Téma: Matka mě shazuje před přítelem a přítel ji v tom podporuje - začínám toho mít dost a přítele odmítat

22.03.2015 23:12
Uživatel: anonymka
Věk:  23
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den,

moje matka se snaží zavděčit mému příteli, se kterým chodím 2011-2015. Je to opravdu až nechutné, stále se ho ptá co mu má uvařit, na co má chuť, uhýbá mu v kuchyni aby si nachystal snídani, i když ona tam potřebude být v tu chvíli, hraje si před ním na hrozně hodnou a mně stále rozkazuje ať mu připravím snídani, nachystám mu to a přinesu mu to. Hrozně mně to štve, je to její miláček, ke mně se vůbec hezky nechová, často mám s ní spory, ale bohužel nechce nikdy slyšet můj názor. Má svou pravdu.

Pokud příteli něco řeknu aby si něco připravil sám, nebo mu řeknu něco nepříjemného, má matka se ho okamžitě zastane a ještě si přisadí a shazuje mně před ním, pak si také přisadí přítel a já sem ten nejhorší na světě.

Má matka má náročnou práci, není často doma, proto doma vařím, uklízím a přesto si mně za to vůbec neváží a ani mi nepoděkuje. pokud jí něco řeknu, obrátí to proti mně, neumí vyslechnout jiný názor. Jediný člověk, kterého poslouchá a odpustí mu vše je otec, bohužel ten je flegmatik a do našich konfliktů se nikdy nezapojuje. Kvůli příteli se také horší vztah s mou matkou.

Přítel je o dva roky mladší a i jeho matka ze mně dělá spíše matku než jeho partnerku, bydlíme spolu na bytě, stále se mně ptá co tam má za oblečení, často sem mu i skládala jeho oblečení a balila mu ho, všechno mu doma dělá jeho matka, když sme se poznali tak sem zjistila že nikdy nevařil, nekrájel cibuli, nevysával, prostě všechno u nich dělala jen jejich matka.

Když k nim přijedu, pomáhám já jejich matce s vařením, místo toho, aby si zavolala svou vlastní dceru. A tak se jednou stalo, že byla u nich oslava a já jí pomáhala dělat chlebíčky, a obě její děti (hlavně dcera-16 let! ) seděla u televize a já jediná pomáhala v kuchyni. Přítel také často věci obrací a používá proti mně. Už si vůbec nerozumíme, často si vynucuje pusu násilím, měla sem již několik modřin a když mu nechci dát pusu, zase mně násilím točí k sobě. Například jezdí již ve čtvrtek domů, já měla školu do pátku, nenutila sem ho ať zůstává, a protože nemáme dobré období, tak mu i řekla ať jede domů, že chci být sama.

Zůstal tam se mnou a pak mi to vyčítal, že tam zůstal kvůli mně.

Nevím už jak dál, všechno je špatně. Nemám ho už ani tak ráda jako dříve, nedokážu si vůbec představit náš budoucí vztah. i několikrát už se zmiňovali jeho prarodiče a dělali si ze mně srandu, že už mám dítě, a berou mně jako tu co se o něj stará.

Často mi říkají, prosím tě ať se oholí, prosím tě trochu ho učeš. je to hrůza, navíc mně už ani neposlouchá a dělá si co chce. má doma všechno, neumusí vůbec nic doma dělat X já to mám doma uplně naopak, starám se často o domácnost, vařím, uklízím a pak jen doma od matky slyším, že jsem to nemusela dělat a radši se měla učit. Prosím sem z toho už vážně špatná, trvá to už několik měsíců a je to stále horší.

Omlouvám se, že si zde stěžuju, zajímá mně, zda se něco podobného nestalo Vám, a jak ste se zachovali? jak bych měla takovou situaci řešit? Nechci se obhajovat, také sem udělala spoustu chyb a nebyla nejlepší, ale opravdu se snažím, sem taková co se snaží zavděčit každému a chce vycházet ze všemi.

Sem také citlivá a často se rozbrečím, což bohužel pak snižuje mou schopnost se účinně bránit a říct spravné argumenty.

Děkuju za Vaši odpověď.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2031x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: moje matka mně shazuje před přítelem
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.03.2015 01:32 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Matka mě shazuje před přítelem a přítel ji v tom podporuje - začínám toho mít dost a přítele odmítat
Text uživatele: 

No holka k tomu co jsi napsala mám dvě věci.

 

1) Proč jsi s někým ke komu nic moc pozitivního necítíš a kdo se k Tobě chová způsobem jakým jsi tu popsala.

 

2) Píšeš, že Tě mrzí, že Ti Tvoje máma ani nepoděkuje za to, že doma uklidíš, uvaříš apod. No a já bych chtěla vědět, kolikrát si poděkovala máme Ty za to, že Tě vychovala a starala se o Tebe?

 
23.03.2015 13:11 Uživatel: nevim
Věk:  30
Téma: Matka mě shazuje před přítelem a přítel ji v tom podporuje - začínám toho mít dost a přítele odmítat
Text uživatele: 

Štve tě, že se tvoje matka snaží zavděčit tvýmu příteli, ale ty děláš úplně to samé, jak vůči matce, tak vůči přítelovi, dokonce i jeho matce! Pokud ti vadí, že tě matka nepochválí a pak ti ještě řekne, žes jí neměla pomáhat, tak proč to děláš? Pokud ti vadí, že je tvůj přítel nesamostatnej mamánek, tak proč ho vodíš za ručičku jako bys byla jeho matka? Co tě k tomu nutí? Stejnej přincip je s jeho matkou - proč se jí snažíš zavděčit tím, že jí pomáháš? Argument, že je ti blbý jí nepomoct, je nesmysl. Když bude pomoc potřebovat, tak si o ni řekne vlastním dětem. Ale ty se ve všech vztazích automaticky stavíš do role pečovatelky a "hodný holky". Proč? Aby sis získala uznání, přízeň = lásku. Tu si ale touhle cestou nikdy nezískáš, naopak si tě tvoje okolí nebude vážit. Láska se nedá koupit "za dobrý chování". Ta prostě buď je nebo neni.

 
23.03.2015 18:16 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Matka mě shazuje před přítelem a přítel ji v tom podporuje - začínám toho mít dost a přítele odmítat
Text uživatele: 

"když sme se poznali, tak jsem zjistila, že nikdy nevařil, nekrájel cibuli, nevysával,  prostě všechno u nich dělala jen jejich matka… " No, a to všechno Tě mělo hned na začátku varovat + to, jak se k Tobě chová: "často si vynucuje pusu násilím, měla sem již několik modřin a když mu nechci dát pusu, zase mně násilím točí k sobě… "Takže, prosím Tě, nesnaž se zavděčit každému a vycházet se všemi - myslím si, že toto Tvoje chování je následkem vztahu mezi Tvojí matkou a Tebou, že máš problém se svým sebevědomím = cítíš se nedoceněná a neoceněná, s čímž podle mě souvisí i ta Tvoje větší citlivost.

Na mamánka bych se vykašlala, toho těžko předěláš, když už o něj pečuješ 4 roky. Pak bych se snažila nejdříve udělat něco se svým sebevědomím a citlivostí, pokud by Ti to samotné nešlo, tak si můžeš pohledat nějaké info jak na to na netu + si přečíst doporučené knihy o tom, případně se obrátit na odborníha - psychologa či psychoterapeuta. Taky by vůbec nebylo od věci, kdyby jsi se osamostatnila (postarat se o sebe umíš) a rozhodovala o svém životě sama, ale někde v klidu, mimo matku, aby jsi nebyla pod jejím tlakem a vlivem,  ale naučila se: být sama sebou, mít se ráda, věřit si atd. Až tohle všechno zvládneš, tak pak bych si teprve hledala partnera, se kterým si ale už od začátku nastavíš nějaká pravidla, např. , že bude pomáhat i on, respektive, že budete na všechno dva alt

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Matka mě shazuje před přítelem a přítel ji v tom podporuje - začínám toho mít dost a přítele odmítat
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 990x
Přítel ke me není upřímný. 8 3171x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2856x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3294x
Partnerské krize, odstěhování 5 1987x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1392x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 2039x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2086x
Jak byste se zachovali??? 4 1417x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2200x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny