mojra.cz

Téma: Přítel chce dítě - je mi 17 let a studuji, mu je 32 let

02.08.2012 22:25
Uživatel: Alííca
Věk:  17
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Ahoj/Dobrý večer... Problém je asi takový: dneska jsem přítelovi napsala SMS na dobrou noc a on mi odepsal, že mi taky přeje dobrou noc a dodal "Broučku, jak jsem teď furt od Tebe, tak na Tebe pořád myslim a přišel jsem na to, že bych chtěl mimčo, popřemýšlej o tom prosím. "

Cooooože? Úplně se mi zatajil dech... a taky na to jsem se jen zmohla, napsala jsem mu "Co? " a on odepsal, že je mu už 32, a že pokud nebude mít dítě se mnou, tak už žádný. Jelikož mně je 17 (za měsíc 18), zbývá mi ještě rok na gymnáziu, a pak jsem chtěla jít ještě někam na školu. Ale dobrá.. napsala jsem mu: " Vždyť mi chybí ještě 1 rok ve škole, dřív mimčo určitě nechci. "

a on napsal. "Dobře, ale hned potom by to šlo? "

Tak jsem to nevydržela a zavolala jsem mu. Řekla jsem mu, že bych chtěla ještě tak minimálně na 2 roky do práce, něco vydělat. A on mi řekl : "Nemusíš... proč si myslíš, že jsem si našel na tyhle dva měsíce další práci? ".. Uf.. znova jsem ztratila dech.. To už to přeci musel plánovat déle ne? když už si začal šetřit.. ALE mně o takovýhle plánech nic neřekl.

Vůbec jsem nevěděla co říct, tak jsem mu řekla, že o tomhle se po telefonu nemluví, a že to vyšeříme, až přijede.

Já mimčo chci brzo, ale takhle? .. Jsme spolu rok a půl a nikdy jsme o tom ještě takhle vážně nemluvili... Přijde mi ale strašně smutný, že pokud myslel vážně to, že jestli nebude mít dítě semnou tak už žádný, že bysme ho neměli.. Ale zase, neměl mi o tom říct dřív? -On má dvě děti(jedno vlastní, a druhý nevlastní, ale stará se o něj od prvního dne, co se narodil. )

Vůbec nevím, jak to teď řešit? Přepadla ho snad jen nějaká myšlenka, když spolu teď moc nejsme? Chce ho opravdu? Byl opilej, a tak plácal nesmysly? .. VŮBEC NEVIM.. co říct, co dělat.. Každopádně, prioritní je pro mě teď škola..

Co byste radili? Všem děkuju..

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2850x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Přítel chce dítě
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.08.2012 22:34 Uživatel: Barča
Téma: Přítel chce dítě - je mi 17 let a studuji, mu je 32 let
Text uživatele: 

Určitě bych neradila podlehnout. Jako chlap může s dítkem klidně počkat, až to tak budeš cítit i Ty. Máš pravdu, napřed škola a klidně i několik let. Píšeš, že on už dítě má. Není tedy na škodu, že vydělal nějaké peníze. A jestli Tě má opravdu rád, bude rozumný a uzná, že pro Tebe je to ještě hodně brzy.

 
03.08.2012 06:31 Uživatel: indiánka
img_bestpage3279.gif
Téma: Přítel chce dítě - je mi 17 let a studuji, mu je 32 let
Text uživatele: 

Alíco promiň, ale chlap, který to má v hlavě srovnané a v pořádku nechce po holce, o které ví, že má před sebou ještě studium a podobně dítě. Na dítě jsi ještě mladá. Velmi mne zarazilo jeho chování.   Po Tvé oponenci Ti napíše- "dobře, ale potom by to šlo"? To znamená, že on by byl schopen Ti ho udělat teď hned a absolutně nebere ohled na Tebe. Je mu jedno, jestli bys školu udělala, je mu jedno, co chceš Ty.

Takové nezodpovědné chování bych očekávala od kluka Tvého věku, ti ještě většinou nemají rozum. Dospělý, pořádný chlap se takhle nechová. On už má 32,  ON. A co Ty? Není ještě tak starý a mohl by klidně počkat. V tom bych viděla jiný podtext a pěkně mi to zavání. Navíc mi připadá jako sebestředný sobec, který Tě možná má svým způsobem rád, ale jeho největší prioritou a na 1. místě je on. Pak teprve ti ostatní. Nezmění se a vždy to tak bude.

Navíc píšeš, že jste často od sebe, takže se obávám, že i kdyby jste v budoucnu dítě měli, budeš na něj sama, on bude mimo. Asi pracovně? Nebo se pletu?

Jak jsem již psala, vypadá na pěkného sobce, který si vždy bude prosazovat své zájmy před zájmy druhých. Nejsem si jistá, že budeš s takovým člověkem šťastná a "svobodná". Jste spolu krátce a už Tě tlačí do něčeho, co se Ti příčí, navzdory Tvé vůli.  Je to manipulátor.

Promluv si o tom s rodiči, nebo s někým dospělým, kterému věříš.

Popřemýšlej prosím nad tím, co jsem Ti napsala. Měj se hezky rose

 
03.08.2012 07:44 Uživatel: Karel2
Věk:  30
Téma: Přítel chce dítě - je mi 17 let a studuji, mu je 32 let
Text uživatele: 

Rekneme to na rovinu - Je to jen zoufalec, ktery se snazi pripoutat si k sobe peknou mladou holku drive, nez ta pochopi, ze v 17ti ma milion lepsich moznosti traveni volneho casu, nez se tahat s intelektualne nedospelym 32 letym otcem 2 deti...

 

 
03.08.2012 09:02 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Přítel chce dítě - je mi 17 let a studuji, mu je 32 let
Text uživatele: 

S dítětem nespěchej (ani na nátlak), užívej si života. Pokud si budeš chtít něco užít, když budeš mít dítě, může to být problém (dítě Tě bude omezovat). Počkej tak do 25 let, to budeš vyzrálejší, budeš mít víc zkušeností a jistě budeš mít i větší zázemí. Dodělat školu je jistě priorita a obávám se, že pokud chce mít ten Tvůj partner tak "akutně" dítě, měl by si pořídit "na plození dětí" někoho jiného, ne 17letou nevystudovanou holku. Ale je to jen můj názor.

 
03.08.2012 09:06 Uživatel: David
Věk:  36
83522a17135.jpg
Téma: Přítel chce dítě - je mi 17 let a studuji, mu je 32 let
Text uživatele: 

Jedním slovem - blázen, že to po Tobě chce. Nic víc není třeba dodat

 
03.08.2012 09:25 Uživatel: MitsCa
Téma: Přítel chce dítě - je mi 17 let a studuji, mu je 32 let
Text uživatele: 

Dodělej školu, s gymplem míříš určitě na vysokou, tam budeš mít spoustu chlapů, dáte se dohromady, vyjdete školu (nebo on dřív, protože bude z vyššího ročníku) a pak po dalším roce dvou, kdy zkusíš pracovat, pomýšlej na dítě!

Tady od toho radši uteč. Nerad bych v něm vidšl násilníka, který když nebude po jeho začne být agresivní. Bacha na něj.

Navíc, když už más jedno svoje s jedno osvojené.... Najdi si někoho bez závazků - vždyť seš mladá holka! Kdyby Ti bylo 30, tak neřeknu nic, ale takhle...

 
04.08.2012 12:36 Uživatel: Heduš
Věk:  31
0-100
Téma: Přítel chce dítě - je mi 17 let a studuji, mu je 32 let
Text uživatele: 

Ahoj Alííco,

 píšeš: "... On má dvě děti (jedno vlastní, a druhý nevlastní, ale stará se o něj od prvního dne, co se narodil. )"... znamená to, že je tvůj přítel zadaný?

Vlastní dítě má, tak kam spěchá? Je mu 32, na dítě může ještě 2 - 3 roky počkat a když počká do 40-ti nestane se vůbec nic... ty si dodělej školu a pak klidně pokračuj ve studiu... nic ti neuteče a pokud tě má opravdu rád a myslí to s tebou vážně, pochopí to a počká si. Spíš mi připadá, že si tě chce k sobě dítětem připoutat a mít jistotu, že s ním budeš muset skrze dítě zůstat. Tyhle věci se mají řešit společně a ne tak, že ti napíše, že si sehnal na dva měsíce další práci (za dva měsíce asi nevydělá tolik, co bys vydělala ty třeba za dva roky) a ty tedy nemusíš pracovat... to je argument jak stehno.

Řekni mu vlastní plány a sleduj jeho reakce... dost rad tu je vynikajících, tak si z toho vyber a zkus se tím řídit. wink

 
04.08.2012 13:38 Uživatel: Alííca
Věk:  17
Téma: Přítel chce dítě - je mi 17 let a studuji, mu je 32 let
Text uživatele: 

Tak předně všem moc děkuju happy

Nene není zadaný, je už cca 3 roky rozvedený.. Nevím na co spěchá.. Ale když jsem nad tím uvažovala, taky nechci, aby měl stejně staré dítě a třeba i vnoučata( synovi je 10, kdyby měl ve 20 dítě, mně by bylo 27 a akorát bych ho měla já.. -ovšem, kdybych studovala tak jak chci, a pak ještě chvíli pracovala.. ).

Tyto dva měsíce je tam téměř pořád jinak přes rok příležitostně. Já jsem to vůbec nechápala, proč si přibral další práci, protože i z toho platu, co má normálně, si podle mě, žije celkem solidně.. Teď už to chápu..

 Jinak abych Vás informovala excited - s přítelem teď máme dost velké rozepře(poslední dva dny). Včera přijel domů okolo 21:30 a chtěl abych přišla.. Jelikož je cesta(pešky) cca na 30minut, odmítla jsem, a zas z toho bylo "fopá". happy

Je to složité a bohužel jsem přemýšlela, zda bych mu neměla dát volnost. Říká se, že pokud Ti na někom záleží, chceš aby byl štastný.. A pokud  by byl štastný s dítětem, které mu teď dát nemůžu a ani nechci. (Ale psal, že pokud nebude mít mimčo semnou, už žádné, tak mi zas připadá zbytečné se s ním rozejít, kdyby to už stejně možná neuskutečnil. )

Vůbec nevím, převaluju v hlavě snad všechny myšlenky, ale nic rozumnýho mi z toho zatím nevychází..

Ještě jednou, děkuju všem! happy

 
04.08.2012 14:24 Uživatel: Heduš
Věk:  31
0-100
Téma: Přítel chce dítě - je mi 17 let a studuji, mu je 32 let
Text uživatele: 

K tvému: "... s přítelem teď máme dost velké rozepře(poslední dva dny). Včera přijel domů okolo 21:30 a chtěl abych přišla.. Jelikož je cesta(pešky) cca na 30minut, odmítla jsem, a zas z toho bylo "fopá".... "  -  Je dobré, že jsi za ním nešla přes půl hodiny pěšky, mohlo se ti něco stát... žádné "fópá - faux pas", prostě jsi v noci nechtěla a nechápu, že to od tebe přítel chtěl...

Myslím, že jsi dost chytrá, abys to ustála... nemusíš se s ním rozcházet, ale drž se svých zásad a myšlenek, jsou dobré... Pokud tě má opravdu rád, pochopí to, pokud ne, dělá scény a píše "kraviny", těš se na vejšku, tam bude dost případných partnerů... wink

 
04.08.2012 14:07 Uživatel: Heduš
Věk:  31
0-100
Téma: Přítel chce dítě - je mi 17 let a studuji, mu je 32 let
Text uživatele: 

Alííco, chápu tvé obavy... ale o nic nejde... tak bude mít vnouče a vlastní dítě zároveň (beztak k tomu dojde, pokud další dítě mít bude třeba hned za 9 měsíců - dojde k tomu vždy, když bude mít dítě za rok, dva roky nebo pět let.... )... čert to vem, hlavně, že budete všichni zdraví... wink Tyhle věci bych neřešila, protože nejsou fakt důležité. wink

Já bych být tebou do dítěte nespěchala, studovala bych dál, hledala dobrou práci. Jde o tvůj život, o tebe, protože jednou ten chlap může odejít (za jinou nebo úplně - ťuk, ťuk, ťuk) a ty musíš mít svoje jisté, musíš se opřít o vlastní vzdělání, práci a praxi...  

Jsi mlaďounká, tak toho využij k budování vlastní soběstačnosti, protože tu ti nikdo už nevezme... wink 

 
04.08.2012 15:21 Uživatel: Alííca
Věk:  17
Téma: Přítel chce dítě - je mi 17 let a studuji, mu je 32 let
Text uživatele: 

Ach. Milion myšlenek a teď kterou vybrat? Vlastně souhlasím se všemi názory co tu byly napsány, ale nachvíli jsem zaváhala. Snad to ustojím.  

Heduš.. Váš názor mě slušně "nakopl" spíše otevřel oči. Četla jsem si poctivě všechno, co tu bylo psáno, pozastavila jsem se nad tím a snad mám jasno... ¨

.. Díky.. roseclap

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel chce dítě - je mi 17 let a studuji, mu je 32 let
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny