Téma: Neschopnost seznámit se, navázat vztah a vybudovat důvěru v 17 letech

06.12.2018 19:10
Uživatel: lik
Věk:  17
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Dobrý den,

mám tu jeden problém.

Jsem kluk, mám 17 let a navštěvuji gymnázium. Jsem ve druhém ročníku. Ve škole mi to celkem jde a účastním se různých olympiád, z nichž jsem některé taky vyhrál. Aji se známkami se mi celkem daří. Co se mi ale nedaří, je prostě ta komunikace s lidmi, spolužáky, holkami. Když třeba pruijdu do třídy, tak o přestávce se trreba ty děcka baví v různých skupinkách. A já nevím co, sedím tram sám a nevím o čem se s nimi mám bavit, co jim mám říkat. Sedím sám a nikdo se se mnou nebaví, bohužel. A když se to precejenom povede, tak mě zase ti průbojnější kluci zatlačí do pozadí. Nevím jak to popsat, ale prostě když někam přijdu, tak nevím co si s těmi lidmi mák říct. Mé spolužáky znám pět let a nic se nezměnilo.

S tím souvisí i jakási moje neschopnost se seznamovat. Ostatní když se s někým seznámí, tak si dokážou povídat i celé hodiny. Já když se mám s někým seznámit, tak se epozdravime, jak se máš a konec. Anebo mě ti ostatní zatlačí do kouta. Pak slychasvam jak si i píšou na internetu a já nic, Mě nikdo nenapíše, pokud jo, tak to po Jak se máš skončí.

Bohužel s tím také souvisí i má neschopnost navazovat vztahy, i holkami. Snažil jsem se o dvě holky, ale vždycky to skončilo. Ze prý nejsem jejich typ, že neumím vztah posunout dál atd. Přitom řekl bych, že jsem celkem slušný, například posiluju, baví mě číst, jezdit na kole, občas si zahraju i fotbal atd. Jedna z nich mi řekla že pry,, neumím se bavit o ničem jiném než jak se máš, neumím se bavit o zajímavých věcech''. Jsem t zoho docela zklamaný, jiní v mém věku už vztahy mají. Tím neříkám, že já ho hledám jenom proto, abych byl in, ale jsem zklamaný z toho že všem v mém okolí, se to povede na první pokus a u mě to dvakrát nevyšlo. Ze všichni co takhle jsou jsou šťastní usměvaví a já zklamaný, naštvaný a otrávený Teď se mi naskytla příležitost s jinou holkou, tu znám už hodně dlouho a docela si rozumíme. Jenže pro mě je obrovský problém se vůbec o něčem bavit. V reálu, když se vidíme, tak to se mi pusa nezastaví, ale když se mám s ní bavit třeba náš Facebooku, tak je to pro mě obrovský problém, se dlouhodobě bavit a o čem. Někdy si povídáme i dvě hodiny, ale většinou se pozdravíme, jak se máš a pak konec a já nevím o čem se bavit dál. Také to mnohokrát vypadalo z její strany že o mě má zájem, ale já to vždycky zarazil z důvodu toho, že nevím co potom dělat, když bysme měli vztah, jak se chovat atd. Jako mám jí rád, líbí se mi, ale nedokážu se rposte s ní bavit. Jednu dobu jsem už chtěl na všechno rezignovat a smířit se s tím, že prostě žádný vztah mít nikdy nebudu. Taky to může být možná tím, že mám přísné rodiče, kteří mě vedou dost tvrdou rukou a já tak nemám ty sociální kontakty. Už jsem s tímhle byl u psychologa, na vlastní žádost.

Prosím co byste mi na tohle poradili?

Děkuji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2095x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Neschopnost 17leteho kluka seznamit se, vavazat vztah, vybudovat duveru...
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.12.2018 22:24 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Neschopnost seznámit se, navázat vztah a vybudovat důvěru v 17 letech
Text uživatele: 

V 17 si s holkama ještě nedělej hlavu. Někteří už vztah třeba mají, ale ne všichni. Je hodně kluků v tvém věku, kteří ještě neměli holku.  

 

Určitě nemá smysl si hledat holku jenom proto, abys zapadl do party, nebo byl on…   to by ti stejně moc nepomohlo.  

 

Hledej si holku, až budeš sám cítit, že je pro tebe ten pravý čas. Věnujte se sám sobě. Vašem určitě najdeš zpřísněnou duši.  

 

 

Ve škole má takové pocity víc lidí. Z toho si nic nedělej. Spoustu lidí říká, že člověk má v mládí bezstaribezs život, ale úplná pravda to neni. Být mezi tolika pubertaky není žádná sranda.  

 
06.12.2018 22:41 Uživatel: LK
Věk:  17
Téma: Neschopnost seznámit se, navázat vztah a vybudovat důvěru v 17 letech
Text uživatele: 

Mám to úplně stejně jako ty. až na to, že jsem holka. Ráda bych ti pomohla, ale bohužel sama nevím jak z toho ven. Snad jen že bude líp. a až to přijde, vztah, nebo cokoliv. tak přijdeme na to, že jsme v mukách žili zbytečně. (Přeju si, aby to tak bylo, neříkám, že to tak bude : D : ) )

 
07.12.2018 01:07 Uživatel: EndroCZ
Věk:  20

Město:Znojmo

Téma: Neschopnost seznámit se, navázat vztah a vybudovat důvěru v 17 letech
Text uživatele: 

Ahoj LK. chtěl bych se zeptat, zda by sis nechtěla povídat.   těžko se hledají kamarádi nebo tak. proto zkouším všelijaké cesty a ty mi přijdeš podle zprávy na hodnou slušnou holku. jestli bys měla zájem povídat si tak email: dragon-jan@seznam.cz   budu moc rád za odpovědi

Jan Eliáš

 
07.12.2018 18:14 Uživatel: Sickgirl
Věk:  20
Téma: Neschopnost seznámit se, navázat vztah a vybudovat důvěru v 17 letech
Text uživatele: 

Jo, to znám. Dřív jsem to tak taky měla a i teď mám celkem problém bavit se s novými lidmi. Pamatuju si, že jsem rok a půl na základce o přestávkách jenom seděla v lavici a rozhlížela se po třídě, pozorovala jak se všichni baví a já sedím v lavici a čtu na Wattpadu.

Pak jsem si, v 8. třídě našla svoji 1. kamarádku. Neuměla jsem se bavit… ani náhodou.

Ani teď to neumím… jsem spíše typ člověka co poslouchá a když tak pomůže.

Ale zpět k tobě!  

Můžu ti poradit seznamku… jo, zní to asi dost blbě, ale naučíš se tam aspoň na pár % komunikovat s lidmi.  

Konkrétně 'Jaumo' je taková, řekněme nejslušnější… ? Asi ano.

Můžeš to zkusit, třeba pomůže.  

A já doufám, že aspoň trošku ano!

Držím palce : -D

 
13.12.2018 16:23 Uživatel: Milan 2
Věk:  61
Téma: Neschopnost seznámit se, navázat vztah a vybudovat důvěru v 17 letech
Text uživatele: 

Když mně bylo 17, měl jsem stejné problémy. Až mi jednou kamarád (nikoli gymnasista, leč učeň - tehdy bývalo nás gymnasistů velice málo) na jedné zábavě řekl: nemysli, nedumej, nekecej, ale chytni ji za kozu a vytáhni ji ven.

Fungovalo to úžasně. Ten recept jsem pak mnohokrát použil, většinou úspěšně.

Ony ty holky to taky chtěj. Jenomže očekávají aktivitu od kluka.

Když ji ošmakáváš, není čas na kecy a není se třeba trápit tím, co bys měl říkat. Ona má radost, že ji ošmakáváš, a Ty máš radost, že se nechá ošmakávat. A třeba si i nechá sundat kalhotky…

 

 
14.12.2018 18:59 Uživatel: Paní Colombová
Věk:  33
pani-colombova.png
500-1000
Administrátor
Téma: Neschopnost seznámit se, navázat vztah a vybudovat důvěru v 17 letech
Text uživatele: 

Dobrý den.

Prosím nepoužívejte červený text. Porušujete tím pravidla webu.

Děkuji za pochopení.

 
14.12.2018 20:26 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Neschopnost seznámit se, navázat vztah a vybudovat důvěru v 17 letech
Text uživatele: 

Můj tip: když už se tedy zkusíš s někým bavit, tak se nesoustřeďuj na vymýšlení toho, co bys řekl, soustřeď se na to, na co by ses zeptal. Vyptávej se - a třeba i na věci, co tě ani nezajímají. Co si třeba ten dotyčný myslí o tomhle nebo támhletom, co ho baví nebo štve a pod. Hodně lidí rádo mluví o sobě a z tohoto mohou mít pocit, jak jsi vůči druhým vnímavý, když se zajímáš o ně a nemáš potřebu mluvit o sobě.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Neschopnost seznámit se, navázat vztah a vybudovat důvěru v 17 letech
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 1045x
Přítel ke me není upřímný. 8 3209x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2875x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3318x
Partnerské krize, odstěhování 5 2031x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1409x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 2085x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2115x
Jak byste se zachovali??? 4 1438x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2226x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny