Téma: Rozmlátil jsem mobil kvůli hádce s manželkou - neumím zvládat vztek

09.10.2016 15:48
Uživatel: Pedrsek77777
Věk:  37
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Mám takový problém. Dneska (09.10.2016) jsem měl tedy fakt den. Je mi 37. let a mojí ženě 35. let.

Mám ženu, která je někdy sice fajn, ale pokud jí to někdy chytne, tak to fakt stojí za to a vždy vybouchne. Má poměrně problémy s mými rodiči. Zvlášť moji babičkou a občas mámou. Dříve top bylo horší, ale pořád to s ní nemůžu rozumně dostat. I moji rodiče měli problémy také tenkrát proti ní, ale již se to pop naší svatbě zlepšilo. Moje žena trpí sociální fóbií, nemá prakticky žádné sebevědomí a vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu pořádně nikde ještě nepracovala. Před dvěmi roky jsem ji sehnal nějakou brigáda a tam je úspěšná, ale moc peněz zqa měsív nevydělá (cca. 10 tis. Kč) Já naopak mám zaměstnání a táhnu celý provoz bytu, převážně jídlo  a mám plat tak cca. 23 tis. Kč, někdy i více. Mám svůj vlastní byt, kde spolu bydlíme.

Moji rodiče, tak jako kdokoliv není a nikdy nebude zcela ideální, ale snaží se s ní vycházet. Ona pokud má nějaký vztek tak třeba řekne přesně toto: Už ti zase na mobil volá tak hnusná bába (moje babička) a slídí co děláme. Je pravda, že třeba babička volá každý den a ptá se co dělám, co děláme, kde je može žena, zda byla v práci atd. Už jsem ji několikrát říkal, ať dá pokoj a nevolá, ale dělá to babička znovu. Je prostě zvědavá a je ji navíc 87. let.  

Další  věci týkající se jízlivých poznámek od mé ženy  o naší rodině atd. Jak jsou jednodušší, kam se hrabou na její rodinu. Ona to pak po telefonu vykládá její mámě jak jsem hrozný a celá naše rodina a ta jí sice trochu zná, ale v dosti věcech s ní i souhlasí.

Moji rodiče také nejsou jedničky, do mého věku mě berou za malého kluka a často slyším: Pořádně se oblékni bude ti zima nebo Kam jdeš takhle dlouho, bude brzy tma atd. Umíš poslouchat atd. Beru to s nahledem, jinak to prostě v životě nejde.

Dnes (09.10.2016) hned ráno žena vstala a říkala, jak jí není zase psychicky dobře a pojede za její mámou domů, že má všech již dost. Jí ji říkám koho myslí a ona, že i celou naší hnusnou rodinu a mojí babku, která nemá nic na práci, jen slídí a dovede jen štvát. Jáí ji říkám, tak se na naši rodinu vykašli, vždyť tady s námi nežijou. Ona na to: Ty tam chodíš k nim na návštěvu 2-3 týdně, co ti udělali, tak by jsi tam něměl třeba měsích chodit. Jak můžeš chodit k rodičům, kteří ti nic dobrého v životě nepřinesli.

Já dnes (09.10.2016) v afektu jsem řekl: Už dej pokoj a uklidni se. A ona: Každý je nějaký a ano to je pravda, tak tam třeba k nim 2 měsíce nechoď. Já říkám, že můžu jít kam chci. A ono: Tak jsi jdi, k těm blbcům, než abys byl tady se mnou. Vy jste fakt zlá a zkurvená rodina.

Já jsem v rozčilení a afektu vzal mobilní telefon, který jsem měl v ruce (byl nový a stál 5 tid. Kč) a velmi prudce jsem ho hodil 2x krát vzteky na zem. Já ti ukážu, už dát laskavě pokoj. A ona nedám, a já na to: Já ti ukážu: Potřebí jsem s ním praštil a totálně jsem hom celý zničil, že začal i lehce doutnat kvůli baterce a velmi lehce popálil koberec. Teď mě to moc mrzí, co jsem udělal.

Nevím, jak se mám  v těchto situacích ovládat. Ničím si pak jen svoje věci, nikdy nic jiného. Hned jsem si vzal 2 tabletky Neurolu 1.0 na uklidnění. Chci prospat zbytek dnešního dne. Moc je mi to líto. Byl to asi 4 měsíce starý mobil.

Já prostě někdy mám někdy takový psychic. problém, že pokud mě někdo neprávem rozčílí a já potřebuji se z toho dostat, tak potřebuji něco prostě udělat a většinou tím, co mám u ruky a to je mobil či brýle.

Díkly moc za rady či pomoc.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2356x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Zničený mobil kvůli hádce
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
09.10.2016 16:31 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Rozmlátil jsem mobil kvůli hádce s manželkou - neumím zvládat vztek
Text uživatele: 

Ahoj, to je hrozný. To je jako by spolu žili dva spolubydlící, kteří se moc nemusí. Nejde o to, že občas vypěníte a schytá to mobil - jinej by vypěnil už dávno a dělal mnohem horší věci. Vztek vždy musí nějak ven. Vaše žena se vzteká asi permanentně a vy rupnete, až už je toho moc. Ale není se co divit, asi nebudete nějaký šílený cholerik, který by to měl řešit. Nad tím bych se nepozastavovala, snad jen, když budete vědět, že to na vás jde, zkuste s posledním zbytkem rozumu vzít do ruky něco laciného, kde je jedno, zda se to zničí. Nebo něco, co se jen tak nezničí.  

Chodí žena k psychologovi/psychiatrovi? Chce to vůbec řešit? Mluvíte o tom spolu? Zkuste nadhodit, že byste jí k někomu takovýmu doprovodil. Pokud s ní jinak není rozumná řeč a odmítne jakýkoliv snahy o řešení, pak by asi bylo moudřejší to ukončit. Už teď se divím, že vás oba to ještě baví, vždyť je to strašný. A do rodiny si nenechejte valit, partnery měnit můžem, ale naše nejbližší ne a nezaslouží si to za vše, co svým dětem a vnoučatům obětovali. (Tedy v případech, kdy jsou dobré, průměrné vztahy a u vás naštěstí jsou). A babička - možná jí začíná stařecká demence, celkově se mentální a fyzická úroveň zcela přirozeně snižuje, jak se věk zvyšuje. Nemyslí to špatně, možná si to ani neuvědomuje.

Ten neurol mi unikl: pak platí rada od Dany, viz níže. Takže vy byste potřebovali oba léčit dušičku. To není moc dobrá kombinace, když se sejdou dva s takovýmito problémy.  

 
09.10.2016 16:37 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Rozmlátil jsem mobil kvůli hádce s manželkou - neumím zvládat vztek
Text uživatele: 

Dvě tablety Neurolu 1,0 mg? Víš co to je za nálož? A což teprve pak, až to vyprchá? Kdo Ti to prosím Tě předepisuje a proč? Víš, že je to návykové, a celkem rychle zejména v takových dávkách?

Neurol uklidňuje, snižuje úzkosti atd. , ovšem neřeší hlavní příčinu psych. potíží. Správně by jsi ho měl užívat pouze na dobu přechodnou, tak cca 1-2 měsíce, nebo spolu s antidepresivy (AD) než ty zaberou a hlavně pod kontrolou odborníka.  

Ty nálady a výbuchy může zhoršovat i ten Neurol v tomto množství 2,0 mg = rychle zaberou, zklidní, vyspíš se, ale pak, až to odezní přijde napětí minimálně vnitřní, případně třes rukou atd.

Velmi Ti doporučuji vyhledat odborníka = psychiatra na dg. + úpravu léčby a psychologa či psychoterapeuta na pomoc zvládání emocí.

 

P. S. K odborníkům byste vlastně měli jít a docházet oba, tedy i Tvoje žena.

 
10.10.2016 03:43 Uživatel: Pedrysek77777
Věk:  37
Téma: Rozmlátil jsem mobil kvůli hádce s manželkou - neumím zvládat vztek
Text uživatele: 

Díky za odpověď. Neurol je fakt síla, ale pomohl mě se vyspat. O návyku vím, ale beru to jen vyjímečně, tak jako v této situaci. Napsal mě ho tenkrát kvůli úmrtí v rodině psychiatr a ještě mi od té doby zbyly 2 balení.

Vím, že Neurol neřeší příčinu, ale aspoň na chvilku zapomenu na problém a vyspím se. Jinak na to jsou lepší antidepresiva. Souhlasím.

 

 
12.10.2016 13:15 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Rozmlátil jsem mobil kvůli hádce s manželkou - neumím zvládat vztek
Text uživatele: 

Ano, já vím, po traumatech jako je např. úmrtí lékaři píší na tu akutní fázi např. ten Neurol. Akorát si zkontroluj, jestli nemá prošlou dobu expirace, když už ho máš napsaný nějakou dobu. Jinak, je dobře, že ho nebereš pravidelně, jen u něj a benzodiazepinů této síly a množství, které jsi si vzal je nebo může být problém ten, že je to pak pro tělo a hlavně mozek (konkrétně CNS = centrální nervový systém) trošku podobné či zrádné v tom, jako by jsi občas užil nějakou podobnou drogu. To nemyslím nijak špatně. To je jen dobře míněná rada či poznatek. Co já vím, tak Neurol je u nás strašně často předepisován i praktiky, a klidně i roky, čímž se pak ale pacienti dostávají do pasti, když věří svému praktikovi.

Ještě jsem Ti psala podrobněji něco níže. Zkus o tom popřemýšlet. Chtělo by to opravdu nějak pořešit na všech stanách, v tomhle, co popisuješ, se nedá dlouhodobě žít - stresuje to, vyčerpává, unavuje atd. Když budeš chtít, tak se ještě ozvi, budeme rádi 

 
09.10.2016 19:03 Uživatel: Skoky
Věk:  39

Město:Tp

Téma: Rozmlátil jsem mobil kvůli hádce s manželkou - neumím zvládat vztek
Text uživatele: 

milý Pedrsku. vidím to tak že tě ta ženská. říkejme jí Barbucha. citově vydírá a deptá už delší dobu. Ona za své chování až zas tak nemůže, protože sama trpí mindráčkem a ne jedním. Neví jak jí bude dlouho sloužit zdraví. pracovat se jí evidentně nechtělo. tím že jsi jí dokopal do práce, místo aby mohla dávat se známými a kamarádkami kávičku během dopoledne. Mám pocit že si tě nejen neváží ale jen zneužívá. Nepíšeš nic o tom jak to chodí v ložnici. nicméně si tipnu. Po každé hádce tě "vytrestá" na den či dva (minimálně) a nemáš šanci. vid? Je to peněžní, citový a bezcitný upír. umí tě jen vysávat a nebere ohledy na tvou psychiku. Je to z mého pohledu prostě svině. promin že to tak píšu. Rozstřel to a vykopni jí. jinak se z toho bludnýho kruhu nedostaneš. A nový vztah hledej až budeš sám se sebou a se svým žitím spokojený. Dřív to nemá cenu.

 
09.10.2016 20:29 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Rozmlátil jsem mobil kvůli hádce s manželkou - neumím zvládat vztek
Text uživatele: 

No, já to vidím tak, že by sis měl udělat doma (se sebou a s manželkou) a ve své rodině (matka, babička) pořádek:

1) Najít si opravdu ty odborníky = psychiatra na stanovení případné dg. + úpravu léčby (ten Neurol 1,0mg je fakt dost neideální) a psychologa či psychoterapeuta na pomoc zvládání emocí.

2) Důrazně, ale opravdu důrazně vysvětlit Tvojí babi a mamce, že už jsi velký kluk, tak ať Tě tak začnou brát. Není náhodou babi mamka Tvé mamky? Já jen že mají obě k Tobě velmi podobný přístup a stejnou přehnanou starostlivost a péči, která již v Tvém věku vůči Tobě, ale i vůči Tvé manželce ("babička volá každý den a ptá se co dělám, co děláme, kde je može žena, zda byla v práci atd.")  není na místě. Ať je Tvoje manželka jakákoliv, vybral sis jí Ty, žiješ s ní Ty, nikoliv Tvojí rodiče a babi, takže by to měla Tvá rodina respektovat. Pokud máte nějaké problémy s manželkou, musíte je řešit spolu a společně, ne mít za zády Tvoji rodinu a její rodinu. Tzn. , že ani Ty a Tvoje rodina byste neměli řešit Tvoji manželku, současně však Tvoje manželka by neměla řešit se svojí rodinou Tebe a Tvojí rodinu.  To by se mělo na všech stranách utnout.  Tím, co se Vám tam na všech stranách děje (to probírání druhých) dochází ke ztrátě jakékoliv úcty a respektu na všech stranách. To je velmi špatně. Bez vzájemné úcty a respektu nemůže fungovat ani Vaše manželství, ani vztahy další - s Tvojí rodinou, s její rodinou.

3) Až bude manželka nějaký den v lepším rozpoložení, zkuste si spolu popovídat, co dál. Máte oba zájem být spolu? Pokud ano, bude třeba se taky snažit zapracovat sami na sobě, oba. Manželka by měla přestat používat nevhodné výrazy na adresu Tvé rodiny, které používá, už je tam cítit i určitá alergie na Tvojí rodinu. U Tebe by bylo dobré, až Tě zase napadne to, že manželce "ukážeš" alt (ve skutečnosti jsi jí nic neukázal, jen si rozbíjíš zbytečně své věci), zkus se nadechnout, začít si počítat, nic neříkat, obléknout se a vyběhnout ven si třeba zaběhat atd. = vybít si energii užitečným způsobem. Ten přetlak neg. emocí v hlavě se Ti uvolní, a ta aktivita Tě naopak pozitivně naladí a zklidní místo toho nešťastného Neurolu. Tím, že si ho vezmeš, abys prospal dnešní den, se nic nevyřeší, jen tím hrneš všechny problémy před sebou dál a dopředu, neřešíš je, a ony se ještě navíc nabalují a nabalují, což může vést dříve či později k pořádnému výbuchu. Mimochodem byl jsi vždycky takhle výbušný, nebo až od nějaké doby?

4) Nepíšeš nic o tom, zda-li máte děti, a jak vlastně trávíte spolu život a volný čas s manželkou? Píšeš, že bydlíte v bytě, pokud nemáte i nějaké společné aktivity, příjemné chvilky, zážitky atd. i mimo byt, jste tedy jen v tom bytě, neleze Vám to tam trochu jak se říká "na mozek"? Prosím pozor, to nemyslím nijak špatně ani urážlivě. Já jen že třeba kdybych já bydlela v bytě, a znala jen cestu do práce, domů a pořád dokola, navíc doma dusno, tak bych z toho taky začala "blbnout" 

5) Dále píšeš, že manželka trpí sociální fóbií, nemá prakticky žádné sebevědomí a vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu pořádně nikde ještě nepracovala.  Manželka se někde léčí, dochází k odborníkům, řeší to? Nebo má přiznaný nějaký stupeň inv. důchodu. Nebo prostě jen podle nálady breptá, a čeká co Ty, jak se postaráš? Zkus se ještě trochu více rozepsat, pomohlo by to osvětlit některé věci.  

 
09.10.2016 20:30 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Rozmlátil jsem mobil kvůli hádce s manželkou - neumím zvládat vztek
Text uživatele: 

Chováte se oba dva, jako rozmalené děcka bez rozumu. Vždyť Vám bude za chvíli čtyřicet. A máte děti? Tohle vidí doma?

Co udělali Vaši rodiče manželce? Ona má asi pocit, že ji máte méně rád než rodinu. Pokud ji neříkáte, že ji máte rád a netrávíte spolu pěkné chvíle, tak podle mně asi žárlí a proto je slovně tak krutá a Vás to rozčílí do takových stavů, že pak děláte škodu.

Pokud se máte rádi, musíte si to říkat a dávat si lásku najevo a pak nebude problém v náštěvách příbuzných, žena by měla mít pocit, že držíte vy dva spolu. Jinak nevím…  

 
09.10.2016 21:23 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Rozmlátil jsem mobil kvůli hádce s manželkou - neumím zvládat vztek
Text uživatele: 

Tvoje zena nejspis nema uctu k nikomu a ty jsi zase doposud neprestrihnul pupecni snuru!!
Laska ma ruzne podoby, ale treba tuhle formu ja bych vubec neakceptovala! Zda se, ze k sobe vubec nemate blizko a ze se spis vzdalujete, nez priblizujete. Z toho vztahu neni citit zadny respekt. Ale kazdy potrebuje ke stesti neco jineho!

 
10.10.2016 11:23 Uživatel: Fella
Věk:  29
Téma: Rozmlátil jsem mobil kvůli hádce s manželkou - neumím zvládat vztek
Text uživatele: 

Předchozí odpovědi jsem nečetla, ale… Pokud jezdíš 3x týdně za svou rodinou, možná má Tvá žena pocit, že na sebe máte málo času. Ona možná tolik se svou rodinou semknutá není, nebo ji má daleko. nevím. a tak ji přijde, že je tam tak nějak pořád sama… na druhou stranu ona nemá co do telefonu vykládat své rodině, co je mezi Vámi špatného a kdesi cosi a čím jsi ji zase naštval, to má zůstat mezi Vámi dvěma. A jestli má potřebu se vykecat, ať to raději udělá s kamarádkou u kafe a nerozebírá to s rodinou, která ani jedna s Vámi nežije a nevidí do toho, stejně jako ta kamarádka u kafe… (která to může soudit buď objektivněji, nebo ženě ulevit, že jí tu hodinu/dvě drbů bude přitakávat). Že se babička zajímá, jak se máte, je hezké, pokud jí nenavštěvujete, cítí se možná sama a proto volá. jiné babičky jsou zase bohužel takové, že se sami od sebe neozvou, ale od ostatních neustále takovou pozornost vyžadují, ale přitom se neptají, jak se mají ti druzí. je dost možné, že se Tvá žena cítí stejně sama jako Tvoje babička… a to je možná to, proč ji tak nesnese a má takové výlevy… jak se říká "co vidíš (vadí Ti)  na druhých, máš i v sobě". Pokud Ty hodně pracuješ a ona má v podstatě "méně práce" plus domácnost, Tebe málo vidí, možná je jí po Tobě smutno, ale projevuje tedy jaksi nepříjemně. asi to neumí říct, chce to o tom mluvit… a pokud jsi ke své práci ještě 3x týdně fuč bez ní a jaksi taksi ji rodina dosud úplně nepřijala (i přes zlepšení) i přesto, že jste manželé, tak je to takové jakoby jste spolu byli jen spolubydlící a moc společných volných chvil jste nevymýšleli, když ani na tu rodinnou návštěvu nejdete spolu. Jinak babičku odbít ať dá pokoj není moc hezké, spíš by se s ní chtělo domluvit na nějakém harmonogramu kdy může volat, aby to bylo přijatelné na obě strany.

 
14.10.2016 08:26 Uživatel: madeline
100-500
Téma: Rozmlátil jsem mobil kvůli hádce s manželkou - neumím zvládat vztek
Text uživatele: 

necitala som text, staci mi nazov. v temach nad tebou je dalsi taky, psychopat.

 

nauc sa ovladat. lebo ostanes sam…

tabletky ti nepomozu… v tvojom pripade su len jednoduchsi sposob ako,, vyriesit " problem… ale vies, ze sa tym nic neriesi. ak s manzelkou nie si stastni, rozidte sa. alebo sa jednoduche nauc ovladat, hrubostou, krikom, nasilym, nikdy nevyhras.

 
20.10.2016 20:42 Uživatel: Johny5
Věk:  36
Téma: Rozmlátil jsem mobil kvůli hádce s manželkou - neumím zvládat vztek
Text uživatele: 

Ahoj,

1 na telefon se vykasli, o to nejde

2 na zvladani vzteku je potreba pracovat, nez se neco stane, to je vlastni zkusenost. Zkus treba www.ilom.cz

3 taky je potreba maknout na celem vztahu nez se rozsype, chapu s rodici jsou nekdy problemy

Drzim palce!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rozmlátil jsem mobil kvůli hádce s manželkou - neumím zvládat vztek
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 886x
Přítel ke me není upřímný. 8 3121x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2828x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3259x
Partnerské krize, odstěhování 5 1942x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1367x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 1995x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2048x
Jak byste se zachovali??? 4 1390x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2164x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny