Téma: Potíže v partnerství - dítě Bůh a manžel jen kdosi neviditelný

17.01.2019 23:32
Uživatel: Tonda
Věk:  33
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Pátý měsíc po svatbě přišla krize. S manželkou by jsme rádi druhé dítě. Při dělání toho prvního bylo znát, že se milujeme a v posteli to bylo OK.

V současnosti to ale vůbec nejde, nedokážeme si dát najevo, že se máme rádi a chyba je podle mě v nás obou.

Po narození aktuálně téměř dvouletého syna (2016-2018) se vše obrátilo. Pro manželku se stal doslova Bohem a já i když ho nadevše miluji se cítím odstrčen až jako ten další.

Udělám pro ně oba vše na světě, ve výchově syna si rozumíme, ale i tak mě to trápí.

Sex se stal udržovací chvilkou večer po usnutí syna a také jen občas. Nejsem žádný zkušený sexuální přeborník, moc nevydržím a manželku to přestalo bavit. Vytratila se vášeň. Mojí chybou bylo, že jsem se s tím spokojil a zlenivěl jsem, přestal jsem o vztah pečovat. Ale cítím to i z druhé strany. Teď při pokoušení se o druhé dítě se mi to vrací a nejde mi to, nestojí mi.

Nejsem psychicky v pohodě, nejde mi to a manželku už ta situace štve. Podporu jsem nenašel. Jsem spíše přemýšlivý typ a uvědomuji si, že je to záležitost nás obou a chci se o situaci bavit a řešit ji. Manželka je pravý opak, přímočarý, netrpělivý, paličatý typ člověka se vším rychle hotový. Rychleji mluví než přemýšlí a řekne mi naprosto vše i to co se mi nelíbí.

Na jednu stranu dobrá vlastnost, na druhou stranu občas by některé poznámky a rýpnutí mohla zamlčet, nepřidá to nikomu. Nevím jak ze situace ven. Nejprve by jsme se asi měli naučit mít se znovu rádi a pak zkoušet druhé dítě.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1904x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Potíže v partnerství
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.01.2019 00:37 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Potíže v partnerství - dítě Bůh a manžel jen kdosi neviditelný
Text uživatele: 

Myslím, že sis tu sám odpověděl:

 

přestal jsem o vztah pečovat

nejprve by jsme se asi měli naučit mít se znovu rádi

 

Zkus se manželce znovu dvořit. Jako byste nebyli manželé, ale byla třeba tvoje spolubydlící, se kterou si teprve chceš něco začít. Zapřemýšlej jak bys na to šel a zkus něco. Udělej nějaké romantické gesto, pošli jí během dne nějaké zamilované sms, lichoť jí a pod. Zkus ji nějak mile překvapit - abys narušil zaběhnutou rutinu.

 

Má vám kdo pohlídat?

Jestli ano, vyražte si někam - na rande. Do kina, na večeři a pod.

 

PS: a k tomu sexu - jestli moc nevydržíš, chce to důkladnou předehru a případně se nebát zapojit i nějaké erotické hračky. Pak to nebude závislé jen na kvalitě tvé erekce a délce tvojí výdrže.  

 
18.01.2019 23:14 Uživatel: Tonda
Věk:  33
Téma: Potíže v partnerství - dítě Bůh a manžel jen kdosi neviditelný
Text uživatele: 

Přes den nám má kdo pohlídat, takže připadá v úvahu oběd. Jsou to manželčiny rodiče, ale ti bydlí v nedalekém městě. S mými rodiči je to se vztahy na prd.  Manželka a moje mamka se nemusí. Moje mamka se po třiceti letech dala dohromady s mým biologickým otcem, který o mě vůbec nejevil zájem. Po třiceti letech a úmrtí jeho manželky mě pozval na pivo a chtěl mě poznat. Přese mě se dostal k mojí mamce a začali spolu chodit. Pohádka? Ani náhodou. Mamka je do něj zblázněná, v žebříčku hodnot se náhle dostal výše než my a náš syn, jejich vnuk. Zastává více jeho názory a ne ty naše. On si ji ale moc neváží, nepozve ji na Vánoce, na Silvestra ji pozve až narychlo 31.12. a moje mamka ho přesto pořád brání. K nám se chová odtažitě. K vnukovi, který mu spadl prakticky z nebe a nevěděl o něm, než jsem mu to u zmíněného piva řekl, není dobrým dědou. Manželka mi vyčítá, že se s nimi snažím držet slušný vztah, když ona je oba nemusí. Jsem ale na manželčině straně, protože moje mamka mě moc zklamala mimojiné i jejím výstupem na naší statbě. A od té doby je všechno špatně… Takže tolik s hlídáním.

 

Ano zkusím se jí dvořit, přiznal jsem už svoji chybu a řekl, že toho lituju, že jsem na vztah od Kubova narození hřešil. Odpověď je zatím taková, že pořád jen brečím. Bohužel manželka je tvrdá palice… hodně tvrdá palice.

 

Sex bez lásky pro mě není. Uvědomil jsem si to teď, když jsme si řekli, že chceme druhé dítě. Uvědomil jsem si, že ho chci dělat stejně jako dřív, tedy z lásky a ne jenom rychlovkama po večerech. K tomu ale potřebuju získat tu lásku zpět.

 

 

 
19.01.2019 01:08 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Potíže v partnerství - dítě Bůh a manžel jen kdosi neviditelný
Text uživatele: 

Manželka je tvrdá palice - to se projevuje jak?

 

Přijdeš mi víc sesypaný než by situaci příslušelo.  

Proč brečíš?

Dobře: tak máte krizi, ale uvažujete o dalším děcku a ne o rozvodu - tak z čeho jsi takhle moc na dně?

Co bys teprve dělal, kdyby někdo umřel nebo onemocněl?

 

Po porodu ženy opravdu svou pozornost nějakou dobu soustřeďují hlavně na dítě - je to přirozené a v podstatě biologicky podmíněné.

Ano, někdy jde v tu dobu vztah trochu do kytek, zvláště když muž nechápe situaci, nebo když je žena příliš unavená.

Když budu upřímná - a nevím, jestli ti teď trochu nenaložím - trochu mi ty tvoje reakce přijdou ne jak reakce chlapa, ale žárlivého staršího brášky, který už nemá mamču jen pro sebe.

Trochu se vzmuž.

Jinak si tě manželka přestane vážit jako chlapa. Ono sice ženským nevadí, když chlap umí pustit slzu na správném místě - ale když brečí pořád, tak to - sorry - začne být za bačkoru - a ženská má pocit, že má místo jednoho děcka dvě - jenže na to dítě, které věkem už nemá nárok být dítě, ji začne akorát štvát.

 

Já se tentokrát chtěla vyhnout tomu, abych zase někomu radila terapeuta nebo psychologa, ale jestli jsi na tom takto, možná by sis měl jít s někým promluvit - aby ses trochu sebral.  

 
19.01.2019 20:42 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Potíže v partnerství - dítě Bůh a manžel jen kdosi neviditelný
Text uživatele: 

Modelka Heidi Klum a jeji partner Seal meli tri deti, a aby si udrzeli hezky vztah, meli vyhrazeny jeden vikend v mesici, ktery stravili v posteli. Samozrejme bez deti.
Co kdyby ses domluvil s manzelcinymi rodici, jestli by nekdy nepohlidali o vikendu a ty bys mohl zaridit nejaky wellnessovy pobyt? Myslim, ze vikend bez ditete by mohl pomoci vam obema i vasemu vztahu.
Mozna by to za pokus stalo.

 
06.02.2019 04:05 Uživatel: Ondatra
Věk:  43
Téma: Potíže v partnerství - dítě Bůh a manžel jen kdosi neviditelný
Text uživatele: 

Tiez si myslim, ze sa musis posnazit najst na manzelke to pekne, co ta pritahovalo. Drobne pozornosti, male prejavy lasky.

Vysvetlit jej, ako sa citis, ze dieta milujes, ale nemozete zabudat na vas dvoch tiez. Ze by ste si mali spolu vyrazit, len sami. A naplanovat extremne romanticky rozmaznavaci vikend, skus zakomponovat aj nieco akcneho. Vraj strasidelne veci zblizuju, takze i nejaky zabavny park, alebo rafting by nebol od veci.

Jemne jej vysvetli, ze ju. milujes, ale mas pocit, ze sa oddalujete a to ta ovplyvnuje v oblasti sexu. Ved nie si robot. Vzdy musi aspon jeden z dvojice zacat snazit sa. Druhy by sa mal chytit, ak ma zaujem. Ak nema…

 
08.02.2019 01:49 Uživatel: Taurenec_real
Věk:  28

Město:Tvarožná Lhota

Téma: Potíže v partnerství - dítě Bůh a manžel jen kdosi neviditelný
Text uživatele: 

Pro nevhodnost (vulgarita, napadání apod.) byl příspěvek smazán správcem webu.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Potíže v partnerství - dítě Bůh a manžel jen kdosi neviditelný
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 1055x
Přítel ke me není upřímný. 8 3222x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2880x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3325x
Partnerské krize, odstěhování 5 2038x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1416x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 2093x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2120x
Jak byste se zachovali??? 4 1440x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2235x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny