Téma: Přestávám si vážit partnera - čekala jsem od něj víc

25.03.2013 11:21
Uživatel: Amálkaa
Věk:  30
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den,

moc prosím o názor na moje partnerství.

Je mi 30 let a již 2 roky chodím s přítelem, který je o rok starší. Zezačátku mi imponoval jeho klid a optimismus. Poslední dobou mám čím dál více pocit, že se k sobě nehodíme.

Jsem hodně veselý aktivní člověk, mám plno přátel, zájmů a snů. které si toužím postupně splnit. Můj přítel je "spokojený" tak jak je, nemá žádné ambice (byť má VŠ vzdělání od ukončení studia dělá nekvalifikovanou práci), upřímně řečeno nemá prakticky žádné přátele a ani žádné hlubší zájmy.

Ke sportu ho vedu já (např. na sjezdovkách jsem s ním ještě nebyla, protože to neumí a nemá peníze na výbavu), lásku k hudbě a divadlu se mnou nesdílí, tak mu to necpu, na rozdíl ode mě prakticky nečte a nemá potřebu ani sledovat, co se děje kolem ve světe - sport, politika, kultura… např. dodnes neví jak se vlastně hraje fotbal.

Všechny dovolené vymýšlím a zařizuju já, každou aktivitu i program během víkendu také. Každou chvíli ho upozorňuju, aby použil deodorant, ostříhal si nehty nebo vyčistil zuby, z domova tyto návyky nemá. Chybí mi v něm partnerr do diskuze, všechno odkýve a nemá potřebu říkat svůj názor, často mám přesvědčení, že příliš líný si nějaký vůbec vytvořit nebo dokonce přemýšlet o tom, co říkám nebo to jen vůbec poslouchat. je manuálně šikovný, doma všechno spraví a jeho zájmem jsou auta.

V intimním životě nám to také začíná skřípat, upřímně řečeno se s ním nudím, každé milování probíhá stejně a vyvrcholí pouze partner.

Právě zařizujeme společné bydlení, ale není to chyba? Mám ho moc ráda, přála bych si mít hezký a spokojený vztah, ale je vůbec šance toho s ním docílit? Nemám energii na všechno dohlížet a všechno iniciovat, od toho, aby se umyl, nenosil hadry, aby poděkoval, pozdravil, zkusit si najít lepší práci Až po to, kam pojedeme na dovolenou, co tam který den budeme dělat a jaké křeslo koupíme do obýváku. začíná mě to opravdu vyčerpávat a štvát, a jeho samozřejmě taky, ale sám všechno nechává do poslední chvíle a pak plno věcí nevychází.

Možná  je problém, že já pocházím z velkého města a moji rodiče jsou oba vzdělaní a zcestovalí lidé. On je z malé vesničky a jeho rodina nemá žádnou kulturu, vždycky se tam stydím, za to, co tam vidím.

 

Nerada bych, aby to vyznělo příliš negativně, máme spolu plno hezkých chvilek, kdy m i pomůže, udělá něčím radost, zasmějeme se spolu. Jenom kdykoliv s ním o tom mluvím, mám pocit, že mi nerozumí. Mám strach, že si ho přestávám vážit, skoro se mi zdá, že nemám pro co. Prosím, pora´dte mi, zda pro nás dva ještě existuje šance nebo jestli je společná cesta jen vzájemné trápení… Moc děkuji

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2895x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Je pro mě ten pravý..?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.03.2013 12:06 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Přestávám si vážit partnera - čekala jsem od něj víc
Text uživatele: 

A těch negativ na straně Tvého přítele a rozdílů mezi Vámi jsi si všimla až teď, nebo jsi si myslela, že si ho předěláš k obrazu svému? Mimochodem se k němu nechováš jako partneka, ale matka - takhle to fungovat nikdy nemůže. Takže ne, společné bydlení bych si nezařizovala.

 
25.03.2013 17:14 Uživatel: Taj3
Věk:  30
srnka2.jpg
0-100
Téma: Přestávám si vážit partnera - čekala jsem od něj víc
Text uživatele: Souhlasím s Dany, jsi více matkou, než-li partnerkou či milenkou. Pokud jsi do dnešní doby nepřijala přítelovi rodiče a stydíš se za to co vidíš když tam jsi, tak už společnou budoucnost s tímto pratnerem neplánuj. Skonči to dřív, dokud je možnost se rozejít v lepším, než v horším.
 
27.03.2013 17:30 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Přestávám si vážit partnera - čekala jsem od něj víc
Text uživatele: 

Souhlasím s Dany i s Taj3. To, co je mezi vámi není partnerský vztah. Podle mě to nemá cenu zachraňovat. Pokud máš pocit, že musíš přítele sledovat, aby se o sebe staral a pečoval, tak to je k ničemu. Nikdy mezi váma nebude to, co má mezi partnery být, protože budete jako matka a dítě. Někomu to možná vyhovovat může, ale vám (tobě) podle tvých slov ne.

Když k němu budeš upřímná a rozejdete se, tak to bude to nejlepší co pro sebe a pro něj můžeš udělat - dle mých skromných životních zkušeností

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přestávám si vážit partnera - čekala jsem od něj víc
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Partnerské krize, odstěhování 5 712x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 533x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 8 720x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 690x
Jak byste se zachovali??? 4 687x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 798x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 770x
Po hádce se mnou se urazí i na naše dítě 8 672x
Rozchod nebo ne, potřebuji poradit, chci se vrátit k mamince 31 1142x
Manžel dává přednost svému koníčku a kamrádům 6 1030x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16295
Počet odpovědí celkem: 174094
Počet registrovaných: 4926 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Rychla odpověď
Nejkomentovanější za 7 dní: Rychla odpověď
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny