mojra.cz

Téma: Manžel mi opakovaně lže - co mám dělat?

24.03.2012 08:13
Uživatel: MKK
Věk:  37
0-100
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Ahoj, ráda bych znala váš názor co byste dělaly. Napíšu v kostce.
Poznali jsme se, rozvedli se kvůli sobě. Dali jsme si určitá pravidla.. to na čem druhému záleží aby se to nepokazilo. U mě to byla důvěra, upřímnost. Svatba. Narození dítěte. Mám syna i z 1. manž. Zjištění prvních lži u něj. Dokonce to nechtěl přiznat - přísahal na smrt syna. To jsem nečekala že by udělal. Pak to přiznal, sesypal se. Fungování nějaký výkyvy, ale šlo to. Pak jsem navrhla další přírustek, jeho znění - argumenty proti, moje o nezajímaly. Zeptal se až po x týdnech když jsem se připomínala. Od této doby hádky - spíš kvůli kravinám Začátek pocitů, že občas ponižuje 1. syna.

Nedávno prasknutí 2 lži. Byla to blbost, ale pro mě lež. Zatloukal dokud jsem si to neověřila. prý se bál hádky. Já mu 2x nabídla abychom začali znovu.... po týdnu kdy napsal abychom udělali čáru, zapoměli na minulost a začli znovu. Ale ted má depku... přemýšlí jak dál. Neví co v něm je. Asi tím myslí zda miluje. Že to má jinak na uvažování než já. Že v tuto chvíli má pocit, že jsou vrátka zavřená. Po tomto co řekl nevím už ani já co dál. Ale v hlavě mám majáček.... mám pocit že vše sečetl a ted má bebí. Když jsem o všem ctěla mluvit, nechtěl. Pověděla jsem mu, že kdykoliv mohl něco říct, ale ne. Chyby přiznáv´á, ale... co byste dělaly? Jsem na něm víc odkazána fin. Bohužel. navrhla jsem mu, aby šel třeba na noc na hotel a uspořádal si myšlenky, pocity. Ptala jsem se ho jak se ted mám k němu chovat / protože má depku, nedotkne se mně, ale pusu při odchodu do práce mi dal, což mě mate /. Tak ted si nebudeme dávat ani to dokud se nerozhodne.
Opravdu chlap přemýšlí takto? Viděli byste to už nakonec nebo že ještě šance je? U sebe jsem chyby našla, dokáži je změnit, ale nevím zda věří. Ale když lhal, po mně chtěl, abych věřila. Přemýšlím nenormálně že to jde zachránit? Nikdy jsme se nepodvedly, jen si sečetl hádky, urážení - to bylo oboustranný a ted složil účet na stůl???? Je mi na nic, ztratit bych ho nechtěla, ale sama nevím už jak dál.

Tento týden měl nějaké služebky - psal že odjíždí, že je na místě, že už balí... znamená to něco nebo je to jen slušnost?

Na otázku zda někoho nemá řekl, že ne, ale že do budoucna neví co bude, když to bude mezi náma takto. Já mu vše řekla - co k němu cítím a že to chci zachránit. Na to mi řekl.. že nechce ženské ani vidět, že žije pro syna a že ho už nějak život nebaví. Pak mluví o práci, jaké se mu podařily obchody apod. A že chce prostor. Funguje jakoby bez emocí, neví co v něm je - asi zda miluje nebo ne a že se ani ted se mnou nedokáže milovat a že neví proč.

Dá se mu nějak pomoci? Do poradny ted asi ne, kdyby to měl pitvat, tak by asi rovnou odešel. Prý mi nemá co odpouštět - a není toho málo a že je problém v něm. Miluju ho, ale nevím jak se k němu chovat.

Prominte zda je to zmatené, já sama jsem v této fázi a ještě mi tu křičí synek. Děkuji za opdovědi.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
24.03.2012 10:46 Uživatel: Barča
Téma: Manžel mi opakovaně lže - co mám dělat?
Text uživatele: 

Nechápu.... oba jste požádali o rozvod poté, co jste se poznali? Jak dlouho jste spolu? A co je RZP? Zkus napsat ještě jednou a s trochou rozvahy. Já vím, když máš nervy, je to páté přes deváté....

 
24.03.2012 10:53 Uživatel: MKK
Věk:  37
0-100
Téma: Manžel mi opakovaně lže - co mám dělat?
Text uživatele: 

ne, zatím slovo rozvod nepadlo. Jen že chce prostor na uspořádání myšlenek. RZP je rychlá pomoc. Doma spolu slušně mluvíme, o práci, dětech.... ale city ted ne. Prý je jakoby bez nich, neví co v něm je, že je problém u něj a že se ted ani nedokáže milovat.

 
24.03.2012 11:01 Uživatel: Barča
Téma: Manžel mi opakovaně lže - co mám dělat?
Text uživatele: 

Moc jsi nenapsala, ale nenapadlo Tě třeba, že se vytratila zamilovanost a je třeba myšlenkama zpět u bývalé? Stává se, že chlap, nebo i žena, jdou ukvapeně "za hlasem svého srdce" a po čase zjistí, že to byla chyba.... že už nemůže dál a ani zpět.

 
24.03.2012 11:17 Uživatel: MZZ
Věk:  37
Téma: Manžel mi opakovaně lže - co mám dělat?
Text uživatele: 

Nejde se mi přihlásit, tak snad můžu odepsat takto.

Ne, je rád že se ex zbavil a nemůže ji vystát. Tímto to není. Je dost citlivý a připadá mi že má velké bebí.

 
24.03.2012 11:42 Uživatel: Barča
Téma: Manžel mi opakovaně lže - co mám dělat?
Text uživatele: 

A to "velké bebí" je co? Já myslím, že víš trochu víc, o co by se mělo jednat, ne?

 
24.03.2012 10:55 Uživatel: MKK
Věk:  37
0-100
Téma: Manžel mi opakovaně lže - co mám dělat?
Text uživatele: 

Ano, poznali jsme se a rozvedli - oba jsme měli problémy doma a byla to láska. Dokazoval mi to celou dobu.

 
24.03.2012 14:52 Uživatel: WomanX
Téma: Manžel mi opakovaně lže - co mám dělat?
Text uživatele: 

MKK - je užitečnější uzavřít jeden vztah, následně si dát pauzu k uspořádání myšlenek a k "rekonvalescenci" z prožitého a nějakou dobu (u každého jinak dlouhá) žít single. Vy jste po oboustranném rozvodu vkročili rovnou do dalšího manželství. Nedali jste si prostor k vydechnutí.

Je škoda, že jsi nenastínila, čeho se jeho první lež týkala, protože  lež má různou kvalitu, navíc pro každého z lidí je zásadní něco jiného. Spíš mě zaujala ta tvoje určitá úpornost v dokazování, že jde o lež - a o manželovo následné přísahání na život potomka, až po zhroucení. Po této epizodě, jak píšeš, byly výkyvy, ale šlo to. Proto jsi navrhla další dítě. Tady bych se zamyslela, jak celou situaci od usvědčení ze lži po plán dalšího dítěte vnímal tvůj manžel. Taky by situaci zhodnotil jako ty?

Zkus si uvědomit, co bylo spouštěčem rozpadu tvého předchozího manželství - a co ze svých obav nebo negativních zkušeností sis vědomě či nevědomky přenesla do současného vztahu. Totéž se týká manžela. Vnímám z tvé strany, jako kdyby pro tebe nebylo snadné vžít se do pocitů druhého. Zkus si obrazně stoupnout na jeho místo a pokus se prožít vše, cos mu vyčítala. Co tě raní, co povzbudí.

Možná jsou to jen nešikovné formulace, které zní jako necitlivost ( "mám pocit, že vše sečetl a teď má bebí... protože má depku, nedotkne se mě... aby šel třeba na noc na hotel", atd. ). Třeba se mýlím, ale myslím, že teď zvýšeně sleduješ jeho gesta, slova a projevy vůbec. Mám pocit, že nejde o jednostranné nedorozumění, ale že si nerozumíte vzájemně. Možná je z tvé strany víc otázek a naléhání, než je pro tuto chvíli dobré.

 

Jestli máš tu možnost, zařiď pro vás dva volný víkend, bez dětí. Nebo aspoň 1 celý den i s nocí. Abyste byli s manželem sami. Domluvte se na konkrétním datu, ne jako nečekané překvápko. Udělejte si na sebe čas - a dejte vašemu vztahu novou jiskru. Klidně doma nebo v cizím městě. Mluvte spolu, bez výčitek a zbytečných návratů do minulosti. Měl by vědět, že je nejdůležitějším mužem tvého života (děti jsou jiná kapitola), že ho miluješ a chceš s ním žít v harmonickém manželství. Ale i přes toto ujištění byste měli vědět, že nikdo z vás není toho druhého vlastnictvím, že máte oba dva svobodu v rozhodování, jak dál.

 
24.03.2012 15:08 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Manžel mi opakovaně lže - co mám dělat?
Text uživatele: 

Název tématu a tělo tématu jsou dvě různé věci. V budoucnu prosím pište jen krátký název tématu (do 10 slov) a do těla tématu napište co vás zajímá. Původní stav jsme opravili.

Děkuji.

 
24.03.2012 18:57 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Manžel mi opakovaně lže - co mám dělat?
Text uživatele: 

Chtěla jsem přispět k tématu, ale ono není moc co.... slov je mnoho, ale informací poměrně málo.

Nicméně budu psát dle svého dojmu, tedy nikoliv podrobné znalosti faktů.... můj názor je takový:

Oba dva jste zbaběle utekli ze vztahu a  začali spolu. Protože z nějakého důvodu vaše předchozí vztahy přestaly fungovat, nový vztah se vám zdál jako idilka. Láska opadla a je tu probuzení.

Pořídili jste si dítě a podle všeho dost brzo, aniž byste měli zavřená vrátka za minulostí.

Co se týká Tebe, tak mi promiň, ale z mého pohledu nejsi příliš vyrovnaný člověk a už vůbec zodpovědná máma.. neříkám, že jsi doslovně špatná máma, ale... máš dítě, odejdeš ze vztahu, aniž by sis uzavřela minulost, začneš nový, uděláš si další dítě a když ten vztah neklape, tak si myslíš, že další dítě to zachrání.

Jenže víš, já si myslím, že Tobě ani primárně nejde o to, abys zachránila vztah, ale měla postaráno o sebe. Tak se snažíš zuby nehty si chlapa udržet.

Můžu Ti dát jedinou radu, váš vztah nějak dopadne, ať tak nebo tak, ale to co by Tě mělo prioritně zajímat je to, abys ses postavila na vlastní nohy.

 
25.03.2012 09:05 Uživatel: MKK
Věk:  37
0-100
Téma: Manžel mi opakovaně lže - co mám dělat?
Text uživatele: 

Svoji minulost jsem měla uzavřenou, tak jako on. Naše ex manž. nefungovaly dlouho. Brali jsem se po ročním chození jako rozvedení, dítě jsme si moc přáli. Jak jsem psala, docházelo mezi náme k napjatému vztahu že jsme se málo bavili o tom co koho trápí, pak byl ten druhý hrdopýšek a jen to vřelo. Každopádně moc děkuji za názory, včera manžel přišel s kytkou, s tím jak mě miluje a vše jsme probrali, udělali čáru. Málo jsme se věnovali sobě a řešili jen kravinky, tím si pak ublížili, křičeli a přitom o nic nešlo. Našli jsme řešení - zlepšit komunikaci a normálně v klidu se bavit - s úctou k druhému, bez urážek. Večer skončil krásně a ted pro nás minulost není. I staré maily, sms co si kdo schovalse smažou, aby nikomu nepřipomínaly minulost. Tak držte nám prosím pěsti. Rodinu rozbít nechci, milujeme se.

 
25.03.2012 09:16 Uživatel: Barča
Téma: Manžel mi opakovaně lže - co mám dělat?
Text uživatele: 

Přejem Vám hodně štěstí a těšíme se na další pozitivní zprávy. Třeba poradíš teď jiným, jak jsi se poprala s problémy. Dobrých rad a řešení není nikdy dost.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manžel mi opakovaně lže - co mám dělat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny