Téma: Přítel mi nepřinesl žádný dárek k narozeninám a Vánoce odbyl dárkem za 200 Kč - je to hulvát a lakomec?

11.02.2017 14:44
Uživatel: Janinka
Věk:  39

Město: Znojmo

Odpovědí na téma: 12
Text: 

Dobrý den.

Potřebovala bych znát váš názor, radu. Asi budu můj problém popisovat moc zeširoka, ale potřebuji uvést určité souvislosti, tak děkuji předem vám, kteří se prokousáte tímto čtením až do konce.

S přítelem jsme se seznámili 08/2016. Mám ho ráda, myslím, že i on mě, rozumíme si, máme podobné koníčky a náhled na život, je velmi chytrý, studnice informací, máme si stále o čem povídat.

Vídáme se 1x, vyjímečně 2x týdně, jednak z časových důvodů a taky jsme oba založením tak trochu samotáři, takže nám to takto vyhovuje. Tím pádem by se dalo říct, vzhledem ke společně strávenému času, že se moc dobře ještě neznáme.

Kromě několika úvodních schůzek - procházky, sednout si na kafe, trávíme společný čas výhradně doma. Nějak mi to nevadí, jsem pecivál, ale občas bych si  někam mezi lidi vyšla. Ještě musím říct, že mi přišlo chování přítele trochu zvláštní. Těžko popisovat v čem, příčinu vysvětlím později.

Během doby strávené společně měl přítel několikrát poznámky typu, že je něco drahé, že tento měsíc vyjde s výplatou taktak, že si něco nemůže dovolit a podobně. Znám  jeho plat, on zná můj. Má dle mého názoru nadstandartní příjem, i když také velké výdaje.

Je 2 roky (02/2015-02/2017) rozvedený, všechno nechal manželce. I tak mu ale po zaplacení nutných měsíčních výdajů (nájemné, hypotéka, výžívné na děti) zbyde na živobytí cca 15.000 Kč. Já mám plat mnohem nižší, ale jsem schopna ušetřit, hlídám si výdaje.

Zádrhel přišel kvůli narozeninám. Máme je ve stejný den, navrhla jsem, že se vzájemě pozveme na večeře, souhlasil. V den našich narozenin jsme se domluvili, že se potkáme v restauraci. Dorazil bez dárku, bez kytky, ani čokoláda, prostě s prázdnýma rukama. Já jsem mu samozřejmě dárek přinesla. Nedokázala jsem zakrýt zklamání, řekl mi, že mi dárek chtěl dát až o víkendu, že to tak u nich v rodině dělají, v den narozenin si popřejí a o víkendu slaví. Chápu - částečně. Nedalo mi to ale, pak jsem mu v SMS napsala pár věcí, mimo jiné, že mi přijde neslušné k narozeninám nedat ženě květinu, to že pořád sedíme doma.

Také jsem napsala, že nemám problém se na různých aktivitách - kino, výlety, jídlo v restauraci podílet finančně i já, nevadí mi to, připadá mi to takto správné. Omluvil se mi s tím, že mě nechtěl svým jednáním nějak  zklamat, zranit a také mi řekl, že má pravděpodobně Aspergerův syndrom, kvůli němuž se asi částečně chová tak jak se chová. Příznaky a projevy Aspergerova syndromu jsou zde.

Po tom, co jsem se to dozvěděla, jsem si o tom přečetla více, snažím se chápat, v čem jsou tito lidé jiní. Mimo jiné  jsem se dočetla, že tito lidé také nechápou význam dárků. Takže se mi částečně ulevilo, ale pořád mi v hlavě hlodá, zda-li prostě není jen hulvát a lakomec. Rozebírali jsme ten jeho problém  a domluvili jsme se, že na sobě bude pracovat a že i já budu tolerantní.

Během našeho vztahu jsem mu nakoupila pár drobností, jen tak pro radost, dárek z dovolené, on ale ne, úplně zpočátku vztahu 2x růžička, mrzí mě to.

Přicházel čas Vánoc, dárků, shodli jsme se na tom, že si nebudeme dávat žádné velké dárky, řekla jsem mu, ať si nechá poradit, když je v těchto věcech takový bezradný. Pak se mi dostalo dalšího zklamání. Do mého vánočního dárku investoval asi 200 Kč.

Vím, že se láska, nebo to jak mi na někom záleží nedá vyjádřit penězi, ale určitou spojitost to myslím má, možná to vidím nesprávně. Pro každého je asi pojem malý darek něco jiného. Chápala bych takový dárek  od člověka v nějaké tíživé finanční situaci a vážila bych si ho, ale v jeho případě mě to urazilo, že do mě investoval částku malého nákupu potravin. Možná je ještě pravda taková, že prostě peníze nemá, neboť je opravdu utratí, rozhází, nepřemýšlí jak ušetřit, jak jsem tak nějak vysledovala. Už jsem ale neměla sílu to rozebírat, ten dárek. O to to bylo horší, protože jsem měla pocit, že jsme si tyto věci už vyříkali. Je mi moc nepříjemné s ním o tom mluvit, otázka peněz je velmi  citlivá a nechci, ať  si myslí, že očekávám, že mě bude zahrnovat dary a zvát na večeře, platit dovolené, toto opravdu nečekám.

Nechci o tom  s ním mluvit, protože já sama jsem měla vzah s mužem, který nepracoval, využíval toho, že já se vždycky postarám, ten pocit, že mě využíval byl hrozný, nechci aby si myslel toto o mě, protože to tak není. Blíží se sv. Valentýn, tak nevím, jestli se mám dopředu smířit s tím, že tento svátek pravděpodobně přejde bez povšimnutí, nebo jestli se nechat překvapit. , nebo přítele trochu " nakopnou" a připomenout mu to. Vím, že je to svátek mnoha lidmi neuznávaný, ale já ho beru jako možnost si udělat hezký večer. Slíbil mi, že vyhledá psychologickou poradnu, aby se se svojí odlišností naučil lépe pracovat, ale zatím nic, řekl mi, že si myslí, že to zvládá dobře.

Potřebovala bych radu, jakým způsobem si s ním popovídat o té finanční stránce, protože se nemohu zbavit pocitu, že to není jen o jeho "poruše", ale že je jednoduše lakomý sobec, který si své peníze nechává jen pro svou radost. I když tak nějak vnitřně cítím, podle toho, jak se ke mě chová, že je prostě jen "moula s aspergerem", ale nějaké pochybnosti tam jsou.

Děkuji moc všem za názor a radu co s tím.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2703x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Přítel a jeho vzah k penězům a dárkům
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.02.2017 16:30 Uživatel: Julinka
Věk:  34
Téma: Přítel mi nepřinesl žádný dárek k narozeninám a Vánoce odbyl dárkem za 200 Kč - je to hulvát a lakomec?
Text uživatele: 

Ahoj. Když jsem tak četla tvůj problém - připadne mi, že ve vašem věku se vídat dvakrát týdně a brát to jako vztah no nevím. To by odpovídalo spíše třeba dvoum studentům co jsou přes týden na koleji a vidí se o víkendu. Nezlob se. Mám takový pocit z tvých slov, že se hodně příteli podřizuješ a ještě si to sobě ohodnotíš, že tobě to vlastně vyhovuje. Jen, abys časem nezjistila, že si jen ztrácela čas. Celkově situace, že přítel do kapsy hluboko nemá a pro tebe nemá ani na pořádný dárek… zvláštní a ještě, že to svádí na Aspergerův syndrom - aby přítel nebyl spíš pěkný baron prášil. Zkoušela si přemýšlet jestli nelže a nevýmýšlí si, aby do tebe nemusel investovat nejen peníze, ale myslím, že i s časem to nepřehání. Je to celkem zvláštní pojetí vztahu, k zamyšlení. Mluvili jste třeba o budoucnosti, aby si třeba pak neměli rodinu a on se nechoval stejně - aby děti nejedli suché rohlíky, protože táta prostě nepustí korunu. třeba to vidím jen špatně, ale hodně věcí tam je alarmující

 
11.02.2017 16:36 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Přítel mi nepřinesl žádný dárek k narozeninám a Vánoce odbyl dárkem za 200 Kč - je to hulvát a lakomec?
Text uživatele: 

Já na tvém místě bych asi v první řadě neřešila finance nebo Valentýna, ale to, jestli toho Aspergera fakt má nebo nemá.

Protože jestli má, tak tě asi čekají i další problémy než jen ignorování konvencí ohledně "námluv" a dárků. Budete asi víc věcí než jen finance a dárky vnímat naprosto odlišně a mnohem odlišněji než když se sbližují dva rozdílní "neaspíci". A je otázka jestli ty odlišnosti zvládneš, když už takhle zkraje ti působí takové rozčarování.

A jestli ho nemá a vymlouvá se na to, tak asi platí domněnka o lakomém sobci - přičemž ještě trochu vyčůraném.

Asi bych se zabývala tím, jak na to přišel, že ho má a kde všude v životě se mu to nějak projevilo. Jestli to není třeba jen nadávka, kterou ho počastovala manželka při rozvodu. Jestli je to jen jeho domněnka nebo má nějakou odbornou diagnózu.

 
11.02.2017 17:22 Uživatel: Janinka
Věk:  39
Téma: Přítel mi nepřinesl žádný dárek k narozeninám a Vánoce odbyl dárkem za 200 Kč - je to hulvát a lakomec?
Text uživatele: 

To, že má pravděpodobmě Asp. syn. mu řekly nezávisle na sobě 2 psycholožky, nemá ho ale oficiálně diagnostikován. U psycholožky  byli s bývalou manželkou, když se ještě snažili manželství nějak " slepit" a pak  když navštěvoval psychologa sám, protože se s rozvodem špatně vyrovnával. Toto jeho nevhodné společenské chování bylo nejspíš i důvodem k rozvodu, manželce jednoduše došla trpělivost, chápu ji. Má i jiné příznaky, které tento syndrom  charakterizují, já je vidím, vnímám, až jak mi o tom pověděl jsem si to propojila- jeho chování a tento syndrom. Přijde mi, že se tak trochu sám brání uznat, že tento syndrom má. Přecejen je to určitá "vada", když to tak blbě řeknu. Vím, že to nebude jednoduché, ale jinak se chová hezky, řekla bych, že je to přímo ideální člověk ke mě.

 
11.02.2017 17:41 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Přítel mi nepřinesl žádný dárek k narozeninám a Vánoce odbyl dárkem za 200 Kč - je to hulvát a lakomec?
Text uživatele: 

Pak si myslím, že se budeš muset připravit na to, že budeš muset ledacos tolerovat.

Dárky a kytky jsou hezká věc, ale nejsou zásadní - těmi totiž dokáže hýřit i někdo, kdo jinak za nic nestojí a nevím jestli mají smysl, když si je člověk musí vynutit.

 

Spíš mi přijde zvláštní, že ho označuješ za ideálního, přitom už během krátké doby tě dokázal několikrát zklamat a výrazně pochybuješ o jeho skutečném charakteru.

To jaksi nejde dohromady, co je na tom ideálního.

 
11.02.2017 17:49 Uživatel: Janinka
Věk:  39
Téma: Přítel mi nepřinesl žádný dárek k narozeninám a Vánoce odbyl dárkem za 200 Kč - je to hulvát a lakomec?
Text uživatele: 

Zklamal mě v tomto jednom směru, těžko říct, zda slovo zklamal je to správné. Máš pravdu, že kytky a dárky nejsou důležité, právě proto se snažím vidět na něm ty jiné pozitivní věci, snažím se tím nezabývat, je to malichetné, ale i tak mě to trápí a proto bych potřebovala poradit, jakým způsobem si o tom s ním promluvit. Nebo to prostě nechat plavat a mít radost s jiných věcí, které v našem vztahu jsou.

 
11.02.2017 19:43 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Přítel mi nepřinesl žádný dárek k narozeninám a Vánoce odbyl dárkem za 200 Kč - je to hulvát a lakomec?
Text uživatele: 

Podle toho, jak o tom píšeš, mi přijde, že to nejsi schopná nechat plavat, že to bys to jen potlačovala. Promluvit si s partnerem o tom, co tě těší a co se ti nelíbí, mi přijde normální a zdravé.

 

Jen prostě si stále myslím, že je otázka, jestli ta nelibost nad těmi chybějícími dárky a kyticemi není jen projev tvé intuice, která ti našeptává, že zvláštnosti tohoto partnera budou na překážku tomu, abys vedle něj byla doopravdy spokojená a šťastná.

Spousta lidí vleze do problematického vztahu jen proto, že tu svou intuici neposlouchají.

 

Každopádně lakomý asi není, když nechal vše manželce. A s třemi dětmi - byť ve střídavé péči - se myslím peníze rozkutálejí raz dva. Takže spíš je otázka, jestli opravdu není sobec a jestli u něj nejsi jen na hodně vedlejší koleji. Ale to bys měla pozat i z toho, nakolik se o tebe zajímá, nakolik se bavíte o něm a o tobě, jestli ti naslouchá, nakolik se vaše aktivity podřizují jemu a nakolik tobě a pod.  

 

Bavili jste se o budoucnosti a o tom, co kdo od vztahu chcete? Jestli na tobě nešetří tak nějak proto, že pro život s tebou stejně nepočítá. Jsi jen něco jako biograf. Zaplatím jen povinné vstupné a pobavím se, ale tím to končí, nebudu řediteli kina posílat prezenty za to, že se mi film líbil. A když kino něco slaví, čekám slevu a ne povinnost přinést kytku.

 

 

 
11.02.2017 17:28 Uživatel: Janinka
Věk:  39
Téma: Přítel mi nepřinesl žádný dárek k narozeninám a Vánoce odbyl dárkem za 200 Kč - je to hulvát a lakomec?
Text uživatele: 

Tak málo se vídáme, protože to prostě častěji nestíháme. Jednak hodně pracujeme, nejsme ze stejného města a on má také své 3 děti ve společné péči, věnuje jim mnoho času. Mít další děti neplánujeme. Já děti mít nemohu, jemu ty 3 stačí.

 
11.02.2017 17:42 Uživatel: Janinka
Věk:  39
Téma: Přítel mi nepřinesl žádný dárek k narozeninám a Vánoce odbyl dárkem za 200 Kč - je to hulvát a lakomec?
Text uživatele: 

To mělo být ve střídavé péči, spletla jsem se.

 
11.02.2017 22:54 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Přítel mi nepřinesl žádný dárek k narozeninám a Vánoce odbyl dárkem za 200 Kč - je to hulvát a lakomec?
Text uživatele: 

Podle mých zkušeností neexistuje žádný příjem dostatečně vysoký, u kterého by si člověk řekl „mohu si dovolit vše, nemusím se ohlížet“. Když má člověk nadstandardní příjem, tak to neznamená, že by měl utrácet za vše, na co žena ukáže prtem.

Jednou přijde stáří a ten příjem už být nemusí, resp. nebude. Co pak? Žít teď a nemyslet na to?  

Spousta dnešních důchodců tak žila život a dnes (11.02.2017) živoří a umírá. Dopadnout stejně?

 

Chci tím říct, že člověk nemusí být držgrešle … ale třeba má k tomu nadstandardním příjmu i nadstandardní smysl pro zodpovědnost nebo hypotéku nebo jiný investiční plán, záměr.

 

Snažila si se prozkoumat a pochopit jeho motivaci a zkušenosti, které ho k opatrnosti vedou? Mám pocit, že vůbec ne.

 

A jen tak mimochodem, pokud mu zůstane 15.000 po zaplacení výdejů, pak to nepovažuji za nic závratného. Kdyby mě zbylo pouze tolik, cítil bych se nesvůj.

 

Nedalo mi to ale, pak jsem mu v sms napsala pár věcí, mimo jiné, že mi přijde neslušné k narozeninám nedat ženě květinu, to že pořád sedíme dom

 

Výčitky přes SMS? Já bych už po výčitkách, co hůř přes SMS, na další rande nepřišel.

 

Aspergerův syndrom je zbytečné popisovat … 

 

Je. A přesto se to povedlo. Očekáváš, že zde naběhne parta malých dětí s kvalifikovanou odpovědí, kterou vytvoří na základě subjektivních vysvětlivek z dotazu? alt

 

pořád mi v hlavě hlodá, zda-li prostě není jen hulvát a lakomec

 

Kdybych měl souhlasit s tím, že on je hulvát a lakomec, pak bych musel připustit, že celý dotaz je o ženě, která na drobných a nepodstatných věcech nadstandardně bazíruje.

 

Během našeho vztahu jsem mu nakoupila pár drobností, jen tak pro radost, dárek z dovolené, on ale ne.

 

V tomhle bych opravdu ale opravdu drama nehledal.  

 

Též mám problém nakupovat kraviny. Když já dostanu kravinu, pak jí hodím do koše ihned po tom, co mi rok leží na stole, práši se na ní a já jen přemýšlím co s ní.  To je důvod, proč nerad kupuji kraviny já.  

 

Radši nekoupím rok nic a pak koupím třeba dovolenou nebo pračku … 

 

Kytky a drobnůstky pro přítelkyně kupuji často, ale taky to nebylo automaticky. Taky jsem se musel naučit, že je potřeba to dělat. Od rodičů jsem to neměl. Naučila mě to jedna báječná žena. Naprosto nenásilným způsobem. Ona to dělala. Já se to po několika letech naučil taky.  

 

Vím, že se láska, nebo to jak mi na někom záleží nedá vyjádřit penězi, ale určitou spojitost to myslím má

 

Myslím, že nemá.  

 

možná to vidím nesprávně

 

Možná si to taky myslím.

 

Láska má být nepodmíněná. Jinak je lepší trápení ukončit.

 

Pro každého je asi pojem malý darek něco jiného.  

 

Ano. Tohle už bylo dokázano subjektivně i objektivně.

 

 Je mi moc nepříjemné s ním o tom mluvit, otázka peněz je velmi  citlivá a nechci, ať  si myslí, že očekávám, že mě bude zahrnovat dary a zvát na večeře, platit dovolené, toto opravdu nečekám.

 

Ale ano čekáš. Celý článek je pouze o tom.  

Důkazem je to, že už teď čekáš dárek na Valentýna.

PS: já ani nevím, kdy je jeho datum….  

 

Slíbil mi, že vyhledá psychologickou poradnu, aby se se svojí odlišností naučil lépe pracovat, ale zatím nic

 … když to tak čtu, začínám mít pocit, že bych ji měl vyhledat taky … alt

 
12.02.2017 10:32 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Přítel mi nepřinesl žádný dárek k narozeninám a Vánoce odbyl dárkem za 200 Kč - je to hulvát a lakomec?
Text uživatele: 

Mě připadá 15 000 Kč dost na to, aby si muž mohl dovolit ženě koupit aspoň kytky a naky dárek za pětistovku… Gentlemani to tak dělají běžně. A pokud na to opravdu nemá, tak ať nevyhledává ženu, která to vyžaduje.

 

Měla jsem jednoho skrblika, který mi dělal to samé. Vymlouval se na to, že má nízký plat, cca 20 000 Kč + renta 8 000 Kč, a to neměl téměř žádné velké výdaje. Taky mi nikdy nekoupil kytku, a to neměl žádný syndrom.  

        Teď je milionář, a chová se k nynější přítelkyní   údajně stejně, jako tehdy ke mě. Když jsem měla narozeniny, tak mi zaplatil aspoň čaj v restauraci. Jinak jsem si vždy a vše platita sama. Před servírkou platil on, ale když jsme vyšli ven, tak si ty peníze vyžádal vždy zpět. A když mě přeci jen někde pozval, tak jsem to měla na talíři položené ještě hodně dlouho. Připomněl mi to při každé příležitosti.

 

I kdyby ten tvuj, dejme tomu přítel, ten syndrom měl, tak ti to každopádně vadí, jinak bys sem ani nepsala na tohle téma… Spoustu lidí tvrdí, že se vztah skládá i z cenejsich věci, než jsou dárky. Jenže to je u každého jiné, protože každý máme jiné hodnoty, a proto je tak těžké najít si partnera pro život. Pro tebe to důležité očividně je, a to je podstatné. To ti nikdo vevymluvi, ani ty sama sobě ne. Pro mě ty dárky důležité taky jsou, protože tím muž dává ženě najevo, že mu za to stojí.

 

Ty máš prostě takovou potřebu a proto si myslím, že ti to bude vadit stále víc. Asi bych ti doporučila s tímto mužem nestratit mnoho času ve svém životě. Pokukuj i po jiných mužích, jsou takový, kteří gentlemani jsou alt já to udělala a jsem strašně ráda, že jsem z takového vztahu venku. On ať si raději najde ženu, která s ním bude šťastná i s takovou vadou.  

 

Asi bych se zemyslela také nad tím, co ti tady napsala už Kateřinaa, své ex všechno nechal, a na tobě tak šetří?  

 
12.02.2017 11:47 Uživatel: Julinka
Věk:  34
Téma: Přítel mi nepřinesl žádný dárek k narozeninám a Vánoce odbyl dárkem za 200 Kč - je to hulvát a lakomec?
Text uživatele: 

Tazatelka neuvedla, proč se její přítel vůbec rozvedl? Aby třeba harpagonství nebylo jeden z důvodů. Je to zvláštní, že byl takový grand a vše ji nechal.

 
18.02.2017 01:03 Uživatel: Marcela45
Věk:  50

Město:Praha

0-100
Téma: Přítel mi nepřinesl žádný dárek k narozeninám a Vánoce odbyl dárkem za 200 Kč - je to hulvát a lakomec?
Text uživatele: 

Jani, tohle nedáš. Nechci se moc rozepisovat, nevím zda sem chodíš.  

Takhle, žila jsem 3 roky s chlapem, měl schizoidní poruchu, v určitém směru je to podobné jako asp. syndrom, vím přesně o čem píšeš. Na rovinu, je to ztráta času, bez diskuze.  

Jeho odlišnosti nezvládneš, leda bys měla stejnou poruchu či syndrom.  

Sobec je, souhlasím, že si přijde normální je logické, vsichni kolem jsou nemocní -podle nich.

Ideální není, jste spolu krátce, zatím Ti ideální přijde, jsi zamilovaná.

Otázka financí - mluvit s nimi o tom nelze, oni mají svůj svět a to co dělají přijde normální jim, ne nám, oni mají svoji "realitu".

Harpagonství tam je, proto možná ten rozvod -je to nesnesitelný, zabíjí to důstojnost /alespoň já to tak měla/.  

Pokud s ním chceš zůstat, zůstaň, stejně to nedáš, poleze Ti to na nervy a víš co? Ten člověk se sebou nebude nic dělat, ani když se rozpůlíš…  Kdyžtak písni.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel mi nepřinesl žádný dárek k narozeninám a Vánoce odbyl dárkem za 200 Kč - je to hulvát a lakomec?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 886x
Přítel ke me není upřímný. 8 3121x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2828x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3259x
Partnerské krize, odstěhování 5 1942x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1367x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 1995x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2048x
Jak byste se zachovali??? 4 1390x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2164x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny