Téma: Nerozumíme si s přítelem, svěřuje se sestřenici a se mnou mluví a píše stále méně

12.08.2017 22:27
Uživatel: Lulu19
Věk:  19
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Ahojte,

nevím jak se zbavit své žárlivosti na přítele, mnohdy je to i směšné a vím to. Ale nedokážu to ovlivnit. Nechci TAKOVÁ BÝT. Co mám dělat.

Přítelovi věřím, že by mě nepodvedl, důvěra mezi nama je i komunikace. Ale dřív se stalo pár věcí, když moji důvěru ranil a od té doby jsem taková. Když jde o jinou ženu někdy ironicka apod. No holky víte co myslím.

Uvedu příklad. Měla jsem s přítelem naprd období. Kdy jsem s ním chtěla mluvit o našich problémech, ale on nechtěl a argumentoval, že se se mnou o špatných věcech bavit nedokáže. Ví teďy jaká jsem a všechno moc řeším to ano, ale nevyřešit něco, je podle mě ještě větší hloupist. Už jen proto že já jsem taková, že nic jen tak nezanetu pod koberec a vše moc řeším, nikdy nezapomínám a těžko odpouštím.

Byl to dlouhodobější problém, kvůli kterému jsem se trápila moc a do teď trápím, protože je to stále nevyřešené. Přítel mě teďy přesvědčoval, že není nutné se o tom stále bavit a risit to se mnou. Ale já jsem zjistila že, chodí na Facebook stěžovat si svoji sestřence a svěřovat se jí o našich problémech, přitom se mnou je řešit nechce. Moc mi to vadi. A od té doby vždy když vím, že si s ní píše, hrozně mě to uráží, jsem na ni už úplně vysazena až alergická. Přítel si si více začal psát přes sociální sítě. A mě nějak odřízl, dříve mi psal co dělá jak se má, jak na mé mysli, prostě proběhlo tam až několik SMS zpráv denně.

On má JINÉHO operátora a SMSky zdarma, já ovšem ne, takže na něm vyplácám kredit během pár dnů. přestal mi psát u ty maličkosti co mi denně psal, kterýma mi zlepšoval náladu, cokoliv, maličkosti, tak aby jsme byli stále spolu psali jsme si vše. Ale teď prostě nic, opět argumentuje, že ho nebaví se se mnou psát, když NEMÁM KREDIT. Což mu předtím nevadilo.

Sestřence však psát může?

CO MÁM DĚLAT ABY JSEM SE ZBAVILA TOHO, ŽE MI JEHO RODINA TAK VADI?

Právě kvůli tomuto, jsme se dost hádali a došlo to k tomu že měl před zkouškou ve škole a já jsem pro něj nebyla dost dobrá, to znamená to, že si přidal holku do přátel na sociální síti která se mu dříve líbila a psal si s ní, prosil ji aby si s ním psala, psal jí jak se mu dříve líbila, jak je dokonalá což mi řekl, že byla jen legrace, ale mě to ovšem moc vtipné nepřišlo, bohužel asi nemám dosi smyslu pro humor. Dost mě to ranilo, když jsme měli před dovolenou a on si s ní psal o tom že neví ještě jestli někam pojede ze z rodiči určitě teďy ne a sám nikam nechce, ze je stydliví a musel by vzít nějakého kolemdouciho. Dost mě mrzelo, že dělala jako by jsem nebyla. nebo když jí psal, že by se nejraději z někým povaloval v posteli. Ten den se učil, mě napsal za ten den smsku že se musí učit a že nebude moct psát, ji ovšem psal celý den. mě jen pár zpráv poté.
(Pro upřesnění, na facebooku si vymazal všechny lidi a nechal si tam jen pár opravdových kamardu, že nepotřebuje tam mít ostatnii lidí, ale slečnu tady si přidal, ajk mi poté řekl, aby mi to ublížilo, protože já si přidala bývalého kamaráda, cozz jsem pak vzala zase zpět, protože mu to očividně dělalo dobře, mi to nějak vrátit. Chci být upřímná, k těmto iinformacim jsem nepřišla úplně legálně, jestli se chápeme, zdál se mi divný, nedával mi najevo že mě má rád. neříkal mi že mě miluje a ty hezké věci kolem, tak jsem se mu povívala do mobilu, kde jsem to bohužel zjistila. Hned ten den jsem mu to řekla, protože jsem nechtěla lhat. nechci tady ze sebe dělat nějakou svatou, taky mám mnoho co by mi mohl vyčíst. tohle už je asi 3 měsíce staré, ale stále to bolí i když to nedávám najevo. ale i tak to bolí. jako sposty věci co se mezi nama stalo. i tak se snažím to dát za hlavu. Stále se nemohu zbavit žárlivosti, když se dějou takové veci. a ten pocit vůči jeho sestřence mi zůstal.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1818x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Žárlivost jak blázen,Už nechci prosím
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.08.2017 21:50 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Nerozumíme si s přítelem, svěřuje se sestřenici a se mnou mluví a píše stále méně
Text uživatele: 

Ahoj. Nemyslím si, že bys byla vyloženě chorobně žárlivá. Když má někdo někoho rád, tak je žárlivost do jisté míry přirozená a normální.  

 

 

 

Připadá mi, že ti přítel dává důvod k žárlivosti a nedává ti žádnou jistotu ve vašem vztahu. Není mezi vámi žádná důvěra, o které se zmiňujes na začátku a dobrá komunikace už vůbec ne.

Vyčítat ti, že mu čteš zprávy, ti tady nebudu. Ty víš, že se to dělat nemá.

 

Podle jeho přístupu mi přijde pro vážný  vztah ještě nezralý. Neni na to dostatečně dobrý.  

 
14.08.2017 11:19 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Nerozumíme si s přítelem, svěřuje se sestřenici a se mnou mluví a píše stále méně
Text uživatele: 

Jsi jak "studnice výčitek" - a sama připouštíš, že vše moc řešíš a neumíš odpouštět.

Problém je, že ve vztahu s takovým člověkem pak někdy dochází k tomu, že komunikaci stále víc prorůstá množství obvinění, výčitek, projevů nespokojenosti a ukřivděnosti a požadavků.

Namísto aby ta komunikace partnera povzbuzovala, motivovala a těšila, začíná jen přidělávat problémy. Co odpovědět, aby už za něčím otočila list a přestala to do aleluja pitvat, když už to nejde vzít zpátky, co odpovědět, aby byla spokojená a zase nebyla podrážděná, co odpovědět, aby toho či onoho už nechala… atd atp.

Ono je dobře nic nepolykat a vše si vyříkat - na druhou stranu to musí být konstruktivní. Nesmí to být jen za tím účelem toho druhého vychovávat, řídit a trestat.

K takovému "vyříkávání" člověk rychle začne mít averzi. Pak reaguje buď tím, že se začne distancovat a odtahovat nebo že si zábavu hledá jinde.

 
14.08.2017 11:27 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Nerozumíme si s přítelem, svěřuje se sestřenici a se mnou mluví a píše stále méně
Text uživatele: 

Ty sveho pritele nemilujes, ty ho chces vlastnit! Temi neustalymi vycitkami ho dusis, proto od tebe utika jinam a hleda porozumneni.
Jsi na nejlepsi ceste o nej prijit!! Trochu se nad sebou zamysli. Vzdyt je lepsi uzivat si hezkeho vztahu nez se porad hadat a snazit se pritele prevychovat.

 
14.08.2017 15:19 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Nerozumíme si s přítelem, svěřuje se sestřenici a se mnou mluví a píše stále méně
Text uživatele: 

Hm, jsi tak trochu nedůtklivá stíhačka. Ten kluk se musí úplně dusit.

Žárlivost není dokladem vztahu, ale vlastní nejistoty. Dělej s tím něco, to co píšeš, působí dost hrozně.

 
17.08.2017 15:21 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Nerozumíme si s přítelem, svěřuje se sestřenici a se mnou mluví a píše stále méně
Text uživatele: 

 Lulu 19 - žárlivosti se jen tak zlehka nezbavíš  Je to duchovní záležitost.


ŽÁRLIVOST vzniká z méněcennosti a méněcennost vzniká už v prenatálním věku člověka, ale může to být i (duchovní) rodová spoutanost.


Jinak děkuj nebesům za to, že si svoji žárlivosti všímáš, protože s žárlivosti by Ti žádný vztah nevydržel.
Terapeut Ti s problémem žárlivosti moc nepomůže. Podle toho co píšeš, pravděpodobně v Tobě sedí duch žárlivosti a jinak než duchovně ven nepůjde. To znamená, že Ty potřebuješ být duchovně osvobozená a uzdravená z žárlivosti. Pokud jsi fakt hodně žárlivá, tak si to duchovní poranění jak už jsem psala získala buď (duchovní) rodovou spoutaností, (což se taky stává), nebo když si byla ještě v luně maminky -  jak se i v současnosti dost často stává - když mladá žena, např. studentka na VŠ otěhotní a není v manželském svazku… tak to dítě žel, je pro ni překážkou, nebo je nechtěné…

Samozřejmě na dítě v matčiným lůně to má velký vliv… a takový člověk si po zbytek života nese pocit NEDOMILOVANOSTI, pocit MÉNĚCENNOSTI, . prostě MÁ TO V DUŠI ZAPSANÉ, ŽE BYLO NECHTĚNÉ a vynošené bez radosti a bez pokoje… .

Žárlivý člověk ve skutečnosti nemá rád ani sebe a ani svůj protějšek… .

Doporučuji Ti dojít za knězem aby se nad Tebou modlil za uzdravení a za osvobození od ducha žárlivosti. Jinak než Boží zásah Tě neuzdraví >>  (jsou to křesťanské zkušenosti  )

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nerozumíme si s přítelem, svěřuje se sestřenici a se mnou mluví a píše stále méně
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 1111x
Přítel ke me není upřímný. 8 3243x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2892x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3342x
Partnerské krize, odstěhování 5 2055x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1430x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 2136x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2136x
Jak byste se zachovali??? 4 1449x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2252x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16546
Počet odpovědí celkem: 176007
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Zlomená noha

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny