Téma: Nevím zda ji miluji nebo jestli jde o silné přátelství a kamarádské pouto

17.01.2015 12:16
Uživatel: NaBaterky
Věk:  23
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Zdravím,

mám dost prekérní problém se svojí holkou. No, ale pěkně popořádku. Známe se už od ledna 2013, měli jsme oba tenkrát v hlavě někoho jinýho, poznali jsme se ve škole, a i když jsme si rozuměli, bylo to převážně o sexu, žádný chození, a vydrželo to tak měsíc. Potom jsme ovšem zůstali v kontaktu, žádná zášť mezi náma nebyla.

O půl roku pozdějc jsme ji pozval v létě k sobě domů (daleko od Prahy, kde studujeme). Tady jsme se do zebe zamilovali (teda alespoň já určitě). Oba dva už nás nikdo jinej netrápil, prostě s čistým štítem. Od září jsme začli mít pravidelný nezávazný sex, takže vlastně vztah, ale tentokrát to bylo celý úplně jiný než předtím, prostě hrozně hezký, přišlo mi že se do toho čím dál víc noříme oba, i když nikdo to neřekl. A takhle to bylo čím dál hezčí, až do léta 2014, jeli jsme spolu stopem po půlce Evropy, a bylo to taky skvělý, teda až do chvíle, kdy mi najedou řekla, že mě miluje. V tu chvíli se ve mě rozezněly všechny majáky, sice jsme ji odpvoěděl že já ji taky, ale v duchu jsem zapochyboval. A od tý doby se tenhle problém táhne.

Později jsem jim jí přiznal že já vlastně nevím co cejtím, ona nakonec řekla že počká, že to nevadí, že ona mě miluje určitě a že uvidíme… Bohužel už jsme se dostali do stádia, kdy jí to hrozně vadí a trápí jí to, že ona ví a já pořád ne. Párkárt jsem sebral odvahu a řekl jí to ("miluju tě"), ale pořád ve mě hlodá červík. Jsme ten člověk co hodně přemýšlí a dokáže si vsugerovat spoustu věcí. A teď přemýšlím o tomhle - vsugerovávám si že ji miluju, nebo si vsugerovávám že ji nemiluju? A celý náš vztah je teď doslova a do písmene na hraně.

Ona mi tvrdí že tohle člověk přeci musí vědět. Ale já nevim? Co si pod tím mám předtavit? Chtěl bych být sám, nebo s ní? Jasně že s ní. Je mi s ní krásně, rozumím si s ní? Jo. Líbí se mi a přitahuje mě? Jo. Je to nejbližší člověk kterýho mám (když nepočítám rodiče)? jasně. Myslím na ní téměř pořád? Ano. Prostě mám problém s tou frází miluju tě, milovat někoho. Nevím co si pod tím mám předtavit, a nevim jestli to co cejtím je láska nebo prostě jenom silný pouto, silnější přátelství.

O svojí bejvalý holce jsem si taky myslel že ji miluju (nebo jsem ji miloval? ), ale teď mi je v podstatě buřt. Tak to asi láska nebyla ne? Omlouvám se za dlouhej příspěvek, snad mi někdo poradí, kdyžtak se prosím ptejte.

Díky moc!

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1933x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nevím, zda ji miluji
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
17.01.2015 13:17 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Nevím zda ji miluji nebo jestli jde o silné přátelství a kamarádské pouto
Text uživatele: 

Pokud se vkradaji pochybnosti, tak to asi zas tak velika laska nebude.
Ja osobne si myslim, ze na trvaly vztah jeste nejsi zraly. Ale  nevim, neznam te, muzu se mylit.
A co vlastne chcete resit? Chcete planovat spolecnou budoucnost? Holky maji v tomhle smeru dost jasno, zatimco kluci jsou nekdy postaveni pred hotovou vec.
Ja bych napred dostudovala a pak uvazovala o vaznem vztahu. Ale kazdy muzeme mit jine priority.

 
17.01.2015 14:04 Uživatel: NaBaterky
Věk:  23
Téma: Nevím zda ji miluji nebo jestli jde o silné přátelství a kamarádské pouto
Text uživatele: 

My jsme v podstatě úplně stejní, téměř ve všem. Začalo to tak, že budeme hrozně nezávislí a pohoda, no postupně jsme si museli přiznat že to nejde, že spolu prostě budeme regulerně chodit. Ale asi jsem se nedokázal z té nezávislosti vymanit. Teda, my jsme to prostě měli pořád tak nějak stejně, a najednou jsem já ten, který neví. Co se týče budoucnosti, je to taky zvláštní, oba rádi cestujeme a chtěli by jsme ještě vidět kus světa než se usadíme. Klidně spolu ale prostě nevim, budoucnost je tkaová nejasná, prostě do teď jsme spolu byli ve smyslu "teď je teď a nemá cenu řešit budoucnost". ale asi to jinak nejde. Nevím. Prostě mám problém s tou samotnou definicí lásky. Moc nevím co si pod tím mám představit. Jestli to co cítím a chci, je nebo není láska. Hrozně mě to trápí a nepřeju si nic jinýho než jí od srdce a upřímně říct že ji miluju. Ale nejdřív o tom musím přesvědčit sám sebe. Ale jestli je láska bezpodmíněčně něco, co člověk ví, tak co potom citím já?

 
17.01.2015 19:43 Uživatel: Inka
Věk:  56
Téma: Nevím zda ji miluji nebo jestli jde o silné přátelství a kamarádské pouto
Text uživatele: 

Pro mě slovo miluji tě je takové zprofanované, nadužívané, zavazující, než např. slovo mám tě rád-které pro mě znamená víc. Ale jsem jiná generace a nebyla jsem vychovávaná tak abych dávala své city najevo, nepotřebovali jsme si říkat ty slovíčka, rodiče se se mnou nemazlili, nebyl na to asi čas nebo to neuměli, neobjímali jsme se a nelíbali-nějak jsme se za to styděli, ale já přesto věděla, že jsem milována. Sama si vzpomínám, jak jsem to slovo páčila od svého nynějšího manžela. Chtěla jsem to mít jak v romantickém filmu a chtěla jsem to slyšet. Nakonec to řekl ale pak udělal nějakou grimasu, čímž to celé shodil. Takže to stejně nebylo ono. V každé rodině je to jiné. Já bych se tím tak netrápila a nepřikládala tomu takovou důležitost. Možná je přítelkyně vyzrálejší, tak už to ví. A tobě by měla dopřát času až to docvakne i tobě. Určitě to dříve nebo později přijde. A než to přijde, tak si to spolu užívejte.

 
17.01.2015 21:04 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Nevím zda ji miluji nebo jestli jde o silné přátelství a kamarádské pouto
Text uživatele: 

Pokud si ve vsem tak dobre vyhovujete a mate i spolecne cile, tak je to fantasticky. Nekdy je takove pratelstvi pro vztah dulezitejsi nez nejaka silena laska, ktera se stejne zmeni v partnerstvi. Myslim, ze v soucasne dobe nemate oba co resit. Studujete, chcete cestovat, tak nac se trapit tim, jestli je to ta velka prava laska? Nekdy se dokonce stava, ze clovek zjisti, ze nekoho miloval, az tehdy, kdyz ho ztrati. To ti samozrejme nepreju.
Treba potrebujes skutecne jeste trochu dozrat.
A sam si priznej, ze mas vlastne ve srovnani s jinymi, krasne starosti

 
20.01.2015 15:52 Uživatel: Zdenka2
Věk:  57

Město:České Budějovice

Téma: Nevím zda ji miluji nebo jestli jde o silné přátelství a kamarádské pouto
Text uživatele: 

Mohu se Vás zeptat, proč lpíte na odpovědi zda se jedná o přátelství, nebo jí milujete? Je zcela evidentní, že když dva lidé začnou žít ve společné domácnosti a fáze zamilovanosti odezní, z důvodu, že začnou řešit problémy všedního dne. Kde vzít finance na bydlení, poplatky, kde vzít finance za zajištění potřeb dětí atd. Pak zcela jistě nastává realita všedního dne. Následně se projeví to, zda váš vztah stojí na pevních základech a jste schopni a ochotni k obětem ze svého pohodlí a zda jste tolerantní a pozorní k potřebám toho druhého.

Jsem vdaná 37 let, tak mi můžete věřit že o rozdílu zamilovanosti a odpovědného partnerství již něco podstatného vím. Je krásné být zamilovaní a nevnímat svět kolem, ale zamilovanost se podle mě vždy (pokud má vztah vydržet) nutně mění v odpovědnost. Tak že vám z celého srdce přeji, že jste milován a nedumejte nad slovíčky, v životě se,, počítají,, hlavně činy!   Hodně štěstí.

 
20.01.2015 23:07 Uživatel: NaBaterky
Věk:  23
Téma: Nevím zda ji miluji nebo jestli jde o silné přátelství a kamarádské pouto
Text uživatele: 

Zdravím,

asi zde došlo k nedorozumění. Na tomhle lpí spíše ona a vypadá to na rozchod. Když došlo na lámání chleba, tak jsem po pravdě řekl že si nejsem jistý zda-li ji miluji, prostě co to mám v hlavě. Bohužel se to za poslední půl rok opakovalo již po třetí. Kdyby bylo na mě, tak nic neřeším, já jsem s ní šťastný a spokojený, jí to ale pořád vadí že jí to neříkám, tak jsme se v tom začli tak moc hnípat až je z toho téměř rozchod. Pro ní ta fráze asi znamená nějaké momentální vyjádření citů, pro mě to znamená, že s ní budu do konce života, zruším spoustu věcí které jsem chtěl v životě udělat (několik let na cestách, atd.) Ne že bych si nemyslel že je ta pravá, asi ji vážně i miluju, ale hrozně váhám se zahozením tolika věcí které bych mohl zažít. Tedy čím dál více si začínám myslet, že tohle je problém celého mého váhání, těžko říct. Bohužel ona se již nyní cítí tak ublížená tím "že já nevím jestli ji miluji" že to začíná čím dál víc vypadat na úplný konec…

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nevím zda ji miluji nebo jestli jde o silné přátelství a kamarádské pouto
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Partnerské krize, odstěhování 5 712x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 533x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 8 720x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 690x
Jak byste se zachovali??? 4 687x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 798x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 770x
Po hádce se mnou se urazí i na naše dítě 8 672x
Rozchod nebo ne, potřebuji poradit, chci se vrátit k mamince 31 1142x
Manžel dává přednost svému koníčku a kamrádům 6 1030x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16295
Počet odpovědí celkem: 174094
Počet registrovaných: 4926 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Rychla odpověď
Nejkomentovanější za 7 dní: Rychla odpověď
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny