Téma: Manžel je cholerik, vysává ze mě energii, peníze a nemám důvod si ho vážit - co mám dělat?

01.12.2014 12:54
Uživatel: Klaudie
Věk:  36

Město: Morava

Odpovědí na téma: 11
Text: 

Dobrý den,

 

Ráda bych znala Vaše názory. Je mi 36 let, jsem s manželem 17 let, máme dvě malé děti (ještě ve školce).

Můj manžel je z neúplné rodiny, žil s matkou a dalšími sourozenci, v jeho 18 letech ho vyhodila z domu, kdy šel bydlet k nám.

Ode mě již 2x na krátko odešel, jednou za kamarádkou, když jsme spolu byli asi 5 let, podruhé mně opustil za sekretářkou, když jsem čekala naše druhé dítě. Vždy se do měsíce vrátil s tím, že udělal chybu. Při každém odchodu však udělal divadlo, že jsem absolutně nudná, stereotypní, blbá atd. i horší slova a v podstatě jsem za všechno vždycky mohla sama.

Mám náročnou práci,   ale vydělám spoustu peněz, pořídila jsem auta, chatu, vybavila domácnost, koupili jsme si obrovský dům (máme i hypotéku, ale nic hrozného), obstarám kompletně děti, denně vařím teplé večeře a chystám obědy manželovi do práce (i když dojedu v noci ze služební cesty), nakupuju nákupy třeba v sobotu v 6 ráno, aby až se děti i on vzbudí jsem byla doma k dispozici, peru, žehlím…. prostě stíhám všechno.

Občas se stane, že není uklizeno, když jsem třeba dva dny pryč a už slyším, že jsem nepořádná a že si to mám lépe zorganizovat. Manžel chodí do práce, jinak nic. O svoje věci se postará, ale jinak o víkendech leží na gauči u televize, nebo u počítače a nechá se obskakovat.  A to ještě málokdy dojede z práce s dobrou náladou, takže pak doma všichni tři musíme mlčet, aby se tatínek ještě víc nenaštval.

Vím, že je to moje vina, takto jsem si ho naučila já, ale teď mi to začíná vadit. Vždycky, když se ozvu, tak se cítí ukřivděný  neboť zrovna před týdnem vynesl koš a včera dovezl minerálky. Pořád jen mluví, jak by přestavoval dům, ale nemá peníze, pak nemá čas, pak potřebuje někoho k ruce ….

Mám pocit, že si ho přestávám vážit, lépe, že už si ho nevážím, nemám důvod. Dovedl mně kdykoliv hodit přes palubu, když našel přitažlivější a ještě mi sprostě nadávat. Vysává ze mě energii a peníze a bylo by mi lépe bez něho.

Jenže máme dvě děti, které má rád. A taky je děsně cholerický, hned se vším tříská a řve, kdybych mu toto co sem píši sdělila, tak by mně asi „zabil“ a o to hůř, bude si myslet, že jsem blázen, protože doma je dle něho vše ok. A kdybych nadnesla, že bych radši byla sama…. To by pak bylo doma peklo.

Co mám dělat?

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2346x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Manžela si nevážím, nemám důvod
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.12.2014 13:33 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Manžel je cholerik, vysává ze mě energii, peníze a nemám důvod si ho vážit - co mám dělat?
Text uživatele: 

Tak já bych hooodně rychle vyvedla manžela z několika omylů:

1) že bude mít doma automaticky veškerý servis bez toho, aniž by se na něm polovinou podílel,

2) že budete o víkendu našlapovat s dětmi po špičkách, aby se tatínek náhodou ještě víc nenaštval, obskakovat ho atd. ,

3) že Tě bude mít navždy a automaticky jistou alt

 

I když tedy musím připustit, že nevím, jestli bych rozdýchala jeho 2 odchody s tím, že druhý navíc v těhotenství a chtěla bych poslouchat: "že jsem absolutně nudná, stereotypní, blbá atd. i horší slova… " Asi bych mu ty kufry zbalila již sama. Je sice hezké, že děti má rád, ale na druhou stranu, jaký jim dává příklad do života, že…

 
01.12.2014 14:51 Uživatel: Fanka
Věk:  64

Město:Východní Morava

Téma: Manžel je cholerik, vysává ze mě energii, peníze a nemám důvod si ho vážit - co mám dělat?
Text uživatele: 

Chápu, že člověk je ochotný pro klid v rodině udělat cokoli, ale vězte, tímto způsobem chování si jeho respekt, uznání a alespoň trochu obdivu nezískáte. Musíte se naučit říkat také NE. Manžel si na vás kompenzuje svoje problémy - nedostatky. Pozor, aby jeho chování nebylo někdy v budoucnu vzorem pro děti.

Doporučuji přečíst knížky od Dona Miguela Rize - Čtvrtá dohoda a od a Dona Josého Ruize Pátá dohoda. Zajímavé čtení, které jsem objevila sice už v pozdním věku, ale pořád mně má co říct.

Hodně odvahy. Zdraví Fanka

 
01.12.2014 18:50 Uživatel: Shiva007
Věk:  27
0-100
Téma: Manžel je cholerik, vysává ze mě energii, peníze a nemám důvod si ho vážit - co mám dělat?
Text uživatele: 

Tak z toho, co jsem si přečetla je mi vyloženě špatně. Chápu, že zřejmě manžela stále milujete, protože jinak by přeci taková soběstačná a úspěšná žena jako vy už jistě byla od něj. Nechci být výrazný pesimista, ale lidé (zejména pak muži) se nemění. Jestli si vás neváží teď, nebude si vás vážit ani do budoucna. Pro klid v rodině se dle mého názoru tedy absolutně nemá dělat cokoli. Tohle rčení mohl vymyslet jen úplný zoufalec a idiot k tomu. Vím, že se na to dívám zřejmě zjednodušeně, ale opravdu máte právo manžela opustit a jít za lepším (on té příležitosti přeci také využil.). Neudržuje něco, co se takto udržet nedá. Finančně jste zřejmě soběstačná a existenční situace vás tedy k manželovi neváže. A i kdyby ano, jsou zde stále cesty skrz různé sociální služby či pomoc od státu.   Je vidět, že se ho bojíte a to má k lásce hodně daleko. Nezlobte se, ale podobné způsoby uvažování a chování mají také typické oběti domácího násilí. Přeci nemusíte dělat vše, co se vám řekne, zejména když jste pracovně vytížena a do toho zvládáte domácnost a děti. Jak už bylo řečeno, váš muž je zakomplexovaný člověk, který si na vás jen hodí své ego. Nemá na to ale právo. Pokud se bojíte jeho reakce na to, kdybyste např. navrhla rozvod, nebuďte s ním v té situaci sama. Slečno takového otce si vaše děti nezaslouží, takže vymlouvat se na to, že je má rád, je hloupost. Nezůstávejte s ním jen kvůli dětem. Všichni na to jednou doplatíte.

 
01.12.2014 20:00 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Manžel je cholerik, vysává ze mě energii, peníze a nemám důvod si ho vážit - co mám dělat?
Text uživatele: 

Pani Klaudie, po 17 letech vztahu nastava krize skoro v kazdemj manzelstvi. Pisete o povahovych rysech Vaseho manzela, opravdu Vam neni co zavidet. Ale trochu bych se zamyslela nad tim, jakou roli v tomto vztahu hrajete vy? Vy jste ta dominantni, vy vsechno zarizujete, vyrizujete, obstaravate - ma vubec vas muz prostor, aby taky neco dokazal?  Odesel k vam v 18 letech, to byl jeste kluk. Byl uz od sameho pocatku stejny, nebo az po letech? To, ze od vas odesel i v dobe, kdy jste byla tehotna a vy jste ho vzala zpet, to svedci o mnohem.  On nema nastavene mantinely. Dela si co chce a co mu vyhovuje. Jak je videt, vy mu vsechno tolerujete, tak proc by to nedelal? Takoveho cloveka bych si taky nemohla vazit, neni totiz za co.

Pokud chcete vztah zachranit, promluvte si s nim nebo vyhledejte nejakou poradnu. Dejte mu jasne na jevo, ze vase manzelstvi taky nemusi byt na veky. Muzi vidi vztahy jinyma ocima nez zeny. Mozna, ze v jeho ocich je vsechno v pohode.  

 
02.12.2014 05:58 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Manžel je cholerik, vysává ze mě energii, peníze a nemám důvod si ho vážit - co mám dělat?
Text uživatele: 

a proc by podle neho nebylo vsecko OK kdyz mu to tak denne ukazujes

 
02.12.2014 08:07 Uživatel: Inka
Věk:  56
Téma: Manžel je cholerik, vysává ze mě energii, peníze a nemám důvod si ho vážit - co mám dělat?
Text uživatele: 

Sedněte si spolu a zeptejte se ho co mu na vás vadí a dohodněte se k nějaké změně. Je možné že on je spokojený a nic měnit nechce, tak mu budete muset vysvětlit, co vadí vám. Někteří muži neunesou že žena vydělává víc. Neřeknou to, ale je to tak. Berou to jako potupu. A jestli všechno zvládáte, tak se cítí asi k ničemu. Asi ho ta vaše výkonost nějak sráží, že nedělá radši nic. Rozdělte si úkoly, aby se cítil také platný v rodině. A pokud domluva nebude možná, tak bych odešla. Děti to neocení, že jste zůstala v manželství plné hádek a křiku. Budou vám později vyčítat prostředí v jakém museli vyrůstat a svoje neúspěchy budou přisuzovat špatnému děctví. Už se tady o tom hodně popsalo.

 

 
02.12.2014 09:58 Uživatel: Klaudie
Věk:  36

Město:Morava

Téma: Manžel je cholerik, vysává ze mě energii, peníze a nemám důvod si ho vážit - co mám dělat?
Text uživatele: 

Děkuji Vám za reakce. Manželovi jsem několikrát řekla, ať mi pomůže, nebo hodí děti do školky, pohlídá je když jsem na nákupu nebo se o ně postará, když mám 40 horečky. Vždycky mi poradil, ať si řeknu rodičům, že je utahanej z práce nebo když už něco dělal, tak s tím, že do všeho třískal a řval, že si za to můžu sama, že on mně varoval. Takže pro klid v rodině už po něm nic nechci.

Když mu řeknu, že se mi to takto ale nelíbí, že ho v podstatě k ničemu nemám, urazí se a vyloženě čeká, až se mu omluvím - přitom nemám zaco, takže to neudělám a týden je doma dusno.

Dřív takový nebýval (neboýval), ale tolik se to neprojevovalo, čím je starší, tím je vzteklejší.

Když chci jít 1x v týdnu večer do cvičení - v době kdy už děti spí, tak se mně zeptá, jestli mám málo práce, když chci jít ještě někde skákat.

Možná působím jako slaboch, ale víc se bojím toho, kdybych odešla, jaké peklo by mi pak udělal ze života. Fyzicky ne, ale psychicky by mně snad utýral.

 
02.12.2014 13:27 Uživatel: nevim
Věk:  30
Téma: Manžel je cholerik, vysává ze mě energii, peníze a nemám důvod si ho vážit - co mám dělat?
Text uživatele: 

Kdybyste od něj odešla, tak jak by Vás moh týrat? Rozdělíte si majetek, děti svěří soud nejspíš Vám, jste ostatně ekonomikcy soběstačnější, tak čeho se bojíte? To chcete být s tímto zakomplexovaným tyranem a lemplem dalších deset, dvacet let? Vždyť Vám je on skutečně k ničemu, jen Vás deptá. Na děti se nevymlouvejte, pro ty bude úleva, že nebudou svědkem hádek a toho, jak tatínek jejich maminku postupně ničí. Nehledě na to, jaký jim dáváte vzor do života!

 
02.12.2014 12:14 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Manžel je cholerik, vysává ze mě energii, peníze a nemám důvod si ho vážit - co mám dělat?
Text uživatele: 

No, bohužel musím konstatovat, že jak sis manžela naučila takový je.

Jestliže jsi tak samostatná, upřímně nechápu co ve vašem vztahu ještě řešíš. Můžeš se rozvést nejspíš kdykoliv a když budeš chtít tak rodiči zůstanete oba i nadále.

 

Co bych však rozhodně řešila, je Tvůj postoj celkově k životu. Je fajn a dobré být samostatná, ale chlap musí cítit, že má o co bojovat, že není páté kolo u vozu a také se musí sám snažit, ale to mu nejdřív musíš umožnit.

Píšeš, že vstáváš třeba brzo ráno, abys nakoupila, uvařila, poklidila a já se ptám proč? Když dobrovolně poskytuješ takový servis, nemůžeš očekávat, že to druzí nebudou využívat.

Když je doma nepořádek, protože Ty jsi dva dny pryč, z jakého důvodu to přejímáš jako svůj problém? Tys ten nepořádek udělala? Asi těžko když si nebyla doma, že.

Mmch. napadá mě otázka, že ale něco stejně dělat musí, když máte ty dvě malé děti a Ty nejsi doma, tak se o ně asi dokáže postarat ne?

 

Zkrátka jaké si to uděláš takové to máš.

 
02.12.2014 14:50 Uživatel: Klaudie
Věk:  36

Město:Morava

Téma: Manžel je cholerik, vysává ze mě energii, peníze a nemám důvod si ho vážit - co mám dělat?
Text uživatele: 

Když jsem pryč, vždycky děti zabezpečí moji rodiče, manžel je tam večer vyzvedne. Já nachystám jídlo a oblečení do komínků na dva dny dopředu. Takže dle pokynů to manžel zvládne. Ale máte pravdu, nechám mu teď více povinností v domácnosti a uvidíme, zda-li to k něčemu bude.

 
30.12.2014 00:03 Uživatel: Šarik
Věk:  30
Téma: Manžel je cholerik, vysává ze mě energii, peníze a nemám důvod si ho vážit - co mám dělat?
Text uživatele: 

Prosim Vás, Vy jste zlatá žena! Proč toto všechno děláte když se Váš manžel válí na gauči?? Takovýho bych pravděpodobně seřvala a nechala, nezlobte se na mě. Přese se nebudete celý život trápit s nějakým …

Rozmyslete si to včas, čas se pak už nedá vrátit. A jinak, chlapy si neváží doopravdy jenom žen, které vaří perou atd. Váží si takových, které na ně kašlou,,, protože jsou nedobytný… Já jsem tak trochu jako Vy,, ale učím se nebýt přehnaná v obskakování,,, manžela honím dělat vše, co se dá, aby si zvyknul, nebo bych ho hnala… Strach z partnera ve vztahu není dobrý, to nikam nevede. Pokud jste sama schopná a on se Vás drží jako přísavka, proto, že máte třeba peníze… radši bych na Vašem místě žila sama a postarala s eo děti a měla klid.  Mějte se ráda.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manžel je cholerik, vysává ze mě energii, peníze a nemám důvod si ho vážit - co mám dělat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Partnerské krize, odstěhování 5 600x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 459x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 8 647x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 598x
Jak byste se zachovali??? 4 609x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 713x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 683x
Po hádce se mnou se urazí i na naše dítě 8 619x
Rozchod nebo ne, potřebuji poradit, chci se vrátit k mamince 31 1080x
Manžel dává přednost svému koníčku a kamrádům 6 949x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 3
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 3 témata
Počet témat celkem: 16263
Počet odpovědí celkem: 173867
Počet registrovaných: 4897 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: VZTAH S PARTNEREM JE HOTOVÉ PEKLO
Nejkomentovanější za 7 dní: VZTAH S PARTNEREM JE HOTOVÉ PEKLO
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny