Téma: Skvělý vztah, co upadá do kamarádství - jak partnerský vztah uzdravit?

01.03.2016 11:27
Uživatel: wls
Věk:  26

Město: Praha

Odpovědí na téma: 4
Text: 

Ahoj,

 

s přítelkyní jsme spolu od března 2014. Není to pro mě první delší vztah, ale je to první vztah, kde mám pocit, že to je holka s kterou chci strávit celý život. Až neuvěřitelně moc si spolu rozumíme, jsme k sobě upřímní, oba máme rádi cestování a máme velmi podobný okruh přátel. Nebydlíme spolu, protože přítelkyně se chce sestěhovat až po svatbě (o které jsme se tedy zatím vyjma nějakých narážek nebavili). Díky tomu, že je dost vytížená (studuje dvě vysoké školy a má nějaké další kroužky) se vidíme opravdu málo. Tomu tak bylo prakticky od začátku. Zpočátku jsme se viděli 2-3x týdně, teď je to spíš 1-2x. 2-3x  týdně mi to úplně stačí, ale 1x je málo. Možná ještě větší problém je, že často je naše společná přítomnost jen o tom, že přijde ke mně domů, je unavená, dáme si večeři a jdem spát. Ráno zase musí brzy do školy, takže nemáme moc času na povídání si a občas ani na snídani. Světlé chvilky nastanou, pokud odjedeme někam na pár dní pryč nebo na sebe máme alespoň odpoledne. Když jsme na dovolené, vždy je to naprosto skvělý zážitek. Docela s přehledem každá naše dovolená patří mezi ty vůbec nejlepší, co jsme kdy zažili. Jezdímě většinou někam do hor a vždy na vlastní pěst. Vždy si to moc užíváme a rádi na tyto zážitky vzpomínáme.

 

S tím, jak málo trávíme času spolu jsem nespokojen a považuji to za jednu z příčin krize, která nastala. Řešili jsme to spolu mnohokrát a jednou jsme si dokonce udělali pravidlo, že se budeme vídat 2x týdně a jednou o víkendu. Docela to fungovalo, ale s příchodem vánočních prázdnin se na to opět zapomnělo. Problém je v tom, když mi řekla, že neví, zda chce trávit víc času spolu. Má pocit, že na ni v tomto tlačím a cítí pocit viny. Díky tomu se tomu pak možná podvědomě brání.  

 

Kromě času je zde ještě problém číslo dva - po roce vztahu (začátek roku 2015) přítelkyně začala postupně ztrácet chuť na sex. Přikládal jsem to původně stresu (kterého má neuvěřitelně moc a má k nim sklony) nebo hormonální antikoncepci. Tu vysadila, ale stav se stejně nezlepšil. Zhruba tak jednou za 2-4 týdny jsme spolu spali, než jsem zjistil, že jí tím ubližuji a že to dělá jen pro mně. Do toho se jí přidaly nějaké problémy tam dole, takže to pro ni pravděpodobně díky tomu bylo ještě mnohem více nepříjemné a odrazovalo ji to od sexu. Gynekologické problémy se ji táhly opravdu dlouho a v podstatě snad až teď to nějakým způsobem začínají odeznívat. Měli jsme nějakou dobu tedy sex jen kvůli mně a když jsem si uvědomil, že ji to bolí, tak jsme postupně přestali. Teď jsme spolu asi 3 měsíce už nespali. Nejsem zrovna někdo, kdo sex potřebuje každý den a nějakým způsobem jsem si na jeho postupnou absenci zvyknul, ale spokojený s tím rozhodně nejsem. Ona také je v pohledu na sex dost jiná než ostatní, je hodně stydlivá a přijde mi, že ho nepotřebuje zdaleka tak často jako ostatní lidi.

 

A teď co s tím? Docela upřímně jsme si o tom povídali a máme chuť to nějak řešit, ale nevíme jak. Říkala, že vůbec neví v čem je problém, z mé strany nevidí problémy věci, co by jí vadily a myslí, že problém je v ní. Já si myslím, že tam v mém případě taky rozhodně něco bude (vztah upadl do stereotypu, občas se kvůli nějakému nesmyslu zbytečně urazím, vyžaduji být spolu víc času než ona).

Řešili jsme tedy jak dál. Já jsem navrhoval zkusit se obrátit na nějakého odborníka, ale přítelkyně je k těmto lidem hodně skeptická a stydí se s někým řešit tyto problémy. Ona říkala, že v tom nedostatku času vidí také potencionální problém, ale neví, zda chce svůj jediný volný čas trávit zrovna se mnou. Chce být taky občas sama nebo s kamarády. Navrhovala, abychom se zkusili nějaký čas víc vídat anebo naopak vídat se podle toho jak chce ona (= teď zrovna méně), aniž by měla pocit, že na ni tlačím a budu naštvaný, když se neuvidíme častěji.

 

Řešil jsem to s kamarádem a ten mi řekl, že vidí velký problém v tom, že spolu nebydlíme. Kdybychom spolu bydleli, tak bychom spolu mohli trávit víc času, aniž bychom se nutili do omezování svých povinností/zájmů. Vymysleli jsme, že by možná stálo za to, vyzkoušet, že by se ke mně na pár týdnů nastěhovala a dal bych jí klíče od bytu. Nijak bych ji nenutil aby v tom pokračovala, pokud by se ji to nelíbilo a rád bych to pojal spíš krátkodobě, aby neměla pocit, že ji zase nutím do společného bydlení bez svatby. Spíš to chci jen vyzkoušet a pokud se to osvědčí, uvidíme jak dál. Přijde mi to jako pěkné řešení, které je něco mezi tím, co navrhla ona (vídat se víc a pak po čase zase míň) a čemu já moc nevěřím. Trochu by se nám změnil současný stereotyp, což je určitě něco, co je třeba. Kdyby bydlení klapalo, myslím, že by to mohlo hodně pomoci. Pak by se na to dalo navázat pár dalších zvyků, jako například společné snídaně, a podobně. Co si o tom myslíte? Případně, máte nějaký jiný zajímavý nápad?

Jsem moc rád pokud jste to dočetli až sem, budu rád za váš příspěvek do diskuse!

 

Děkuji moc

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1887x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Skvělý vztah, co upadá do kamarádství. Jak tomu zabránit?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.03.2016 16:15 Uživatel: Máša
Věk:  33
1451916129_ma.jpg
1000-2000
Téma: Skvělý vztah, co upadá do kamarádství - jak partnerský vztah uzdravit?
Text uživatele: 

Četla jsem tvůj příspěvek dvakrát, ale pořád nikde nevidím ten skvělý vztah… spíše vztah, který upadá (a ani to kamarádství tam moc nevidím, jelikož tvá přítelkyně chce trávit čas s kamarády a tebe do této skupiny nezahrnuje).

Kolik je tvé přítelkyni let? Zdá se mi poněkud pubertální

A nemyslím si, že sestěhování něco vyřeší. Ano, uvidíte se nejspíše častěji, ale na kvalitě vašeho vztahu to nejspíše nic nezmění, jelikož se možná uvidíte tak akorát při odchodu a příchodu ze školy či práce (tedy vycházím z toho, že přítelkyně chce trávit svůj čas jinak a s jinými a že ani teď, když spolu jste, tak není čas na společnou snídani a že po příchodu ze školy akorát únavou upadne do postele)

 
02.03.2016 09:22 Uživatel: wls
Věk:  26
Téma: Skvělý vztah, co upadá do kamarádství - jak partnerský vztah uzdravit?
Text uživatele: 

Je jí 24. Není to, že by mě vynechávala z kamarádů, vídáme se spolu s kamarády celkem běžně. Ale přítelkyně má i holčičí partu a tam mi nepřijde, že by mě do ní musela brát příliš často. V čem konkrétně vidíš její pubertálnost? Skvělý vztah teď asi opravdu není to správné slovo, ale původně skvělý byl. Asi to vidíš černě, ale minimálně bych to chtěl zkusit nějakým způsobem zkusit řešit a nějak na vztahu začít zase pracovat. Na té holce se mi líbí, že se na ni můžu ve všem spolehnout a v tom vztahu cítím něco, co žádný vztah předtím neměl. Bohužel je chyba že jsme tyto problémy neřešili dřív. Možná to sestěhování nic nezmění, ale zatím jsem nevymyslel lepší alternativu. Podle mě je potřeba nějaká větší změna k tomu, aby se i vztah nějak změnil. Nebo co si myslíte o tom vztahovém poradci? Mělo by šanci to něco vyřešit?

 
02.03.2016 14:54 Uživatel: Máša
Věk:  33
1451916129_ma.jpg
1000-2000
Téma: Skvělý vztah, co upadá do kamarádství - jak partnerský vztah uzdravit?
Text uživatele: 

No. Ja uplne chapu. ze na sraz s jejimi kamaradkami te brat nebude. Ale z tveho textu vyzniva. ze s kymkoli bude travit cas radeji nez s tebou… a ta pubertalnost je asi v tomto… chce mit jen svoje zajmy. jen svuj volny cas. jen cas pro sebe a tento cas nechce travit s tebou. Staci ji jeden den z tydnu. pripadne to. ze u tebe prespu a rano zase vypadne… zadne zavazky. zadne starosti.

Vztahovy poradce. proc by ne… ale jsi si jisty. ze na vztahu budete pracovat oba a ze na nem opravdu chcete pracovat oba? Mne to tak totiz nepripada. ale vychazim jen z toho. co pises.

Ono je samozrejme dulezite mit cas pro sebe a sve zajmy. ale ne na ukor casu straveneho s milovanou osobou…

 
02.03.2016 21:08 Uživatel: pleada
Věk:  32

Město:Brno

0-100
Téma: Skvělý vztah, co upadá do kamarádství - jak partnerský vztah uzdravit?
Text uživatele: 

Tak nějak. být chlap, už s ní nejspíš nejsem, i když by mi imponovaly 2 VŠ, tak bych se chtěl tulit. Jsem ženská a slečna se mi bohužel, zdá být značně rozhodnutá, že nejsi její poslední princ na bílém koni

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Skvělý vztah, co upadá do kamarádství - jak partnerský vztah uzdravit?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Přítel ke me není upřímný. 8 2523x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2431x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 2875x
Partnerské krize, odstěhování 5 1559x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1063x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 1469x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 1591x
Jak byste se zachovali??? 4 1137x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 1633x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 1639x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny