mojra.cz

Téma: Opakované konflikty s partnerem dle hesla "oko za oko"

13.08.2012 08:00
Uživatel: Eleonor
Věk:  22
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Dobrý den,  

s přítelem už jsme nějakou tu dobu (něco kolem roku a půl) a občas dochází k hádkám na základě jedné a té samé věci. Přítel má totiž názor "oko za oko, zub za zub", takže to, co někdy udělám já a mu to nějakým způsobem vadí, oplácí mi to tak, že udělá to stejné.

Před pár měsíci mi řekl, že si uvědomuje, že tato vlastnost není ideální, a bude se na tom snažit zapracovat, i když to dělal dál. Každopádně minulý týden obrátil, a řekl, že je to správné řešení problémů a že takový prostě je a ve vztahu by se lidé neměli měnit. A vzhledem k tomu, že je beran, je poněkud těžké se s ním domluvit.

Samozřejmě souhlasím s tím, že člověk by neměl potlačovat své vlastní já, ale podle mě je tohle trochu jiný případě a myslím, že ve vztahu je nutno v některých věcech (pokud vztahu škodí) ustoupit. Takže bych se ráda zeptala, zda je opravdu chyba ve mně a jeho cesta není tak špatná, popřípadě i, jestli by lidé měli své názory a postoje ve vztahu přehodnotit, když ví, že škodí.

 

Předem děkuji za odpověd.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2308x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Opakované konflikty
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.08.2012 08:24 Uživatel: Barča
Téma: Opakované konflikty s partnerem dle hesla "oko za oko"
Text uživatele: 

Bez popisu konkrétního konfliktu je těžké něco posoudit. Píšeš, že jsi něco udělala, přítel Ti to oplatil a Tobě se to nelíbilo? Obecně platí - nedělej druhým to, co si nepřeješ, aby dělali oni Tobě.

 
13.08.2012 09:09 Uživatel: Julie
Téma: Opakované konflikty s partnerem dle hesla "oko za oko"
Text uživatele: 

  Myslím, že přítel je docela mstivý, záleží na Tobě, jestli dokážeš s takovou povahou být.... Navíc není přístupný diskuzi...... Osobně bych na to nervy neměla, bezkonfliktní pohodář je lepší volba.

 
13.08.2012 09:40 Uživatel: MitsCa
Téma: Opakované konflikty s partnerem dle hesla "oko za oko"
Text uživatele: 

Krátce:

Chyba v Tobě není, protože hledáš řešení problému. To je Tvůj přítel to nechává tak jak je a spíš mu to vyhovuje. Nerad bych, aby se to časem stupňovalo. Bacha na to.

 

A ještě jak Ti řekl, že se nemá změnit?? To je hovadina. Když se dva dají dohromady, tak i když si perfektně rozumí, tak jisté odlišnosti tam stejně jsou a ty pak se srovnávají u obou tak, aby se "vlk nažral a koza zůstala celá". Čili se v tomto dva lidé, kteří se mají rádi přizpůsobí sobě a splynou v jedno (teda skoro happy ).

Obrátil jen proto, že to probíral s nějakým "velmi chytrým" kamarádem....

 
13.08.2012 12:13 Uživatel: Marijana
Věk:  46
0-100
Téma: Opakované konflikty s partnerem dle hesla "oko za oko"
Text uživatele: 

Ahoj,

vo vz´tahu sú dvaja takže dohodnúť sa musia dvaja. Nikto a nikdy sa kvoli tebe ani kvoli de´tom meni´t nebude ke´d chceš ber ho tak aký je alebo nechaj pre druhé, ktorým jeho správanie bude vyhovovať.

Čaká ťa iný život a škoda je každej stratenej minúty s baranom, držím palce.

 
13.08.2012 13:00 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Opakované konflikty s partnerem dle hesla "oko za oko"
Text uživatele: 

Obecně - čistě na znamení bych všechno "nesváděla". Spíše záleží na celkové povaze, charakteru a osobnosti jedince. K Tvému dotazu - můj názor je, že postoj Tvého přítele, který popisuješ, není dobrý ani pro vztah ani pro soužití s okolím. Teď si myslí, že jedná strašně správně, ale až párkrát s tímto postojem pořádně narazí, dojde mu, jak moc se pletl. A pokud ne - bude mít problémy s každým celý život = jeho rozhodnutí. Čili, nechápu sice, o jaké věci, které Ti oplácí, se jedná (bylo by dobré, pokud by Ti to nevadilo, uvést alespoň nějaký konkrétní příklad), ale podle mě je takový přístup v partnerství nemyslitelný. Kvalitní vztah je o vzájemné komunikaci, toleranci a měl by se dál nějak vyvíjet - v pozitivním slova smyslu. Postoj Tvého přítele není postoj zralého muže, ale spíše mi připomíná tvrdohlavé dítě. Jsi mladá, nejste spolu tak "dlouho", v tomto případě bych šla dál a neztrácela čas.  "Partner si dovolí vždy jen tolik, kolik mu dovolíme my".

 
13.08.2012 18:46 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Opakované konflikty s partnerem dle hesla "oko za oko"
Text uživatele: 

Ve vztahu dvou lidí by mělo být porozumění a tolerance. Jeden druhému být oporou a jak to napsala Barča, „nedělej druhému to, co nechceš, aby činil tobě“. Druhého člověka je těžko změnit, pokud tomu není sám nakloněn. Ještě je jedno moudré rčení: „Největším štěstím člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme. “ ALE!!! Pokud v partnerství převažují hádky a neshody, je lepší vztah včas ukončit. Tudíž, kde vládne, jak píšeš: „Oko za oko – Zub za zub. “ Takovýto vztah nemá, žádnou dobrou budoucnost a je dobré přehodnotit včas, klady a zápory vás obou.

 

 

 

 
05.07.2013 15:50 Uživatel: shooter
Věk:  30
0-100
Téma: Opakované konflikty s partnerem dle hesla "oko za oko"
Text uživatele: 

Je k zamyšlení, proč se tobě nelíbí když tobě dělá věci stejné jak ty jemu. Na druhou stranu řečení typu takový jsem a měnit se nebudu řikají buď o nedostatku toleranci a nebo beznaději partnera, který také možna něco přeji abys změnila i ty. Zkus s nim promluvit.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Opakované konflikty s partnerem dle hesla "oko za oko"
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny