mojra.cz

Téma: S přítelem trávíme minimum času - má vztah perspektivu?

13.09.2012 18:55
Uživatel: marketka82
Věk:  29
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Chtěla bych radu ohledně mého vztahu, pokusím se to zkrátit. Jsem se svým přítelem přes dva roky a vždycky nám bylo hezky. Neříkám, že by bylo všechno bez problémů, ale nějak nás to k sobě pořád táhne a rozejít se ani jeden asi nechce. Jenže bydlíme každý v jiném městě, máme oba hodně časové náročné zaměstnání a v poslední době spolu vůbec nejsme. Vídáme se třeba na pár hodin jednou týdně.

Dříve to bylo lepší, ale teď je to jiné, možná jsme se i odcizili. Partner se nechce nastěhovat do mého bytu, ani za mnou často nejezdí, pořád bydlí v bytě se svou matkou a situace mu asi vyhovuje. Když mu navrhnu, že něco podnikneme, obvykle nemá čas a říká mi, ž to musím pochopit. Trochu to chápu, ale hryže ve mě pocit, že kdybych mu za to stála, čas si udělá.

Mám svůj život ráda, hodně sportuju a chodím s kamarády za kulturou, ale občas bych asi raději byla jen tak s ním, jenomže on v podstatě nikdy nemá čas nebo je unavený a napíše mi, že se mu za mnou nechce, že je unavený z práce.

Společné bydlení odmítá a já už mu ho znovu ani nechci navrhovat, abych nevypadala jako vdavkuchtivá posedlá holka. Vím, že mi asi řeknete, že to mám vzdát, ale já ho fakt miluju. Taky se moc optimistcky nedívá na potomstvo a svatbu, ale to mě zatím netíží. Možná by mělo, letosmi bude třicet.

Nevím, jestli to ukončit nebo bojovat. Zažil někdo něco podobného?

Děkuju.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3960x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: ?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.09.2012 19:16 Uživatel: Barča
Téma: S přítelem trávíme minimum času - má vztah perspektivu?
Text uživatele: 

Jednou týdně dva roky? To je málo i na sex... natož na nějaký vztah. Co na něm vlastně tolik miluješ? Možná, kdybyste byli spolu víc, zjistila bys, že je i jiný, než si maluješ. Jedno je jisté. Pokud Ti řekl, že se mu za Tebou nechce, tak z jeho strany té lásky moc nebude...

 
13.09.2012 19:18 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: S přítelem trávíme minimum času - má vztah perspektivu?
Text uživatele: 

a ty se k němu a mamince asi taky nechceš stěhovat, viď happy Možná už sis odpověděla sama... není to snadná situace, ale perspektiva je tu malá... kdyby ti bylo 50, měla jsi rodinu už "za sebou" nechtěla děti a bavilo tě občas se vidět, řekla bych fajn vztah se společným časem a nerušenou soukromou částí... ale ve 30... ? A 30 letý chlap u maminky... taky otázka, zda je to model, který by ti dlouhodobě vyhovoval...

 
13.09.2012 19:45 Uživatel: Julie
Téma: S přítelem trávíme minimum času - má vztah perspektivu?
Text uživatele: 

    Nezažila, ale na můj vkus je jeho přístup k Tobě moc laxní..... což je špatně.

 
13.09.2012 22:35 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: S přítelem trávíme minimum času - má vztah perspektivu?
Text uživatele: 

"Taky se moc optimistcky nedívá na potomstvo a svatbu, ale to mě zatím netíží"........... to by mělo. To je dost důležité pro budoucnost vztahu a  já "to"  tam opravdu nějak nevidím. Je mi líto. Stačilo mi  už jen to: " napíše mi, že se mu za mnou nechce".... Eeee? Tak to je fakt síla.

 
14.09.2012 08:18 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: S přítelem trávíme minimum času - má vztah perspektivu?
Text uživatele: 

To snad není ani vztah, protože většinou se chtějí partneři vidět, chyběj si navájem, mě se to zdá divný, ke všemu 30letý chlap, který ještě bydlí u maminky a nehodlá se k tobě přestěhovat, nebude to trochu mamánek? Vždyť se ani nemůžete vůbec znát, když se tak málo scházíte.

 

 
15.09.2012 19:25 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: S přítelem trávíme minimum času - má vztah perspektivu?
Text uživatele: 

Je Ti 28. 28 to už není puberta a jestli se k Tobě nechce nastěhovat a pořád nemá čas, tak to vypovídá o možnostech:

- charakter práce mu nedovoluje se stěhovat, práci má tam kde bydlí, takže je jasné, že on se nebude stěhovat daleko od práce. Muž je živitel, i bude, Ty půjdeš na mateřskou. Nejlepší řešení je tedy najít si podnájem v jeho městě. Přestěhovat se můžeš taky Ty, že? ! happy

- nebo je ještě nezralý a nezná životní priority. V tom případě mu dej ultimátum. My muži ho prostě někdy potřebujeme. happy

- nebo to s Tebou do budoucna nemyslí vážně a jen čeká, až najde nějakou lepší. Pak se rozejdi a neztrácej čas v neperspektivním vztahu.

 

Pamatuj, že kdo miluje, je ochoten se i obětovat a kdo si hledá výmluvy, ten prostě nemiluje. Ale pozor! To platí jak pro něj, tak pro Tebe! Takže před tím, než se rozhodneš, zeptej se sama sebe - jeho očima, zda jsi obětovala pro váš vztah dost i Ty.

 

Nejvíc neštěstí ale pramení z lidské neznalosti. Nejhorší chybou je, když se vztah rozpadne bez toho, aby si lidé vykomunikovali co je trápí. Bohužel jde o příliš častý jev – vynášení soudů bez informací, bez analýzy, jen z falešných dojmů, z nepodložených pocitů, předsudků a bez snahy o zjištění si faktů.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: S přítelem trávíme minimum času - má vztah perspektivu?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny