Téma: Představy o vztahu v pozdějším věku u mužů a žen - jaké jsou?

08.05.2017 11:42
Uživatel: kavenka
500-1000
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Před chvilkou jsem ve vedlejším tématu této kategorie narazila na jednu odpověď a vložím to sem jako samostatné téma. Vyzdvihnu z celé odpovědi jen tuto větu a ta zní :
"naše představy o vztahu v pozdějším věku se hodně liší od těch chlapských".

A já se teď zeptám, jaké konkrétní představy byste měli v pozdějším věku o vztazích vy?

Já si osobně myslím, že ženy hledají hlavně společníka, trávit spolu svůj volný čas, chodit za kulturou, provozovat koníčky. A pokud mají vlastní dům, přivítaly by pomoc s údržbou domu (opravit kapající kohoutek apod.) a zahrady.

Muži naproti tomu očekávají domácí servis, aby žena navaříla a uklidila, dokonce jsem se dozvěděla, že po jedné známé vyžadoval její "kamarád", aby mu v jeho bytě umývala okna A vůbec by rádi měli péči o svoji osobu. A také jsem i v reálném životě hodně slyšela o tom, o čem se píše i zde na MS. Chlapi se rychle chtějí nastěhovat k ženě a svůj byt buď nechat svým dětem (toto jsou většinou vůči dětem submisivní typy, ale rádi by našli někoho, kdo by poslouchal zase je) nebo svůj byt pronajímat a peníze si nechat pro sebe.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2254x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Představy o vztahu v pozdějším věku u mužů a žen
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.05.2017 16:21 Uživatel: 1.Neznámá
1519646571_oko.jpg
0-100
Téma: Představy o vztahu v pozdějším věku u mužů a žen - jaké jsou?
Text uživatele: 

Každý vztah je jiný, každý má jiné představy a možnosti. Pokud je vztah založený na vzájemné úctě, toleranci vždy se dohodnou, budou spolu rádi trávit společné chvíle, ale také si každý půjde za svým koníčkem. Nemusí být jen spolu.  

Jak popisujete mužský svět, je mě z toho spíš smutno. Ne každý je takový, pokud to ženě nevadí a žije s takovým partnerem, neváží si sama sebe. Takového bych nepustila domů ani na kafe. Lepší být sama.

 

 
08.05.2017 20:29 Uživatel: Astrid
Věk:  52
Téma: Představy o vztahu v pozdějším věku u mužů a žen - jaké jsou?
Text uživatele: I já mám zkušenost s tím, že muži chtěli, abych o ně pečovala, a proto jsem už několik let radši bez partnera. Pečuji o mé děti, ti jsou moji a péče o ně mě naplňuje. O cizího chlapa se už starat nebudu!
 
08.05.2017 22:04 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Představy o vztahu v pozdějším věku u mužů a žen - jaké jsou?
Text uživatele: 

Kdysi dělal doktor Kratochvíl takový výzkum-oč jde v manželství. Výsledky byly neradostné, ženám šlo o vztah a mužům o péči o jejich osobu- to byly ty slavné zkratky: NEZA-nezatěžovat starostmi, SEZA-sex kdy se mi zachce, atd. Poněkud smutné výsledky, muži jako kdyby přešli od matek rovnou k partnerkám, ale kromě sexu se nic nezměnilo. I ten věčný mateřský obdiv byl a je vyžadován a některými pokleslejšími rádci doporučován ve smyslu manipulace.

Bohužel, toto je vina matek, hýčkaní synové, o které je dobře postaráno jsou typičtí.  

 
09.05.2017 06:17 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Představy o vztahu v pozdějším věku u mužů a žen - jaké jsou?
Text uživatele: 

Ano, Plamínku. Přesně tak to je. To my, ženy a budoucí tchýně tak vychováváme svoje syny a pak se samy divíme, co všecko za paskvil se skrývá pod pojmem - chlap.

(V práci máme kolegyni, která za synáčka každý měsíc finančně dotuje jeho rodinu, aby se synáček náhodou nemusel moc snažit. Sama má dvě práce, je věčně unavená a naštvaná. Je pravda, že se všichni snažíme pomoct mladým, ale co je moc, to je moc. Proč nemá dvě práce syn a proč se za to ani nestydí? Protože maminka to před ním zvládá s úsměvem a jen my v práci víme, jak s ní někdy k nevydržení je)

 
09.05.2017 13:42 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Představy o vztahu v pozdějším věku u mužů a žen - jaké jsou?
Text uživatele: 

Barčo, tak to je kolegyně ještě dobrá  . To po mě chtěla moje tchyně v době, kdy jsme oba s manželem pracovali na stejný plný pracovní úvazek, abych já začala v noci chodit do dalšího zaměstnání, dokonce mi ho i našla  . Kdy bych asi měla spát, to mi neřekla. Hlavně že bych přenesla do manželství jejího syna další peníze.  

 
09.05.2017 17:40 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Představy o vztahu v pozdějším věku u mužů a žen - jaké jsou?
Text uživatele: 

V poslední době jsou rozmazlovány děti celkově,  i dívky, a  když se pak takoví dva privilegovaní sejdou, nějak není jasné, kdo bude dělat co.

Ale u kluků je to tedy dlouhá tradice. Těm matkám, které častokrát nemají zrovna skvělý vztah s manželem zbývá častokrát jen ten synáček, pro kterého pak dělají všechno. To on jediný je má rád, když už tedy nikdo jiný… a je to. Vůbec nechápou, že pak s tím bude muset žít chuděra jiná žena.  

Ale když si člověk představí, jak třeba vychovávají muslimky svoje syny: zatímco dcery jsou vedeny k práci a poslušnosti, kluci jsou hýčkaní, rozmazlovaní, velebení, žádná práce, žádná povinnost, žádné meze, jen privilegia a nepochopitelná nadřazenost. To už je sakra extrém  a není to jen islám, to je strašné rozmazlování, nic si nemusí zasloužit o nic se nemusí poprat. Jak malí princové, narozdíl od svých sester. V dospělosti se pak nedokážou postavit skutečnosti, že západní myšlení je založeno na soutěživosti a výkonu a oni  jako zhýčkaní a rozmazlení lenoši nemají sebemenší šanci. Pak se nějaká ta nadřazená ideologie  na tak "oprávněný vztek, že já nemám ta auta, domy, peníze a blondýnky" skutečně šikne.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Představy o vztahu v pozdějším věku u mužů a žen - jaké jsou?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 992x
Přítel ke me není upřímný. 8 3171x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2856x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3295x
Partnerské krize, odstěhování 5 1988x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1392x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 2039x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2087x
Jak byste se zachovali??? 4 1417x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2200x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny