Téma: Rodiče jsou pro přítele důležitější než já - mrzí mě to

10.05.2012 10:04
Uživatel: Kamila
Věk:  26
Odpovědí na téma: 14
Text: 

Jsem s přítelem už 3 a půl roku, z toho 3 roky (2009-2012) s spolu bydlíme. Na příteli mi moc záleží a chtěla bych s ním mít v budoucnu rodinu. Ale je jedna věc, která mě hodně trápí a to je, že mě až tak nebere jako rodinu. Pro něj rodina prozatím znamenají jen jeho rodiče. Ať se to týká čehokoliv, tak jeho rodiče (především otec) jsou ti hlavní. Kvůli němu by se přetrhl, cokoliv navrhne jeho otec, naše plány musí jít stranou. Vzhledem k tomu, že jeho otec má spoustu volného času a se svou nynější manželkou netráví až tolik času, tak veškerý čas by nejradši trávil se svým synem - mým přítelem.

Pravdou je, že jsme si zrovna dvakrát nepadli do oka a myslím, že to je právě kvůli tomu, že si myslí, že přítele odtrhuju od něj, že kvůli mě s ním nemůže být pořád. Já se ale nesnažím aby se nevídali vůbec, vídají se každý den, z toho spolu chodí tak 3x do týdne na oběd plus přítel jezdí i o víkendu k němu na návštěvu. Už mě kolikrát naštvalo, že jsme museli něco přehodit kvůli tomu, aby s ním mohl jít třeba na ten oběd. Víte neřeknu, kdyby se vídali málo, tak samozřejmě že se pak přizpůsobím, ale oni se opravdu vídají min 5x do týdne. Také veškeré plány do budoucna přítel  směřuje ke svému otci, aby na něj měl co nejvíce času a abysme bydleli co nejblíž k němu.

Moje názory vůbec nebere, sice mi říká pořád jak mě miluje, že je mi věrný apod. Ale co se týče nějakého problému a já příteli poradím co by měl udělat, tak to nebere. Jde za rodičema, s něma to zkonzultuje a pak podle toho jedná, přitom třeba navrhnou úplně stejné řešení jako já. Připadá mi jak kdyby si myslel, že jsem snad úplně blbá a že ničemu nerozumím. Také co se týče oslav, Vánoce chce vprvé řadě slavit s rodinou-pak teprve se mnou. Na můj svátek si ani nevzpomněl a když se to dozvěděl od jiných že mám svátek, tak řekl že svátky stejně neslaví a ani mi nepopřál, když má ale svátek jeho otec, tak musíme jet hned k němu a kupovat dary. Samozřejmě mi nejde o ty dárky, ale spíš o to, že se chová, jak kdybych já nebyla důležitá.

Když si s přítelem o tomto promluvím, tak mi pokaždé řekne, že on si prostě rodičů váží a je jeho povinnost se o ně starat. Na to já mu samozřejmě odpovím, že nejsou přece nemocní ani nějak staří (52 let) - že s takovou budu čekat třeba ještě dalších 20let, než si na mě udělá čas. Na to mi řekne, že mi pak spolu budeme až do konce života a že pokud chci můžu chodit s ním k jeho rodičům. Dokonce mi i přiznal že jeho rodina je pro něj víc než já. Teda neřekl to přímo jen tiše mlčel, když jsem mu řekla ať teda řekne že to tak není. Také jsem se dozvěděla, že přítelův otec o mě nemluví zrovna dvakrát lichotivě od jiného člena rodiny, který se mě zasta. Když jsem to řekla příteli, tak řekl, že ho to nezajímá, že dokud to neřekne před ním, tak ať si říká co chce.

Já teda prostě nevím, co mám dělat. Nechci mu dělat zbytečné scény navíc mi na to přítel odpoví to co jsem psala výše. Tak si to nechávám pro sebe a uvnitř se trápím. Myslíte, že to moc řeším, že se mám na to vykašlat a že časem se to spraví? Nebo dělám něco špatně, že si mě třeba přítel nemá proč vážit anebo se mám chovat jinak aby měl ve mě větší důvěru? Nebo pro něj nejsem ta pravá? Nechci ho odtrhávat od rodiny, jen chci abysme byli především my dva. Nebo jsem jen moc přecitlivělá?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 9068x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Pro přítele jsou důležitější jeho rodiče než já
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
10.05.2012 10:19 Uživatel: Julie
Téma: Rodiče jsou pro přítele důležitější než já - mrzí mě to
Text uživatele: 

  No já Ti ani nevím.... Mít pěkný vztah s rodiči je super, ale všeho moc škodí. Ale zas na druhou stranu sezdaní nejste, že? Takže Ty jsi taky ještě tatínčina?   Musíš vědět Ty, jestli za to ten fešák stojí.

 
10.05.2012 10:25 Uživatel: kamila
Téma: Rodiče jsou pro přítele důležitější než já - mrzí mě to
Text uživatele: 

Nene, nejsme manželé. Já mám se svou rodinou také výborné vztahy, možná bych řekla že snad i vřelejší, ale prostě vím, že partner je pro mě nejdůležitější. Samozřejmě, že když by rodina potřebovala pomoct, tak vždy pomůžu, nebo za nimi také chodím na návštěvy, ale prostě když už mám přítele vím, že on je teď především moje rodina a záleží mi hlavně na jeho názoru a aby on byl se mnou šťastný. Proto si říkám, jestli bych to prostě neměla přijat ať je teda šťastný i když mě to teda šťastnou moc nedělá, ale z druhé strany co když prostě jen nemá motivaci se kvůli mě snažit, že prostě nejsem ta práva.

 
10.05.2012 11:04 Uživatel: Julie
Téma: Rodiče jsou pro přítele důležitější než já - mrzí mě to
Text uživatele: 

Tak hoď zpátečku a uvidíš jestli se začne snažit, jestli mu budeš chybět, či nikoliv. Hlavně buď v pohodě a nesmíš působit přinasraně. Jenom si jeď chvilku vlastní lajnou, s kamarádkama a spol.

 
11.05.2012 22:19 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Rodiče jsou pro přítele důležitější než já - mrzí mě to
Text uživatele: 

To by mohlo klapnout happy To není špatnej nápad.

 
10.05.2012 12:55 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Rodiče jsou pro přítele důležitější než já - mrzí mě to
Text uživatele: 

Taky bych zkusila vyčkávání, jestli si všimne, že jsem se přestala snažit. Bývalý měl s rodinou taky výborné vztahy a jezdili jsme k nim každý víkend v podstatě každý den. s jeho rodiči a bratry jsem si rozuměla, ale časem mi to taky začlo vaidt. Já v pátek doletěla z intru a těšila se na přítele a jeli jsme za jeho rodiči. Nakonec jsem nestíhala o víkendu ani prát a tak jsem se taky ozvala, že bych ráda některé víkendy zůstala doma. Ale to nešlo protože měl malého bráchu a chtěl trávit čas s ním. Tak jsme to vyřešili tak, že k nám brácha jezdil na víkendy. Ze začátku to bylo fajn, ale přecejen mi bylo 17 a chtěla jsem si užít života a s přítelem, ne s dítětem. Takže i tam to pak začlo trochu skřípat. Měl to k rodičům 20 min metrem, víbůh proč tam nejezdil přes týden, když jsem byla pryč a my tam nejeli třeba jen na večer popovídat...

   S jeho maminkou se vídám i teď, co jsme se rozešli. Ptala se mě, jestli mi nevadilo, že se ex pořád držel máminy sukně... Řekla jsem jí to, co jsem napsala výše a ona sama mi odpověděla, že jsem sakra tolerantní. Taky mi řekla-a s tím nemůžu než souhlasit-že je samozřejmě dobře, když má člověk dobrý vztah s rodiči, ideální když si s nimi rozumí i jeho partner, ale my dva máme budovat naší vlastní rodinu a rodiče pak musí jít "stranou". Konzultovat věci s partnerem a pak případně s rodiči a vyhradit si i čas pro sebe.

   To, co píšeš mi přijde extrémní a naprosto Tvé pocity chápu. Dobré vztahy jsou pěkná věc, ale až budete mít dítě, budeš partnera potřebovat doma a aby se věnoval Tobě a prckovi... Znám několik párů, kde je jeden z partnerů "mamánek" a vím, že se to nezlepšilo. Možná spíš naopak - přijde nová situace (dítě) a partner  se běží za maminkou schovat a pro radu, místo toho, aby byl doma a dělal Ti oporu.

     Asi si opravdu chvíli hleď svého a plány neodvolávej. Naplánovali jste výlet a přítel letí za taťkou na oběd? Vem kámošku a jeď na výlet s ní. Jestli se aspoň nepozastaví nad změnou, vzdala bych to. Teda pokud nechceš příštích 20,30 let trávit na střídačku u jeho a pak u Tvých rodičů. Je sice hezké, že spolu budete pak do konce života, ale jste mladí a měli byste si toho taky trochu užít spolu. Neříkám úplně přerušit kontakty, ale myslím, že dospělému člověku by jedna, dvě návštevy týdně u rodičů měly stačit. 2, u Tvých, 2 u jeho, 4 dny jsou pryč a zbylé 3 se můžete věnovat sobě...

 
10.05.2012 18:13 Uživatel: Kamila
Věk:  26
Téma: Rodiče jsou pro přítele důležitější než já - mrzí mě to
Text uživatele: 

Asi máš pravdu, dělám chybu v tom, že když to odřekne, tak já se naštvu a pak sedím doma. Asi bude fakt nejlepší když si pojedu podle svého. Moje rodiče nenavštěvuje téměř vůbec, protože Ti žijou přes 100km od nás. Já sice za něma jezdím tak co 1-2x do měsíce, ale on se mnou nikdy nejede. On spíš preferuje tu svoji rodinu....

 

 
10.05.2012 13:36 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Rodiče jsou pro přítele důležitější než já - mrzí mě to
Text uživatele: 

zacni delat to co on, az budete mit neco naplanovane ( treba na co se on bude strasne tesit ) tak mu rekni ze to rusis protoze jdes s kamaradkou tam a tam, nebo jedes za rodicema

a pokud ani to nepomuze tak mas nejlepsi se sbalit a rict mu at si teda zije s otcem, mas lepsi si treba 2 mesice pobrecet a najit si nekoho lepsiho, samostatneho nez trpet dalsich 20 let a pak to stejne mozna uz nevydrzis 

 
10.05.2012 17:38 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Rodiče jsou pro přítele důležitější než já - mrzí mě to
Text uživatele: 

Já si myslím, že on není pro Tebe ten pravý = čeho je moc, toho je příliš... Ptáš se, jestli se to spraví? Podle mě ne, spíše naopak. Píšeš, že jste spolu 3,5 roku a 3 roky spolu bydlíte. Důležité je, jestli byl takový už když jsi ho poznala nebo až v poslední době? Podle toho co píšeš si myslím, že byl takový už když jsi ho poznala a pak to vidím jako vztah, který nemá budoucnost.  

 
10.05.2012 18:05 Uživatel: Kamila
Téma: Rodiče jsou pro přítele důležitější než já - mrzí mě to
Text uživatele: 

Je pravda, že takový byl už od začátku, ale tehdy mi to tak nepřišlo, protože jsme kvůli práci byli 3 týdny v měsíci mimo město. Ale je pravda, že když jsme byli doma, tak se hned muselo k rodičům, ale tehdy mi to tak nevadilo, protože jsem si říkala, že je prostě chce jen vidět po dlouhé době. Teď už ale rok a půl, dva pracujeme doma ale intenzita návštěv s rodiči je jak kdyby je neviděl 5 let a dalších 5 let je neměl vidět... Takže se bojím, že buď se s tím budu muset smířit nebo se rozhodnout jinak, protože on to kvůli mě asi jen tak nezmění.

 
10.05.2012 19:01 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Rodiče jsou pro přítele důležitější než já - mrzí mě to
Text uživatele: 

V tom případě bych já osobně další budoucnost s takovým partnerem neplánovala. Jak Ti píše Darila,  život máš jen jeden a měla by jsi ho prožít, ne přežít. Rozhodnutí je na Tobě. Pokud váháš, můžeš ještě zkusit to, co Ti radil párek a uvidíš, na čí stranu se přítel přikloní, kterou si vybere...

 
10.05.2012 17:41 Uživatel: Darila
Věk:  59

Město:Praha

panter.jpg
500-1000
Téma: Rodiče jsou pro přítele důležitější než já - mrzí mě to
Text uživatele: 

Je hezké mít vztah s rodiči, jenže jedna moje spolupracovnice měla doma manžela, který takto visel na své rodině. Po letech stálého odříkávání a návštěv jeho rodičů se jí nejen rozpadla její vlastní rodina, ale jeho matka těžce onemocněla- alzhaimer- kdo myslíš, že se o ní po leta staral, vzala si na sebe péči o osobu blízkou a musela s ní trávit několik let. No nakonec se rozhodla pro rozvod, ještě dobré bylo že její rodina stála při ní, ale za těch pár let / skoro 5/, zestárla takovým způsobem a jedině ten rozvod jí dopomohl k tomu, aby začala normálně žít.

To bych mohla přítele milovat, ale život máš jen jeden a jak se rozhodneš / tak jako to píše párek/, to si sakra rozmysli.

Soužití dvou lidí závisí především na toleranci, na dohodě a že miluje své rodiče-to je hezké, ale pro tebe naprosto zničující!

Držím palce a doufám, že se rozhodneš dobře.

 
10.05.2012 18:10 Uživatel: Kamila
Téma: Rodiče jsou pro přítele důležitější než já - mrzí mě to
Text uživatele: 

No něco podbného už jsem od něj také slyšela, že když se jeho rodičům něco stane, tak samozřejmě půjdou bydlet k nám a my se o ně budeme starat. Ale pochybuju, že by se tak zachoval, kdyby šlo o mé rodiče...

 
10.05.2012 18:50 Uživatel: Julie
Téma: Rodiče jsou pro přítele důležitější než já - mrzí mě to
Text uživatele: 

  Tak to je hodně smutné a z jeho strany dost netaktní. Rozhodně jsem pro, postarat se o rodiče v mezích únosnosti, ale dělat rozdíly, nevím......

 
10.05.2012 22:23 Uživatel: monca
Věk:  25
Téma: Rodiče jsou pro přítele důležitější než já - mrzí mě to
Text uživatele: 

Jako bys mi mluvila z duše.  Pro mýho přítele je taky na prvním místě rodina, jsme spolu stejně dlouho a má téměř tytéž argumenty. Řeším to tak, že když se třeba dýl nevidíme (nebydlíme spolu) a on mi pak oznámí, že jede na víkend na chatu s rodičema, ale že můžu jet taky, tak tam s nima prostě nejedu,  jenom vzácně. Stavím ho do situací, kdy si musí vybrat - buď bude s rodinou, nebo se mnou. Samozřejmě mě to mrzí a nejradši bych jela s nima, jenom abych byla s nim, ale to není řešení, nechci splynout s jeho rodinou, chci si časem vytvořit svou vlastní.

No a dávám si pozor, jestli se mi dostatečně věnuje. Pokud stíhá obojí, pak s tim nemám problém. Ale jakmile by mě kvůli rodině zanedbával... tak bych mu asi řekla, že mám pocit, že pro něj asi nikdy nebudu na prvním místě, ale že bez toho si manželství neumim představit a že nový samostatný rodiny se od něj asi taky nedočkám.  A že jestli chce zůstat doma, tak to pro mě nemá smysl.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rodiče jsou pro přítele důležitější než já - mrzí mě to
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny