Téma: Přítel bydlí u matky a nechce se od ní se mnou odstěhovat - co teď? (Norsko)

21.08.2017 12:44
Uživatel: Daslala
Věk:  26
Odpovědí na téma: 5
Text: 

S přítelem (32 let) se znám již 6 let (2011-2017), je to Nor (bydlí v Norsku).

V únoru 2016 jsem se k němu přestěhovala do Norska kde bydlí v malé horské vesničce, v rodinném domě s jeho mámou. Není to vyloženě maminčin mazánek, ta mu neposkytuje žádný servis. Ale bydlí u ní zadarmo.

On sám pracuje, ale v oblasti kde bydlí je těžké najít práci. Je tedy rád že má aspoň něco. Pracuje dlouhodobě v supermarketu kde dělá 20hodin týdně (v norsku je to normální).

Já si tam našla práci a to servírku v horském hotelu, kde pracuji 35h týdně.

K věci, už asi půl roku (02/2017-08/2017) se snažím přesvědčit přítele abychom se přestěhovali do svého bytu, do podnájmu. Já na to finančně mám, 35h týdně mi stačí pokrýt náklady. Jenže on na to nemá. Dělá 20h týdně a k tomu platí auto, prostě finačně nevychází. V práci mu víc hodin dát nechtějí, pořád slibují ale nic. Pořád do přítele hučím ať změní práci. Jenže v oblasti kde bydlíme je opravdu těžké najít slušnou dlouhodobou práci.

Sama jsem s ním procházela nejednou inzeráty a všude se hledají opět jen na zkrácený úvazek nebo dočasnou brigádu.

Začínám z té situace být zoufalá a také se kvůli tomu hádáme. Pro Nory je normální žít s rodiči. Není to zde vůbec výjimka. I jeho přátelé bydlí v tomto věku stále s rodiči. Jenže já když to to někde vyslovím v ČR že bydlíme u jeho mámy, tak se hanbou propadám.

Nevím jak to vyřešit. A když to tak řeknu, bohužel jeho máma má teprve 60 takže počítat s tím že brzy odejde za duhový most, je zbytečné.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2141x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nechce se přestěhovat od rodiny
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
22.08.2017 07:33 Uživatel: Lauren*
Téma: Přítel bydlí u matky a nechce se od ní se mnou odstěhovat - co teď? (Norsko)
Text uživatele: 

co na toto říct, vztah je o dvou lidech, a hlavně o komunikaci v něm. pokud o tom přítel nechce slyšet, musíte se zamyslet alespoň nad nějakým kompromisem. Nemůžeš přeci celý život strávit tak, jak chce on. Pamatuj, jste dva, na všechno jste dva

 
22.08.2017 19:13 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Přítel bydlí u matky a nechce se od ní se mnou odstěhovat - co teď? (Norsko)
Text uživatele: 

Tady je asi kazda rada marna. Muz, ktery nedokaze uzivit rodinu, se nebude stehovat do nejistoty.
Jedina moznost by byla, sehnat si zamestnani a bydleni pro oba v uplne jinem meste. Ale to je dost riskantni. Myslim, ze by jste si oba meli otevrene promluvit o tom, jak si kdo predstavujete vasi spolecnou budoucnost? Teba se dozvis, ze tvoje snahy jsou zbytecne? !
A jak je to s jeho maminkou? Ona vam nejak zasahuje do zivota? Nebo co tobe osobne na tom spolecnem bydleni vadi?
Sama pises, ze v Norsku je to normalni, bydlet s rodici. Z toho, co jsi napsala, mam ten pocit, ze jsi z toho zivota v Norsku nejak rozcarovana, ze  sis to mozna cele predstavovala jinak? Jina mentalita, jiny styl zivota. Mozna to vsechno s tim souvisi.
A jeste me napada, ze v male horske vesnicce je asi dost tvrdy zivot a muzi se sebou nejspis nenechaji jen tak cloumat? Nebo se mylim? Jak je to u vasich pratel?

 
22.08.2017 20:10 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Přítel bydlí u matky a nechce se od ní se mnou odstěhovat - co teď? (Norsko)
Text uživatele: 

A to bydlení u jeho mámy ti vadí jen proto, že se v ČR hanbou propadáš, když o tom mluvíš, nebo s ní máš i jiný problém? Tedy krom toho problému, že je moc mladá na smrt?

 

Popravdě znám i v ČR dost lidí, co bydlí s rodiči v rodinném domě (i v bytě) a nejenže se hanbou nepropadají, ale pokládají to za úplně normální - říká se tomu vícegenerační bydlení.  

Tak si tak říkám, co na tom těm tvým známým připadá tak ostudné? A jestli to není spíš tím, že to jako nějakou ostudu sama prezentuješ.

 

Pokud to dobře chápu - on má na vybranou buď bydlet v rodinném domě u svého rodiče kde bydlí vlastně tak trochu ve vlastním, nebo jít bydlet do nájemního bytu, na který on sám nemá a bude tam tedy žít za peníze své přítelkyně, nebo se může někam přestěhovat bůhvíkam, aby mohl mít na byt, který nepotřebuje - přičemž v každém tom případě některá z vás dvou bude v klidu zatímco ta druhá bude asi nespokojená - ani jedna možnost vás neudělá spokojené obě dvě. A jeho vlastní spokojenost je asi irelevantní.

No to se mu ani trochu nedivím, že neví kudy kam a že se hádá.

Stavíš ho do těžké situace a zdá se mi, že tím důvodem, proč to děláš, není ani tak láska a spokojený vztah, jako spíš tvoje Ego.

 

Podle mně jste si tohle měli vyřešit ještě než jsi se tam přestěhovala. Přistoupila jsi na nějakou situaci, která ještě k tomu jak píšeš je tam docela běžná - a tak by podle mě bylo fér tu situaci prostě dál akceptovat.

Pokud s jeho mámou nevycházíš nebo máte málo soukromí, možná by spíš stálo za to vynakládat energii na to tohle zlepšit. Udělat v domě třeba nějaké změny, s matkou si udělat nějaká pravidla a pod.

 

A nakonec si neodpustím, že tvá poslední věta, ve které evidentně lituješ, že jeho máma bohužel hned tak neumře, mi přijde vyloženě odporná.  

 
03.02.2020 15:58 Uživatel: Anastázie
Věk:  29

Město:Praha

Téma: Přítel bydlí u matky a nechce se od ní se mnou odstěhovat - co teď? (Norsko)
Text uživatele: 

Je snadné odsuzovat jiné na základě morálních hodnot, rozumím Vám, ale ve Vaší rozohněné odpovědi jste se vůbec nevcítila do situace ženy, která se trápí v bezvýchodné situaci pod jednou střechou s tchýní a volí mezi tímto bolestivým kompromisem a ztrátou milovaného muže. Promiňte mi, mám potřebu se jí zastat. Zvenku se tato situace snadno hodnotí, být ale vestřelcem v zavedené domácnosti syna a matky, jejichž vztah dítěte a jeho vychovatelky se vaší přítomností nijak nezmění, je opravdu velkým psychickým terorem. Zvláště pak chcete-li se se svým partnerem posunout do dospělého samostatného vztahu a tchýně je tam jakousi neustupující překážkou. Takový stav způsobuje velký psychický nápor a partner by měl být oporou vám, maminku může opečvávat, je-li třeba, ale s vámi by měl kráčet vstříc společné budoucnosti, ne stagnovat coby maminčin chlapeček. Přiznejme si, že ženy jsou teritoriální a nebuďme k jiným ženám tolik kruté, přemáhá-li je vztek na jejich sokyni v rámci bezvýchodné situace.

 
22.08.2017 21:52 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Přítel bydlí u matky a nechce se od ní se mnou odstěhovat - co teď? (Norsko)
Text uživatele: 

To, co pises o jeho mame. napsala bys to i o tvoji mame? Katerina ma pravdu, je to odporne!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel bydlí u matky a nechce se od ní se mnou odstěhovat - co teď? (Norsko)
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 733x
Přítel ke me není upřímný. 8 3043x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2796x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3224x
Partnerské krize, odstěhování 5 1914x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1339x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 1936x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2001x
Jak byste se zachovali??? 4 1360x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2122x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny