Téma: Manžel politik - ničí mi to manželství a život

15.03.2013 11:12
Uživatel: Bublinka Bublavá
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Ani nevím, kde začít. Před 10-ti lety jsem se jako svobodná matka seznámila s tátou 2 kluků. Hned od začátku jsme si padli do oka. Mému synovi bylo v té době 5, manželovo synům 7 a 9 let. Jak z textu vyplývá, vzali jsme se a vloni oslavili 8 let manželství. Mezitím jsme stihli splodit ještě dceru, které je nyní 7 let. Manžel bojoval o získání synů z prvního manželství do své péče a já mu v tom hodně pomohla, aspoň myslím. Samozřejmě jsem se o všechny děti starala stejně, celých 10 let. Myslím si, že jsme žili takový normální, standartníí manželský život. Nikdy jsme se prakticky nehádali a když došlo k nějaké výměně názorů, tak jen kvůli dětem. Občas se naše názory na výchovu lišily. Ale nebylo to nic zásadního.

Můj manžel má časově náročnou práci, dělá v turnusu 2x denní, 2xnoční a 4 dny volna a tak pořád dokola. Do toho dost často přesčasy (s ohledem na počet dětí, které s námi bydlí každá korunka dobrá). Já byla 3 roky na mateřské, takže finančně nás zabezpečoval manžel. Nyní už pracuji a vzhledem k tomu, že dcera nastoupila do ZŠ ve městě, kde mám práci je pochopitelné, že i když pracuji od pondělí do pátku od 9-17 hod vstávám denně v 6 a domů přijíždím v 18 hod. K tomu domácnost, práce kolem 4 dětí je fakt dost vyčerpávající.

Víkendy jsme ještě před pár lety trávili aspoň občsnými výlety, návštěvou bazénu, prostě jsme, když byl nějaký volný čas a peníze trávili spolu. Časem, jak kluci dorůstali (v současné době jsou ve věku 19, 17 a 15) nám zavařila matka manželových synů, kdy začala po dosažení dospělosti nejstaršího posílat alimenty na synův účet. Ten si je nechává, jako kapesné. Tím nám klesl příjem na společnou hromádku a na společné výlety se najednou nedostává. Samozřejmě se mi to nelíbí, ale jsem malý pán a manžel toto synovo rozhodnutí respektuje s tím, že je už dospělý.

Mladší ze synů nám také pěkně "zatopil" kdy po skončení ZŠ 3x měnil školu…No a pomaličku polehoučku začal manžel pracovat v politice. Sice jen na, dle mého mínění, směšné úrovni, založil v městečku, kde žijeme (cca 1.000 obyvatel vč. přilehlých vesniček) městskou organizaci jedné nejmenované strany. Tato čítá v současné době cca 7 členů, nebo spíše členek (1 svobodná matka, 2 ženský v rozvodovém řízení a 3 důchodci). A postupně to začalo. Nejprve volby do zastupitelstva, teď prezidentská kampaň, za dveřmi volby do poslanecké sněmovny. Takže byl manžel stále častěji a častěji zaneprázdněn. V nedávné době jsem opravdu nechtěně objevila na manželově facebooku jeho korespondenci s jednou kolegyní ze strany. A to jsem se nestačila divit, co si psali. Sice žádné důvěrnosti, věřím, že žádné intimnosti zatím neproběhli, ale všechno nějak začíná. Já mám navíc k politice odpor napříč spektrem a volila jsem jiného kandidáta než manžel. Ale až díky té jeho korespondenci jsem si začala uvědomovat, že tak nějak přestalo být MY, ale že je ON, JÁ a k tomu děti.

Zajišťujeme jen servis pro fungování domácnosti, ale společný čas spolu prakticky netrávíme. Když má manžel o víkendu volno, většinou prospí celé dopoledne (chápu, že je z práce unavený a má rozhozený rytmus) ale já trávím pak víkendy dost monotóně - sporák, pračka, televize, počítač. Na dovolenou ze shora uvedených důvodů tak nějak nezbývá no a když manžel nespí, snaží se něco udělat doma, to bych mu křivdila, protože dělá doma také dost, ale stále víc času tráví na nejrůznějších agitkách té jejich partaje.

Když jsem navíc objevila, co a v jakém duchu si píše s tou kolegyní, udělala jsem mu scénu. Slíbil, že toho nechá. Ale bojím se, že mi to bude do smrti vyčítat. Nevím co mám dělat. Domluvili jsme se na návštěvě manželské poradny, tak uvidíme. Brala jsem si tátu s dvouma kukama, věřícího člověka, ale s politikem bych do vztahu rozhodně nikdy nešla. Nedokážu se přes to přenést.

Jsem špatná manželka, když nedokážu slepě následovat manžela v politických názorech?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2639x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Politika mi ničí manželství
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
15.03.2013 11:41 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel politik - ničí mi to manželství a život
Text uživatele: 

Já si myslím, že problém nebude v politice. Myslím, že kdybys manžela následovala a trávila ten čas na "agitkách" s ním, pak by se ukázalo, kde je ten skutečný problém.

 
15.03.2013 20:24 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Manžel politik - ničí mi to manželství a život
Text uživatele: 

Nemyslím si, že problém je v politice,   myslím, že tohle je prostě únik z únavy, stereotypu, pocitu, že mu něco chybí a vůbec tím nemyslím, že by to byla Tvá chyba…  Jmenuje se to "krize středního věku" a je taková chvíle kdy bilance minulého a možného příštího vyhází tak nějak "jalově" - tedy pocit, ne skutečnost… společnost nás masíruje tím, jak je kdo úspěšný a jak se prosadil a co dokázal… skutečnost může být jiná ale v nás to nechává ppocit, že jsme "nic nedokázali" v ničem se neprosadili, nic po nás nezússtane a že nám tak trochu ujíždí vlak na všech nástupištích … pokud manžela nepodezříváš z nevěry, tak bych asi respektovala, že potřebuje nějak realizovat sám sebe, byť i v politice, co se týče nejstaršího syna a jeho alimentů… ok, bydlí li s vámi, měl by vám alespoň trochu přispívat na bydlení a jídlo… to by bylo fér… bylo by asi dobré si s ním sednout a popovídat si o tom, co to je rodina, jak funguje jak se ti, co mají starají o ty, co momentálně nemají a že jde o rodinu jako celek, nikoli zcela na úkor soukromí a osobních zájmů ale v souladu s nimi. Myslím, že se to dá pochopit, vysvětlit a i akceptovat, pokud mu nebudete ssahat na celé alimenty, ale dohodnete si přiměřené podmínky.  

 
15.03.2013 21:07 Uživatel: Medvěd
Téma: Manžel politik - ničí mi to manželství a život
Text uživatele: 

Tohle nevypadá na problém kvůli politice.

 
16.03.2013 11:51 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Manžel politik - ničí mi to manželství a život
Text uživatele: 

Problém není vůbec v politice jak je tu už napsáno.

Jak Tě čtu tak to vidím asi ještě i trochu jinak…, ale při čtení mě jako první napadlo jak si to Tvůj manžel dobře zařídil. Ty se staráš o všechny děti, domácnost atd. a on žije. Je to velmi zkrácená verze, ale takhle to na mě působí a to už od začátku vašeho vztahu. To je problém, ne politika.

No a ještě k tomu výživnému od syna. píšeš, že Ty jsi malý pán a s tím nesouhlasím, jestliže se staráš tak máš stejné rozhodující právo jako manžel, není to jen jeho syn, ale i Tvůj. Vím, že ne biologicky, ale určitě víš jak to myslím. V každém případě má povinnost vám část výživného dávat na domácnost a ne si ho celé nechávat jako kapesné.

Na tohle jsem fakt asi hodně zlá, ale pokud to bere takhle, tak fajn, tady máš výživné od nás a jdi si bydlet kam chceš.

 
16.03.2013 11:57 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel politik - ničí mi to manželství a život
Text uživatele: 

Veselko, čekala jsem, jestli se paní ozve, protože je jasné, že přivírá oči před něčím, co vidíme my ostatní na první pohled. Paní pomáhala z lásky a "odměna" je sakra hořká.

 

 
16.03.2013 15:24 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Manžel politik - ničí mi to manželství a život
Text uživatele: 

To máš Barčo sakra pravdu.

Chtěla jsem kliknout na smajlíka, ale nejde, tak píšu místo toho.

 
16.03.2013 16:30 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Manžel politik - ničí mi to manželství a život
Text uživatele: 

krom toho, že máš jako obvykle pravdu bych ještě dodala, že to tak bývá… často.   viděla jsem to tolikrát, že bych skoro řekla, že to je pravidlo. kždý má být svébytnou bytostí ne přisluhovat druhému…ne se obětovat a očekávat návratnost téhle investice - nebývá.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manžel politik - ničí mi to manželství a život
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Partnerské krize, odstěhování 5 553x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 428x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 8 600x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 555x
Jak byste se zachovali??? 4 581x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 678x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 641x
Po hádce se mnou se urazí i na naše dítě 8 589x
Rozchod nebo ne, potřebuji poradit, chci se vrátit k mamince 31 1025x
Manžel dává přednost svému koníčku a kamrádům 6 901x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny