mojra.cz

Téma: Manžel se mnou neumí komunikovat - neumí být upřímný

03.03.2014 22:22
Uživatel: Ezivelet
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Dobrý den,

s manželem jsme už celkově 2006-2014, svatba 08/2013. Vždycky mi přišlo, že si máme o čem povídat, ale až teď jsem si uvědomila, že ano, povídat si spolu umíme, ale bohužel ne komunikovat. Hlavně z manželovy strany to strašně vázne, neumí být upřímný (ale vím, že je tak vychovaný z domova, takže to není až tak jeho chyba), vyhýbá se situacím nebo rozhovorům s jinými lidmi, kdy by on měl být za toho špatného a teď se objevila situace, která mě strašně zklamala.

Minulý týden jsme spolu mluvili o tom, že bychom rádi vyřešili situaci s mými rodiči, kteří nám už nějakou dobu dluží peníze a nějak to už utichlo a rodiče o ničem nemluví a peníze nevrací. Po delší debatě, která skončila hádkou, mi manžel řekl, že v takových situacích, kdy jde o řešení něčeho nepříjemného, očekává, že to vyřídím já sama, protože je to prostě moje rodina, že on by se zachoval taky takhle, že by to vyřešil sám a mě by do toho nezasahoval, tak jsem mu řekla, že jsem chtěla manžela, který se mnou bude v dobrém i ve zlém a hlavně mě v takových situacích přece nenechá samotnou, ale bude u toho se mnou a podpoří mě.

Ono totiž nejde jen o ty peníze, jsou ještě další události, které potřebujeme rodičům oznámit a které se jim nebudou zrovna moc líbit, ale na tohle všechno mi odpověděl stejně a pořád dokola argumentoval tím, že je to moje rodina. Já jsem už dřív mívala pocit, že se mě prostě neumí zastat, když je to potřeba, pořád v těchle situacích hraje hlavní roli to, aby hlavně před někým nebyl za toho špatného, aby se na něj někdo nezlobil apod. , takže je radši zticha. Věděla jsem, že takový je, ale tak nějak jsem si to neuvědomovala a teď si neumím představit, že to takhle už bude napořád, že prostě se o něj nebudu moct v důležitých věcech opřít. Měli bychom teď přece být za jedno, když jsme manželé, ne? Nebo co si o tom myslíte?

Děkuji moc!

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2312x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Manžel se mnou neumí komunikovat
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
03.03.2014 22:34 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Manžel se mnou neumí komunikovat - neumí být upřímný
Text uživatele: 

Nezlob se na mě, ale jste spolu již 8 let,  věděla jsi, jaký partner je a očekáváš, že se kvůli tomu, že jste se před půl rokem vzali, něco z jeho strany, co Ti vadilo, změní? Jakože tak, teď jsme se vzali a mávnutím proutku bude všechno, co bylo 7,5 let jinak, se ze dne na den změní do ideálu? Na vzájemném vztahu se přeci pracuje od začátku bez ohledu na jeho stvrzení manželstvím, má-li být kvalitní.

 
03.03.2014 22:46 Uživatel: Ezivelet
Téma: Manžel se mnou neumí komunikovat - neumí být upřímný
Text uživatele: 

Já vím, že to bylo hodně naivní, ale třeba před svatbou bylo hodně dlouhé období kdy se nic takového neřešilo, tak jsem si to tak nějak asi neuvědomila a navíc jsem už byla těhotná :-/ Ale zase je pravda, že nevím proč, jsem si to představovala, že svatba znamená, že to bude jiné, že třeba on sám si některé věci uvědomí, ale to bysme o tom právě asi museli spolu mluvit, což se nestalo. On prostě když nechce mluvit, tak nemluví, třeba řekne, že se mu to nechce řešit, nebo se k ničemu rozumnému nedobereme. Tomuhle rozumím, že je to špatně, spíš bych potřebovala pohled z venku - jestli má pravdu on nebo já. Je normální abych v takových situacích vystupovala sama za sebe, když se to týká nás obou, jen proto, že je to moje rodina???  

 
04.03.2014 01:47 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Manžel se mnou neumí komunikovat - neumí být upřímný
Text uživatele: 

Tak teď už mi to dává smysl. , ale to už jsem byla těhotná=svatba…no co k tomu říct? Svatbu z povinnosti neuznávám tak nic, radši budu mlčet, moc pěkného bych neřekla.

 
04.03.2014 11:34 Uživatel: Ezivelet
Téma: Manžel se mnou neumí komunikovat - neumí být upřímný
Text uživatele: 

Ale ona to nebyla svatba z povinnosti, možná to vyznělo nějak špatně, já ho pořád miluju, jen poslední dobou co nad naším vztahem přemýšlím, tak mě tohle štve a říkám si, jak to asi mám změnit a zlepšit. Já jsem už dlouho věděla, že takový je, ale jak jsem psala, delší dobu před svatbou jsme nic podobného nemuseli řešit, to jsem si jako měla říct: "No, v blízké době se máme brát, tak co kdybych si vzpomněla na všechno co mě na něm někdy štvalo a radši si ho nebrala"? ! ? Já bych tu chtěla poradit, jestli je to moc blbý, když po něm jako po svém muži chci, aby stál při mě, popřípadě jak mu to vysvětlit, to je vše.  

 
03.03.2014 22:51 Uživatel: Barča
Téma: Manžel se mnou neumí komunikovat - neumí být upřímný
Text uživatele: 

A neumí se Tě zastat jen ve Vaší rodině, nebo i jinak, celkově? Tu rodinu, to bych chápala. Ani já nejsem moc příznivcem se vměšovat do rodiny druhé strany.

 
04.03.2014 11:29 Uživatel: Ezivelet
Téma: Manžel se mnou neumí komunikovat - neumí být upřímný
Text uživatele: 

Neee právě všude :-/ To jsme spolu už kolikrát řešili, já jsem mu dycky říkávala, že já bych se ho zastala v každé situaci, ať má pravdu nebo ne, už jen proto, že je to můj přítel/manžel abychom byli za jedno, ale on zase že přece se mě nebude zastávat když nemám pravdu nebo souhlasí s někým jiným, s kým třeba vedeme diskuzi. Tak ale ty peníze co nám mají moji rodiče vracet jsou v podstatě jen jeho, půjčil jim je když jsme nebyli manželé a já mu chci pomoct tím, že to nebude muset řešit sám, ale můžeme to s nima řešit spolu a nee já za něj a ty ostatní problémy se týkají toho, že s mými rodiči bydlíme v jednom doma a něco se nám nelíbí a tak bychom jim to chtěli říct, ale opět posílá jen mě, mě to prostě přijde srabský, když se to přímo týká nás obou, ať jsou to moji rodiče nebo ne.  

 
04.03.2014 12:13 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Manžel se mnou neumí komunikovat - neumí být upřímný
Text uživatele: 

Naprosto Tě chápu, partner/ka se nás musí zastat VŽDY, i proti rodičům - jeho nebo našim, i když výjimky jistě jsou, ale tato to podle mě není.

 

I já to tak dělala, když třeba extchýňka něco mému manželovi vytkla - zastala jsem se ho nebo řeč převedla nějak jinam, ale neznamenalo to, že nebyly případy, kdy jsem s ní nesouhlasila, ale jemu jsem to řekla vždy AŽ DOMA. Uznal to snad vždy, ale musím říct, že to zas nebyly nějaké extrémní a veledůležité věci.

 

Souhlasím s Tebou i v tom, že když ty peníze půjčovali jemu, má se o to "hlásit" on, což bohužel souvisí i s tou jeho povahou (jestli to vůbec je povahou nebo spíš výchovou = příkladem rodičů? To budešale  vědět Ty), ptž prostě v životě není  jen pohodička bez trablů a  utíkat před řešením problémů nebo "ať nejsem já ten  špatný" je nesmysl a dělat to tak nelze. Problémům se nevyhneme útěkem, natož aby jsme je takto dokonce vyřešili.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manžel se mnou neumí komunikovat - neumí být upřímný
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny