedcen o tom, že zadny normalní chlap se mi sverovat nebude, že to delají jen takovy ty nicky z výmeny manželek a nebo gayové.  Já jsem opravdu už zoufalá, zase nechci zahodit vztah s člověkem pro nic za nic. Mám se zkusti přes to vše přenést??  Nebo opravdu příjde ten pravý a vše bude jednodušíí??  

 

Děkuji Vám a omlouvám se za gram. chyby.

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1544x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Existuje ten pravý a ideální vztah nebo je lepší se držet toho racionálního ?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
17.12.2014 21:57 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Máme se rádi, ale nemilujem se - je to pro vztah výhoda?
Text uživatele: 

Ideální vztah existuje.

Stačí věřit a hledat. Také je nutné vědět co vlastně chci.

Kdo věří přitahuje uskutečnění svých přání k sobě.

A kdo hledá, ten najde

. alt

 
17.12.2014 23:37 Uživatel: Aulecka
Věk:  25
0-100
Téma: Máme se rádi, ale nemilujem se - je to pro vztah výhoda?
Text uživatele: 

To víte, že si od svého dětství plánuji rodinu, baráček, děti a hlavně toho ideálního prince nabílém koni.  Já jsem snílek a vždy jsem veřila, že ten pravý existuje. Ale opravdu jsem byla 4 roky sama, hledala jsem partnera a kolem mě se pohybovali pouze kluci typu " jedna noc". O takový chlapy nestojím, a proto jsem vyla velmi ráda, že jsem konečně našla muže, který je pohledný, pěkná postava, inteligentní, vzdělanec, zabezpečený. proste "můj vysněný muž" - ale při mém snění jsem si asi zapomněla domyslet povahu, hihi. A to jsem Vám ještě neprozradila, že nemá v oblibě zvířata, který jsou mým obrovským koníčkem.  

No a jelikož vím, jak je težké si najít v dnešní době spolehlivého partnera, tak váhám, zda-li se kvůli těmto problému rozloučit a nebo se pokusit pres to prenest a drzet se ho.  Mám strach z toho být sama, přece jenom za 2-3 roky bych se ráda vdala a založila rodinu.  

 
17.12.2014 22:03 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Máme se rádi, ale nemilujem se - je to pro vztah výhoda?
Text uživatele: 

Tak nevím, jestli jsi jeho partnerka a přítelkyně, nebo jen reprezentativní doplněk úspěšného podnikatele, předělaný k jeho obrazu. To je celé tak studené, že já bych s ním nevydržela být ani minutu, ne, ani vteřinu.  

 
17.12.2014 23:43 Uživatel: Aulecka
Věk:  25
0-100
Téma: Máme se rádi, ale nemilujem se - je to pro vztah výhoda?
Text uživatele: 

Někdy si jako doplněk pripadam, ale s tím jsem se rozhodla po tomhle incidentu opravdu skončit. Chci být zase sama sebou. Ta sebevědomá studentka, která se ničeho nebála.  

BTW: Nedávno mi rekl, zemá sklony k tomu být tlustá, a že ho prestavm pritahovat, že když vidí ty slecny v té posilovne a pak prijde domu tak že je zklaman. byla kvuli tomu taky scéna. Podotýkám že moje váha je 52kg na 161 cm. Ano asi pul roku jsem necvičila, ale cvičení me baví, tak jsem opět začla. - Samozrejmě, že to delám pro sebe.  Ale tenhle incident me pobavil. (Občas dokáže byt takhle arogantní, ale v jádru je to samozrejme dobrej clovek)

 
17.12.2014 22:20 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Máme se rádi, ale nemilujem se - je to pro vztah výhoda?
Text uživatele: 

Máte se rádi, ale nemilujete se. Z dalšího Ti musí být jasné, že to žádná výhoda není. Chybí blízkost, láska a DŮVĚRA. Tento vztah je všecko jiné, jen ne partnerský.

 
17.12.2014 23:57 Uživatel: Stanina
Věk:  39
Téma: Máme se rádi, ale nemilujem se - je to pro vztah výhoda?
Text uživatele: 

Člověk by se neměl mĕnit kvůli druhému, ale kvůli sobě. Sama podle mě cítíš, že jeho vztah a postoj k tobě není v pořádku. Je to takový ten pocit, který se nedá vlastně ani popsat, nedá se vyříkat, nedá se vykořenit, ten prostě JE. A čím dál hlouběji a déle se zarývá do srdce, tím je zřetelnější. S rozumem, ale bez lásky, podpory a niterné důvěry se žít nedá. A pokud dává tvůj partner přednost mlčení před komunikací a ještě si takový postup sám chválí, je něco shnilého v tom jeho království… Z toho, co jsem si přečetla, jsem nabyla dojmu, že mu snad víc záleží na tom, jak vypadá v komunitě businesmanů nez sám s tebou…  

 
18.12.2014 09:21 Uživatel: Aulecka
Věk:  25
0-100
Téma: Máme se rádi, ale nemilujem se - je to pro vztah výhoda?
Text uživatele: 

Ze začatku jsem se chtěla měnitt, respektivě dospět. Byla jsem za to ráda, chtěla jsem to dotáhnout dál a dál. Někdy zkrátka máte ten pocit, že změna je dobrá.  

Ano, urcite mu hodně záleží na tom jak v buisness komunitě vypadá.  

 
18.12.2014 11:48 Uživatel: nevim
Věk:  30
Téma: Máme se rádi, ale nemilujem se - je to pro vztah výhoda?
Text uživatele: 

S tímto člověkem ale nedospěješ, on sám si na dospělého jenom hraje. Vyzrálý a vyrovnaný člověk nemá potřebu si hrát na byznysmana, povyšovat se nad "nickama" a kritizovat ženu, že není dokonalá podle jeho představ. Ani tě nebere jako partnerku sobě rovnou, spíš mu vyhovuje, že může někoho mentorovat.

Dospěješ jedině tak, že se odstěhuješ a přestaneš na někoho spoléhat. Na něj spoleh nebude, s ledovým klidem tě zanedlouho vymění za model, který je "víc na úrovni".

 
18.12.2014 01:36 Uživatel: Ajek
Věk:  25
Téma: Máme se rádi, ale nemilujem se - je to pro vztah výhoda?
Text uživatele: 

Já ti nevím, ale podle toho jak ho popisuješ, mě nepřijde vyspělej, ale spíš narušenej, jeho chování rozhodně není normální, možná mu jeho úspěch stoupl do hlavy.

Udžovat vztah jenom proto, že se bojíš být sama, mě přijde takový smutný, ale každej to má jinak.

 

 
18.12.2014 03:42 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Máme se rádi, ale nemilujem se - je to pro vztah výhoda?
Text uživatele: 

Já jsem opravdu už zoufalá, zase nechci zahodit vztah s člověkem pro nic za nic. Mám se zkusti přes to vše přenést??  

Kolik Ti je holka? Čtu, že 25, ani v padesáti bys neměla tohle mít za potřebí, ne v takovémhle vztahu.

Řeknu Ti jediné - je čas, abys šla dál než za pár let budeš odejita a vyměněna za jiný "lepší" model.

 
18.12.2014 09:22 Uživatel: Aulecka
Věk:  25
0-100
Téma: Máme se rádi, ale nemilujem se - je to pro vztah výhoda?
Text uživatele: 

Děkuji Vám za názory, chtěla jsem si své pocity tímto potvrdit, utvrdit. (Né jenom od kamarádu, ale i z nestranné pozice.)  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Máme se rádi, ale nemilujem se - je to pro vztah výhoda?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny