Téma: Nemám s přítelem společné kamarády a zájmy - má vztah smysl?

15.03.2015 12:57
Uživatel: NevímCo
Věk:  22
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Zdravím, už nevím kudy kam a proto prosím o radu.

Jsem s přítelem skoro 5 let, z toho jsme dvě dvakrát už rozešli. Ne na dlouho, vždy jen na pár dní, takže to zase takový rozchod nebyl. Poprvé kvůli slečně, se kterou mě "podváděl" přes smsky, volali si, psali si, chodili ven a nevím co všechno mezi nimi bylo, ani vědět už nechci. To byly dva roky zpět.

Po druhé to bylo v září, kdy jsem si uvědomila, že kvůli němu jsem ztratila kamarády, on ty moje nikdy neměl moc v lásce, že mi asi něco utíká, a měla bych žít a ne jen přežívat. Jelikož je můj první vážný vztah, já jeho ne. Přišlo mi, že mi prostě něco uteklo a jsem mladá na to být jen s jedním.

Mám ho ráda a moc, je to chlap, kterého by si přála každá. Hodný, pozorný, udělal by ro mě první poslední, miluje mě z celého srdce, je dokonalý. Ale z mé strany už to asi nějak vyprchalo a beru ho spíše jako kamaráda, spolubydlícího (bydlíme na privátě, studujeme VŠ, oboum 22 let) a bráchy dohromady. Ani sex už mě nebaví a to dřív jsme to měli 5x do týdne, někdy i víckrát denně.  

Nevím co mám dělat, jestli to ukončit už nadobro nebo tomu dát ještě šanci. Je pravda, že mi už ani nechybí když spolu nejsme. Možná s ním jsem ze zvyku, nebo se jen bojím být sama po tolika letech. Je to ode mě hnusné, já to vím. Nemáme ani společně kamarády se kteýrmi bychom chodili ven, do hospody, na bowling, cokoliv. Ani společné koníčky. Prostě mě to už nějak nebaví alt. Když jsem pročítala internet, přisuzuji to všechno k přechozenému vztahu.  

Asi už to do budoucna nemá smysl, že? Pokud to cítím takhle.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2244x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Přechozený vztah?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.03.2015 00:09 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Nemám s přítelem společné kamarády a zájmy - má vztah smysl?
Text uživatele: 

Já bych si tedy takového chlapa, který by mě "podváděl" atd. + bych kvůli němu ztratila kamarády, protože je nikdy neměl moc v lásce, nepřála. Takže za mě ne, už to nemá smysl, navíc to tak i sama cítíš. Jinak já nejsem příznivcem prvních vztahů navždy. Člověk by měl mít pár vztahů a z nich zkušenosti, než se "usadí", třeba právě i proto, aby časem neměl pocit, že mu něco uteklo alt

 
16.03.2015 04:27 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Nemám s přítelem společné kamarády a zájmy - má vztah smysl?
Text uživatele: 

Myslím si, že pokračovat už smysl nemá. Spíš ale proto, že jste se ještě ani nerozhlédli a už zakotvili ve vážném vztahu. Oba teď vlastně zjišťujete, že si nemáte už co dát. Oběma dochází, že do budoucna budete potřebovat víc, než jen zvyk. Je na čase se posunout a jít dál.

 
16.03.2015 07:40 Uživatel: Inka
Věk:  56
Téma: Nemám s přítelem společné kamarády a zájmy - má vztah smysl?
Text uživatele: 

Hodný, pozorný, udělal by pro mě první poslední, miluje mě z celého srdce, je dokonalý-pokud je to tak, jak píšeš, tak je myslím škoda to končit-kolik je takových. A proč byste měli mít společné zájmy a koníčky? A když jsi si nic neužila, tak co ti brání si začít užívat? Proč hned končit vztah když tě má rád? Kdybyste byli manželé tak bys hned při nějaké nepohodě se rozváděla? Člověk by se měl naučit překonávat překážky. Tak to zkus, investuj do toho vztahu a uvidíš co se bude dít. Takhle mi to přijde - mě už to nebaví tak to skončím. Je tady spousta příběhů, kdy partner pije, nepracuje, je zadlužený- to je problém a ne tenhle tvůj kdy partner tě má rád a ty se nudíš.

 

 
16.03.2015 11:12 Uživatel: NevimCo
Věk:  22
Téma: Nemám s přítelem společné kamarády a zájmy - má vztah smysl?
Text uživatele: 

Takhle jsem to téma nepojmenovala… ani se nerozmýšlím, jestli s ním zůstat kvlli společným kamarádům. to je blbina. Spíš protože prostě nevím… jednu chvíli ho mám hrozně ráda a za chvíli mě zase hrozně štve všechno co dělá. Mám z něj deprese a ponorku. že mi život utíká mezi prsty a že jsem ještě mladá na to, zůstat s jedním partnerem. A nevím, jestli to zase přejde a stává se to, nebo jestli tyhle pocity už vedou ke konci a nemá to budoucnost. Když to cítím takhle. není to chvilkové, cítím to tak už skoro rok, jen jsem pořád nenašla odvahu s tím něco dělat.

 
16.03.2015 11:54 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Nemám s přítelem společné kamarády a zájmy - má vztah smysl?
Text uživatele: 

Nemyslím si, že by jsi se nudila, ale jste spolu od Tvých 17ti let a prostě jste během vztahu dospěli a dozráli každý jinam, což považuji za přirozené, proto máš ty pocity, které máš a jak sama píšeš: "Mám z něj deprese a ponorku. že mi život utíká mezi prsty a že jsem ještě mladá na to, zůstat s jedním partnerem." Navíc to tak cítíš již rok. A je to Tvůj první vážný vztah - jak jsem psala, člověk by měl mít pár vztahů a z nich zkušenosti, než se usadí. Nevidím jediný důvod, proč by jsi se měla cítit tak, jako kdyby jsi utíkala z manželství či se chtěla rozvádět = to není stejná situace. Ve svém věku máš právo na další vztahy a zkušenosti. Tedy neboj se udělat ten krok, dle toho, jak to cítíš alt

 
16.03.2015 12:31 Uživatel: NevimCo
Věk:  22
Téma: Nemám s přítelem společné kamarády a zájmy - má vztah smysl?
Text uživatele: 

Moc děkuju za odpověď, vážím si toho. Asi je to pravda, měla bych něco udělat, než se z toho zblázním. Je mi ho líto, hrozně moc, protože vím, že mě miluje jako nikdo na světě a že to bude hrozně bolet. Ale takhle ubližuji jak sobě, tak i jemu. Promluvím s ním, snad to pochopí  

Jen doufám, že to nebude špatné rozhodnutí, mám na tohle smůlu. Abych pak ještě tak hodného a spolehlivého chlapa, který by pro mě udělal cokoliv, jen abych byla šťastná a pro kterého je moje štěstí důležitější než to jeho, našla.

Těch je na světě totiž velmi málo.

 
23.03.2015 10:51 Uživatel: sidala
Věk:  36
0-100
Téma: Nemám s přítelem společné kamarády a zájmy - má vztah smysl?
Text uživatele: 

Tolik pochyb o vašem vztahu - ve tvém psaní - už to mi přijde, jako bys sama sebe přesvědčovala, že nemá význam setvrávat  v něm.

Znám pár lidí, kteří vydrželi v prvním vážném vztahu spousty let, ale nepochybovali o něm.

A tady mi to tak nepřipadá. Seš hodně mladá, tak toho využijalt

 
24.03.2015 13:50 Uživatel: NevimCo
Věk:  22
Téma: Nemám s přítelem společné kamarády a zájmy - má vztah smysl?
Text uživatele: 

Možná se přesvědčuju. Nevím. sama mám v tom všem zmatek. Jen vím, že něco udělat musím, jinak s zblázním.

 

Řídím se tím, že je lepší se na konci ohlédnout a říct si "škoda, že to nevyšlo" než "škoda, že jsem to nezkusila".  

Nějak to dopadne. Každopádně i když to nedopadne, tak život jde dál. I samota má své výhody  

 
24.03.2015 18:13 Uživatel: sidala
Věk:  36
0-100
Téma: Nemám s přítelem společné kamarády a zájmy - má vztah smysl?
Text uživatele: 

Máš pravdu v tom, že pokud je váš vztah jaký je teď, ubližuješ vám oběma. Těžko říct, jestli se to rozchodem zhorší, či zlepší.

Každopádně přeju, at se rozhodneš správně alt

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nemám s přítelem společné kamarády a zájmy - má vztah smysl?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Přítel ke me není upřímný. 8 2575x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2468x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 2913x
Partnerské krize, odstěhování 5 1610x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1093x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 1520x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 1647x
Jak byste se zachovali??? 4 1157x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 1689x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 1712x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny