mojra.cz

Téma: Přítelkyně na VŠ chce chodit do práce ale já klidně uživím nás oba

07.03.2011 22:20
Uživatel: Hádej kdo
Věk:  37
Odpovědí na téma: 6
Text: 

S mojí holkou (22) se máme moc rádi a plánujeme společnou budoucnost. V jednom se ale neshodneme: Ona chce chodit do práce a spoustu věcí si platit sama. Dokonce je vždycky problém přesvědčit ji k takové samozřejmosti, aby mě nechala za ni platit v restauraci. Taky nechce přijímat dárky nad několik tisíc, prý jsou "moc drahé". Přijde mi to dost trapné - podnikám a mám vysoké příjmy, které by hravě uživily i početnou rodinu s vysokým životním standardem. Moje holka zatím studuje VŠ a přesto si vydělává při studiu, ačkoliv bych jí v pohodě všechno zaplatil.
Hodně mě to štve, protože kvůli její zbytečné práci máme méně času na sebe. Přece žijeme v moderní kapitalistické společnosti, kdy není vůbec potřeba, aby ženy pracovaly. Komunismus je už dávno pryč.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.03.2011 00:13 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Přítelkyně na VŠ chce chodit do práce ale já klidně uživím nás oba
Text uživatele: 

Ale taky zijeme ve spolecnosti, kdy zeny chteji byt sobestacne, ne jen slipky co sedej doma a kvokaj na pavlaci... ja tve pritelkyni fandim... kdyby se ted prizpusobila tomu co chces ty a ty by ses na ni (hypoteticky) za par let vykaslal, bude nula, ktera nic neumi a ani se o sebe nedokaze postarat... kazdej normalni clovek potrebuje mit pocit ze neni zavislej na nekom jinym... kdyby tvoje pritelkyne vyhrala pul miliardy a rekla ti at se vykasles na podnikani, ze ted bude zivit ona tebe - zahodil bys to vsechno a sedel doma na zadku? bud rad ze jsi potkal normalni, inteligentni a pracovitou holku, a ne zlatokopku co je s tebou jen pro prachy - protoze presne to by byla holka, ktera by se nechala vydrzovat... a vaz si ji, takovejch je uz fakt jen malo... je fajn ze ji dokazes zabezpecit, ale nech ji zit i jeji zivot, podporuj ji trosku v tom co chce delat... navic kazdy ma nejvetsi radost z veci, na ktere si vydelal sam, nebo ktere byly darovane "od srdce", s cenou to vubec nesouvisi... :)

 
08.03.2011 08:36 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Přítelkyně na VŠ chce chodit do práce ale já klidně uživím nás oba
Text uživatele: 

Je dobře, když se holka dokáže o sebe postarat a jen nevyužívá muže, ovšem tady už mi to trochu hraničí s úchylkou - postarám se o sebe za každou cenu.

Teď je ještě svobodná, ale když plánujete společnou budoucnost, jak to bude řešit až třeba jednou budete mít dítě? To ho budou vychovávat chůvy apod., aby si maminka mohla chodit do práce jako by nic a o dítě se jí bude starat někdo jiný, jen protože si potřebuje dokázat jak je soběstačná?

Jo, nesnáším takovouhle emancipaci. Všeho s rozumem, honit se kvůli pocitu, že jsem soběstačná a okrádat tak sebe i partnera o společný čas..je to divné. Neříkám, že se má na vše vykašlat, to v žádném případě, ale...prostě tohle se mi jeví už jako moc.

 
08.03.2011 10:31 Uživatel: janas
Věk:  23
Téma: Přítelkyně na VŠ chce chodit do práce ale já klidně uživím nás oba
Text uživatele: 

Já naprosto souhlasím s  Chiquitou a ještě bych dodala sama za sebe, že důležité je pro každého podle mě i určitá míra sebeuplatnění a seberealizace. Je hezké, když někdo vydělává tolik, že druhý nemusí pracovat, ale já bych se s pozicí nepracujícího člověka, který je ekonomicky závislý na tom druhém, také neuměla asi smířit. trošku bych si i připadala, že ho využívám. Na tvém místě bych řpítelkyni podpořila, pohovořila si třeba o tom, zda nechce pracovat poté třeba jen na půl úvazku, nebo se věnovat něčemu málo placenéhomu, co by ji ale naplňovalo. Dopřej jí ten luxus, že může pracovat jako cokoliv, protože nen ína platu existenčně závislá.

 

Veselko, tady se o dětech přece vůbec nemluví, nikdo neříká, že to tak bude i v době, kdy děti mít budou. Tvoje reakce mi přijde trošku přehnaná, neber to špatně.

 
08.03.2011 16:15 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Přítelkyně na VŠ chce chodit do práce ale já klidně uživím nás oba
Text uživatele: 

Janas, neberu to špatně. O dětech se neříká nic, jenže ono to také souvisí, když si zvykneš na nějaký standart a je jedno v kterém směru, těžko z něj pak ustupuješ. Zvlášť, když jsi zcela samostatná, tak se pak toho těžko vzdává.

Jak jsem psala, proti samostatnosti nemám nic, ale tohle se mi zdá prostě příliš.

 
08.03.2011 15:56 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Přítelkyně na VŠ chce chodit do práce ale já klidně uživím nás oba
Text uživatele: 

Moderní kapitalistická společnost ... aha smile

Já si myslím, že je chvályhodné, že se chová, jak se chová, ne? Lepší než kdyby Tě využívala.

 
09.03.2011 09:42 Uživatel: Lukáš
Věk:  24
Téma: Přítelkyně na VŠ chce chodit do práce ale já klidně uživím nás oba
Text uživatele: 

Takový holky si važ, takových už je velmi málo.

V řadě za ní čeká 100 zlatokopek.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítelkyně na VŠ chce chodit do práce ale já klidně uživím nás oba
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny