Téma: Přítel (33) je mamánek nechce trávit vánoce se mnou a mou dcerou

19.12.2018 20:53
Uživatel: ingridin
Věk:  31

Město: Ostrava

Odpovědí na téma: 5
Text: 

Ahoj,

Chci se zeptat, jestli chci po příteli (33) moc, když si přeji, aby se mnou (31) a mou dcerou (11) strávil Štědrý večer? Budou to naše třetí Vánoce, co jsme spolu, rok a půl spolu žijeme (u mne), ale na Štědrý den byl přítel zatím vždy u rodičů.

V posledním půlroce (06-12/2018) ) náš vztah není nejideálnější, ale snažíme se aktivně na něm oba pracovat. Přítel velice visí na rodičích, a hlavně i díky tomu máme problémy ve vztahu, protože dává přednost jim a poslouchá je jako by měl 10 let. Řekla jsem mu, že si přeji, abychom strávili Štědrý den jako rodina, ale tuším, že přítel bude chtít opět zůstat s rodiči, odpovědi se vyhýbá. Když mu to připomínám, má pocit, že ho nutím, ale když mu to nepřipomenu, vymluví se, že o tom nevěděl, nebo, že zapomněl, tak jako to již udělal hodněkrát.

Cítím, že je v pořádku, aby spolu partneři trávili Svátky, a připadá mi opravdu nedospělé, aby muž ve 33 letech musel být u stroměčku s rodiči, obzvláště, když je u nich skoro každý víkend.

Prosím o Váš názor, jestli je to ode mne přehnaný požadavek a je to OK, aby byl s rodiči a já to dramatizuji, nebo je prostě "ne"partner takový mamánek a asi to lepší ani v budoucnu nebude?

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2116x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Vánoce s přítelem
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
19.12.2018 21:30 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Přítel (33) je mamánek nechce trávit vánoce se mnou a mou dcerou
Text uživatele: 

Vy jste "rodina" rok a půl, dítě s tebou nemá a svoji nejste (jestli jsem to dobře pochopila) - on s rodiči tvoří rodinu před třicet let.

Proč nejste na Štědrý večer všichni pohromadě? S jeho rodičemi to máš jak? To nikoho nanapadlo tě k nim pozvat nebo k nim nechceš?

Bavili jste se rozumně (bez nátlaku a urážení se) o nějakých možnostech, jak třeba jeden večer trávit v jedné rodině a druhý večer - se stejnými tradicemi - ve druhé rodině? Takhle to třeba děláme my. Děcka v naší rodině tak mají Vánoce - i s nadělováním - dvoje. Funguje to pěkně, všichni si přijdou na své.

 

Vánoce lidi vnímají individuálně. Někomu jsou vcelku šumák, někomu na nich velmi záleží.

Podle tebe je nedospělé, aby muž byl na Vánoce u stromečku s rodiči. Ale tak o ten stromeček mu - řekla bych - přeci nejde. Spíš o rodinnou tradici. Já na jednu stranu chápu, že bys ho chtěla mít jen pro sebe, na druhou stranu, jestli je z hodně soudržné rodiny, tak je naivní proti tomu bojovat, protože tuhle válku nejspíš nevyhraješ. Buď se budeš snažit stát se součástí té rodiny nebo budeš stále v něčem soupeřit, což je život na prd.

 
19.12.2018 21:55 Uživatel: ingridin
Věk:  31

Město:Ostrava

Téma: Přítel (33) je mamánek nechce trávit vánoce se mnou a mou dcerou
Text uživatele: 

Díky, za odpověď. Máš pravdu, taky to tak vnímám. Vánoce chci také trávit i s mými rodiči. Problém je v tom, že jeho rodiče mě nesnáší, jim není nikdo dost dobrý a já jsem svobodná matka a na jejich vkus až příliš nekonvenční. Řeším už delší dobu, jestli má takovýto vztah cenu, když bude přítel dávat přednost rodičům a já budu na druhém místě. Dovedu si představit budoucnost s přítelem i když mě jeho rodiče nebudou respektovat jedině v případě, že přítel bude stát na mé straně. Navrhovala jsem více variant, a i tu tvoji, jeden den u jedné rodiny, druhý u druhé. Jenže jeho rodiče to vnímají tak, že dokud nejsme manželé, k nim do rodiny nepatřím a už vůbec ne s dcerkou. Právě to tak vnímám, že je to neustálý boj, kdo z koho, a nejde tu jen o Vánoce, přítel v 90% dá přednost rodičům, i když to tak sám nechce, je jen tak dobře vychovaný : (. Kdyby to byla jeho svobodná volba, že chce být u nich, ale dělá to jen za zvyku a strachu říct jim ne. Xkrát jsme to řešili, ale stejně žádný posun. : (

 
20.12.2018 03:35 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Přítel (33) je mamánek nechce trávit vánoce se mnou a mou dcerou
Text uživatele: 

To, že tě nesnáší se projevuje jak?

Proč se nevezmete - a neuvažujete o dalším společném dítěti - věk na to máte?

Možná ti to přijde jako zvláštní otázky, ale já spíš přemýšlím, jak to s tebou tedy myslí ten tvůj partner a jestli postoj jeho rodičů jen nevyplývá z toho, že mají pocit, že on s tebou není dost šťastný - už jezdit k nim na návštěvu (na víkendy) bez tebe je v této fázi vztahu nenormální a matce pak může připadat, že on od tebe rád zdrhne a že se u tebe necítí dost doma - otázka je, kde to vzniklo a vzniká, to, že k nim nejezdíš s ním.

A jestli je z rodiny, kde se přikládá význam svatbě, tak je opravdu není dobré znamení, jestli on sám to ke svatbě nesměřuje - taky můžete dopadnout jako tzv. "přechozený" vztah - pak potká nějakou pipinu, kterou si vezme po pár měsících chození a budeš jen zírat.

 

Někdy to se skorotchyní začne jako nedorozumění - např. partner se bojí, že bude napětí, tak partnerku nepřemlouvá aby jela, protože to je pro něj pohodlnější - partnerka se urazí a nejeví o návštevu zájem - matka to vezme jako projev neslušnosti, že se jí snaha vyhýbá - obě to nakonec pokládají za projev nepřátelství od té druhé - a každý z té skládačky zná jen svůj úhel pohledu.

Co děláš něco pro to, aby tě jeho rodiče respektovali? Někdy je to běh na dlouhou trať.

A víš jak to měl ten tvůj partner s bývalými známostmi? Ty rodiče taky neakceptovali? Čili je to opravdu osobní vůči tobě nebo jim obecně žádná jeho partnerka nikdy nevoněla?

A jak doma funguje jeho otec? Má nějaké slovo?

 
19.12.2018 22:14 Uživatel: Marion
Věk:  28
0-100
Téma: Přítel (33) je mamánek nechce trávit vánoce se mnou a mou dcerou
Text uživatele: 

Hrozne je hlavne to, ze rikas, ze te jeho rodice nesnasi a on si nedokaze dupnout a rict jim, ze te miluje a ze se s tim musi smirit. To je neskutecny, jak někteří rodice udelaji ze svych deti otroky sve vlastni vule. Proc maji porad potrebu kecat detem do vseho. Nakonec jim synacek zustane viset na krku. Vidim takove pripady v okoli porad. Nekomu dela dobre, ze je na nem jiny zavisly. Fuj.  

 
20.12.2018 08:21 Uživatel: Petrolina
Věk:  28
Téma: Přítel (33) je mamánek nechce trávit vánoce se mnou a mou dcerou
Text uživatele: 

Proč si ve svém věku a k dítěti pořizuješ mamánka? To je spíš rodina nerodina a nic se na tom nezmění. Podívej, chlap co jezdí každý víkend k mamince pod sukni, možná ji vozí i špinavé prádlo co myslíš, že do budoucna bude? S takovým chlapem bych neměla ani psa… ve 33 letech je takový chlap k smíchu… chytrá ženská by ho už dávno vrátila mamince ať ho nakojí.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel (33) je mamánek nechce trávit vánoce se mnou a mou dcerou
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 1111x
Přítel ke me není upřímný. 8 3242x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2892x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3342x
Partnerské krize, odstěhování 5 2055x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1430x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 2136x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2136x
Jak byste se zachovali??? 4 1449x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2252x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16546
Počet odpovědí celkem: 176007
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Zlomená noha

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny