Téma: Problémy s psychicky nemocnou manželkou - jsem na zhroucení a nevím co mám dělat

06.07.2018 07:39
Uživatel: Alexandr7785
Věk:  39
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Potřebuji poradit, jsem v poslední době na pokraji psychického zhroucení. Včera (05.07.2018), abych vydržel jsemm si vzal za celý den celkem 4 Neuroly 1.0, je to fakt síla. Já vím, že to není řešení, ale potřeboval jsem se trochu dostat mimo. Pomalu uvažuji si snad zajdu v Praze na RIAPS.

(centrum krizové intervence)

Na úvod říkám, že tento příběh je zcela pravdivý. Omlouvám se za rozsáhlost textu, ale jinak to nejde popsat.

Mám ženu, které je 36. let, mě je 39. let. Bydlím ve vlastním bytě. Který jsem koupil s částečným přispěním mé babičky ještě před svatbou asi před 8 roky. To jen pro okraj.

Má žena má určité psychické problémy jako je úzkost, vztahovačnost, vymýšlí si nepravdy, které zpočátku byly minimální. Navíc mě uráží atd. Udělal jsem velkou chybu, že jsem si ji vzal, to zjišťuji. Poslední dobou se to velmi zhoršilo. Je období, kdy je zcela normální a pak najednou vyvádí do nepříčetna přímo k nevydržení.

Docházela k lékaři na psychoterapii a brala léky. To vcelku šlo, před rokem chtěla otěhotnět a tak jí byly vysazeny všechny léky a postupně se to zhoršilo. Samozřejmně neotěhotněla, určitě díky nervůma apod.

Vím, že nikdo nemá ideální rodiče, všude něco je a vždy bude, jak v rodině, u tchýně, tchána, tak i třeba v zaměstnání. Takový je život, to je jasný.

S mými rodiči měla určité rozpory, kteří ji neměli moc v oblibě a ona také ne. Úplně nejhorší to bylo s mojí babičkou, které je aktuálně 88. let. Ta už od vždy je taková starostlivá, až někdy moc a poměrně často mě volá na mobil, zda je vše v pořádku, má prostě starosti, ale i mě to vadilo, tak jsem jí prostě domluvil, aby to omezila.

Ještě jsem ji pomohl, protože dříve moc nepracovala a našel zaměstnání na částečný úvazek v mém zaměstnání. To jen okraj. Ještě se u nás v práci ucházela o práci na hlavní prac. poměr, ale bezúspěchu, neboť neměla moc praxe a možná vědí, jaká je. (těžko říci) Tak je tam alespoň na čsátečný úvazek.

Teď konkrétně k věci, prosím o reakci i ke konkrétním bodům.

 

Začnu v bodech:

1) Plánovaný výlet

Teď o prodloužený víkend, jsem jí navrhl, že si uděláme výlet vlakem, navštívíme památky, muzeum atd. Ona mi řekla, že ať to mé babičce neříkám, neboť bude celý den volat a ptát se, kde jsme a zda je vše v pořádku. Já ji říkám, že nebudu.

A ona se začala velmi nevybíravě vyjadřovat, jaký je ona zlý člověk, že jenom shání informace a otravuje lidi. Doslava řekla: Bába hnusná, prašivá, je to strašně zlý člověk, moc mě ubližila, ať brzy chcípne.

Já ji na to řekl, že ať dá pokoj a takto se nevyjadřuje, že to nemíním poslouchat. Takto to opakovala několikrát, že ona nikomu neublížila, že já a celá naše rodina je pěkná sebranka, která si nevidí do očích atd. Já jsem dobrý člověk a nikomu jsem neubližila.

Ať jízdenka na vlak vrátím, že nikam se mnou nepojede. Ať si jedu na výlet s moji babičkou, když jí takto obhajuji. Pak třeba za půl dne řekne, že se těší na výlet.

 

 

 

2) Žárlivost

Je navíc poměrně dost žárlivá a pokud třeba vidí, že se v zaměstnání bavím pracovně i nepracovně s kolegyní zhruba v mém věku či mladší, tak hned řekne: Ona je ti přednější než já, tak ať ti oni doma vaří, perou, já se na tebe vykašlu.

Pak řekne, já jsem se ti nikdy nelíbila, ty máš radši úplně jiný typ žen, než jsme já. Ty máš radši štíhlé ženy, co jsou kurvy a nevážíš si hodné holky a jsou ti milejší kolegyně z práce, než já.

 

3) Psaní přes FB

Asi před 4 měsíci jsem si psal s jednou ženou přes FB o psychických problémech obecně. (nemám s tím zkušenosti, jen mě to zajímalo) Jelikož bydlela blízko, tak jsem spolu pokecali v cukrárně a říkala, že byla i v léčebně a jak se jednotlivé nemoci projevují.

To jsem mé žárlivé ženě o seznámení přes FB vůbec neřekl.

Sama mě poprosila, zda nemám pár tbl. Rivotrolu, že jí dochází. (zminil jsem se, že jsem ho jednou bral, teď ho chcvi vyhodit) Tak jsme šli ke mně domu, žena byla naštěstí pryč u rodičů.

Dal jsem jí pár tabletek prášků, uvařil kafe. V tom najednou se otevřeli dveře a má žena nečekaně přijela a začala strašně hysterčit.

Věty typu: Dala mi několik silných facek? (mále rvačka) Ty jsi mě chtěl s ní podvést?

Já myslela, že jsi si objednal eskort kurvu? Ať okamžitě vypadne!!

 

Do dnešního dne, mi to pořád vyčítá, že jsem jí chtěl být nevěrný. Já takový úmysl neměl, jen jsme prostě pokecali, dal bych jí pár přebyt. léků a to je vše.

Navíc zavolala moje rodiče a její sestru a do telefonu řvala. On tady má cizí ženu, rychle přijeďte. Pak přijeli a řešilo to s námi. Já ji říkám, že je to naše věc, ať se nám do toho nepletou.

Od té doby mě pořád sleduje, kde jsem co dělám a třeba 3x denně mi vyčítá návštěvu té ženy u mě doma. Pokud bych někam jel, tak si to pomalu ověřuje.

Vím, že jsem udělal chybu, že se cizí ženy zpravidla do bytu nevodí, ale chtěl jsem si pokecat o psychických problémech. I přes psychiatr. léčbu byl rozhovor s ní fajn, ale nikdy bych nechtěl s ní nic mít, jelikož by to byla cesta z pekla do louže.

 

4) Cesta práce vlakem

Jezdím do práce vlakem (žena doposud autobusem)

Asi před měsícem a půl jsem ve vlaku pokecal s jednou asi 23-letou vdanou ženou. Ptala se mě na časový odjezd vlaku a dali jsme se do řeči. Pokud ráno jede, tak vždy sedíme spolu a cestou pokecáme o práci, běžných věcech co nového za kult. akce ve městě apod. Nic osobního, nemám na ni telefon či email.

Je pravda, že je velice atraktivní, ale nemám žádné s ní vedlejší úmysly. Jen prostě pokecáme cestou vlakem, když zhruba jede, což je tak 3x týdne. Normálně si tykáme, nabídnul jsem ji tykání, byla moc a ráda.

Moje žena jezdila autobusem, ale vlivem častého zpoždění, bude prý jezdit občas se mnou ráno vlakem. Jela teď ve středu a já šel s mojí ženou do vlaku, ona cestující z vlaku také a dalo mi dost práce dělat, že ji nevidím. (pouze jeden malý vagón)

Nedovedu si představit, kdybych jí řekl, třeba jen Ahoj – to by byly žárlivecké scény od mojí ženy s otázkami: Kdo to je za tu krasavici, když si s ní tykáš? Ty mě chceš s ní podvést? Co je zo za couru, tobě se takové ženy líbí a já ne? Hrozné pomyšlení.

Vůbec netuším, jak to udělám v pondělí, kdy pojedeme s ženou vlakem do práce a ona dotyčná žena může klidně jet taky. To vůbec nevím.

Už mám pomalu strach co bude v pondělí, co mě poradíte?

 

 

 

4) Psychické problémy

Když si ona vzpomene na něco špatného z minulosti, tak třeba brečí a klidně vezmě mobil a vyčítá mi to do telefonu a pak vzteky položí mobil. (urazí se)

Navíc veškeré její psychické stavy, konzultuje se svojí mámou telefonem ata jí ještě utěšuje.

Já jí říkám, na minulost se vykašli, hleď do budoucnosti. Vše bude dobrý.

Úplně zbytečně. Za pár dnů se to opakuje znovu.

 

5) Rozvod

Já jsem jí řekl, že už to nelze vydržet, že prostě se chci s ní rozvést. Ona na tom, že nemá kam jít, že bude požadovat, tady ještě chvíli bydlet.

Navíc mi řekla, já ti v práci udělám takové peklo, že tě tam úplně znemožním. Nechci kvůli tomu skončit v práci, neboť tam mám poměrně slušný plat a práce mě baví.

Rozvod, to bude doslova peklo. Vůbec nebude chtít na nic přistoupit, natož se vystěhovat. U její mámy nemá žádný prostor, kde by mohla bydlet. (to je mě uplně jedno)

Taky mi řekla, udělej mi dítě, jinak jste mi všichni ukradeni.

Na závěr. Dnes (06.07.2018) ráno mi zase vyčítala, že se v práci bavím s lidmi, kteří nestojí za nic z jejího pohledu, jsou to hloupí lidé a jak se s nimi dokážu bavit.

 

Omlouvám se za delší text, pokud to bude možné, odpovídejte dle uvedených bodů.

 

Děkuji moc.

 

 

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2779x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Co mám dělat - problémy s ženou - jsem na zhroucení
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.07.2018 08:25 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Problémy s psychicky nemocnou manželkou - jsem na zhroucení a nevím co mám dělat
Text uživatele: 

Vy jste myslím také pěkný ptáček. kdybyste se choval, jednal a mluvil se svou ženou upřímně, nebyla by podezřívavá, ale Vy se tak nechováte, mezi vámi dvěma není důvěra a Vy si děláte co chcete a to ženu dráždí, notabene, když je ještě na nervy. samozřejmně, že podle vašeho psaní se ani ona nechová správně. Proč vy dva jste se vůbec brali? Z Vás necítím lásku ke své ženě a ona to vycítí. jednáte v nesouladu s tím, co jí říkáte a co děláte, a děláte jí v hlavě zmatek.  Je to špatně, jak se vyjadřuje o vaší babičce, ale Vy její mamku také extra nemusíte. Vy chcete být volný a dělat si co chcete a nejste k ženě upřímný, viz vaše chování ve vlaku bez manželky a s manželkou. Ty výstupy a scény jí připravujete svým jednáním sám, měl jste si najít ženu stejného ražení. No nic píšu jen svůj pohled, vy se ženy chcete zbavit, proto ta zmínka o rozvodu. nemáte děti, asi to bude řešení a Vy budete pro nynější ženu lekce, jaké ho muže ne.

 
06.07.2018 09:57 Uživatel: Alexandr7785
Věk:  39
Téma: Problémy s psychicky nemocnou manželkou - jsem na zhroucení a nevím co mám dělat
Text uživatele: 

Mohu zareagovat.

Snažím se jednak s mojí ženou upřímně, ale vše překroutí a je desně žárlivá a to byla vždy, i předtím.

Já ženu nám rád, to neříkám. Vztahy já s její matkou a sestrou jsou zcela bez problémů.

 

Zajímal by mě názor na tu vdanou ženu z vlaku? Jak mám dál reagovat?

Ona je tady vdaná a já rozhodně s ní nemám řádné úmysly. Ona má taky manžela, je jí 23. let  a určitě i ona doma by mohla mít problémy. Myslím, že snad není špatné ve vlaku s někým pokecat?

 

Jak se mám zachovat, když náhodou pojedeme oba dva spolu?

 

 
06.07.2018 08:34 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Problémy s psychicky nemocnou manželkou - jsem na zhroucení a nevím co mám dělat
Text uživatele: 

Ale Ty už jsi sem tohle téma psal.

Četl jsi odpovědi? Proč jsi nereagoval tam?

 

Tvoje předchozí téma ze dne 22.4.2018, tady:

Přistižen s kamarádkou v bytě - manželka žárlivka udělala mega scénu a nadává mi celá její rodina

 
06.07.2018 11:05 Uživatel: satam
Věk:  62

Město:U Německa

Téma: Problémy s psychicky nemocnou manželkou - jsem na zhroucení a nevím co mám dělat
Text uživatele: 

Psycho na obou stranách. Oba potřebujete především psychiatra, a to ne ambulantně, ale hospitalizovat. Pak se vám možná oběma uleví. jinou šanci nevidím.

 
06.07.2018 11:58 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Problémy s psychicky nemocnou manželkou - jsem na zhroucení a nevím co mám dělat
Text uživatele: 

Me by zajimalo, na co cekas? Chyb jsi udelal dost, nejvetsi asi byla ta, kdyz jsi se s ni ozenil. Anebo ona byla pred svatbou jina?  A co ted? Podvadet ji s jinou zenou preci neni reseni. Vinu na tomhle stavu nesete oba dva. Ty, jako chlap, bys to mel zacit resit.
Ty se ji bojis? Udela ti peklo v praci, s tim musis pocitat. Ale snad je lepsi prezit to jedorazove peklo nez se takhle trapit cely zivot?  
Pokud se s nekym jenom bavis ve vlaku, neni to nevera! Ale to vi i 12lety kluk!  To uz jsi natolik vystraseny z jejich reakci, ze  o sobe pochybujes?  
Myslim, ze tvoje zena neni uplne normalni a ty s jejimi vybuchy neumis zachazet.
Pokud nepomuze manzelska poradna, tak jenom rozchod. Protoze s clovekem, ktery krici, netoleruje moji rodinu a vyhrozuje pomstou, se neda normalne zit.

 
10.07.2018 23:48 Uživatel: Xzuzkax
Věk:  39
Téma: Problémy s psychicky nemocnou manželkou - jsem na zhroucení a nevím co mám dělat
Text uživatele: 

Přečtěte si o Histrionské poruše osobnosti (hysterie) … Mám osobní zkušenost… Myslím, že Vaše žena je úplně jasný případ… a s takovým člověkem se žít opravdu nedá… prostě nedá!

 
20.07.2018 23:05 Uživatel: Janek
Věk:  34

Město:Praha

100-500
Téma: Problémy s psychicky nemocnou manželkou - jsem na zhroucení a nevím co mám dělat
Text uživatele: 

Z textu mi není zcela jasné, jaká je povaha ženiných psychických problémů, protože se mi zdá, že trochu ztrácíte nad situací nadhled. V prvé řadě byste se měl dát do pořádku vy, abyste dokázal správně vyhodnotit stav a sebral sílu na případná těžká rozhodnutí. Asi bych zkusil odbornou pomoc případně ve spojení s kratší odlukou od své ženy. Neodkládal bych to.

Myslím, že ze své ženy máte strach a zřejmě ji v hádkách ustupujete. Pokud má vaše žena nějakou poruchu osobnosti, potom je toto cesta do pekel. Stejně tak pokud je  jen manipulativní či zlá osoba. Hlavně tímto přístupem ztrácíte nadhled nad tím, co je normální a správné, přestanete mít vlastní názory a budete o sobě pochybovat.

Snažíte se získat odpovědi na konkrétní situace, ale to je myslím zbytečné. Až se dáte do pořádku, jistě budete znát odpovědi na vaše otázky vy sám.  

Hodně štěstí.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Problémy s psychicky nemocnou manželkou - jsem na zhroucení a nevím co mám dělat
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 1111x
Přítel ke me není upřímný. 8 3242x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2892x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3342x
Partnerské krize, odstěhování 5 2055x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1430x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 2136x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2136x
Jak byste se zachovali??? 4 1449x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2252x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16546
Počet odpovědí celkem: 176007
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Zlomená noha

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny