Téma: Manželovi vadí psi (boxeři) v domě - jak ho přesvědčit?

15.03.2015 15:22
Uživatel: Izabela
Věk:  27
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Dobrý den.

Mám takový asi netypický problém. 2009 jsme si pořídili s mužem prvního boxera, jelikož jsme tehdy bydleli u jeho rodičů, musel být venku - má vytápěnou boudu. Snažila jsem se být tedy co nejvíce s ním. Nyní máme postaveno a 10/2014 jsme si vzali druhého boxera. Jelikož už bydlíme ve svém, chci mít pejsky doma, když tam jsem. Mám je tam ráda i přes noc, jsou tam spokojení a já s nimi nemusím trávit hodiny venku, abych je viděla.
Muž s tím ale má problém. Psi doma mu vadí. 10/2014 o tom, že bych si je tam aspoň na chvíli vzala, nechtěl ani slyšet. Neustále jsem se kvůli tomu hádali, přišlo mi, že na ně žárlí. A já musela mrznout s nimi v kotelně, abych je viděla. Přecijen štěně potřebuje péči a čas. Postupně jsem si je mohla brát nahoru, poslední dobou už i přes noc.

Občas muže ale chytne amok a hádá se se mnou, že tam prostě nebudou. Přitom jsem já, kdo po nich uklízí, kdo je venčí, krmí… On je má moc rád, ale venku.
Mně to hrozně vadí. Boxer je společenský pes, podle mne venku trpí, když mi jsme doma. Jsou to moji miláčci, omezuje mne to, že se vždy klepu strachy, zda muž nebude nadávat, že jsem dovedla pejsky. Nebaví mě se o tom neustále hádat. Nevím, jak to dál řešit…

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2109x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Problém s mužem a našimi pejsky
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
15.03.2015 19:20 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Manželovi vadí psi (boxeři) v domě - jak ho přesvědčit?
Text uživatele: 

Máš na mysli tohle "malé telátko"?  alt

alt

 

alt

 
15.03.2015 19:48 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Manželovi vadí psi (boxeři) v domě - jak ho přesvědčit?
Text uživatele: 

pes patri ven

 
15.03.2015 20:08 Uživatel: Izabela
Věk:  27
Téma: Manželovi vadí psi (boxeři) v domě - jak ho přesvědčit?
Text uživatele: 

Ano, máme tyto dvě telátka Nemyslím si, že pes, natož krátkosrstý, patří ven. Boxer je pes milující svou rodinu, venku se trápí. Ví to každý, kdo o tomto plemeni něco ví…

 
15.03.2015 23:01 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Manželovi vadí psi (boxeři) v domě - jak ho přesvědčit?
Text uživatele: 

Souhlasím s Tebou, ale co vím, na tohle se názory lidí různí. Někteří vlastní psa a někteří žijí se svým psem či psy. Já osobně jsem zastáncem druhého názoru. Ve chvíli, kdy si pořídíme štěně, potřebuje se s námi zžít jako se svojí novou "smečkou", potřebuje kontakt a potřebuje vědět, že ho smečka přijala a jelikož člověk nežije jen na zahradě, je tím samozřejmě myšleno i tam, kde člověk žije. Pro mě také je pes člen rodiny a nevidím jediný důvod, proč by s námi - se svojí rodinou či smečkou nemohl žít. Je to živý tvor jako dítě, tomu také neodpíráme kontakt s matkou. My máme doma 2 psy a 4 kočky a mohou žít i s námi + na zahradě. Jeden je krátkosrstý jako ten Váš (jen jiná rasa) a Ti v zimě opravdu celodenně nemají být venku. A psi (i kočky) nejsou hloupá zvířata, časem rozumí i mluvenému slovu, ne jen povelům, takže je příjemné a pozitivní obohacení dne si s nimi i "pokecat" alt Alespoň naši domácí mazlíčci jsou velmi komunikativní.

 
15.03.2015 20:10 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Manželovi vadí psi (boxeři) v domě - jak ho přesvědčit?
Text uživatele: 

Ja bych si je tedy brala domu, jsou to clenove rodiny. Navic boxeri nejsou hlidaci psi a v zivote jsem zadneho v boude nevidela!! Pres den muzou behat venku, ale na noc bych je brala domu.
Muz asi hodne zarli.

 
15.03.2015 22:25 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Manželovi vadí psi (boxeři) v domě - jak ho přesvědčit?
Text uživatele: 

No, Tvůj muž je celkem dost mimo. Názor, že automaticky pes patří ven je hodně omezený. Nicméně nejspíš bude mít jiné kvality pro které Ti stojí tohle za to, tak ještě zapracovat na tomhle.

 

Co se týká zvířat, tak se mnou osobně je to velmi těžké. Dokážu přejít a akceptovat spoustu věcí, ale ne pokud jde o zvířata.

Někdy je to trochu boj, ale pokud jde o partnerský vztah, když to neubližuje, je na místě ustoupit, pokud je to pro partnera tak důležité.

 

Můj muž má spoustu nedostatků, stejně jako já, ale taky je dost chlap, aby se svobodně rozhodl mi vyhovět, pokud jde pro mě o zásadní věc.

 

Tak Ti asi moc neporadím, protože zbabělce s nízkým egem, který si tak nevěří, aby žárlil na zvířata a není chlap pro kterého je spokojená partnerka na prvním místě (podotýkám, že ta spokojenost nesmí ubližovat, to je jasné) bych vedle sebe nesnesla.

 
15.03.2015 23:03 Uživatel: Izabela
Věk:  27
Téma: Manželovi vadí psi (boxeři) v domě - jak ho přesvědčit?
Text uživatele: 

Veselka, Listicka: děkuju za rady. Ano, můj muž je pro mě velmi důležitý, problém však je, že poslední dobou jsem, když to hodně blbě řeknu, ráda, když je pryč a je doma klid. Když má noční, nemám hrůzu z toho, že ho pes v noci zbudí, že potřebuje ven. Venčím je já. Přitom když má dobrou náladu, říká mi - jen si je tam vem, vždyt já nejsem žádnej tyran. Jenže pak je nálada špatná a je zle. Já to takto do budoucna nechci. Chtěla bych, aby děti v budoucnu byli s pejsky v kontaktu, aby si na sebe zvykli. To půjde v boudě těžko. Nevím, jak to řešit, kazí nám to vztah, hlavně tedy z mé strany. Pro něj jsou to jen psi, i když je má rád, pro mě ale znamenají víc, jsou to člení rodiny…

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manželovi vadí psi (boxeři) v domě - jak ho přesvědčit?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neshody a nepřátelství mezi mnou a rodiči 4 1202x
Uvolnění napětí v rodině 18 1378x
Mít, či nemít druhé dítě? 21 1574x
Matka má mladšího muže než je můj manzel 3 1290x
Bratr je stale single 2 1370x
Dospělý nevlastní syn 11 1796x
Maminka zemřela, nemohu přestat plakat 2 1718x
Mám divný pocit z bratrové nové přítelkyně 15 1878x
Přítelkyně má deprese a o víkednu jsme u rodičů kde je despotická babička - co s tím? 1 1979x
Chodím uklízet rodičům do domu bratra a ten mě bezdůvodně verbálně agresivně napadl, rodiče za ním stojí - mrzí mě to! 7 2042x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny