Téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona

09.04.2017 19:17
Uživatel: PetrParler
Věk:  31
0-100
Odpovědí na téma: 16
Text: 

Ahoj,  

nikdy jsem nečekal, že se dostanu až sem, nicméně už nevím jak dál.

Mám tlustou (ač to zní hnusně, ona nenávidí slova "oplácaná", "silnější postavy" atd) přítelkyni. V mládí sportovala, žila aktivně, hýbala se. Po onemocnění štítné žlázy velmi přibrala - a to tak, že se váha zastavila téměř u čísla 100.

Svou slečnu jsem poznal za této tělesné konstituce, sestěhovali jsme se a bylo nám dobře. Snažila se hubnout, změnila životní styl, začala o sebe pečovat. Váha se jí snížila o 20 Kg a tam se zastavila, níž to nešlo. Nu což, smířila se s tím a tvářila se spokojeně.  

Situace se změnila před rokem (04/2016), kdy jsem ji představil svým kolegům v práci, kteří jsou i mí dobří přátelé. Pohybuji se v okruhu vyšší vrstvy, já sám se tak neprezentuji a najevo to nedávám, moji kolegové ano. A to velmi. Myslím,  že má přítelkyně nesnesla pohled na milenky mých kamarádů. I když na sobě nedala nic znát, řekl bych, že od toho dne je totiž jako vyměněná.  

Našla si osobního trenéra, cvičí s ním 3x týdně. Chodí běhat i přes zákaz lékařů. Kupuje pouze bio stravu (já si o ní myslím své) a "nezdravé" potraviny nám nesmí přes práh. Přestala pít alkohol, jí pouze zeleninu. Její stravovací návyky v poslední době jsou příšerné. Pro mě vaří stejně dobře jako dřív, sama ale nic nesní. Po jídle (kdy jím stejně jenom já) si odnese cosi k sobě do pokoje a tam to potají sní tak, aby ji u toho nikdo neviděl. Nesnídali a nevečeřeli jsme spolu ani nepamatuju.  

Má neustále nějaké žaludeční potíže, střevní potíže, je náladová a protivná. Je pořád unavená a začíná kvůli tomu mít i problémy v práci. Často bezdůvodně brečí, točí se jí hlava. Na akce s kolegy se mnou jezdit nechce, odmítá mi říct důvod.  

Začala utrácet spoustu peněz za kosmetiku, v koupelně je schopná strávit hodiny. Když máme jít večer spolu ven, upravuje se už od rána. Je neskutečně posedlá svým vzhledem.

Začala být až přehnaně pečlivá doma. Uklízí, leští, pucuje. Každý den. Musí být utřený prach - ovšem normální hadr už nestačí. Musí se utrřít antibakteriálním roztokem. Je na sebe zbytečně moc tvrdá - čím hůř jí to nyní v práci jde, tím víc dře. Doma, v posilovně,  v práci. Neexistuje, aby něco bylo na 99%. Vždy jen na 100% a i tehdy není spokojená.

Zajímavé je, že stejné nároky neklade na mě. Spíš naopak. Po obědě mi uvaří kávu, připraví mi koláč, vše mi nanosí až pod nos. Z obyčejné koupele mi připraví div ne domácí wellness. Neustále se ptá, jestli je vše v pořádku. Když něco není tak, jak má být, je schopná kvůli tomu třeba týden brečet (viz aféra neoslazený čaj, díky které brečela ještě druhý den - a vždyť přeci o nic nešlo! Jen jsem si došel pro cukřenku…).

Moc nechápu co se tady děje. Nerozumím jí a ona mě k "sobě" nepustí.  Kéž bych jí viděl do hlavy. Nechce si připustit, že se změnila. Nechce mi říct, co se děje.
Uvítám jakékoliv návrhy k řešení.

Děkuji.

P.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2150x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Přítelkyně se díky hubnutí změnila
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
09.04.2017 19:27 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona
Text uživatele: 

Nu, tvoje partnerka asi bojuje s nízkým sebevědomím, což asi pramení v té nespokojenosti s jejím vzhledem. Ta snaha být perfektní a minimální nároky na tebe jsou asi známka toho, že se snaží být cenná nějak jinak, když už za cenný nepovažuje vlastní vzhled. Aby o tebe nepřišla a taky sis nepořídil nějakou tu milenku.

No, pokud za těmi jejími mindráky nestojíš ty - tím, že bys ji kritizoval, nebo dával najevo, že se ti líbí jiné ženy, nikdy ji za vzhled nepochválil a pod. - tak to asi bude věc, se kterou ty sám něco těžko zmůžeš.

 

Doporučila bych partnerskou poradnu. A nezdůvodňovat to tím, že to je kvůli ní, ale kvůli tomu, že máte problémy v komunikaci - což mi z toho, co píšeš, přijde, že máte.

 
09.04.2017 19:37 Uživatel: PetrParler
Věk:  31
0-100
Téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona
Text uživatele: 

Děkuji za reakci. O tom jsem také přemýšlel, psychologa jsem přítelkyni doporučoval. Nechtěla.  

 

Co se mé osoby týče, žádné narážky na její vzhleden nedělám. Poznal jsem ji takovou, jaký byla, naopak tehdy byla ještě "větší". Kdyby se mi nelíbila, nebyl bych s ní. Děkuju jí za každou věc, kterou pro mě udělá, naopak ji za to ještě chválím. Vaří naprosto fantasticky, kdo by si toho nevážil. Jiné ženy mě nezajímají, nedívám se po nich - a když ano, vlastně je iniciativní ona ("Páni, podívej, ta je krásná… ").

 

Je mi líto, že je se sebou tak nespokojená, vždyť já jí mám rád.

 
09.04.2017 20:05 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona
Text uživatele: 

No o té partnerské poradně ale ještě zapřemýšlej.

Když nebude chtít s tebou, jdi tam sám. Možná máš pocit, že ty to nepotřebuješ, ale tak nikdy nevíš, jestli tu její úzkost něčím nevědomky nepodporuješ nebo se můžeš jít poradit, jak s ní v tomhle stavu komunikovat. Třeba ona bude zvědavá - vždyť je to ženská a my jsme všechny zvědavé - a nedá jí to a půjde pak s tebou. Díky tomu by mohla zjistit, že by jí možná pomohl i nějaký osobní terapeut.

 

Mimochodem - o dětech jste neuvažovali? Nebo o svatbě?

Pokud ne, možná se stále obává, že to s ní nemyslíš úplně vážně.

Jestli nemluví o dítěti tak možná proto, že honí kariéru (aby měla pocit, že když už je tlustá, aby se mohla "pochlubit" alespoň něčím) nebo proto, že se bojí, že by pak ztloustla ještě víc. Ale o svatbě mluvit nebude, o to si ženská neřekne a pokud ano, může mít trvale zkaženou vzpomínku, že to nebylo dost romantické a že k tomu musela chlapa dotlačit.

Jen tedy je v tom zase riziko, že kdybys ji požádal o ruku teď, tak tě totálně zničí přípravami dokonalé svatby. Takže stejně asi nejdřív tu poradnu.

 
09.04.2017 20:10 Uživatel: PetrParler
Věk:  31
0-100
Téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona
Text uživatele: 

Možná to není úplně špatný nápad, popřemýšlím o tom.

 

Má přítelkyně děti nechce, odmítá je co ji znám. Nechce nést tu zodpovědnost, nechce přijít o svou svobodu  a možnost dělat si co chce. Čili svatba a děti nepřichází v úvahu.

 

Myslím, že by mohla mít mindrák ze mě - jsem profesně úspěšný, mám vysokou školu (toto téma je u nás tabu), a ona pro nemoc VŠ nedostudovala, opakovat ročník a dodělat si ji už nemůže pro věk a finance.

 

 

 
09.04.2017 20:52 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona
Text uživatele: 

Svatba nepřichází v úvahu - to ti řekla nebo si jen myslíš, že by to řekla? Nebo spíš ty sám zatím nechceš?

Být vdaná a možnost dělat si co chci se s manželstvím přeci nevylučuje.

Ostatně co by se pro ni ohledně svobody změnilo? Už teď ti dělá prvotřídní hospodyni a kuchařku, takže svoji svobodu už teď obětuje tvému komfortu. Ale kdybys ji požádal o ruku nebyla by JEN přítelkyně, ale snoubenka. Možná by pak neměla potřebu soutěžit s milenkami tvých kolegů, protože by konečně měla něco, co ony nemají.

Ale samozřejmě se mohu plést.

Jen prostě když dva mladí lidi řeknou, že svaba a děti nepřichází v úvahu, tak to o tom vztahu vzbuzuje trochu pochybnosti. Ne že by se všichni museli ženit a plodit - ale je otázka, jestli jste oba opravdu tak nekonformní (což u slečny "Dokonalá hospodyňka" je trochu paradox) nebo jen vlastnímu vztahu přeci jen tak docela nevěříte.

A že ženskou, co kouká jak si chlapa pojistit dokonalým servisem, by nenapadlo, pojistit si chlapa taky dětma, je taky docela zvláštní - protože tohle do arzenálu ženského uvažování patří. A když to ženská nechce, tak někdy jen proto, že si o tom chlapovi myslí, že ten chlap by neunesl ztrátu vlastního pohodlíčka a to, že by se doma neskákalo už jen okolo něj.  

 

Ale to nikoho do dětí netlačím - pořizovat si děti jen aby zachraňovaly partnerku od mindráků je ostatně blbost a riziko. Jen prostě mi ten tvůj argument - že baba, co se chová jak jsi popsal, by nestála o svatbu a děti jen kvůli svojí svobodě - mi přijde nevěrohodný.

 

No a k té VŠ. Ty jsi vyšší třída a máte finanční problém s tím, aby tvoje partnerka dostudovala? Kolik jí je a na jaké škole ji limituje její věk? Tobě je 31 - to je starší než ty? Já šla na vejšku v 27, dostudovala jsem po třicítce a jsem z chudé rodiny. Takže opět si říkám, jestli ty důvody jsou takové, jaké tvrdíš nebo si myslíš. Možná nechce riskovat, že pro tebe je přijatelnější uklízející a vařící tlusťoška než tlusťoška, co pro učení nemá na domácí práce tolik času. A pokud si to myslí, tak ale jsi opravdu trochu na vině ty. Ne tvoje vysoká. Ale to, že neumíš partnerku přesvědčit, že miluješ ji a ne utřený prach a plný talíř.  

 

Možná je ta tvoje přítelkyně úplně normální a úplně normálně by si přála dostudovat a mít manžela a rodinu, ale bojí se toho o to usilovat (možná se bojí to i jen před tebou přiznat) , protože si myslí že o to nestojíš ty, protože tě zajímá tě jen dokonalý domácí servis, kvůli kterému si raději nabrnkneš tlušťošku, protože nějaká modelka by se ti vyprdla na to, kolem tebe skákat, a naopak by chtěla, abys skákal ty kolem ní.

 

Otázka na tělo: a v posteli vám to klape jak?

 

 
09.04.2017 21:27 Uživatel: PetrParler
Věk:  31
0-100
Téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona
Text uživatele: 

Děkuji Ti za obsáhlou odpověď, vážím si Tvěho času a zájmu řešit se mnou mou situaci.

 

Svatba nepřichází v úvahu - u nás celkem diskutované téma. Přítelkyně se vdávat nechce a děti odmítá. Několikrát mi to řekla a na otázky okolí v tomto směru reaguje velice podrážděně. Dává mi smysl myšlenka, že jako snoubenka by se možná cítila plnohodnotnější, ale sama nechce. Ptal jsem se jí, co by pro ní bylo přijatelné a jak by si třeba náš "svazek" v budoucnu představovala? Prý se chce stabilizovat, postavit na vlastní nohy a pak by snad brala nějaký pohanský rituál. Děti prý NIKDY (a biologické hodiny jí prý tikat nebudou, má k dětem natolik zakořeněný odpor, že prý PROSTĚ NE - její slova). Svatbu jako právní úkon nechce pro právní důsledky, které s sebou tento akt nese - to zde nechci pro změnu rozvádět já, jedná se o velmi citlivé téma. Vše, co jsem tu až doposud zmínil, jsou její rozhodnutí, která sama řekla. Děti jsou zodpovědnost, musí se kolem nich skákat, je to hlučné a musí se o to starat 24/7. Opět její slova.


Role dokonalé hospodyňky je jí nepříjemná, nebaví ji a já fakt echápu, proč se do ní napasovala. Cítím zde prostor pro rýpavé otázky, proč jí nepomáhám, a proč vše nechávám na ní - samozřejmě své přítelkyni s domácností pomáhám. To je další část její změny. Předtím u nás domácí servis rozhodně takto nefungoval, a mě to svým způsobem vyhovovalo víc. Měl jsem doma usměvavou přítelkyni…

 

Ohledně VŠ - jako problém vnímá to, že je jí 25 a dle jejích slov je "už moc stará na to, abych lítala po škole, v tomhle věku už mám budovat kariéru." Nemusíte mi tu říkat, že to je nesmysl, ale já jí to nevyvrátím, zkoušel jsem to kolikrát. Finance by samozřejmě z mé strany problém nebyly a já bych jí studium rád zasponzoroval, ale ona nechce. Jednou jsem si dovolil takovou drzost, že jsem jí zasponzoroval kurz kreslení. Kurz zrušila, peníze mi vrátila a strašně mi za to vynadala. Prý není žádná chudinka, ani zlatokopka. A na kurz půjde, až si na něj sama vydělá. Takže asi tak.  

 
09.04.2017 21:36 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona
Text uživatele: 

Nu, tak to se opravdu vymyká všemu, co znám a co mi dává smysl.

Nic lepšího než tu partnerskou poradnu asi nevymyslím - nebo třeba přijde s něčí rozumným někdo jiný.

Tak držím palce.

 
09.04.2017 21:39 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona
Text uživatele: 

PS. ještě mě napadlo, že je ptázka, jak to má s rodiči a jakou měla výchovu - ale ono to je vlastně jedno - protože to jsou věci, které ty nezměníš, to by musela chtít ona nějak bojovat s případnými dluhy z dětství.

 
09.04.2017 23:01 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona
Text uživatele: 

PS2: ještě mě přeci jen napadla jedna věc. Psal jsi o onemocnění štítné žlázy a o běhání přes zákaz lékařů. Chodí tedy na nějaké kontroly, bere nějaké prášky?

To jak píšeš o její únavě a problémům v práci by totiž odpovídalo snížené funkci štítné žlázy, přičemž funkci štítné žlázy může právě nakourat i nevhodné stravování.

Tak jestli nedošlo k tomu, že snaha zhubnout za pomoci nevhodné diety nabourala funkci štítné žlázy a to pak způsobilo další změny chování.

 
09.04.2017 19:47 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona
Text uživatele: 

Mě to připadá už jako nemoc. Mela jsem naproti podobnou sousedku. Byla dříve plnoštíhlá a nakonec je zní anorektička. Možná by nebylo na škodu  navštívit odborníka - psychologa nebo psychiatra. Sice je hezké, že o sebe tak pečuje a záleží ji na tom, aby se líbila sobě, i tobě, protože jiné holky na to kašlou, ale moc se do toho ponořila.

 
09.04.2017 19:49 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona
Text uživatele: 

 
09.04.2017 19:59 Uživatel: PetrParler
Věk:  31
0-100
Téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona
Text uživatele: 

Děkuji Ti za odpověď. O anorexii jsem přemýšlel také, ale ona si se mnou čas od času dá ten dobrý sýr k vínu, k snídani jogurt, takže jí. Jako anorexie mi to snad úplně nepřipadá. Moc nevím co s ní.  

 
10.04.2017 06:58 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona
Text uživatele: 

Určitě bych ji objednala aspoň k psychologovi, ten by posoudil, jestli je nutný psychiatr. Podle mě nutný ale bude, z tvého psaní mi připadá hodně úzkostlivá a tím hubnutím je přímo posedlá. Myslím si, že to sami nezvládnete.  Zkus jí říct, že ti dělá starosti, že by sis kvůli tomu přál, aby si k tomu psychologovi aspoň kvůli tobě zašla, jestli by to aspoň pro tebe udělala. S tou endokrinologii mi to nepřijde jako špatný nápad a poslala bych ji tam taky.  

 
27.04.2017 11:37 Uživatel: Nicolle
Věk:  36

Město:Brno

1374055116_jk-wed-blog-10.jpg
0-100
Téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona
Text uživatele: 

Tvůj příspěvek mě vyděsil. Tvoje přítelkyně rozhodně využije dobrého psychologa. Chudák holka očividně bojuje s nízkým sebevědomím, dala bych ruku do ohně za problémové dětství…

Nebo bude problém, jak píše výše Kateřinaa, v oné štítné žláze.  

 

Každopádně to chce už nějakou odbornou pomoc - na tu štítnou žlázu i na její psychiku. Něžně si s ní o tom promluv, že ti dělá starosti a že ti na ní záleží…  

 

A anorexie to být nemusí, ale pokud si nosí jídlo tajně do pokoje a ty nevíš kde mizí neboli ho asi tajně jí, tak to může být bulimie.  

 
23.08.2017 10:39 Uživatel: PetrParler
Věk:  31
0-100
Téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona
Text uživatele: 

Ahoj,  

 

opět si jdu pro radu. Problém s mou přítelkyní stále pokračuje. Vyhodili ji z práce pro nedodržování pracovní doby. Ráno chodila do práce pozdě kvůli tréninkům, odpoledne odcházela že stejného důvodu dříve. Našla si brigádu - všechny peníze ale utratí za posilovnu, trenéra a další věci. Včetně peněz, které by měla dát na nájem. Začala se zbavovat šperků a všech cenností, mám pocit, že mi občas zmizí nějaké peníze i z peněženky.  

 

Snažím se jí dostat k psychologovi, ale nechce.  

 

Já už nevím co s ní dál.  

 
23.08.2017 11:48 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona
Text uživatele: 

Napíšu jen to, co už jsem napsala.

Jdi k psychologovi s ní - do partnerské poradny.

Nevymýšlej proč to nejde, prostě vás tam objednej a požádej ji, aby tam šla s tebou, že si ty potřebuješ o vás dvou s někým promluvit a že to nechceš dělat za jejími zády. Když přes to nebude chtít, jdi sám a poraď se tam s odborníkem. Možná odmítne napoprvé, ale podruhé půjde, protože uvidí, že ty sám bereš takovou poradu jako něco normálního a ne jako věc dokazující, že je někdo magor.

A nezdráhej se jí dát najevo, že takto ti to už nevyhovuje a že si přeješ, abyste s tím něco dělali - oba společně.  

Možná máš pocit, že ty nikam nemusíš protože ty problém nemáš - ale máš. Se vztahem. S partnerkou.

Když tam posíláš jen jí, je to jako bys strkal auto do opravny!

Buď budeš brát její problémy jako vaše společné - a pak je musíte řešit společně, a ne že ji někam "dostaneš" aby ti ji tam srovnali - nebo je ten vztah stejně v nepořádku a je otázka, jestli její chování je toho příčina nebo následek.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítelkyně se po pohledu na milenky mých kolegů změnila, začala hubnout a zbláznila se - už to není ona
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 890x
Přítel ke me není upřímný. 8 3124x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2828x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3259x
Partnerské krize, odstěhování 5 1943x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1368x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 1997x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2048x
Jak byste se zachovali??? 4 1390x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2164x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny