mojra.cz

Téma: Manžel je líný a je špatný vzor pro děti - nevím si rady

21.10.2014 14:49
Uživatel: Manželka123
Věk:  28
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Ahoj všem,

nevím si rady - manžel se celé dny jen tak poflakuje, nechodí do práce (ne že by byl bez peněz, vydělá vždy dost peněz v letním období).

No jenže teď se jen tak válí, ráno leží mnohem dýl než já a děti (jedno dítě má 2 měsíce, druhé 2 roky). Přes den polehává na gauči nebo si i lehne do ložnice a spí přes den třeba i 2 hodiny a to ráno vstává třeba v 10 hod. , nechápu jak pak muže ještě po obědě jít spát znova, tvrdí že má nějakou spavou nemoc - je to vůbec možné? Jde to nějak ověřit, jestli to fakt může mít?

 

No ale to je zas z jiného soudku. teď mě štve, že s ničím doma nepomůže - neumyje nádobí, neutře když je umyto, neuklidí hračky po tom dvouletém, neuvaří (a to je původně kuchař-číšník), nedá malému napapat, nezamete po malém drobky, když papá atd. atd. Prostě neudělá žádnou drobnost, která by mě potěšila a ulehčila trochu práci. Taky mi vadí, nebo spíš mrzí, že si s malým moc nepovídá, nesedne si s ním aby si prohlídli knížečku, neřeknou si říkanku, nekreslí si obrázky, nezahraje si s ním s vláčkama apod. Musím mu všecko říct jak malému děcku, připadám si jako kdybych měla děti tři alt Hledá jen zábavu pro sebe - chodí na tenis, na volejbal, někdy (tak 1x týdně) na pivo, do sauny, do plavání, … Asi máme těžou ponorkovou nemoc, vadí mi i jak jí - nepoužívá příbor, ale jí jenom vidličkou, děsně mlaská. Toto se mi nelíbí i skrz výchovu malého, protože to všecno obkouká a já mám pocit, že to učení správného stolování je jenom na mě, a učím to nejen děti ale i manžela.

Za jídlo nepoděkuje, což mi dost vadí, já jsem byla zvyklá z domova říct něco jako že to bylo dobré atd. protože vím že to tu dotyčnou matku potěší a pak zase ráda vaří. Jenže manžel neřekne nic a ještě ani neuklidí po sobě talíř, nechá ho prostě na stole a jde. Je tak naučený z domova, že za něj mamka všechno udělala.

Poznaala jsem ho v 33 letech, bydlel u matky a ještě 2 roky mi trvalo, než jsem ho odsud dostala. A gól je to, že když se pohádáme, tak se sbalí a jede k mamce. To mi přijde hodně ujetý. Naposledy se to stalo předevčírem. Byla jsem naštvaná.

Teď šel třeba do sauny, ještě ve dveřích mu říkám co to nádobí, a on že to zvládnu alt

Dneska mě vytočil tím, že seděl na gauči s nohama nahoře a malej si po tom gauči maluje propiskou. já u plotny a jen jsem se na ně koukla a vidím jak si s klidem maluje alt vjela do mě zlost, začala jsem nadávat, řekla jsem at to jde vyčistit a on že to nepujde, a že se ještě malej po nábytku nakreslí dost, což mě rozčílilo ještě víc a řekla jsem mu jak muže vědět že to nepujde vyčistit když to ani nezkusil. tak to teda šel zkusit, trochu to tam ještě je, co už no : -/ ale spíš mě štve že leží, kouká do zdi, místo toho aby si s malým nějak hrál nebo ho nějak zabavil, třeba kreslením, ale na papír alt)

a mě včera zakázal jít na angličtinu, že prý si mám najít hlídání. On že hlídat nebude. Mám pocit, že to jde s náma z kopce.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1553x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Manžel je líný a špatný vzor pro děti
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
21.10.2014 22:32 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Manžel je líný a je špatný vzor pro děti - nevím si rady
Text uživatele: 

Jaký je manžel si věděla již když jsi ho poznala = mamánek, za kterého doma všechno dělala jeho máma. Nechápu proto, proč jsi 2 roky usilovala o to, aby jsi ho odtamtud dostala = že jsi o něj vůbec usilovala. Nějak mi není jasné, čím sis tím pomohla či k čemu to bylo dobré. Přeci nebyl jediný chlap na světě a Tobě nebylo např. 17, aby se dalo mluvit o mladické nerozvážnosti. Teď už není moc co radit, jedině snad konstatovat, že v 35 letech ho opravdu nepředěláš. Osobně to vidím bledě.

 
22.10.2014 08:35 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
2000-3000
Téma: Manžel je líný a je špatný vzor pro děti - nevím si rady
Text uživatele: 

Tvuj muz je rozmazleny sobecek, ale nikdy nebyl a nebude jiny.

 Otazka je, jak se k tomu postavis ty. Pokud ho milujes takoveho, jaky je, musis se s jeho chovanim smirit. Asi ti nic jineho nezbyva.   
Ja bych si na tvem miste nasla chuvu, abych mela cas i na sve konicky.
Jeste je sance, ze muz se bude venovat detem az povyrostou a bude s nimi moci komunikovat. Ale myslim si, ze mate priority kazdy nekde uplne jinde!!

 
22.10.2014 09:05 Uživatel: od10k5
Věk:  44

Město:1

1395903914_reiki9.jpg
100-500
Téma: Manžel je líný a je špatný vzor pro děti - nevím si rady
Text uživatele: 

Tak mně napadá, kdo z vás dvou chtěl děti?

 
22.10.2014 11:45 Uživatel: Tanagela
Věk:  35
Téma: Manžel je líný a je špatný vzor pro děti - nevím si rady
Text uživatele: 

Pokud Ti vadí jeho chování, tak máš dvě možnosti: buď se rozvést nebo se s tím smířit. Tento člověk se nezmění, ani nemá důvod. Ten talíř ze stolu  za něho nějaká dobrá duše vždycky odklidí, ty drobky na zemi taky někdo zamete a neboj se, že kdybys šla do práce vydělala 10x víc jak on, tak to stejně bude na Tobě. Taky jsem si myslela, že po mateřské až budu zpět v práci a při mém výrazně vyšším platu oproti manželovi převezme část povinností - ani omylem. Mám namáhavou práci, domácnost, děti, všechno leží na mně a když náhodou něco neklapne  - je to moje vina, do cvičení chodit nemůžu - neseženu si hlídání a manžel mi pravidelně "naše děti" hlídat nebude.

Z vlastní zkušenosti poradím - zabal to!! I samotné Ti bude líp

 
22.10.2014 13:15 Uživatel: zeus
Věk:  50
Téma: Manžel je líný a je špatný vzor pro děti - nevím si rady
Text uživatele: 

Vydělá za půl roku na celý rok?

Vydělá, tak proč by si nemohl lehnout?

To má lítat za babama, aby Ti nevadil doma?

Jsi husa!!!

alt

 
22.10.2014 13:33 Uživatel: Inka
Věk:  56
Téma: Manžel je líný a je špatný vzor pro děti - nevím si rady
Text uživatele: 

Tomuhle typu mužů se říká velmi výstižně "macho".   Pan zeus zřejmě patří do jejich početné řady.

 
01.11.2014 11:10 Uživatel: žabička
Věk:  29
1414773296_abka.jpg
100-500
Téma: Manžel je líný a je špatný vzor pro děti - nevím si rady
Text uživatele: 

Takže manžel a otec má jen vydělat a pak má mít pokoj jo? Děti nejsou jen její, on je za ně zodpovědný stejně jako ona, nehledě na to, že dle mého názoru i o domácnost se mají starat oba.  

Každopádně si myslím, že se nezmění a bude to stejné moná horší. Moc nechápu, že máte už 2 děti, když jste musela vědět, jak se chová. Přeci ta změna nenastala ze dne na den, mamánek, kterému maminka sloužila byl asi vždy

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manžel je líný a je špatný vzor pro děti - nevím si rady
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 8
Nová témata dnes: 1
Dneska bylo odpovězeno na: 3 témata
Počet témat celkem: 15599
Počet odpovědí celkem: 170672
Počet registrovaných: 4605 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Trikolóra - hnutí občanů
Nejkomentovanější za 7 dní: Trikolóra - hnutí občanů
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny